Απόλλων Λεμεσού 2021-2022

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Α' Κατηγορίας Κύπρου!
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εδώ μπορείτε να δώσετε πληροφορίες για τον Απόλλωνα.

Παρακαλώ στηριχτείτε στο FM 2021 για την κριτική και ακολουθείστε τις Οδηγίες.
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περάστηκαν όλα, εκτός από:

Ανδρέας Χαραλάμπους (02/02/2002, Λεμεσός, DC, #59, 22/8/2018-31/5/2022, ανανέωσε 5/6/2020, 2018-2020 Απόλλων Λ. U19, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ)
Δημήτρης Ηροδότου (20/4/2002, Λεμεσός, AMC, #62, 30/8/2018-31/5/2022, ανανέωσε 5/6/2020, 2018 Απόλλων Λ. 1/0, 2019 Απόλλων Λ. 1/0, 2020 Απόλλων Λ. 0/0, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ)
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Η Εταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον Κροάτη τερματοφύλακα Πέταρ Ντούριν μέχρι τον Μάιο του 2022 με δικαίωμα επέκτασης μέχρι τον Μάιο του 2024.

Ο Πέταρ Ντούριν γεννήθηκε τον Φεβρουάριο του 2001 στην Κροατία.

Ο Απόλλωνας είναι ο τέταρτος επαγγελματικός σταθμός στην καριέρα του αφού ξεκίνησε από τις ακαδημίες της Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ ενώ στη συνέχεια μεταγράφηκε σε Αταλάντα και Πόρτσμουθ.

Καλωσορίζουμε τον ποδοσφαιριστή στον σύλλογο και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία αγωνιζόμενος με τα κυανόλευκα.

Ο Πέταρ Ντούριν επέλεξε να αγωνίζεται με τον αριθμό 40.

Γραφείο Τύπου
Απόλλων Λεμεσού"
https://www.kerkida.net/eidiseis/a-kati ... etar-durin
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Εταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ, ανακοινώνει την αποστολή η οποία θα ταξιδέψει το απόγευμα της Πέμπτης (15/07 – 14:35) από τον διεθνή αερολιμένα Λάρνακας με προορισμό την Αθήνα για τον φιλικό αγώνα με αντίπαλο την ΑΕΚ Αθηνών ο οποίος θα διεξαχθεί το βράδυ της Πέμπτης (15/07 – 21:30).

Ο αγώνας θα είναι κεκλεισμένων των θυρών και θα προβληθεί τηλεοπτικά από την COSMOTE TV στην Ελλάδα.

Αναλυτικά η αποστολή της ομάδας μας η οποία θα μεταβεί στην Αθήνα:

Διευθυντής Ποδοσφαίρου: Αντρέ Σκέμπρι
Προπονητής: Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ
Βοηθός Προπονητής: Μπενιαμίνο Μολινάρι
Βοηθός Προπονητής: Κωνσταντίνος Μακρίδης
Performance Coach: Γιούρεκ Ρόρμπεργκ
Προπονητής Τερματοφυλάκων: Γιώργος Νικολάου
Α’ Προπονητής Φυσικής Κατάστασης: Σωτήρης Ρούσσης
Β’ Προπονητής Φυσικής Κατάστασης: Παναγιώτης Τοπαλίδης
Αναλυτής: Γιώργος Ελευθερίου
Εφορία Ποδοσφαίρου: Σωκράτης Σωκράτους, Μιχάλης Φανή
Ιατρός ομάδας: Δρ. Κυριάκος Κακαβελάκης
Διατροφολόγος: Κώστας Νικολάου
Φυσιοθεραπευτές: Κωνσταντίνος Παπάς, Αλέξανδρος Σολομωνίδης, Νίκος Χριστοφή
Φροντιστές: Χαράλαμπος Ευριπίδου, Παναγιώτης Θεοφάνους, Νεκτάριος Σταύρου
Υπεύθυνος Λειτουργίας Ποδοσφαιρικού Τμήματος: Ιωάννης Κυριακίδης
Γραφείο Τύπου: Φανούριος Κωνσταντίνου, Πανίκος Φραγκούδης, Πάνος Κώστα
Υπεύθυνος Αθλητικού Υλικού: Κυριάκος Βασιλείου
Μέλος Ασφαλείας: Τζον Δαμιανού

Ποδοσφαιριστές:

Αλεξάντερ Γιοβάνοβιτς
Δημήτρης Δημητρίου
Ουέλινγκτον Νασιμέντο
Γιώργος Μαλεκκίδης
Αμίν Χαμάς
Ανδρέας Παναγιώτου
Χάρης Μαυρίας
Φάνος Κατελάρης
Τζιόρτζε Ντένιτς
Χαράλαμπος Κυριάκου
Ντανίλο Σπόλιαριτς
Σάσα Μάρκοβιτς
Σωτήρης Φώτη
Γκιόργκι Παπουνασβίλι
Πέτρος Ψύχας
Δημήτρης Ηροδότου
Μπασέλ Ζράντι
Παρασκευάς Ορφανίδης
Ιωάννης Πίττας
Ρεβάζ Ιντζία

Η αποστολή της ομάδας μας θα επιστρέψει στην Κύπρο το απόγευμα της Παρασκευής (16/07) για να ολοκληρώσει την προετοιμασία της ενόψει του αγώνα του UEFA Europa Conference League.

