Προτάσεις για μελλοντικά FM (ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ)

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
Locked
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ισχύει ήδη.Στο τέλος της χρονιας σου βγάζει πια χωρα κέρδισε την θέση.
User avatar
S11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 424
Joined: Thu Feb 19, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[Match Engine] FAIRPLAY(me thn opoia epifylaksh na yparxei hdh)

[Νέα & Media] dynatothta primodothshs prin apo derby/telikous
Last edited by S11 on Sat Oct 29, 2005 7:48 pm, edited 1 time in total.
[b:2ab7tnps]PAO 8RHSKEIA 8YRA 13[/b:2ab7tnps]

http://myspace.com/station11
istath
Rotation
Rotation
Posts: 1004
Joined: Sun Nov 14, 2004 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Brighton & Hove Albion
Αγαπημένη Ομάδα: ΔΞ/ΔΑ
Location: End of the longest line...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[Μετεγγραφές & Συμβόλαια] Να μπορείς να παίρνεις 2-3 παίκτες μαζί από μια ομάδα για να σου έρχεται και φτηνότερα.

[Match Engine] Να μπορείς να επιλέγεις τον παίκτη που θα εκτελέσει το πέναλτυ τη στιγμή που το κερδίζεις.

[Διοργανώσεις] Σωστά seedings των ομάδων στο Uefa και το Champions league.

[Οικονομικό Σύστημα] Επιλογή (να μπορείς να το αφήνεις στη δίοικηση αμα θέλεις) για να καθορίζεις τιμή στα εισητήρια στα εντός έδρας ματς, 4-7 μέρες πριν το ματς.Αν είναι φτηνά να έρχονται πιο πολλοί θεατές και αντίστροφα.Τα εισητήρια να εξαρτώνται πιο πολλοί απ'τις μεταγραφές και την πορεία της ομάδας(συνήθως αν έχουν μικρό ποσοστό hardcore φιλάθλων)
Να υπάρχουν διαρκείας στα οποία θα βάζεις τιμές και θα εξαρτώνται απ'τις καλοκαιρινές μεταγραφές.
I'm not growing up
I'm just burning out

Image
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Λοιπόν θέλω να κάνω και εγώ την πρόταση μου..Αν αυτή η πρόταση που θέλω να κάνω προσβάλλει τον οποιοδήποτε ή οι υπεύθυνοι αυτής της σελίδας θεωρούν ότι η πρότασή μου δεν είναι σωστεί παρακαλώ να σβηστεί...


Λοιπόν εγω δεν θέλω να γίνει τίποτ'άλλο στο παιχνίδι εκτός από 1..Να πάψουν να μας γράφουν ως "Greece"!!Πρέπει επιτέλους να ονομαζόμαστε "Hellas"..Πιστεύω ότι από κάπου πρέπει να ξεκινήσουμε για να ονομαζόμαστε επιτέλους με το ΟΝΟΜΑ μας...Και φυσικά αντι για "Greek" να γίνει "Hellenian" και το "GRE" να γίνει "HEL".Αυτό θα ήθελα να δω στο FM2007...

Ευχαριστώ που διαβάσατε την προτασή μου
kostas tsirbas
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Mon Oct 10, 2005 8:41 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3DMATCH
tha itan to kalutero
User avatar
S11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 424
Joined: Thu Feb 19, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

+1
[b:2ab7tnps]PAO 8RHSKEIA 8YRA 13[/b:2ab7tnps]

http://myspace.com/station11
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[τακτικές]: να "σώζεις" σε κάθε παίχτη κάποια instructions και να το παίρνει αυτόματα όταν μπαίνει να παίξει. Να μην πέρνει τα instructions της θέσης*, ή του παίχτη που αλλάζει.
*Ακόμα καλύτερα: να επιλέγεις αν θα σώζεις Instructions για θέση ή για παίχτη.

