Αρχεία Ενεργοποίησης Γ' Εθνικής & Ερασιτεχνικών Κατηγοριών

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2022
geosin94
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Mon Apr 27, 2020 2:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για ακόμα μία χρονιά. Παρατήρησα ότι οι Β ομάδες (ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, ΟΣΦΠ, ΠΑΟ) υποβιβάζονται στην Γ Εθνική, αλλά νομίζω δεν επιτρέπεται να πέσουν στην πραγματικότητα. Ευχαριστώ πολύ και πάλι πολλά μπράβο
User avatar
Kostas Austrian
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Tue Apr 27, 2010 4:44 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos Volou
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos Volou
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα! Θέλοντας να κάνω κάποιες αλλαγές στα οικονομικά των κατηγοριών (bonus συμμετοχής, τηλεοπτικά συμβόλαια κτλ.), επιλέγω το ''convert to advanced rules'' για να μπω στην πλήρη δομή των κατηγοριών. Όταν φτάνει η ώρα να σώσω τις αλλαγές μου, μετά το καθιερωμένο save πηγαίνω στο ''test rules'' κι έπειτα στο ''all'' για να τρέξει το αρχείο ώστε να γίνει ο έλεγχος αν λειτουργεί σωστά. Και τότε μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα. Καμία ιδέα για το πως μπορεί να διορθωθεί αυτό? Να σημειώσω πως το ίδιο μήνυμα βγαίνει και χωρις να πειράξω το παραμικρό.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
valantis23
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Fri Jan 28, 2022 6:15 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα στην ομαδα εχω ενα προβλημα εμενα το αρχειο μου το κατεβαζει σε μορφη ιντερνετ δεν μου το δειχνη σαν τσιπ τ πρεπει να κανω.σασ ευχαριστω.
dimertolo
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sun Jan 30, 2022 8:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thanashes777 wrote: Thu Dec 30, 2021 4:05 pm Παίδες καλησπέρα, και συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κάνετε να μας παρέχετε άλλον έναν χρόνο αυτή την επέκταση. Είστε σίγουροι οτι λειτουργέι για mac; Διότι ενώ το περνάω κανονικά στο editor data αρχείο δεν μου αφήνει να αλλάξω την βάση δεδομένων.
@Thanashes777 αδερφε δοκιμασε τα παρακατω βηματα, σε εμενα λειτουργει μετα απο αρκετες προσπαθειες. Eιχα θεμα στο μακ αλλα ολα καλα
a) Open Finder
b) Click “Go” from the menubar and select “Go to Folder” (alternatively press Shift+CMD+G)
c) Copy in the following: ~/Library/Application Support/Sports Interactive/
d) Open the “editor data” folder
f) Move the downloaded files into the ”editor data" folder
dimertolo
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sun Jan 30, 2022 8:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια πολλα συγχαρητηρια για την προσπαθεια! ειναι πραγματικα αλλη αισθηση το να μπορεις να παιξεις με ομαδες της γειτονιας σου!
User avatar
elmagico
Amateur
Amateur
Posts: 144
Joined: Tue Nov 22, 2016 1:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

@Ironvadim, γίνεται να περαστεί η επικείμενη αναδιάρθωση των κατηγοριών μέσω advanced rules, αλλά είναι πολύπλοκο και εξαιρετικά χρονοβόρο για να ασχοληθούμε αυτή τη στιγμή. :(

@geosin94, έχεις δίκιο, στην πραγματικότητα οι Β ομάδες μπορούν να υποβιβαστούν από τη σεζόν 2023-24 και μετά. Δυστυχώς, αυτό διορθώνεται μόνο μέσω advanced rules στο patch.

@Kostas Austrian, αν αποφασίσεις να μπεις σε advanced rules, πρέπει να προσθέσεις/αλλάξεις/αφαιρέσεις πολλά επιπλέον για να βγει λειτουργικό το patch. Εμείς, δυστυχώς λόγω χρόνου, το δημιουργήσαμε με basic rules.

@valantis23, δεν κατάλαβα τι εννοείς... Το αρχείο (πρέπει να) είναι σε μορφή .fmf.

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια, αλλά και για όλες τις παρατηρήσεις!
Vassilis_Pyrgos
Amateur
Amateur
Posts: 212
Joined: Thu Feb 04, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός
Αγαπημένη Ομάδα: Πανηλειακός
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

καλησπέρα παιδιά
μήπως ξέρουμε πότε το patch θα είναι έτοιμο για την 22.3;;
User avatar
Konstantinos84
Indispensible
Indispensible
Posts: 1947
Joined: Fri Mar 07, 2014 11:40 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσουμε ξανά αυτο;
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75770
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

@Vassilis_Pyrgos, αναμένεται και άλλο data update. Εκτός αυτού, ο elmagico πρέπει να ξόδεψε δεκάρες ώρες για να μοντάρει το αρχικό, δεν νομίζω να αξίζει, αφού έτσι και αλλιώς όποιος ξεκινάει καριέρα στα τοπικά δεν νομίζω να τον ενδιαφέρουν οι μεταγραφές που έγιναν π.χ. στον Παναθηναϊκό τον Ιανουάριο.

