ΠΑΟ Β [2021/22]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Παναθηναϊκό!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Τι θέλουμε να γράφετε:

- μεταγραφές/αποδεσμεύσεις παικτών/προπονητών της Β ομάδας
- σχόλια σχετικά με τις ποδοσφαιρικές ικανότητες των παικτών είτε με reports είτε με μεμονωμένα σχόλια, πάντα με βάση αγώνες που έχετε παρακολουθήσει.
- ενδιαφέροντα δημοσιεύματα σε έντυπο ή ηλεκτρονικό τύπο που μπορούμε να αξιοποιήσουμε για το FM.

Δεν θέλουμε:

- copy paste αγώνων, αφού δεν μας ωφελεί σε τίποτα, άλλωστε υπάρχουν συγκεντρωμένα στο site της διοργανώτριας.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

ilias_1 wrote: Tue Jul 06, 2021 7:57 pm ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΕ
Προπονητής στον Παναθηναϊκό Β’ ο Γιάννης Βονόρτας
«Πρόκληση για τους ποδοσφαιριστές που θα συμμετάσχουν»

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον Γιάννη Βονόρτα. Ο Έλληνας προπονητής επιστρέφει στο Τριφύλλι μετά από τέσσερα χρόνια και αναλαμβάνει προπονητής στη νεοσύστατη ομάδα «Παναθηναϊκός Β’», η οποία θα συμμετάσχει στο πρωτάθλημα της SuperLeague 2.

Λίγο μετά την υπογραφή του συμβολαίου του, ο Γιάννης Βονόρτας μίλησε για το νέο εγχείρημα.

«Είναι μια φανταστική στιγμή να επιστρέφω στη βάση, έτσι θεωρώ τον Παναθηναϊκό. Είναι πολύ τιμητικό που ο μεγάλος αυτός σύλλογος με επέλεξε για την ιστορική δεύτερη ομάδα του Παναθηναϊκού. Είναι μεγάλη τιμή που ο Γιάννης Αλαφούζος και η διοίκηση με επέλεξαν γι’ αυτή τη θέση. Θα προσπαθήσω να κάνω όσα πρέπει για την ομάδα αυτή ώστε να αποτελέσει τον προθάλαμο για την πρώτη ομάδα. Είναι επαγγελματική ομάδα, θα παίξει στη δεύτερη κατηγορία, άρα είμαστε μια κανονική ομάδα και φοράμε το τριφύλλι στο στήθος. Ο κόσμος ξέρω πάντοτε τι περιμένει από όλες τις ομάδες του Παναθηναϊκού, από την ηλικία των 5 έως τα 55 και την ομάδα των παλαιμάχων. Όλη η κατεύθυνση είναι πάνω στη φιλοσοφία του Παναθηναϊκού.

Στο μυαλό το δικό μου δεν είναι ένα καινούργιο πλάνο. Από το 1980 είχαμε προτείνει να δημιουργηθούν ομάδες Β’ στα πρότυπα του εξωτερικού γιατί βλέπαμε το κενό που υπήρχε. Οργανωτικά έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα σε σχέση με τότε αλλά ο Παναθηναϊκός έχει τη δυνατότητα να οργανώσει την ομάδα όπως πρέπει, ώστε οι ποδοσφαιριστές να αισθάνονται το επαγγελματικό επίπεδο που θα δουλεύουν. Η πρώτη δεξαμενή παικτών για τον καταρτισμό του ρόστερ είναι η ομάδα Νέων και ήδη τα παιδιά αυτά έχουν τη σωστή νοοτροπία γιατί έχουν ανδρωθεί στον Παναθηναϊκό. Υπάρχουν παίκτες που είναι ήδη επαγγελματίες, έχουν ανοίξει τα φτερά τους και έχουν την ευκαιρία να δείξουν τι αξίζουν για να παίξουν στην πρώτη ομάδα. Θα έρθουν και κάποιοι παίκτες με χαρακτηριστικά που θα ελπίζουμε μελλοντικά σε αυτούς να σταθούν στην πρώτη ομάδα. Η δεύτερη κατηγορία είναι σκληρό πρωτάθλημα με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά και απαιτήσεις. Αυτή είναι η πρόκληση για τους ποδοσφαιριστές μας. Πολλοί από αυτούς θα πρέπει να πρωταγωνιστήσουν για να κερδίσουν θέση στην πρώτη ομάδα του Παναθηναϊκού», είπε ο Βονόρτας.

