Ποσοι προπονητες σε καθε προγραμμα?

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του CM από τον μετρ του είδους Thrasso!
Post Reply
User avatar
nikchris
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 390
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Location: Αργυρούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτην την απορια την εχω ρε παιδια απο το 01-02 κ δε μου εχει λυθει τελειως.Ενας προπονητης σε ποσα προγραματα προπονησης μπορει να ανταπεξελθει;Ας πουμε εγω εχω 1 προγραμα για αμυντικους + αμυντικους μεσους,1 για επιθετικουσ μεσους + φορ,1 για πλαγια εξτρεμ και 1 για striker. Αυτο που κανω συνηθως ειναι να βαλω ενα coach το πολυ σε 2 προγραματα αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι το σωστο.
Επισης αυτο που με απασχολει ειναι ποσοι προπονητες πρεπει να εχει το καθε προγραμα ξεχωριστα.Αυτο μαλλον εξαρταται απο το ποσους παιχτες εχει καθε προγραμα αλλα δεν εχω ιδεα την αντιστοιχια αυτη.Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα ειμαι ευγνωμων Θρασσο...
Γιατι να βαλω τον ΑΧΡΗΣΤΟ Firefox ενω εχω τον πολυ καλο OPERA????
[url:1zkch1yo]http://www.opera.com[/url:1zkch1yo]
User avatar
lostromos
Trialist
Trialist
Posts: 70
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:00 am
Location: Ζωγράφου
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και εγω εχω αυτη την απορια γιατι τους βαζω ολους σε καθε προγραμμα, μηπως ειναι λαθος;
michoulis
Trialist
Trialist
Posts: 38
Joined: Thu Nov 18, 2004 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kalitera einai na vazete 1 coach kai enan physio se kathe systyma proponisis
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Το θέμα είναι αν η απόδοση των coaches & physios αλλοιώνεται όταν αναλαμβάνουν πάνω από 1-2 προγράμματα ο καθένας. Αν όχι, τότε μπορούμε να βάλουμε όλους τους coaches & physios σε κάθε πρόγραμμα νομίζω.
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
Mike the Cypriot
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 5098
Joined: Thu Sep 19, 2002 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Νέα Σαλαμίνα
Location: Larnaca, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγώ βάζω ανα 4-5 παίχτες 1 προπονητή και ένα φυσιοθεραπευτή. Μπορεί να ακούγετε παλαβό, αλλά εγώ έχω δει μεγάλη βελτίωση και στους τραυματισμούς αλλά και στα στατιστικά.
User avatar
nikchris
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 390
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Location: Αργυρούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Mike the Cypriot"]Εγώ βάζω ανα 4-5 παίχτες 1 προπονητή και ένα φυσιοθεραπευτή. Μπορεί να ακούγετε παλαβό, αλλά εγώ έχω δει μεγάλη βελτίωση και στους τραυματισμούς αλλά και στα στατιστικά.[/quote]
Και εμενα καπως ετσι μου φαινεται το λογικο,δηλαδη οι προπονητες να ειναι αναλογοι των παιχτων αλλα αυτο εχει σχεση με την κοινη λογικη κ στο παιχνιδι μπορει να μην παιζει ρολο. Γιατι αν εχεις μεγαλη ομαδα κ πολλους παιχτες(reserves,under-20s etc) τοτε θες 1ο προπονητες κ 10 physchios για να κανεις δουλεια...
Γιατι να βαλω τον ΑΧΡΗΣΤΟ Firefox ενω εχω τον πολυ καλο OPERA????
[url:1zkch1yo]http://www.opera.com[/url:1zkch1yo]
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2005”