Διακοπές

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62630
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Ψάχνομαι για κάνα 'κυριλέ' 4ημερο να πάρω το κορίτσι 4 μερούλες χωρίς το σκυλί διακοπές(περίοδος πάσχα άκα Απρίλιο). Λέμε κάτι μεταξύ Δανίας(Κοπεγχάγη παίζει και Άαρχους που διαβάζω διθυράμβους(??))και Ολλανδίας(λογικά Άμστερνταμ αλλά παίζει και Ουτρέχτη που όλοι μοι λένε τα καλύτερα). Σε κανένα από τα δύο δεν έχουμε πάει άρα και εκεί καλά σίγουρα θαμαστε ΑΛΛΑ: Έχετε κάνα 'εξτριμ'(λέγοντας εξτρίμ (λοοοολ) εννοώ Unknown/unpopular) προορισμό που να μη μας περνάει από το κεφάλι έτσι για να εντυπωσιάσουμε;

Νταξει Βουδαπέστες, Βιέννες, Πράγες, Κολωνία κτλ(άκα γραφικές λβλ over 9000) είναι προφανώς και αυτές μέσα στις σκέψεις με όλες απλά λέω αν έχετε καμία πρόταση δική σας ή από κάνα γνωστό για κάτι λίγο πιο exceptional(budget συνολικά ταξιδιού ας πουμε μαξ να μη ξεπεράσουμε 700ρι£(άρα 850+-ρι ευρώ?) το άτομο(διαμονές, αεροπορικά, μεταφορικά(αμάξι ΜΜΕ?), φαγητά-προφανώς όσο λιγότερα τόσο καλύτερα).

Eυρώπη αυστηρα-όχι Βαλκάνια-όχι ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ Ελβετία-από Σκανδιναβία αυστηρά Δανία(ακα όχι όσλο και στοκχόλμη απλά αν υπάρχει καλύτερη πόλη απο τις 2 που ανέφερα πιο πάνω np να ψάξουμε) και όχι χώρες κοντά σε Ρωσία αλα όχι Εσθονία etc(who know what could happen).

Θέλω να αποφύγω τα 'χωριά'(πχ δε με ψήνει το Αλικάντε Ισπανία ή Φάρος Πορτογαλία).

Με τόσους περιορισμούς φαντάζομαι δύσκολο κάποιος να προτείνει κάτι(Πορτογαλία πχ δεν έχει απευθείας για Lisboa(n). Αξίζει τον Απρίλιο η Μαγιόρκα(?),Βόρειο Ιταλία(?Τορίνο?) κάμια ωραία πόλη ίσως Γαλλίας???αυτά περνάν από το μυαλό μου).
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Με όλους αυτούς τους περιορισμούς το μόνο διαφορετικό που μου έρχεται είναι το Στρασβούργο στη Γαλλία. Αλλά και Κοπεγχάγη που λες είναι τοπ, θα σας αρέσει πολύ.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3598
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Έτσι όπως το ξεκίνησες θα έλεγα Γενεύη που θα έχεις και ωραίες χιονισμένες Άλπεις γύρω γύρω, θα έχει κόψει και το πολύ κρύο μέχρι τότε αλλά μετά είπες όχι Ελβετία :P

Αν ψήνεσαι για γραφικούρα λίγο έξω από τα βασικά, μπορείς να τσεκάρεις το Gdansk που είναι φουλ στα πολύχρωμα σπιτάκια και τα πλακόστρωτα και βλέπει και θάλασσα. Κλείνεις άνετα ένα 4/5στερο με αυτά τα λεφτά.

Σε πιο ακριβά αλλα ίσως όχι τρελά γιατί δεν θα είναι full season Nice-Marseilles και όλα τα ενδιάμεσα αξίζουν.

Επίσης ένα Μιλάνο-Κόμο σε πιο mainstream.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62630
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Μιλάνο η Τορίνο; Μιλάνο έχω πάει 2ημερο μου είχε φανεί μνιαχ. Κομο βρίσκω λες σε τέτοια τιμή?το είχα για ψιλό Πάργα της Ιταλίας πιασοκολε όλο το χρόνο αλλά αν είναι να το δώ. Ήθελα Φλωρεντία αλλά δεν έχει χθές που κοίταξα απευθείας και δε ψήνομαι να κάνω αλλαγές.

Γκντανσκ αξίζει τόσο πολύ; Ωραίος εναλλακτικός προορισμός. Θα το κοιτάξω αν έχει απευθείας. Έχει τπτ τοπ από φαγητό?Μασσαλία και Νίκαια θα έλεγα ότι μάλλον θα το κάνω προς Ιούνιο με καλύτερο καιρό. Ελβετία έχω πει όχι γιατί για Νοέμβριο Δεκέμβριο προσανατολίζομαι να πάω Κουρμαγιε και μου φαίνεται λίγο 2much.

