Δανεισμός με μελλοντική αγορά

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2022
Post Reply
Hawkeye
Amateur
Amateur
Posts: 216
Joined: Mon Dec 29, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Λαγονησι
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Καλησπερα σε ολη την κοινοτητα.

Αποφασισα να αρχισω παιχνιδι με τον Παναθηναϊκο μηπως και τελικα κανουμε κατι καλο μιας και θα ειναι ανταγωνιστικο το ολο θεμα της διαχειρισης των πορων.
Αυτο που εκανα στο τελος της πρωτης σεζον ειναι να παω να προσπαθησω να συνεχιστει ο δανεισμος του Vital στην ομαδα.
Πραγματι η Κορινθιανς δεχτηκε την προταση μου αφου τους προτεινα να καλυψω ολο το μπατζετ του παιχτη εξ'ολοκληρου 267χλδ ανα χρονο,καθως και μια ρητρα για μελλοντικη αγορα χωρις κανενα αλλο αντιτιμο...

Εκει λοιπον βγηκε ενα μηνυμα που ελεγε να αρχισω την διαπραγματευση για το συμβολαιο του παιχτη..!!??!!.Προχωραω να δω τι δεν καταλαβα καλα και ο παιχτης ζηταει 680χλ ανα χρονο!!!!Εχει αλλαξει κατι στο πως δανειζεσαι παιχτες?Ειχα μεινει στο μανατζερ του 20 (μιας και το 21 δεν καταφερα να το αγορασω),που οταν εκανες προταση για δανεισμο διαπραγματευοσουν μονο το κατα ποσο θα καλυψεις ολο το συμβολαιο του παιχτη ή οχι ή ακομα και να δινεις ενα ποσο για χρησιμοποιηση του παιχτη ή οχι!!!!Στη προκειμενη περιπτωση προτεινα ολο το μισθο του να τον καλυψω εγω και ξαφνικα εμφανιζεται μια καινουρια διαπραγματευση λες και εκανα προταση να τον αποκτησω ζητωντας πολυ περισσοτερα απο το συμβολαιο που ΗΔΗ εχω προτεινει να καλυψω.

Μαλλον εχω χασει επεισοδια...?
Ας σταματησει επιτελους η παραποιηση της ελληνικης ιστοριας κ μυθολογιας.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!
User avatar
Kerlonios
Indispensible
Indispensible
Posts: 1687
Joined: Thu Oct 20, 2011 12:48 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: I wish you were a beer
Location: Αθήνα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Το συμβόλαιο που θα πληρωνεις για το δανεισμό είναι αυτό που συμφώνησες. Αυτό που σε βάζει να διαπραγματευτείς είναι το συμβόλαιο που θα έχει ο παίκτης όταν καταβάλεις τη ρήτρα που έβαλες για μελλοντική αγορά.
Hawkeye
Amateur
Amateur
Posts: 216
Joined: Mon Dec 29, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Λαγονησι
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Σε ευχαριστω ρε φιλαρακι!ΕΙλικρινα δεν την ηξερα αυτη την αλλαγη.Συνηθως αν πληρωνες την ρητρα σε αφηνε να μιλησεις με τον παιχτη για το συμβολαιο.Τωρα ομως με αυτη την αλλαγη δεν μπορουσα να τον ανανεωσω γτ δεν ειχα το διαθεσιμο μπατζετ.... :(
Ας σταματησει επιτελους η παραποιηση της ελληνικης ιστοριας κ μυθολογιας.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”