Γραφείο Τύπου
Απόλλων Λεμεσού
https://www.kerkida.net/eidiseis/a-kati ... ane-ellada
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Εταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ ανακοινώνει την οριστικοποίηση της συμφωνίας με τον ποδοσφαιριστή Ίλιαν Ίλιεφ, ο οποίος πέρασε με επιτυχία τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε.

Ο ποδοσφαιριστής υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι το 2025.

Για τη μεταγραφή του στον Απόλλωνα αναφέρθηκε με δηλώσεις του στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου www.apollon.com.cy ο διεθνής ποδοσφαιριστής.

«Είμαι πολύ χαρούμενος που είμαι μέλος του Απόλλωνα Λεμεσού κι αποτελεί μεγάλη πρόκληση η παρουσία μου εδώ. Ανυπομονώ να συναντήσω τους υπόλοιπους συμπαίκτες μου και να συμμετέχω στις προπονήσεις της ομάδας για να συνεισφέρω με τον δικό μου τρόπο τον Απόλλωνα να εκπληρώσει τους στόχους τους.

Σε ότι αφορά τη φυσική και αγωνιστική μου κατάσταση, είμαι πανέτοιμος να βοηθήσω άμεσα την ομάδα. Έλαβα πάρα πολλά μηνύματα από την ημέρα που έγινε γνωστό το ενδιαφέρον του Απόλλωνα.

Οι οπαδοί μου επιφύλαξαν ένα θερμό καλωσόρισμα κι αισθάνθηκα υπέροχα με την υποστήριξή τους. Ανυπομονώ να τους συναντήσω στο γήπεδο».

Ο Ίλιεφ επέλεξε να αγωνίζεται με τον αριθμό 17.

Γραφείο Τύπου
Απόλλων Λεμεσού
https://www.kerkida.net/eidiseis/a-kati ... n-apollona
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περάστηκαν όλα, εκτός από:

Ανδρέας Χαραλάμπους (02/02/2002, Λεμεσός, DC, #59, 22/8/2018-31/5/2022, ανανέωσε 5/6/2020, 2018-2020 Απόλλων Λ. U19, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ)
Δημήτρης Ηροδότου (20/4/2002, Λεμεσός, AMC, #62, 30/8/2018-31/5/2022, ανανέωσε 5/6/2020, 2018 Απόλλων Λ. 1/0, 2019 Απόλλων Λ. 1/0, 2020 Απόλλων Λ. 0/0, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ)
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Εταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ ανακοινώνει την οριστικοποίηση της συμφωνίας με τον ποδοσφαιριστή Ραντζέλο Γιάνγκα, ο οποίος πέρασε με επιτυχία τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε.

Ο ποδοσφαιριστής υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι το 2022 με δικαίωμα επέκτασης μέχρι το 2023.
https://www.kerkida.net/eidiseis/a-kati ... n-apollona
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περάστηκαν όλα, εκτός από:

Ανδρέας Χαραλάμπους (02/02/2002, Λεμεσός, DC, #59, 22/8/2018-31/5/2022, ανανέωσε 5/6/2020, 2018-2020 Απόλλων Λ. U19, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ)
Δημήτρης Ηροδότου (20/4/2002, Λεμεσός, AMC, #62, 30/8/2018-31/5/2022, ανανέωσε 5/6/2020, 2018 Απόλλων Λ. 1/0, 2019 Απόλλων Λ. 1/0, 2020 Απόλλων Λ. 0/0, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ)
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Εταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ ανακοινώνει την επίτευξη συμφωνίας με τον διεθνή Καμερουνέζο ποδοσφαιριστή Αρνό Τζιουμ μέχρι τον Μάιο του 2023.

Για τη μεταγραφή του στον Απόλλωνα αναφέρθηκε με δηλώσεις του στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου www.apollon.com.cy ο διεθνής ποδοσφαιριστής.

«Είμαι πολύ χαρούμενος που είμαι μέλος του Απόλλωνα Λεμεσού. Πρόκειται για μια μεγάλη κυπριακή ομάδα με πρωταγωνιστικούς στόχους κι αποτελεί σημαντική πρόκληση για μένα η επιστροφή μου στην Ευρώπη μετά από δύο χρόνια. Ο Απόλλωνας είναι η καλύτερη επιλογή για μένα αυτή την περίοδο.

