Ατρόμητος 22/23

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Λύση συνεργασίας με Αντίλ Ναμπί
27/01/2023 | 12:50
Λύση συνεργασίας με Αντίλ Ναμπί
Ολοκληρώθηκε η συνεργασία της ομάδας μας με τον Αντίλ Ναμπί.

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώσει την κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή, Αντίλ Ναμπί.

Η ομάδα μας τον ευχαριστεί για την προσφορά του και του εύχεται καλή συνέχεια στο επόμενο βήμα της καριέρας του.

https://www.atromitosfc.gr/announcement ... til-nampi/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ανακοίνωση απόκτησης του Αγκιμπού Καμαρά
01/02/2023 | 18:28
Ανακοίνωση απόκτησης του Αγκιμπού Καμαρά
Παίκτης της ομάδας μας ο Αγκιμπού Καμαρά.

Η ΠΑΕ Ατρόμητος είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του Αγκιμπού Καμαρά με τη μορφή δανεισμού από τον Ολυμπιακό μέχρι το τέλος της τρέχουσας σεζόν.

Ο νέος παίκτης της ομάδας μας έχει γεννηθεί στις 20 Μαΐου του 2001 και αγωνίζεται σε όλες τις θέσεις πίσω από τον επιθετικό, αλλά και στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

Ο πρώτος σύλλογος που τον εμπιστεύθηκε στην Ευρώπη ήταν η Λιλ και από εκεί, το 2021, αποκτήθηκε από τον Ολυμπιακό ο οποίος τον εμπιστεύθηκε άμεσα στις βασικές επιλογές της πρώτης ομάδας.

Παρά το νεαρό της ηλικίας του, τη σεζόν 2021/22 πραγματοποίησε 40 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις, με τις 26 να αφορούν στη Super League, διοργάνωση στην οποία πέτυχε πέντε γκολ και μοίρασε άλλες πέντε ασίστ, ενώ είχε οκτώ συμμετοχές στο Europa League. Παράλληλα, ο Αγκιμπού Καμαρά κατέγραψε τέσσερις παρουσίες στα προκριματικά του Champions League και του Europa League, σκοράροντας ένα τέρμα στην αναμέτρηση κόντρα στη Λουντογκόρετς.

Ο παίκτης πραγματοποίησε σήμερα την πρώτη του προπόνηση με το «Αστέρι» στο στήθος υπό τις οδηγίες του προπονητή φυσικής κατάστασης, Γιώργο Πήδουλα και τίθεται άμεσα στη διάθεση του προπονητή μας, Κρις Κόλμαν.

Μετά την ολοκλήρωση της συμφωνίας, ο νέος μας ποδοσφαιριστής που επέλεξε το νούμερο «22», πραγματοποίησε και τις πρώτες του δηλώσεις στο atromitosfc.gr.

https://www.atromitosfc.gr/transfers/an ... ou-kamara/

Στη Ζρίνσκι Μόσταρ ο Μάρκο Μάριτς
04/02/2023 | 18:05
Στη Ζρίνσκι Μόσταρ ο Μάρκο Μάριτς
Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει την ολοκλήρωση της συνεργασίας της με τον Μάρκο Μάριτς, ο οποίος θα συνεχίσει την καριέρα του στη Ζρίνσκι Μόσταρ.

Ο Κροάτης τερματοφύλακας αποκτήθηκε τον περασμένο Ιανουάριο και αγωνίστηκε με το «Αστέρι» συνολικά τρεις φορές, όλες για το πρωτάθλημα.

Ο Ατρόμητος του εύχεται καλή συνέχεια στην καριέρα του.

https://www.atromitosfc.gr/transfers/st ... ko-marits/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Καλώς ήρθες, Λαουρέντιου!
07/02/2023 | 11:49
Καλώς ήρθες, Λαουρέντιου!
Ανακοίνωση απόκτησης του Λαουρέντιου Μπρανέσκου.

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει την απόκτηση του τερματοφύλακα, Λαουρέντιου Μπρανέσκου, μέχρι το τέλος της σεζόν, με οψιόν ανανέωσης για ακόμα ένα έτος.

O Ρουμάνος γκολκίπερ, διεθνής με τις μικρές εθνικές ομάδες της χώρας του, είναι γεννημένος στις 30 Μαρτίου του 1994 και η τελευταία ομάδα ήταν η Ουνιβερσιτατέα Κλουζ από την οποία αποχώρησε πριν από λίγες μέρες.

Άρχισε την καριέρα του από τη Ραμνίκου Βαλτσέα και μόλις από τα 16 του χρόνια είχε πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με την πρώτη ομάδα, γεγονός που οδήγησε τη Γιουβέντους το 2011 να τον αποκτήσει σε ηλικία μόλις 17 ετών. Αποτέλεσε βασικό γκολκίπερ στις Ακαδημίες και παράλληλα ήταν τέταρτος στην ιεραρχία της ομάδας του Τορίνου στην ομάδα του 2012/13.

Από τη Γιουβέντους παραχωρήθηκε δανεικός σε ομάδες όπως η Ομόνοια και η Ντιναμό Βουκουρεστίου και τελικά το 2021 αποκτήθηκε από την Πολιτέκνικα Ιάσι, ενώ πριν αποκτηθεί από την Κλουζ, αγωνίστηκε και στη Φαρούλ Κονστάντσα.

Το νέο μας μεταγραφικό απόκτημα που επέλεξε το νούμερο «14», μετά την ολοκλήρωση της συμφωνίας, πραγματοποίησε και τις πρώτες του δηλώσεις στο atromitosfc.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι εδώ στο Περιστέρι. Θέλω να ευχαριστήσω την ομάδα για την εμπιστοσύνη, τον τεχνικό διευθυντή, Γιάννη Αγγελόπουλο, τον προπονητή, Κρις Κόλμαν και τον προπονητή τερματοφυλάκων, Μάρκο Γκαρόφαλο, που μου δίνουν αυτή την ευκαιρία στον Ατρόμητο.

Ήδη, οι νέοι μου συμπαίκτες με έχουν καλωσορίσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και είμαι σίγουρος ότι έχω κάνει τη σωστή επιλογή. Ελπίζω όλοι μαζί να ολοκληρώσουμε την τρέχουσα σεζόν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και να πετύχουμε τους στόχους μας με θετικά αποτελέσματα.

Οι προπονητικές εγκαταστάσεις μας δίνουν τη δυνατότητα να βγάλουμε τον καλύτερό μας εαυτό, αφού υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες για έναν παίκτη, ενώ όσο έχω προλάβει να δω η κατάσταση που επικρατεί είναι η ιδεατή.

Περιμένω να γνωρίσω από κοντά τους οπαδούς μας για τους οποίους μου έχουν πει και έχω μάθει πολλά. Αυτό που μπορώ να τους υποσχεθώ είναι ότι θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει τους στόχους της για φέτος. Πραγματικά, ανυπομονώ για το πρώτο παιχνίδι στο Περιστέρι και όλοι μαζί να βοηθήσουμε τον Ατρόμητο!».

https://www.atromitosfc.gr/transfers/ka ... ourentiou/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
Locked

Return to “Super League 1”