https://www.pao.gr/fc/proponitis-ston-p ... -vonortas/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΑΕ
Επέκτεινε το συμβόλαιό του και εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β ο Ηλίας Ηλίαδης
Υπέγραψε συμβόλαιο διετούς διάρκειας
SHARE
18/08/2021 | 15:53

Επέκτεινε το συμβόλαιό του και εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β ο Ηλίας Ηλίαδης | pao.gr
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την επέκταση συμβολαίου με τον Ηλία Ηλιάδη. Ο 20χρονος μέσος υπέγραψε συμβόλαιο διετούς διάρκειας και εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Ηλιάδης γεννήθηκε στις 21 Μαρτίου 2001 στο Τορόντο του Καναδά. Στην ακαδημία του Παναθηναϊκού εντάχθηκε τον Ιανουάριο του 2015 μετά από παρουσία του στην ακαδημία της Άρσεναλ στην Ελλάδα.

«Είναι μια χρυσή ευκαιρία για εμένα να πάρω παιχνίδια σε επαγγελματικό επίπεδο και να προχωρήσω, φτάνοντας στην πρώτη ομάδα», δήλωσε ο Ηλιάδης μετά την υπογραφή του νέου συμβολαίου του.

https://www.pao.gr/transfers/epekteine- ... s-iliadis/
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΑΕ
Στον Παναθηναϊκό Β ο Απόστολος – Ηλίας Μαρτίνης
Υπέγραψε συμβόλαιο τριετούς διάρκειας
SHARE
18/08/2021 | 15:39

Στον Παναθηναϊκό Β ο Απόστολος – Ηλίας Μαρτίνης | pao.gr
H ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Απόστολου – Ηλία Μαρτίνη, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας τριών ετών. Ο Έλληνας αριστερός μπακ εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Μαρτίνης είναι γεννημένος στις 8 Ιανουαρίου 2001 στην Αθήνα. Ξεκίνησε στην ακαδημία του Ολυμπιακού, τη σεζόν 2019-20 έκανε ντεμπούτο στην πρώτη ομάδα σε αγώνα των play offs, ενώ πέρυσι πήρε μεταγραφή στον Άρη.

«Ήρθα σε μια από τις μεγαλύτερες ομάδες της Ελλάδας και νιώθω πολύ χαρούμενος γι’ αυτό. Θα δώσω το 100% για τον σύλλογο», υπογράμμισε ο Μαρτίνης.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... -martinis/
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΑΕ
Στον Παναθηναϊκό Β ο Χρήστος Μαραθωνίτης
Υπέγραψε μονοετές συμβόλαιο
SHARE
18/08/2021 | 15:23

H ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Χρήστου Μαραθωνίτη, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας ενός έτους. Ο Έλληνας μέσος εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Μαραθωνίτης είναι γεννημένος στις 16 Νοεμβρίου 1998 στην Αθήνα. Ξεκίνησε από την ακαδημία του Πανιωνίου. Στα 16 του πήγε στην ακαδημία της Μπρέντα, ένα χρόνο αργότερα μετακόμισε στην ακαδημία της Εξέλσιορ και στα 18 του έπαιξε στην ακαδημία της Ντόρντρεχτ. Το 2017 επέστρεψε στην Ελλάδα για την Καλλιθέα όπου και αγωνίστηκε μέχρι το 2018 οπότε και μετακινήθηκε στον Εθνικό Άχνας στην Κύπρο. Το 2019 μεταγράφηκε στον Ονίσηλο Σωτήρα της Κύπρου. Στην Ελλάδα επέστρεψε πέρυσι και αγωνίστηκε τη σεζόν 2020-2021 στον Καραϊσκάκη Άρτας.

