Αρχείο Ενεργοποίησης Γ’ Εθνικής & Ερασιτεχνικών Πρωταθλημάτων

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2023
User avatar
elmagico
Amateur
Amateur
Posts: 144
Joined: Tue Nov 22, 2016 1:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

@vulcan, λίγη ακόμη υπομονή γιατί προσπαθήσαμε να το κάνουμε ένα κλικ πιο ρεαλιστικό. Είναι θέμα... ωρών!
Karagiozis
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Tue Apr 11, 2006 5:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμενουμε πως και πως!!!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο elmagico έκανε ξανά τα μαγικά του!

Ευχαριστούμε Άκη!

https://www.fmgreece.gr/columns/ck119-d ... ch-23-4-0/
vulcan
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Nov 25, 2008 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕΕΕΕ...!!!! -kavouras
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13274
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ευχαριστούμε!
JohnyTheGreen
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Nov 16, 2023 4:57 pm
Football Manager της ομάδας: Salford City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλους,

Πέρασα κανονικά την DB στο FM23, ξεκίνησα με Εργοτέλη στο Α' τοπικό Ηρακλείου, ωστόσο μετά το τέλος της σεζόν όλα πάγωσαν. Το παιχνίδι προχωρούσε κανονικά, η νέα αγωνιστική σεζόν δεν ξεκίνησε ποτέ για κανένα πρωτάθλημα στην Ελλάδα και έως τα τέλη Οκτωβρίου όλες οι βαθμολογίες έδειχναν τα αποτελεσματα της προηγούμενης σεζόν. Any Help?
Konstantinos-4-
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri Jul 18, 2008 3:10 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Αμπελοκήπων
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: "Ξόδεψα πολλά χρήματά σε ποτά, κορίτσια και γρήγορα αυτοκίνητα. Τα υπόλοιπα απλώς τα σπατάλησα!"
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα! Αρχικά, ένα τεράστιο ευχαριστώ για όσους εργάζονται κάθε χρόνο για το πατσάκι με τα ερασιτεχνικά, πραγματικά αλλάζει το παιχνίδι για πολλούς από εμάς! Έχω το εξής πρόβλημα: Κατέβασα το αρχείο με τα ερασιτεχνικά και ξεκίνησα με ομάδα Α Τοπικού. Τις πρώτες 2 χρονιές στα τοπικά συμμετείχα κανονικά στο ερασιτεχνικό κύπελλο και την επόμενη χρονιά που ανέβηκα Γ Εθνική έπαιξα κανονικά Κύπελλο Ελλάδος αλλά από την 4η χρονιά του save και μετά απλώς δεν με βάζει στις κληρώσεις του κυπέλλου καν (έχω φτάσει 2028). Γιατί συμβαίνει αυτό; Μπορώ να κάνω κάτι για να επανέλθει; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
"Ξόδεψα τα περισσότερα χρήματά μου σε ποτά, κορίτσια και γρήγορα αυτοκίνητα. Τα υπόλοιπα απλώς τα σπατάλησα."

George Best
User avatar
elmagico
Amateur
Amateur
Posts: 144
Joined: Tue Nov 22, 2016 1:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

@Konstantinos-4-, καλησπέρα. Τι κατηγορία είναι η ομάδα σου όλα αυτά τα χρόνια που δεν μπαίνει στις κληρώσεις κυπέλλου;
Konstantinos-4-
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri Jul 18, 2008 3:10 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Αμπελοκήπων
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: "Ξόδεψα πολλά χρήματά σε ποτά, κορίτσια και γρήγορα αυτοκίνητα. Τα υπόλοιπα απλώς τα σπατάλησα!"
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@elmagico 3 Χρονιές Γ εθνική και 1 χρονιά Super League 2 δεν με έβαζε στις κληρώσεις αλλά την επόμενη χρονιά με έβαλε κανονικά. Έκανα add manager και ανέλαβα και μία άλλη ομάδα από την Super League 2 μπας και στρώσει και τελικά όντως έπιασε. Δεν ξέρω αν διορθώθηκε λόγω αυτού ή τυχαία.
"Ξόδεψα τα περισσότερα χρήματά μου σε ποτά, κορίτσια και γρήγορα αυτοκίνητα. Τα υπόλοιπα απλώς τα σπατάλησα."

George Best
User avatar
elmagico
Amateur
Amateur
Posts: 144
Joined: Tue Nov 22, 2016 1:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

@Konstantinos-4-, οι ομάδες της Γ΄ Εθνικής δεν αγωνίζονται στο Κύπελλο Ελλάδος (εκτός αν την προηγούμενη χρονιά κατέκτησαν το τοπικό κύπελλο). Στην πραγματικότητα αγωνίζονται στο Κύπελλο της ΕΠΣ που ανήκουν, αλλά αυτό δε γινόταν να περαστεί στο patch. Ως ομάδα της SL2 όμως έπρεπε να κληρώνεσαι στο πρώτο κανονικά, άρα κάτι δεν πήγε καλά. Ευχαριστώ για την παρατήρηση, θα το ελέγξω.
Konstantinos-4-
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri Jul 18, 2008 3:10 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Αμπελοκήπων
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: "Ξόδεψα πολλά χρήματά σε ποτά, κορίτσια και γρήγορα αυτοκίνητα. Τα υπόλοιπα απλώς τα σπατάλησα!"
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@elmagico Ααα, οκ, δεν το γνώριζα αυτό για την κατάκτηση του τοπικού κυπέλλου. Αυτό λοιπόν εξηγεί γιατί έπαιξα στο Κύπελλο Ελλάδος την πρώτη χρονιά που ανέβηκα Γ εθνική, γιατί την προηγούμενη χρονιά είχα όντως κατακτήσει το τοπικό κύπελλο. Αλλά μας μένει και πάλι η 1η χρονιά στην Superleague 2 που θα έπρεπε να είμαι στο Κύπελλο Ελλάδος και δεν ήμουν. Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω screenshots ή άλλες πληροφορίες για να βοηθήσω να βρεθεί το πρόβλημα. Έκτοτε δεν έχω κάποιο παρόμοιο θέμα στο save.
"Ξόδεψα τα περισσότερα χρήματά μου σε ποτά, κορίτσια και γρήγορα αυτοκίνητα. Τα υπόλοιπα απλώς τα σπατάλησα."

George Best
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”