[τακτικές]: συμφωνώ με τον Tonton_Zola_Moukoko για διπλό βελάκι

[νεά]: κάτι που έχει ειπωθεί, καλύτερο και αναλυτικότερο next opposition scouting, ανάλογο της ικανότητας του scouter

[match engine]: συμφωνώ με κλίση στο γήπεδο για ψευδό-3D. Διαφωνώ για το "στεγνό" 3D
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
eko
Amateur
Amateur
Posts: 139
Joined: Thu Oct 24, 2002 11:00 pm
Location: Carthag-Tuek, Arrakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ksekolhste me to 3D... :o/

8elw na ksanaproteinw ayto pou eixa proteinei kai syo development tou 2005 pou deila deila emfanistike sto 2006 [proud] :D

Na mporeis na exeis alla 2-3 systhmata kai taktikes etoimes kai kata th diarkeia tou agwna (me keyboard shortcuts) na mporeis na energopoihseis tis allages (xwris na phgainw se tactics screen) kai xwris to paixnidi na diakoptetai gia 5 sec. grafontas "applying tactical changes" (ayto to lew kyriws gia ta multi paixnidia, wste na mh bgazei universal ayto to mynhma kai katalabainei katey8eian o antipalos manager oti kati allaksa, as'ton na psaxnetai...)

Kai ksanaproteinw opws kai perysi ta dipla belakia se attack - defence

Kai 8a h8ela na dw kai kanena eytrapelo apo opadous kai kampanes stis omades (de kserw an efarmosthke apo to FM06 ayto).





Ermis
Set the controls for the heart of the Sun
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Kastroman"][τακτικές]: να "σώζεις" σε κάθε παίχτη κάποια instructions και να το παίρνει αυτόματα όταν μπαίνει να παίξει. Να μην πέρνει τα instructions της θέσης*, ή του παίχτη που αλλάζει.
*Ακόμα καλύτερα: να επιλέγεις αν θα σώζεις Instructions για θέση ή για παίχτη.[/quote]
Α γεια σου, θα το 'λεγα κι εγώ αυτό :victory: Έχω βαρεθεί πριν από κάθε ματς & αφού έχω φτιάξει την 11άδα, να σπαταλάω 2-4 λεπτά για να φτιάξω τα ατομικά instructions του κάθε παίχτη.
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[Tακτικές]Να δώσεις οδηγία σε ένα παίχτη να πάρει κίτρινη για να συμπληρώσει κάρτες....Δεν νομίζω να είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο :?
User avatar
HitMan
Amateur
Amateur
Posts: 231
Joined: Sun Apr 27, 2003 11:00 pm
Location: Athens,Galatsi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[Μετεγγραφές & Συμβόλαια] Mutual Termination σε Staff....
theodore80
Administrator
Administrator
Posts: 4833
Joined: Mon Apr 28, 2003 11:00 pm
Location: Amsterdam, Netherlands / Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[Μετεγγραφές & Συμβόλαια] Να μπει minimum fee release clause στα συμβόλαια των προπονητών (και των human players φυσικά). Αποζημίωση σε περίπτωση απόλυσης, λύση συμβολαίου κοινή συναινεση...
eko
Amateur
Amateur
Posts: 139
Joined: Thu Oct 24, 2002 11:00 pm
Location: Carthag-Tuek, Arrakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kai ta xrhmata pou 8a "pareis" an se steilei h omada me thn apozhmiwsh ti 8a ta kaneis?

De blepw na kerdizei tipota to paixnidi apo ayto...
Set the controls for the heart of the Sun
istath
Rotation
Rotation
Posts: 1004
Joined: Sun Nov 14, 2004 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Brighton & Hove Albion
Αγαπημένη Ομάδα: ΔΞ/ΔΑ
Location: End of the longest line...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-Nα υπάρχουν team talks και πριν τον αγώνα.

-[Νέα & Media] Ερωτήσεις δημοσιογράφων για δανεικούς παίκτες που τα πάνε καλά.