«Είμαι πολύ χαρούμενος για τη μεταγραφή μου στον Παναθηναϊκό. Αποτελεί τιμή για μένα να αγωνίζομαι σε έναν τόσο μεγάλο και ιστορικό σύλλογο. Ανυπομονώ να δώσω το 100% για την ομάδα», δήλωσε ο Μαραθωνίτης μετά την υπογραφή του συμβολαίου του.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... athonitis/
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΑΕ
Στον Παναθηναϊκό Β ο Ευαγόρας Αντωνίου
Ο Κύπριος αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο τριετούς διάρκειας
SHARE
18/08/2021 | 15:01

H ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Ευαγόρα Αντωνίου, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας τριών ετών. Ο Κύπριος κεντρικός αμυντικός εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Αντωνίου είναι γεννημένος στις 4 Νοεμβρίου 2002 στην Κύπρο. Είναι γέννημα – θρέμμα ποδοσφαιριστής της ΑΕ Λεμεσού. Τον Ιανουάριο του 2021 δόθηκε δανεικός στον Κουρή Ερημή, ομάδα δεύτερης κατηγορίας του κυπριακού ποδοσφαίρου.

Χρίστηκε διεθνής στις Κ16, Κ17, Κ19 της Εθνικής Κύπρου.

«Είναι μεγάλη μου χαρά που είμαι μέλος σε ένα τεράστιο σύλλογο, όπως είναι ο Παναθηναϊκός. Στόχος μου είναι να συνεχίσω την σκληρή δουλειά για να φτάσω στην πρώτη ομάδα και να παραμείνω εκεί. Θέλω να δικαιώσω την επιλογή των ανθρώπων που πίστεψαν σε εμένα για να έρθω στον σύλλογο, καθώς και να τους ανταμείψω για την βοήθεια που μου προσφέρουν καθημερινά», δήλωσε ο Αντωνίου μετά την υπογραφή του συμβολαίου του.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... -antoniou/
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΑΕ
Στον Παναθηναϊκό Β ο Γιάννης Σαρδέλης
Υπέγραψε συμβόλαιο τριετούς διάρκειας
SHARE
18/08/2021 | 14:52

Στον Παναθηναϊκό Β ο Γιάννης Σαρδέλης | pao.gr
H ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Γιάννη Σαρδέλη, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας τριών ετών. Ο Έλληνας εξτρέμ εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Σαρδέλης είναι γεννημένος στις 3 Νοεμβρίου 2000 στην Αθήνα. Ξεκίνησε στην ακαδημία Μπατίστα και τη σεζόν 2016-17 εντάχθηκε στην ακαδημία της ΑΕΚ και κατέγραψε δύο συμμετοχές με την πρώτη ομάδα.

«Είμαι χαρούμενος που ήρθα σε ένα τόσο μεγάλο σύλλογο όπως ο Παναθηναϊκός. Είμαι έτοιμος να τα δώσω όλα για το καλό της ομάδας και το δικό μου. Τα υπόλοιπα θα τα πούμε στο γήπεδο», ήταν τα πρώτα λόγια του Σαρδέλη.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... -sardelis/
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η προετοιμασία του Παναθηναϊκού Β
Φωτορεπορτάζ από τη δραστηριότητα της ομάδας που θα συμμετάσχει στο πρωτάθλημα της Super League 2
SHARE
19/08/2021 | 16:54
Η προετοιμασία του Παναθηναϊκού Β | pao.gr
Μετά τη σχετική απόφαση της ΕΠΟ να επιτρέψει σε τέσσερις ομάδες της Super League να δημιουργήσουν -κατά τα πρότυπα του εξωτερικού- δεύτερη ομάδα, η οποία θα συμμετάσχει στο πρωτάθλημα της Super League 2, ο Παναθηναϊκός Β είναι γεγονός!

