Football Manager 2022 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2022
Post Reply
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια σκεψη ειναι να εκανες πολλες μεταγραφες και να αργει να δεσει η ομαδα....
mike7
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξέρω αν εχει αναφερθεί πιο πριν ή αν έχει τύχει και σε άλλους αλλά σε ορισμένα παιχνίδια στο ελληνικό πρωτάθλημα αλλά και στην Ευρώπη δεν με αφήνει να κάνω πέμπτη αλλαγή! Ισχύει κάτι που μου διαφεύγει?!
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Έχεις 3 διακοπές για 5 αλλαγές. Δεν μπορείς να διακόψεις το ματς 5 φορές για να κάνεις αλλαγή.

Come as you are

Γίνε μαντέμι πρώτα
mike7
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anton Kousnij wrote: Fri Sep 02, 2022 4:00 pm Έχεις 3 διακοπές για 5 αλλαγές. Δεν μπορείς να διακόψεις το ματς 5 φορές για να κάνεις αλλαγή.

Come as you are
Πραγματικά δεν το ήξερα αυτό!
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

3 σεπτεμβρη παιδες.
Να φανταστω οτι απο την αλλη εβδομαδα τριτη με τεταρτη μαθαινουμε για το fm 23?
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10056
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

vazaizas wrote: Tue Aug 30, 2022 9:19 am Χαιρετώ σας, εχω μια απορία. Παιζω χρόνια FM οχι όλα τα παιχνίδια της σειρας εννοείται, αλλά αν 2-3 χρονια. Τωρα επιτελους βρηκα χρονο να παίξω το FM21 (το 20 το ειχα παιξει λιγο αλλα το εσβησα) και ειμαι στη 2η χρονια με την Parma. Συνήθως παιρνω ομάδες απο β κατηγορία ή νεοφότιστες. Παλιά που ειχα χρονο επαιρνα και απο ελληνικό πρωταθλημα βλ. Τριπολη, Ατρομητο κτλπ αλλά συνήθως κάνω ενα career mode παιχνιδι, που αλλάζω δηλαδή και ομάδα αν ερθει προταση.

Με την Parma λοιπόν κατάφερα να βγω 7ος και να χάσω σε ισοβαθμία την έξοδο στην Ευρώπη. Ειχε καλο υλικό η αλήθεια είναι. Εκανα τις προσθαφαιρέσεις το καλοκαίρι και τώρα μετά από 12 παιχνίδια έχω 1 νίκη 3 ισοπαλίες και 9 ήττες και η ομαδα δε τραβαει καθόλου. Κερδισα μονο τη Μιλαν που ήταν 1η μεσα στο Μεατσα. Αυτή η ακραιίλα πως εγινε; Δεν εχω ξαναπαθει τετοιο πατατρακ. Φτιαχνω το προγραμμα προπόνησης να λειτουργήσει το Possesion Καλα να ρολαρει η ομαδα αλλα πάπαλα, ακούω γνώμες και ερω΄τησεις
Πολλά μπορεί να παίζουν ρόλο. Το ροστερ μπορεί να μην είναι όσο καλό πιστεύεις, τακτική να μην είναι τόσο αποδοτική (λες πχ ότι παίζεις με κατοχή μπορείς να το υποστηρίξεις αυτό;), προπόνηση, dynamics (έχεις leaders στην ομάδα που να εκπνεύσουν τους υπόλοιπους;).

Ένας καλός τρόπος να καταλαβεις που είναι το ροστερ σου, είναι να πας εκεί που κανεις σύγκριση τα χαρακτηριστικά του ροστερ σου με όλη την λίγκα. Αν βρίσκεσαι χαμηλά, τότε χρειάζεσαι καλύτερους παίκτες ή απλά να κάνεις υπομονή να ψηθούν τα πιτσιρίκια που έχεις.

Για τακτική τσέκαρε λίγο πως τρως τα γκολ, πως επιτίθεσαι και αν βλέπεις αυτά που περιμένεις να δεις στο χορτάρι. Μπορεί ας πούμε να τρως γκολ από στημένα οπότε να χρειαστεί να φτιάξεις λίγο αυτό το κομμάτι. Μπορεί να παίζεις πολύ ψηλά χωρίς να έχεις γρήγορους παίκτες ώστε να καλύψουν τους κενούς χώρους που δημιουργούνται. Όπως είπαν κάποιοι μπορεί να έκανες πολλες αλλαγές και να μην έχουν την απαιτούμενη συνοχή, αν και 9 ήττες σε 12 ματς είναι πολλές, εφόσον το ροστερ είναι καλό, και θα έπρεπε να σε ανησυχήσουν.
I LOVE THIS SITE!!!
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 451
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Δεν νομίζετε ότι έχουν καθυστερήσει λίγο τα νέα για το FM 23? Το μόνο που έχω διαβάσει είναι πως θα έχει γυναικείες ομάδες. Δεν θυμάμαι συνήθως πότε βγαίνουν τα νέα features και λογικά μέσα στον μήνα θα έχουμε νέα, απλα νομίζω έχουν αργήσει λίγο να βγάλουν κάτι.
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

περσι σαν αυριο εγινε η πρωτη ανακοινωση οποτε αναμενουμε....
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5490
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Τους κατέστρεψα Image
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Καλά ρε τι 1 δις ναουμε. Εδώ η παναθα με 123 μύρια 43 μέτρα γαϊδούρι φτιάχνει.

Come as you are

Γίνε μαντέμι πρώτα
gio2017v
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Mar 29, 2017 3:32 pm
Football Manager της ομάδας: Chester F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Συγχωρείστε με αν δεν είναι το κατάλληλο τόπικ. Θα ήθελα την γνώμη σας για το παρακάτω λαπτοπ που θα παραθέσω από το σκρουτζ. Με λίγο ψάξιμο αλλά και από fminside το θεωρούν ως ένα αξιοπρεπές λαπτοπ για μανατζερ. Το ερώτημά μου είναι. Θα μπορώ να παίξω τουλάχιστον σε medium γραφικά; ή θα πρέπει να κατέβω σε πολύ χαμηλά , low δηλαδή. Θα εκτιμούσα την μανατζερική βοήθειά σας συνάδελφοι.

https://www.skroutz.gr/s/26813649/HP-25 ... board.html

Το παρέθεσα και σε ένα άλλο τόπικ το ερώτημα, το γράφω και εδώ.
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Δύσκολα να παίζει medium, έχει ενσωματωμένη κάρτα γραφικών ωστόσο το θέμα είναι ότι ο επεξεργαστής δεν είναι τελευταίας γενιάς οπότε δεν θα σηκώνει εύκολα ταυτόχρονα το παιχνίδι και την μηχανή αγώνα σε καλή ανάλυση.

Αυτά στα λέω έχοντας λάπτοπ με Ryzen 5 series που παίζει στο medium αλλά ώρες ώρες τρώει και σκαλωματα αν έχω να παίζουν πολλά από πίσω (πχ YouTube)

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Λαθος τοπικ

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”