Δυσκολία να προσλάβουμε staff

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2023
Post Reply
User avatar
Nani23
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1483
Joined: Wed Apr 05, 2006 4:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Παρου
Status: 1000+
Location: Αθηνα πλεον...
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλησπέρα σε όλους

Επιστρέφω στο fm μετά από 2015, και ξεκινώντας ένα save με Ολυμπιακό είδα ότι είναι αδύνατο να προσλάβεις staff ακόμη και με 1αστερι WR αν δεν είναι Έλληνας η Κύπριος. Οι απαιτήσεις τους σε μισθό είναι 2-3φορες μεγαλύτερες από το μέγιστο επιτρεπόμενο και 8-10πλασιες των Ελλήνων.

Εντωμεταξύ δεν υπάρχουν και αρκετοί generated Έλληνες staff.

Ρεαλιστικά ενας μέτριος scout με jp και ja 12-14 και 1-2αστερια WR νομίζω ότι θα υπέγραφε με χαρά στις 3-4 πρώτες ελληνικές ομάδες χωρίς να ζητάει 200χιλ/χρόνο.



Υπάρχει περίπτωση να θεωρηθεί bug και να διορθωθεί κάπως στην πορεία;
...του βαζει τακλιν ο Μανωλας, πεταγεται ο Σκαρταδος στον αερα...και εσυ ακομα....


Όταν ο Κόκκαλης μου βρήκε επάγγελμα με το Da Pipa :p

zidane72003 wrote: Ανανεωστε τον Σπαν.
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

Συμβαίνει εδώ και πολλά μάνατζερ αυτό. Εγώ ανοίγω Σερβικό πρωτάθλημα πάντα στο ξεκίνημα για να βρίσκω φθηνό staff.
:liverpool:
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

@Nani23, ευχαριστώ. Το ανέφερα.

Θεωρώ πως αρχικά το πρόβλημα είναι πως οι μεγάλες ελληνικές ομάδες μπορούν να προσφέρουν μόνο μέχρι 50-55 χιλιάρικα τον χρόνο ingame, κάτι που δεν ισχύει στην πραγματικότητα.

Αν θεωρείς πάντως πως μπορεί να θεωρηθεί bug και το άλλο που αναφέρεις, δηλαδή πως ζητάνε πολλά άσημοι γυμναστές, θα πρότεινα να το αναφέρεις, ίσως εδώ: https://community.sigames.com/bugtracke ... ic-issues/
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 357
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Εγώ πάντως θεωρώ bug αυτό που κάνει ο φίλος Τάσος, το κάνω και εγώ δλδ πάμε και παίρνουμε "καλούς" γυμναστές από Σερβία - Βοσνία μόνο με 4-5-6 χιλιάρικα συμβόλαιο την στιγμή που αν είσαι ξένος ειδικά στη Ελλάδα δεν μπορείς να ζήσεις με λιγότερο από 10-12 χιλιάρικα με εξαίρεση κάποιοι σκάουτερς που έχουν την έδρα τους στις χώρες τους πχ μπορεί να είναι ο τσορι του Ολυμπιακού που θα κάνει το σκάουτινγκ part time ή κάποιοι φυσιοθεραπευτές που έχουν δικά τους ινστιτούτα πχ, α και αυτό με τις μικρομεσαίες ομάδες να μπορείς.να έχεις πολλά άτομα προσωπικό είναι νομίζω υπερβολικό πχ στον πας Γιάννινα νομίζω δεν μπορεί σαν ομάδα στη πραγματικότητα να υποστηρίξει 3-4 γυμναστές,4 σκάουτερς 2-3 φυσιοθεραπευτές,3-4 αναλυτές αγώνων
User avatar
Nani23
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1483
Joined: Wed Apr 05, 2006 4:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Παρου
Status: 1000+
Location: Αθηνα πλεον...
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

peritri wrote: Tue Nov 15, 2022 10:07 pm @Nani23, ευχαριστώ. Το ανέφερα.

Θεωρώ πως αρχικά το πρόβλημα είναι πως οι μεγάλες ελληνικές ομάδες μπορούν να προσφέρουν μόνο μέχρι 50-55 χιλιάρικα τον χρόνο ingame, κάτι που δεν ισχύει στην πραγματικότητα.

Αν θεωρείς πάντως πως μπορεί να θεωρηθεί bug και το άλλος που αναφέρεις, δηλαδή πως ζητάνε πολλά άσημοι γυμναστές, θα πρότεινα να το αναφέρεις, ίσως εδώ: https://community.sigames.com/bugtracke ... ic-issues/

Περικλή ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Η αλήθεια είναι ότι όπως το θέτεις δεν ξέρω αν είναι bug η θέμα budget. Και υποθέτω δεν είναι πρόβλημα μόνο των ελληνικών ομάδων αλλά κάθε ομάδας με αντίστοιχο budget και reputation.

Σίγουρα πάντως πρέπει να διορθωθεί κάπως.
...του βαζει τακλιν ο Μανωλας, πεταγεται ο Σκαρταδος στον αερα...και εσυ ακομα....


Όταν ο Κόκκαλης μου βρήκε επάγγελμα με το Da Pipa :p

zidane72003 wrote: Ανανεωστε τον Σπαν.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”