liverpool tactic?

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
User avatar
paparas
Trialist
Trialist
Posts: 93
Joined: Wed Mar 03, 2004 12:00 am
facebook προφίλ: giwrgos.papalazarou
Location: Ioannina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

re paidia eimai 2014 me liverpool. ksekinhsa apo osfp,blackburn,boro,fulham ethnikes ellados,mexico kai twra liverpool(parallila me ethnikh agglias). exw upervolika kalus paixtes kai omws exw polla goals pathitiko. termatisa 15 me liverpool me wage budget 23 billions drx. de kserw ti na kanw. exw apelpistei. paizw romvo me attacking,width wide, closing down often, defens line--> push up, man marking kai set piece man marking. paizw xwris target man kai playmaker. exete na mu proteinete kati kalo gia opoiadhpote omada( opoidhpote susthma)) :cry: :evil:
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Φίλε μου εγώ παίζω με την Φιορεντίνα και παίζω 4-4-2...Έχω βελάκια στους 2 ακριανούς και ο μεσα δεξια μεσος με βελακι προς (ΑΜC)...Βάζω counter attack και switch τους 2 επιθετικους...Με αυτό το σύστημα έχω μειώσει κατα πολύ τα γκολ εναντίον μου(τρωω βέβαια) και τερματίζω πάντα στην 1η τετράδα.....έχω κατακτήσει και το κύπελλο ΟΥΕΦΑ
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
coach_M
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3369
Joined: Wed Jan 04, 2006 4:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man United
Location: London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειπες οτι παιζεις ρομβο αρα υποθετω και 4 πισω. Το μαν μαρκινγκ δεν νομιζω οτι παει εδω. δοκιμασε ζωνη. Αν νομιζεις οτι η ζωνη ειναι μονο για τα παντελονια αλλαξε συστημα βαλε πισω 3 τους δυο να μαρκαρουν παιχτες και ενα λιμπερο και στην ιδια ευθεια αμα θες.
Αν εχεις καλους και γρηγορους αμυντικους και ενα σκυλι κοφτη ο ρομβος δεν ειναι ασχημος. το closing down often, defens line δεν ειναι κακη ιδεα αμα εχεις κεντρικους με καλο workrate και αμυνα με καλο positionng kai pace κυριως. Αν δεν τα χει αυτα ασε καλυτερα το πρεσινγκ ψηλα. Ισως κατι σε counter attack να σου παει παραπανω. Επισης το attacking mentality απο την αρχη δεν χρειαζετε νομιζω. ανοιγεσε πολυ απο την αρχη με αποτελεσμα να πεφτουν τεμαχια.
User avatar
karapro
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Nov 25, 2004 3:28 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή είπες οτι έχεις πολύ καλούς παίκτες δοκίμασε αυτό που παίζω εγώ με την Barcelona. To 2009 τα σήκωσα όλα και πάω για επανάληψη, γιατί δεν βλέπω αντίπαλο ικανό να μας κοντράρει. Τα γράφω αναλυτικά στο post στην ίδια σελίδα εκεί που λέει Barcelona FC στις τακτικές. Ελπίζω να σε βοηθήσει. Με την Liverpool έπαιζα στο FM05 και την έκτη χρονιά είχα 3 πρωταθλήματα (καθόλου εύκολη υπόθεση για την Αγγλία), 2 κύπελλα Αγγλίας, 4 League Cup, 2 σούπερ καπ Αγγλίας, 3 τελικούς CL με 1 κατάκτηση και 1 διηπειρωτικό. Εκεί το σύστημα ήταν περίπου σαν το δικό σου. Έπαιζα με 4-1-3-2 με τα πλαϊνά χαφ να έχουν βελάκια προς τα πάνω, και τον MC όταν δυσκόλευαν τα πράγματα να γίνεται AMC με βέλος προς τους επιθετικούς. Το δοκίμασα μετά το ίδιο και στο FM06 με την Barca αλλά δεν έπιασε και εφάρμοσα το άλλο που σου λέω και τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά.
Karapro
User avatar
paparas
Trialist
Trialist
Posts: 93
Joined: Wed Mar 03, 2004 12:00 am
facebook προφίλ: giwrgos.papalazarou
Location: Ioannina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tha to koitaksw trialist kai tha su pw ta apotelesmeta
Rafa.gr
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Thu May 11, 2006 2:08 pm
Location: Peiraias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τσεκαρε το ποστ μου εδω...
http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=10729
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω με την liverpool τα εχω σαρωσει για την πλακα ολα.Το συστημα ειναι απλο.4-4-2 φιλε μου επιθετικο.

------ST----ST-------



/\-----------/\------/\
l------------\-------l
l-------------\------l
ML ---MC----MC---MR
--------\------------
---------\-----------
----------V----------


DL----DC----DC-----DR
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2006”