Η ομάδα έχει ήδη στελεχωθεί με ρόστερ ποδοσφαιριστών της πρώτης ομάδας οι οποίοι στην παρούσα φάση δεν συγκαταλέγονται στις πρώτες επιλογές του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, αλλά και παίκτες από την περσινή Κ19 του Παναθηναϊκού που έχουν επαγγελματικό συμβόλαιο. Παράλληλα έχουν γίνει ήδη οι αρχικές μεταγραφικές επιλογές, με το σχεδιασμό να συνεχίζεται για την κάλυψη των αναγκών του δυναμικού. Οι προπονήσεις διεξάγονται καθημερινά στο «Γ. Καλαφάτης», ενώ ξεκίνησαν τα φιλικά προετοιμασίας για το πρωτάθλημα, η πρεμιέρα του οποίου έχει προγραμματιστεί στο τέλος Σεπτεμβρίου.

Το τεχνικό επιτελείο του Παναθηναϊκού Β έχει επικεφαλής τον Γιάννη Βονόρτα, με βοηθό τον Βασίλη Καλαποθαράκο, προπονητή τερματοφυλάκων τον Γιώργο Φουσέκη και γυμναστή τον Ηλία Αμπατζίδη. Χρέη team manager εκτελεί ο Στάθης Τσεκούρας, ρόλο αναλυτή έχει ο Άλεξ Ζαφειρίου, ενώ στο ιατρικό επιτελείο επικεφαλής φυσιοθεραπευτής είναι ο Βασίλης Οικονομίδης και μασέρ ο Κώστας Αντωνόπουλος. Φροντιστής είναι ο Θανάσης Αλεβίζος.

https://www.pao.gr/matches/i-proetoimas ... inaikou-v/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στον Παναθηναϊκό Β ο Κωνσταντίνος Νταμπίζας
Υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους
SHARE
30/08/2021 | 11:02

H ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Κωνσταντίνου Νταμπίζα, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας ενός έτους. Ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Νταμπίζας είναι γεννημένος την 1η Δεκεμβρίου 2000 στην Αθήνα. Ξεκίνησε στην ακαδημία του Παναθηναϊκού, απ’ όπου αποχώρησε λόγω σπουδών στην Αγγλία. Στο Νησί έπαιξε στη Γκέιτσχεντ. Με την επιστροφή του στην Ελλάδα εντάχθηκε στον Αστέρα Βάρης.

«Είμαι πολύ χαρούμενος που επιστρέφω στην ομάδα όπου μεγάλωσα. Ευχαριστώ όλο το τεχνικό τιμ για την εμπιστοσύνη που δείχνει στο πρόσωπό μου. Μέσα από σκληρή δουλειά και προσήλωση, ελπίζω να τους δικαιώσω. Ευχαριστώ επίσης την οικογένειά μου για τη στήριξη που μου παρέχει όλα αυτά τα χρόνια», υπογράμμισε ο Νταμπίζας.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... ntampizas/

Στον Παναθηναϊκό Β ο Γιάννης Σουρδής
Υπέγραψε συμβόλαιο τριετούς διάρκειας
SHARE
30/08/2021 | 11:02

H ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Γιάννη Σουρδή, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας τριετούς διάρκειας. Ο Έλληνας τερματοφύλακας εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Σουρδής είναι γεννημένος στις 29 Σεπτεμβρίου 2001 στην Αθήνα. Ξεκίνησε στο Φοίβο Βάρης και στα 12 του εντάχθηκε στην ακαδημία του Παναθηναϊκού. Το καλοκαίρι του 2017 μεταπήδησε στην αγγλική Γουότφορντ, η οποία ένα χρόνο αργότερα τον παραχώρησε στην Ουντινέζε. Από εκεί δόθηκε δανεικός σε ομάδες χαμηλότερων κατηγοριών, τις Μουζάν και Ρίμινι.