Ευελπιστώ ότι με την εμπειρία και την ποιότητά μου θα βοηθήσω τoν σύλλογο να επιτύχει τους στόχους του και όλοι μαζί να φέρουμε τίτλους στην Λεμεσό», δήλωσε στην αρχική του τοποθέτηση ο Καμερουνέζος μέσος.

ηβρτυργ

Σε ότι αφορά τα χαρακτηριστικά του ως ποδοσφαιριστής τόνισε ότι «δυνατά στοιχεία του παιχνιδιού μου είναι η δύναμη, τα τρεξίματα μου, η αντοχή, η καλή επαφή κι ο έλεγχος της μπάλας. Διαθέτω οργανωτικές ικανότητες, διορατικότητα ωστόσο το μεγαλύτερο μου προτέρημα είναι η εμπειρία μου σε διεθνές επίπεδο η οποία θα με βοηθήσει να προσαρμοστώ εύκολα στις απαιτήσεις του συλλόγου και του κυπριακού πρωταθλήματος έτσι ώστε να αποδώσω τα μέγιστα των ικανοτήτων μου.

Αγωνίζομαι στη μεσαία γραμμή και μπορώ να αποδώσω το ίδιο καλά είτε ως «εξάρι», είτε ως «οκτάρι». Σε όλη μου την καριέρα αγωνίστηκα και στις δύο θέσεις. Προτιμώ να αγωνίζομαι πιο μπροστά («οκτάρι») για να μπορώ να συνεισφέρω στο επιθετικό μέρος του παιχνιδιού, είτε ως σκόρερ, είτε ως δημιουργός τερμάτων».

Αναφορικά με την απόφαση του να συνεχίσει στον Απόλλωνα αποκάλυψε πως υπήρχαν κι άλλες προτάσεις από διάφορες ομάδες εξηγώντας τον λόγο της επιλογής του «είχα αρκετές προτάσεις για συνεργασία από ομάδες της Ασίας κι από άλλες ευρωπαϊκές ομάδες ωστόσο προτίμησα τον Απόλλωνα επειδή πρόκειται για ένα σύλλογο που αγωνίζεται ανελλιπώς για την κατάκτηση τίτλων, τις διακρίσεις και συμμετέχει διαχρονικά στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Είναι πρόκληση να αγωνίζεσαι για τη νίκη σε κάθε αγώνα, για τρόπαια και στα ευρωπαϊκά σαλόνια».

Ο Αρνό επέλεξε να αγωνίζεται με τον αριθμό 18.

Γραφείο Τύπου
Απόλλων Λεμεσού
https://www.kerkida.net/eidiseis/a-kati ... tin-lemeso
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Εταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ ανακοινώνει την οριστικοποίηση της συμφωνίας με τον ποδοσφαιριστή Μουσταφά Αμίνι ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι το 2022 με την ομάδα μας να διατηρεί δικαίωμα ανανέωσης μέχρι το 2023.

Για τη μεταγραφή του στον Απόλλωνα αναφέρθηκε με δηλώσεις του στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου www.apollon.com.cy ο διεθνής Αυστραλός ποδοσφαιριστής.

«Είμαι πολύ περήφανος που είμαι μέλος του Απόλλωνα Λεμεσού καθώς πρόκειται για έναν ιστορικό σύλλογο» τόνισε αρχικά ο διεθνής μέσος.

Αναφορικά με το στυλ παιχνιδιού του εξήγησε πως αγωνίζεται στη μεσαία γραμμή και διαθέτει την ικανότητα να ανταποκριθεί το ίδιο καλά είτε ως αμυντικός μέσος είτε ως κεντρικός μέσος.

«Είμαι ομαδικός ποδοσφαιριστής, μπορώ να “διαβάζω” το παιχνίδι, να καθορίζω τον ρυθμό του αγώνα και να βοηθώ στην ανάπτυξη και δημιουργία επιθέσεων».

Στη συνέχεια πρόσθεσε «έχω σημαντική εμπειρία αφού αγωνίστηκα για τρία χρόνια στη Γερμανία, πέντε στη Δανία κι έχω αρκετές συμμετοχές στην Εθνική στην οποία ευελπιστώ να επιστρέψω με την απόδοση και τις εμφανίσεις μου στην ομάδα. Είναι ο προσωπικός μου στόχος να συμμετέχω στην εθνική και να προσπαθήσω να τη βοηθήσω να προκριθεί στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022».

Τέλος, ο 28χρονος υποσχέθηκε ότι σε κάθε παιχνίδι θα τα δίνει όλα για την ομάδα λέγοντας ότι «οι Απολλωνίστες να είναι σίγουροι ότι θα παλέψω και θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό για να υπερασπιστώ το έμβλημα της ομάδας και να τη βοηθήσω να εκπληρώσει όλους της τους στόχους».