Στρασβούργο έχει σίγουρα απευθείας και επίσης θα το ψάξω ΤΥ. Καλά είμαστε σχεδόν 80% Κοπεγχάγη (και να πάμε και μια μέρα απέναντι Σουηδία) αλλά γενικά να έχω το νου μ.

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3598
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Δεν έχω πάει Τορίνο για να έχω προσωπική άποψη αλλά δεν πρέπει να έχει μεγάλες διαφορές σε στυλ από Μιλάνο. Θα πάω Αύγουστο για γάμο όμως, ξέρω ότι δεν βοηθάει για τώρα :P

Κόμο είναι όντως ακριβά αλλα παλεύεται για 4 μέρες ή μπορείς να το σπάσεις σε 2 μέρες στο ένα 2 στο άλλο.

Για φαγητό δεν μπορείς να συγκρίνεις Γαλλία/Ιταλία με ανατολική εύρώπη πουθενά :P
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Έλα Κύπρο στο Λιμασολγκραντ να φας τις σιεφταλιες σου να πας στη Μαρίνα Λεμεσού, αρχαια.ΔΕ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΛΎΤΕΡΑ.
#ΝΟΤ

Come as you are

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6380
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Μπιλλ Brugge/Gent στο Βέλγιο έχετε πάει; Έχει φτηνές πτήσεις από Σκωτία προς Βρυξέλλες-Σαρλερουά και από εκεί με τρένο δεν είναι τίποτα.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62630
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Οι ούτε Βέλγιο. Θα το κοιτάξω και δαυτο να κλείσω μέχρι τέλος της βδομάδας.

Όσα ταξίδια δεν έκανα τα πεταμένα δύο τελευταία χρόνια με βλέπω για φέτος έστω και 3-4ημερα.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13690
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Πορτο
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γκντανσκ πολυ καλο, απο φαγητο δν πετυχα τπτ ιδιαιτερο αλλη ημουν ερασμιτης, με το αναλογο μπατζετ :P
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Tορινο πιο ωραίο από Μιλάνο για μένα, αλλά εντάξει υστερούν και τα δυο σε σχέση με τις άλλες επιλογές για μένα.

Αν πας Κοπεγχάγη και θες κάνα tip στείλε φβ να σου πω.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62630
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

TY all παίδες.

Με τη γυναίκα είπαμε ότι πρώτο ταξίδι τελικά θα πάμε στα mainstream οπότε όντως 90-10 είναι το Κοπεγχάγη-Άμστερνταμ(ή Ουτρέχτη που όλοι μας λένε τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ περί γραφικότητας). Και μετά το καλοκαίρι θα κοιτάξουμε μάλλον για Στρασβούργο(τί να κάνω που έχω τα ίδια γούστα με Κόμπο :P :D? πάντως δε θα πάμε στην επιλογή που αφήνουμε τώρα)ή Νίκαια/Μασαλλία. Λεό για Βέλγιο μάλλον πάει του χρόνου θα σε ρωτήσω τότε..

Ευχαριστώ πολύ.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σκεφτομαι το καλοκαίρι αντί για κάποιο Ελληνικό μέρος να πάμε Μάλτα (λογικα΄τέλος Ιουλίου). Θυμάμια σίγουρα ο Λις αλλά και άλλα παιδιά από το φορούμ μένουν/έμεναν.

Για αρχή διαμονή από ότι διάβασα οι περισσότεροι λένε για Βαλέτα είναι καλύτερα.

Επίσης είδα λίγο τιμές αυτοκινήτων τύπου 15-20 ευρώ τη μέρα. Όντως είναι τόσο φθηνά?

Τέλος, παραλίες. Αξίζουν σε σχέση με τα ελληνικά νησιά ή θα απογοητευτούμε?

Γενικά ότι προτάσεις έχετε καλοδεχούμενες.
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Να μην παραγγείλεις από Wolt Παρασκευή ή Σάββατο μετά τις 19:00, σίγουρα η παραγγελία σου θα πάει πολύ λάθος :P

Πάντως από αυτά που βλέπω μέσω της δουλειάς (Wolt όπως είπα), πρέπει να είναι αρκετά party island το καλοκαίρι, τώρα από παραλίες δεν έχω άποψη.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14547
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Πόσες μέρες χρειάζεται κάποιος για να δει Πίζα, Μπολόνια & Φλωρεντία; 5;
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”