-[Τactics] Χωρισμός team instructions ανάλογα με το ποια βρίσκονται και στα player instructions (mentality,creative freedom,tight marking...) και ποια είναι μόνο στα team (tempo,width...)
I'm not growing up
I'm just burning out

Image
ThemosOlandos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1670
Joined: Mon Oct 20, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός/VV Terneuzen
Location: Terneuzen Nederland
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπόν να κάνω και εγώ τις προτάσεις μου

1) θα πρότεινα να μπορεί κάποιος να ξεκινάει το παιχνίδι με 2 διαφορετικές OPTIES ΠΧ IRL και NO που να παίζουν πραγματικό ρολο στο game play.
*Οι ομάδες στο no real να μπορούν να μεγαλώσουν γήπεδο να φτιάξουν καλύτερες εγκαταστάσεις κλπ.
Γιατί πολύ απλά δεν πιστεύω πως αν πχ η Καλαμαρια αν πάρει από ένα έως 5 πρωταθλήματα θα μπορεί να παίζει CL στο Στάδιο Καλαμαριάς.
2) Αυτό με τους σπόνσορες είναι απαράδεκτο πρέπει να αλλάξει για να είναι πιο πραγματικότητα.
*Δεν νομίζω ότι είναι σοβαρό όταν πχ μια ομάδα ανεβεί 4 κατηγοριες να δίνουν οι σπόνσορες 50k τον χρόνο τι να πω εδώ ...περιμένω σχόλιο
** Προτείνω ανάλογα με την κατηγορια η τις επενδύσεις μιας ομάδας να ανεβαίνουν και ποιοτικά οι σπόνσορες.
3) Φυσικά για ακόμα μια φορα θέλω (όπως και παραπολλά παιδιά)να ξεκινήσουν επιτέλους με 3D και όχι 2D που είναι πεπαλαιωμένο η αλλιώς προπολεμικό.
4) Στις τακτικές θα ήθελα μια δυνατότητα να μπορώ να λέω στον παίκτη μέχρι που θα πρέπει να κινείται με ένα είδος μια κουρτίνας όπως πχ στο παρακάτω screenshot
[img]http://img275.imageshack.us/img275/5762/pm977hu.th.jpg[/img]
Πολύ παλιό μεν Game (αλλα το είχανε προβλέψει) και περιμένω κάτι καλύτερο στο 2007+ από την SI.
5) Training match οποτε θέλω (όπως το κανονικό παιχνίδι)σε 2D η 3D.
* Eκεί να μπορώ να κάνω test ενδεκάδας πριν τον κανονικό αγώνα...Για τους παλιούς το έκανε το Sensible όταν έβαλαν και manager
** Eπίσης να ξέρουν τι φτιάχνουν και όχι να περιμένουν τον Θράσο να τους πει πως δουλεύει η προπόνηση
6) Το CA ενός παίκτη να αντικατροπτίζει την πραγματική αξια (ανάλογα με την αξια ενός παίκτη) και όχι πχ όταν πάει εξωτερικό όπως τελευταίο παράδειγμα βλέπε ΖΙΟΒAΝΙ.
7)Όσο το δυνατόν λιγότερα patch και όχι προχειροδουλειές του στυλ Aντε να προλάβουμε την Seazon.
* πχ ας το βγάλουν τον μάρτη και να παίζω ευχάριστα και όχι τον Oktomvri και 3 patch καπάκι σε δέκα μέρες.
8 .)Επιτέλους να ξαναγυρίσει η δυνατότητα να δίνω prim πριν κάθε αγώνα και σε οποιον αγώνα θέλω όπως και το cm 93/94.

Και για να προλάβω κάποιους θα πω ένας gamer που φτάνει μια ομάδα από 4 κατηγορια στην premier παύει να παίζει την πραγματικότητα και παίζει ένα παιχνίδι όπως θέλει αυτός. Οποτε τα του στυλ δεν είναι πραγματικότητα ας μην τα φέρνουν σαν επιχειρήματα γιατί είναι ιστορίες για μικρά παιδιά (και εμείς φτάσαμε τα 37)
:wink:
PS: Ας μειώσουν τα λάθη τους (αντί να βγάζουν 10 patch) και μετά μιλάμε και για IRL
8)
FM 2009 ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ 3D
Locked

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”