«Επέλεξα τον Παναθηναϊκό παρότι είχα σχεδόν συμφωνήσει με άλλη ομάδα, γιατί στην καρδιά δεν μπορείς να κάνεις κουμάντο! Ο Παναθηναϊκός και οι άνθρωπόι του με πίστεψαν στο παρελθόν, με πιστεύουν και τώρα. Τα τρία χρόνια συμβολαίου είναι αρκετός χρόνος για να δείξω τις ικανότητές μου. Εξαρτάται από εμένα εάν και πότε θα ανέβω στην πρώτη ομάδα», τόνισε ο Σουρδής.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... o-sourdis/

Στον Παναθηναϊκό Β ο Ντέβιντ Πάνκα
Υπόγραψε συμβόλαιο διετούς διάρκειας
SHARE
30/08/2021 | 11:02

H ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Ντέιβιντ Πάνκα, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας διετούς διάρκειας. Ο Ολλανδός μέσος εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Πάνκα είναι γεννημένος στις 3 Οκτωβρίου 1999 στην Ουτρέχτη της Ολλανδίας. Ξεκίνησε στην ακαδημία της Φίτεσε, συνέχισε στις ακαδημίες της Ρόντα, της Καμπούρ και της Βάαλβαϊκ προτού μετακομίσει στην Πολωνία για τη Μιέτζ Λέγκνιτσα. Έμεινε έξι μήνες και τον Ιανουάριο του 2021 πήγε στις Η.Π.Α. αγωνιζόμενος στην Κάνσας Σίτι.

«Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα εδώ γιατί όλοι στην Ολλανδία γνωρίζουν πόσο μεγάλος σύλλογος είναι ο Παναθηναϊκός. Θα προσπαθήσω να γίνω όσο καλύτερος μπορώ», επεσήμανε ο Πάνκα.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... int-panka/

Στον Παναθηναϊκό Β ο Γιώργος Ματσαδές
Υπέγραψε συμβόλαιο μονοετούς διάρκειας
SHARE
30/08/2021 | 11:02

H ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Γιώργου Ματσαδέ, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας ενός έτους. Ο Έλληνας επιθετικός εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Ματσαδές είναι γεννημένος στις 6 Ιουλίου 1999 στην Αθήνα. Ξεκίνησε στον Κένταυρο Βριλησσίων, συνέχισε στον Πανιώνιο, στην Παλλήνη, στη Θύελλα Ραφήνας και τελευταία του ομάδα ήταν ο Εθνικός.

«Η ένταξή μου στον Παναθηναϊκό είναι ένα όνειρο που είχα από μικρό παιδί, κάτι που φανταζόμουν από τότε που πήγαινα με τον πατέρα μου στην εξέδρα για να παρακολουθήσω τους αγώνες της ομάδας. Όσοι με γνωρίζουν, ξέρουν πόσο σημαντική στιγμή είναι αυτή για εμένα», υπογράμμισε ο Ματσαδές.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... -matsades/

Στον Παναθηναϊκό Β ο Σάιρους Μαργκόνο
Υπέγραψε συμβόλαιο τριετούς διάρκειας
SHARE
30/08/2021 | 11:02

H ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Σάιρους Μαργκόνο, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας τριετούς διάρκειας. Ο Αμερικανός τερματοφύλακας εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Μαργκόνο είναι γεννημένος στις 9 Νοεμβρίου 2001 στη Νέα Υόρκη των Η.Π.Α. Ξεκίνησε στην ακαδημία της Μετροπόλιταν Όουβαλ, εντάχθηκε για ένα διάστημα στο φυτώριο της Ίντερ στις Η.Π.Α., προτού μπει στην ακαδημία του Ντένβερ. Τελευταίος σταθμός η ομάδα του Κεντάκι.