@Konstantinos84, απλώς όταν ξεκινάτε ένα νέο παιχνίδι να επιλέγετε την αρχική db (22.1.0).
Karagiozis
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Tue Apr 11, 2006 5:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα. Υπαρχει περιπτωση να ανανεωθει για την 22.4? Ρωταω επειδη υπαρχουν αρχεια αλλων πρωταθληματων που ανανεωνονται για να δουλευουν μονο με την 22.4. Αυτο ειναι σημαντικοτατο να υπαρχει
στο save, αλλα δε θα μπορει να φορτωθει μαζι με τα υπολοιπα :/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75770
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ανανεώθηκε για τη db 22.4.0 + επιπλέον σημαντικές διορθώσεις σε SL1 και SL2 (δεν περιλαμβάνει τη δυνατότητα προσθήκης κατηγοριών ΕΠΣ):

Image

https://www.fmgreece.gr/columns/greek-c ... ch-fm2022/
kalamaria1994
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Fri Jun 03, 2022 8:31 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλό απόγευμα. Προσπαθώ να κατεβάσω τα αρχεία για το ερασιτεχνικό πρωτάθλημα 3ης κατηγορίας (FM22) , αλλά όταν θέλω να το ανοίξω μόλις το κατεβάσω, λέει ότι το αρχείο είναι είτε άγνωστο είτε κατεστραμμένο. Επομένως δεν μπορώ να το ανοίξω. Το δοκίμασα επίσης με άλλα αρχεία, αρχεία 2022 ή 2021, και συνεχίζω να λαμβάνω το ίδιο μήνυμα για όλα τα αρχεία. Προσπάθησα επίσης να απεγκαταστήσω και να κατεβάσω ξανά την εφαρμογή Winrar αλλά τίποτα δεν άλλαξε. Κάποια βοήθεια, παρακαλώ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Karagiozis
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Tue Apr 11, 2006 5:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια ξερουμε γιατι δεν μπορουν να μπουν οι ερασιτεχνικες, οπως στην πρωτη version??? Υπαρχει περιπτωση να μπουν σε μελλοντικο update?
User avatar
thanos_brt
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Nov 24, 2008 7:51 pm
Football Manager της ομάδας: Barnet, Πανιώνιος
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

peritri wrote: Sun Apr 10, 2022 8:45 pm (δεν περιλαμβάνει τη δυνατότητα προσθήκης κατηγοριών ΕΠΣ):
Όταν λέμε δεν περιλαμβάνει τη δυνατότητα προσθήκης κατηγοριών ΕΠΣ, φαντάζομαι εννοούμε δεν περιλαμβάνει τα τοπικά.

Αυτό λύνεται κάπως, χρησιμοποιώντας π.χ. το αρχικό patch και κάποια παλιότερη db του παιχνιδιού ή γενικότερα πλέον όποιος ξεκινήσει τώρα νέο save δεν μπορεί να προσθέσει με κανένα τρόπο τα τοπικά;

Ρωτάω γιατί τώρα (νωρίς νωρίς) έχω παραγγείλει το FM22 με σκοπό να ξεκινήσω με τα τοπικά, οπότε να ξέρω αν αξίζει τον κόπο ή να ακυρώσω την αγορά και ξεκινήσω το ίδιο στο FM21.

Σε κάθε περίπτωση, ευχαριστούμε για άλλη μια χρονιά για την πολλή και πολύ καλή δουλειά!
User avatar
elmagico
Amateur
Amateur
Posts: 144
Joined: Tue Nov 22, 2016 1:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

@kalamaria1994, καλησπέρα. Δε χρειάζεται να ανοίξεις το αρχείο με winrar γιατί δεν είναι συμπιεσμένο. Απλώς το μεταφέρεις εκεί που λένε οι οδηγίες εγκατάστασης και το ενεργοποιείς ακολουθώντας τα υπόλοιπα βήματα.

@thanos_brt, @Karagiozis, λόγω ελάχιστου διαθέσιμου χρόνου αλλά και κάποιων σφαλμάτων κατά τη διαδικασία, δεν μπορούμε να επεκτείνουμε το παραπάνω αρχείο ενεργοποίησης Γ΄ Εθνικής με τις διορθώσεις, ώστε να ενεργοποιηθούν και οι κατηγορίες των ΕΠΣ. Θα δημιουργήσουμε, πάντως, ένα νέο αρχείο ενεργοποίησης Γ΄ Εθνικής, τοπικών πρωταθλημάτων και κυπέλλων για την έκδοση 22.4.0, για το οποίο θα ισχύουν οι παραδοχές-προβλήματα του αρχικού patch. Θα είναι έτοιμο σε λίγες μέρες.
These users thanked the author elmagico for the post:
thanos_brt (Fri Jun 10, 2022 2:28 pm)
Rating: 12.5%
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”