--ΤΗΕ ΒΕST METAGRAFH--

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του CM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
*akis*
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Mon Aug 09, 2004 1:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στείλτε εδώ την καλύτερη σας μεταγραφη! :D

[quote]τιμή*,θέση,ομαδα(και τη δικιά σας) :twisted: [/quote]
User avatar
stv
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Thu Dec 23, 2004 4:57 pm
Location: Ano LiosiA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

(FM2005)Με τον ΠΑΟ στην 3η season αν θυμάμαι καλά πήρα Cavenaghi από chelsea 5B δρχ.! Δεν ξέρω αν την θεωρεί κανείς the best αλλά μου έβαλε 40 γκόλ τη μια χρονιά και 45 την επόμενη!

(CM4)Με την Monza, είχα φτάσει serie B με balance 7B δρχ. και τελευταία μέρα της μεταγραφικής το απόγευμα σκάω 3B δρχ. στη Lecce και παίρνω τον Montolivo(AM\LC)! ΘΕΟΣ! Η ομάδα βασίστικε πάνω του για τα επόμενα 4 χρόνια! C.L. κάθε season μέχρι που βγήκε το FM2005 και σταμάτησα το CM4!
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

CM 01/02 . EXW TON IONIKO KAI AGORAZW ENAN STRIKER (DN 8YMAMAI TO ONOMA TOU TWRA 4 XRONIA KIOLAS APO TOTE) APO THN IVORY COAST GIA 220,000 EURO. ITAN TOTE 2005-6 SEZON KAI O PAIXTIS EPAIZE MONOS TOU AFOU SE 26 MATS POU EIXE TOTE TO PROTATHLIMA EBALE 37 GOAL. ETSI BGIKA DEUTEROS. EPAIKSA G PROKR KAI NIKISA 1-0 TH SPARTAK M KAI BGIKA CHAMPIONS LEAGUE OPOU NIKISA 1-0 TH BAYERN KAI 0-2 TH PORTO METAKSI ALLON!!! ETSI PIGA B FASI OPOU PIRA 3 PONTOUS MONO ME 3X 0-0 ME MANCHESTER 1-1 ME ANDERLECHT KAI 3-3 PALI ME MANCHESTER!!!! O PAIXTIS POU PROANEFERA EIXE 8 GOAL SE 7 EMFANISEIS STO CHAMPIONS LEAGUE. TON KRATISA MEXRI TΟ 2010 OPOU TO DEKEMBRI TON POULISA G 7.000.0000 EURO STI SEVILLA. ME AUTON TON KELEPOURI STRIKER KATAFERRA NA PARW 1 PRWTATHLIMA KAI NA PAW TON IONIKO STOUS 8 TOU CHAMPIONS LEAGUE !!
Last edited by phidias on Tue Oct 03, 2006 1:05 pm, edited 1 time in total.
User avatar
wOOzY
Amateur
Amateur
Posts: 130
Joined: Tue May 25, 2004 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Γουέστ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Xm, Nesta Gia 8B apo Milan ston Pao to 2004 / 2005
Edwsa Julious Aghahowa k phra Kahn k 8B

edit:

nogreeklish
http://www.fmgreece.gr/page.php?page=cm ... ews&id=312

vandervaggos
User avatar
lalaki_2
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Dec 02, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ηταν CM4. Ειχα Manchester United και στην πρωτη χρονια αγοραζω απο την Shakhtar Soligorsk αν θυμαμαι καλα τον μεσοεπιθετικο Timofei Kalachev με τον οποιο αντικαθηστω μετα απο 2 χρονια τον Πολ Σκοουλς.

Σε ΟΛΟΥΣ τους αγωνες του Champions League μεχρι τον τελικο πετυχαινει 18 γκολ και βγαινει πρωτος σκορερ με τον Ανρι στη δευτερη θεση με 9!!!

Στο πρωταθλημα σκοραρει 38 φορες στα αντιπαλα διχτυα ενω στο κυπελλο Αγγλιας, FA Cup και League Cup βαζει χατ-τρικ στους τελικους και νικαω κανοντας το απολυτο εκεινη τη χρονια!

Στο Intercontinental σκοραρει 4 φορες στο 6-0 απεναντι σε μια ασημη ομαδα που δεν ξερω καν πως βγηκε εκει περα!!!

Μεχρι το 2011 ηταν αναντικαταστατο μελος της 11αδας με τον Ruud να ειναι πλεον μεγαλος ηταν ο εμπειρος επιθετικος, πηρα και τον Rooney και τον Freddy Adu και παιζοντας 4-1-3-2 εκανα το καλυτερο CM που εχω καταφερει.