«Ήρθα σε ένα πολύ μεγάλο σύλλογο και είναι τιμή μου που βρίσκομαι εδώ. Εκτιμώ την ευκαιρία που μου δόθηκε από την ομάδα και τον προπονητή. Θα δίνω καθημερινά τον καλύτερο εαυτό μου για να τους δικαιώσω», επεσήμανε ο Μαργκόνο.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... -margkono/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στον Παναθηναϊκό Β ο Νίκος Δημητρίου
Υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας δύο ετών
SHARE
08/09/2021 | 12:16

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Νίκου Δημητρίου, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας δύο ετών. Ο Κύπριος μέσος εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Δημητρίου είναι γεννημένος στις 22 Απριλίου 2002 στη Λευκωσία της Κύπρου. Ξεκίνησε στην ακαδημία του ΑΠΟΕΛ, φτάνοντας μέχρι την πρώτη ομάδα.

«Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που ήρθα στον Παναθηναϊκό. Μου δίνεται μια μεγάλη ευκαιρία να δουλέψω σκληρά για την καθιέρωσή μου στην ομάδα. Ξέρω πόσο μεγάλη ομάδα είναι ο Παναθηναϊκός, τις απαιτήσεις του συλλόγου και τις μεγάλες απαιτήσεις των φιλάθλων. Για μένα αποτελεί ένα όνειρο που πραγματοποιήθηκε. Θα δουλέψω για να φανώ αντάξιος των προσδοκιών», τόνισε ο Δημητρίου.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... dimitriou/

Στον Παναθηναϊκό Β ο Θόδωρος Τσιριγώτης
Δανεικός από τον Λεβαδειακό
SHARE
08/09/2021 | 12:21

H ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει το δανεισμό για ένα έτος από τον Λεβαδειακό του Θόδωρου Τσιριγώτη. Ο Έλληνας επιθετικός εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Τσιριγώτης είναι γεννημένος στις 23 Ιουνίου 2000 στην Αθήνα. Ξεκίνησε στις σχολές ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού, έπειτα πήγε στην ακαδημία του ΟΣΦΠ, ακολούθως στην Επισκοπή και έπειτα στον Λεβαδειακό.

«Ήρθα σε μια μεγάλη ομάδα και νιώθω πολύ χαρούμενος. Από την πλευρά μου θα δώσω τον καλύτερο εαυτό μου για να δικαιώσω όσους με επέλεξαν. Υγεία να έχουμε και όλα θα πάνε καλά», υπογράμμισε ο Τσιριγώτης.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... sirigotis/
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στον Παναθηναϊκό Β ο Αλέξανδρος Σαντικάι
Επέκταση συμβολαίου για ένα έτος
SHARE
13/09/2021 | 15:09

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την ανανέωση συμβολαίου του Αλέξανδρου Σαντικάι. Ο 20χρονος Αλβανός αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους και εντάσσεται στον Παναθηναϊκό Β, ο οποίος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Σαντικάι γεννήθηκε στις 15 Νοεμβρίου 2001. Στην ακαδημία του Παναθηναϊκού εντάχθηκε το καλοκαίρι του 2017.

«Είμαι πολύ χαρούμενος που ανανέωσα το συμβόλαιό μου και επιστρέφω μετά από 1,5 χρόνο στη δράση. Είναι μια ευκαιρία για εμένα να γυρίσω πιο δυνατός και να κάνω το καλύτερο για την ομάδα και για εμένα. Με υγεία και σκληρή δουλειά θα πάνε όλα καλά», δήλωσε ο Σαντικάι μετά την υπογραφή του νέου συμβολαίου του.

https://www.pao.gr/transfers/ston-panat ... -santikai/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Παναθηναϊκός”