Χρησιμοποιείτε το FMScout στο παιχνίδι σας;

Συζητήστε σχετικά με το 1ο σε σειρά παιχνίδι της SI και Sega!
Post Reply

Χρησιμοποιείτε το FMScout στο παιχνίδι σας;

Nαι, βλέπω τα CA -PA των παιχτών που αγοράζω
77
43%
Όχι, γιατί το θεωρώ cheat.
47
26%
Όχι, γιατί δεν γνώριζα την ύπαρξή του
17
9%
Όχι, γιατί δεν βλέπω τον λόγο να το κάνω :P
38
21%
 
Total votes: 179
tassard
Backup
Backup
Posts: 869
Joined: Sat Jul 26, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ego xrhsimopoio.Re paidia mi koroidevomaste.Diladi tora me doryforikes tileoraseis kai tatoia kolpa dex xreiazetai na stelnei omada scouter gia ena mina px sth vrazilia gia na dei agones.Mporoun na doun opote theloun opoion agona theloun
thanos11
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Wed Feb 02, 2005 1:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ki egw to xrhsimopoiw paidia! Basika gia to ability, pws na empisteu8eis paixth pou briskei o scouter kai sta xarakthristika blepeis olo pavles? Ayta pou lene polloi gia realismo den mporw na to polykatalabw, otan mpainoume sto FM Greece kai t' alla site kai diabazoume h' katebazoume listes me protinomenes paixtes!!! :)
gpanagak
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2070
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="tassard"]Ego xrhsimopoio.Re paidia mi koroidevomaste.Diladi tora me doryforikes tileoraseis kai tatoia kolpa dex xreiazetai na stelnei omada scouter gia ena mina px sth vrazilia gia na dei agones.Mporoun na doun opote theloun opoion agona theloun[/quote]

Τώρα κάνεις πλάκα, είναι δυνατόν να πιστεύεις ότι επειδή έχεις δορυφορική ξέρεις τι προοπτικές έχει ο κάθε παίκτης και αν σου κάνει για αυτό που σκέφτηκες; Άμα ήταν έτσι, όλοι προπονητές θα ήταν!
gpanagak
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2070
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="thanos11"]Ki egw to xrhsimopoiw paidia! Basika gia to ability, pws na empisteu8eis paixth pou briskei o scouter kai sta xarakthristika blepeis olo pavles? Ayta pou lene polloi gia realismo den mporw na to polykatalabw, otan mpainoume sto FM Greece kai t' alla site kai diabazoume h' katebazoume listes me protinomenes paixtes!!! :)[/quote]

Δεν το κάνουν όλοι αυτό, για παράδειγμα εγώ μία φορά μπήκα στο «Παίκτες-Προπονητές» και όταν κατάλαβα τι έκανα, έκλεισα το παράθυρο αμέσως. Χαλάει το παιχνίδι. Πώς να χαρώ που βρήκα τον νέο Ανρί αν έχω μια λίστα με 10 νέους Ανρί; Τι επιτυχία είναι το να κάνεις αντιγραφή;
sirpapous
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Tue Apr 12, 2005 5:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sorry paidia alla pou sto paixnidi yparxei to fmscout?
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν είναι μαζί με το παιχνίδι. Είναι ένα utility που μπορείς να το κατεβάσεις και δουλεύει με τα save σου. Μπορείς να το κατεβάσεις από το παρακάτω λινκ :wink:

http://www.fmgreece.com/pafiledb/pafile ... ile&id=207
tassard
Backup
Backup
Posts: 869
Joined: Sat Jul 26, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="gpanagak"][quote="tassard"]Ego xrhsimopoio.Re paidia mi koroidevomaste.Diladi tora me doryforikes tileoraseis kai tatoia kolpa dex xreiazetai na stelnei omada scouter gia ena mina px sth vrazilia gia na dei agones.Mporoun na doun opote theloun opoion agona theloun[/quote]

Τώρα κάνεις πλάκα, είναι δυνατόν να πιστεύεις ότι επειδή έχεις δορυφορική ξέρεις τι προοπτικές έχει ο κάθε παίκτης και αν σου κάνει για αυτό που σκέφτηκες; Άμα ήταν έτσι, όλοι προπονητές θα ήταν![/quote]



Oxi apla leo pos to scouting den einai toso xronovoro oso paliotera
User avatar
stv
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Thu Dec 23, 2004 4:57 pm
Location: Ano LiosiA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ το χρησιμοποιώ! Απλά για πιο γρήγορο scouting! Τώρα τελευταία βέβαια έχω αρχίσει να βαριέμαι φριχτά το Ctrl+Tab ανάμεσα σε FM και FMscout!