Ο «Μούστι» επέλεξε να αγωνίζεται με τον αριθμό 6.

Γραφείο Τύπου
Απόλλων Λεμεσού
https://www.kerkida.net/eidiseis/a-kati ... anakoinosi
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περάστηκαν όλα, εκτός από:

Ανδρέας Χαραλάμπους (02/02/2002, Λεμεσός, DC, #59, 22/8/2018-31/5/2022, ανανέωσε 5/6/2020, 2018-2020 Απόλλων Λ. U19, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ)
Δημήτρης Ηροδότου (20/4/2002, Λεμεσός, AMC, #62, 30/8/2018-31/5/2022, ανανέωσε 5/6/2020, 2018 Απόλλων Λ. 1/0, 2019 Απόλλων Λ. 1/0, 2020 Απόλλων Λ. 0/0, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ)
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H Eταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (ΔΗΜΟΣΙΑ) Λτδ ανακοινώνει την επέκταση συνεργασίας της με τον νεαρό μέσο Δημήτρη Ηροδότου μέχρι τον Μάιο του 2023.

Ταυτόχρονα ο ποδοσφαιριστής θα παραχωρηθεί με την μορφή δανεισμού στην Ομόνοια Αραδίππου για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022, έτσι ώστε να επιστρέψει στην ομάδα μας με περισσότερες εμπειρίες και έτοιμος να προσφέρει ακόμα περισσότερα.

Ευχόμαστε στον ποδοσφαιριστή μας κάθε επιτυχία.

Γραφείο Τύπου
Απόλλων Λεμεσού
https://www.kerkida.net/eidiseis/a-kati ... a-irodotoy
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περάστηκαν όλα, εκτός από:

Ανδρέας Χαραλάμπους (02/02/2002, Λεμεσός, DC, #59, 22/8/2018-31/5/2022, ανανέωσε 5/6/2020, 2018-2020 Απόλλων Λ. U19, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ)
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Η Εταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (Δημόσια) Λτδ, ανακοινώνει τη σύναψη συμφωνίας με τον Ατρόμητο Αθηνών για τον μονοετή δανεισμό του ποδοσφαιριστή Τζιόρτζε Ντένιτς, με την ελληνική ομάδα να διατηρεί δικαίωμα αγοράς του ποδοσφαιριστή.

Γραφείο Τύπου
Απόλλων Λεμεσού"
https://www.kerkida.net/eidiseis/a-kati ... ia-ntenits
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
User avatar
BigMic
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 15799
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester Utd
Location: Λάρνακα, Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Εταιρεία Απόλλων Ποδόσφαιρο (ΔΗΜΟΣΙΑ) Λτδ ανακοινώνει την επίτευξη συμφωνίας με τη Δυναμό Δρέσδης για την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Λούκα Στορ (05/07/1998) με τη μορφή δανεισμού για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022, διατηρώντας το δικαίωμα απόκτησης των δικαιωμάτων του το ερχόμενο καλοκαίρι.

Ο ποδοσφαιριστής αγωνίζεται σε όλες τις θέσεις της επίθεσης, ενώ ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του καριέρα από τις ακαδημίες της Μάριμπορ.

Τον Ιανουάριο της αγωνιστικής περιόδου 2017-2018 δόθηκε ως δανεικός στη Αλουμίνιτζ και στη συνέχεια μεταγράφηκε με ελευθέρα μεταγραφή. Σε μιάμιση σεζόν συμπλήρωσε 30 συμμετοχές και σημείωσε 9 τέρματα.

Την περίοδο 2019-2020 μεταγράφηκε στη Δυναμό Δρέσδης στην οποία αγωνίστηκε 11 φορές ενώ τον Ιανουάριο επέστρεψε στην Αλουμίνιτζ ως δανεικός όπου σημείωσε ακόμη 6 φορές.

Τη σεζόν 2020-2021 επέστρεψε στη Δρέσδη όπου αγωνίστηκε συνολικά 16 φορές και πέτυχε ένα τέρμα.

Ο Λούκα είναι διεθνής με την εθνική Νέων της Σλοβενίας εκπροσωπώντας την χώρα του σε οκτώ περιπτώσεις.

Θα ακολουθήσουν δηλώσεις του Λούκ Στορ στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας μας.

Καλωσορίζουμε τον ποδοσφαιριστή στον σύλλογο και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία αγωνιζόμενος με τα κυανόλευκα.

Γραφείο Τύπου
Απόλλων Λεμεσού
https://www.kerkida.net/eidiseis/a-kati ... n-apollona
ΚΥΠΡΟΣ Head Researcher
Locked

Return to “Κυπριακή Α' Κατηγορία”