Ειναι τρομερος παιχτης αν καταφερετε να του βγαλετε απο μεσα του το σκοραρισμα! Βαζει γκολ με καθε τροπο απο παντου!!! Και ειναι πανφθηνος!!!
praetor
Amateur
Amateur
Posts: 105
Joined: Wed Sep 25, 2002 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποτέ δεν θα ξεχάσω στο CM 01/02 (αρχικό) εναν τυπο με το όνομα Alex Notman που πήρα me bosman, ήταν FC και τον έπαιζα κρυφό κυνηγό ή striker. Με αυτόν να σκοράρει 34 γκολ σε 47 παιχνίδια,τον Ασαμόα,τον Σιμάο,τον Χιώτη ,τον μπέκαμ, τον Γεωργάτο και κάτι άλλους πήρα με την ΑΕΚ το πρώτο CL το 2007 εναντίον της Ρόμα (τα είχε πάρει όλα από το '02 εως το '06). Ο Μπέκαμ ήρθε ελεύθερος από την Ρεαλ (στο παιχνίδι πήγε την ίδια χρονιά μου πήγε στην πραγματικότητα).Ο Νοtman ηταν πραγματικός παίκτης από την ομάδα νέων της Μan U. Αργότερα πήγε στη νόριτς. (Στο 3.9.68 τα στατιστικά του ήταν πολύ πεσμένα). Αργότερα έμαθα ότι είχε έναν πολύ σοβαρό τραυματισμό στον αστράγαλο που τον ταλαιπώρησε για καιρό. Σταμάτησε το 2005,στα 25 του.


Πολύ αργότερα πούλησα τον αναγεννημένο Beckham (Dave Hunt) στην Celtic για 50 εκατομμύρια ευρώ.
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο cm 01-02 είχα τον Ιωνικό. Ήταν σεζόν 05-06 όταν τον ανέλαβα. Η ομάδα ήταν πολύ μέτρια και ήθελα να βελτιωθώ γιατί κινδύνευα να πέσω. Και τότε έκανα τη καλύτερη μετάγραφη που έχω κάνει ποτέ μου σε manager. Άγορασα για περίπου 200.000 ευρώ απο την Asec Abdijan τον Patrice Quattara έναν υπερστράικερ που ήταν περίπου 24 ετών. Ο τύπος έμεινε στην ομάδα για περίπου 4 σεζόν και τα σάρωσε όλα. Έβαλε περίπου 80 γκολ σε 100 παιχνίδια και πήρα με τον Ιωνικό πρωτάθλημα και έφτασα μέχρι τους 8 Τσάμπιονς Λιγκ. Μετά τον πούλησα για 7.000.0000 ευρώ στη Σεβίλλη... Ο Ορισμός της μεταγραφής κελεπούρι!!!!!!!! :yea:
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν αρχίσω να μιλάω για παίχτες-κελεπούρια θα με πάρουν τα ζουμιά :)

Αν ήθελα όμως το κάτι παραπάνω στην Ευρώπη, πάντα κηνυγούσα Taribo West, Isaak Okoronkwo στην άμυνα. Αν είχα και Ιούλιο μπροστά, η ομάδα πάντα έπαιρνε μια Νιγηριανική μαύρη λάμψη.

Τώρα που το σκέφτομαι, μάλλον ποτέ δε κατάφερα να τους έχω και τους τρεις σε όποια ομάδα ήμουν.
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
GPV-PAS
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 321
Joined: Tue Mar 06, 2007 2:05 pm
Football Manager της ομάδας: FC Boavista
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Status: φάτε σκατά εκεί στην ΕΡΤ ! ΖΩΑ !
Location: Χαλάνδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλησπέρα παιδιά!Είμαι νέο μέλος αλλά παρακολουθώ καιρό το forum...Δεν παίζω FM,έχω κολλήσει πραγματικά με το CM 01/02,όπου με τον ΠΑΣ Γιάννινα βρίσκομαι στο 2014!

ΈΧουν περάσει παίκτες και παίκτες από την ομάδα μου(πολλά αστέρια στη δύση της καριέρας τους),αλλά ξεχωρίζω τον Vitaliy Volodenkov Λευκορώσος ακραίος χαφ,σε 2 σεζόν -τόσο μπόρεσα να τον κρατήσω!-είχε 12 με 15 ασσίστς και 12 γκολ στο ελληνικό πρωτάθλημα των 30 αγώνων και στην Ευρώπη-κυρίως CL-...θυμάμαι πως μια μέρα πριν εκπνεύσει το συμβόλαιο και μείνει ελεύθερος έγραφε sad to leave Giannena,αν και μέχρι τότε κανένας πάικτης μου δεν το είχε πει... :cry:
george economou
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Tue Aug 07, 2007 1:22 pm
Location: ΒΥΡΩΝΑΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας παιδια
Και εγω κολλημενος με το 01-02..
Γνωστες οι μεταγραφες παικταραδων σε ολους μας ( west,okoronkwo,aghahowa.mark kerr,kallstrom) ωστοσο καλυτερα απο ολους επαιζε σε μενα ο tsigalko.Σχεδον ισες συμμετοχες ισα γκολ καθε χρονο.Παντα τον πουλουσα 20-30 εκ.ευρω.στο 2015 με ΠΑΟ τον πηρα πισω στα τελειωματα του και εβαλε το νικητηριο γκολ του τελικου CL.Το πρωτο μου τοτε.Υπηρχε και ενας το 2030 περιπου(ειχα φτασει εως το 2101) ονοματι Gary Pappas (Αυστραλος) που επαιξε 11 χρονια και πηγε καλυτερα και απο τον τσιγκαλκο.
Post Reply

Return to “Ιστορίες CM”