Σε αναγκάζει βέβαια να το χρησιμοποιήσεις! Δεν μπορεί να βρίσκεις έναν παίχτη στο παιχνίδι που να είναι 10 φορές καλύτερος απ'τους δικούς σου, και ο μ*****ς ο scouter να λέει "is not good enough"!!!!
tassard
Backup
Backup
Posts: 869
Joined: Sat Jul 26, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ego to xrhsimopoio apla giati eimai enas koinos potapos lame cheater
User avatar
logica1
Trialist
Trialist
Posts: 47
Joined: Thu Dec 09, 2004 6:55 pm
Location: ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΕΥΡΩΠΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θεωρω αδιανοητο εγω, ο ανθρωπος που ανακαλυψε τον Ronaldo στα 17 του,(χοχοχοχο) να χρησιμοποιει τετοια πραγματα...
Ειμαι καλος χωρις αυτο, με αυτο ειμαι ενα τιποτα...
gkakarnias
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Sun Nov 21, 2004 6:40 pm
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το σκάουτινγκ μου γίνεται ως εξής: πατάω view στο παιχνιδάκι που θέλω να δω. βλέπω το ματσάκι, βλέπω τον παίκτη, στέλνω σκάουτερ για να μου βγάλει τα attributes που δεν φαίνονται και κρίνω αναλόγως.
User avatar
King07
Indispensible
Indispensible
Posts: 1853
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ο. Περιστέρι
Status: 1312
Location: Peristeri, Greece
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nesta_7 χωρίς FMscout δεν υπάρχει. Π.χ. στο on-line, που δεν το έχω, είμαι 9ος... :D
Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Για να δω ποσα λεφτα θελουν για μεταγγραφη...ναι το χρησιμοποιώ


ή για να δω καπιον παικτη οταν βαριεμαι να ανοιγω το FM
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιζω 5 παιχνιδια,γιατι βαριεμαι συνεχεια το ιδιο...ξεκινησα με Ιντερ τα πηρα ολα για 2 χρονια στην ιταλια...οχι cl ομωσ...(αγνωοντας το fmscout).....με τσελσι το ιδιο για ενα χρονο....ανοιξα παναθηναικο...βαλενθια...και μπαγερ...στις 2 πρωτες ομαδες το χρησιμοποιω :karta: πλεον και ομολογω οτι με τις ομαδες αυτες παιζω μονο για να χαλαρωσω....(δεν ειναι στιγμες που σαρεσει να παιζεις λιγο πριν κοιμηθεις,για να αποκοιμηθεις :sleeping: ?,τελοσπαντων αναλογα την ορεξη)...οτι και να γινει εκει βεβαια δεν θα θεωρειθει καταρθωμα..ουτε καν θα ποσταρω πλεον κατι απο την επιτυχια,γιατι ειναι πετσινο και δεν εχει αξια για μενα,απλως διασκεδαση(ποτε δεν κανω load,με ξενερωνει :twisted: ) ...ομως ακομα και στα αλλα που δεν το χρησιμοποιησα,ηδη ξερω πραγματα(κορυφαιους παιχτες κ.α που δεν θελω αλλα πλεον τα ξερω,γιαυτο...τωρα ψαχνω να βρω μικρες ομαδες β εθνικης που δεν ξερω τιποτα,η αγνωστα πρωταθληματα και να παλεψω οπως στην αρχη...εξαλου ολο δυνατα κλαμπ παιρνω :D ).......βασικα μου τη σπαει να χανω :twisted:(εχω σπασει ποτηρια απο την τσαντιλα :D ,ευτυχως κανω γιογκα και εχω ηρεμησει τελευταια :-) ) ...οποτε θα παιζω τα παραπανω 2 πιαχνιδια ετσι ωστε να αντεχω τα καινουργια παιχνιδια που θα φορτωσω(και θα φτυνω αιμα για διακριση),εξαλου εκει θα με ενδιαφερει η δημιουργια και το χτισιμο,μιας ομαδας,ακομα και η σωτηρια... επειδη κουρασα θα τελειωσω,λεγοντας οτι ειναι το τι θελει ο καθενας να κανει την καθε στιγμη(ειναι στιγμες που ανοιγω το fm μονο και μονο να ψαχουλεψω,οχι για αγορα αλλα γιατι μαρεσει να μαθαινω για καινουργιους παιχτες,να συγκρινω στιοχεια,να ψαχνω να βρω λαθος στοιχεια παιχτων κατα την γνωμη μου,γενικα μαρεσει το ψαξιμο..οπως και βλεπω πολυ μπαλα τιβι για αυτο το λογο..οποτε στην λογικη αυτη χρησιμοποειται το fmscout) του χρονου στο επομενο fm δεν θα το αγγιξω παρα μονο μετα απο καιρο ισως...
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Nesta_7"]Nesta_7 χωρίς FMscout δεν υπάρχει. Π.χ. στο on-line, που δεν το έχω, είμαι 9ος... :D[/quote]

Και στο online της Β'Εθνικής που ήσουν server 5ος ήσουν με Άρη :D

(Δεν υπάρχει ανάλογο topic για το FM2006? :shock: :scratch: )
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2005”