ΠΑΣ Γιάννινα 21/22

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρεις θα είναι από ότι φαίνεται οι ποδοσφαιριστές που προέρχονται από την Κ 19 του ΠΑΣ Γιάννινα οι οποίο φέτος θα γίνουν επαγγελματίες.

Σύμφωνα με πληροφορίες του PASsports επαγγελματικό συμβόλαιο με τον ΠΑΣ αναμένεται να υπογράψουν ο 18χρονος μέσος Ιάσονας Κύρκος, ο 19χρονος αμυντικός Γιάννης Ρίζος και ο 17χρονος επιθετικός Λεωνίδας Μίνα.

Οι τρεις ποδοσφαιριστές εξαργυρώνουν τις καλές εμφανίσεις που έκαναν με την Κ 19 μετά την επανεκκίνηση του πρωταθλήματος και συμμετείχαν σήμερα στην πρώτη προπόνηση της νέας χρονιάς.
https://www.passports.gr/index.php?opti ... Itemid=138

Για να δούμε.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Κάναντι πήρε τον Κριζμάν στην Αλταχ (pic)
Ο πρώην φορ του Car.gr ΠΑΣ Γιάννινα θα συνεχίσει στην ομάδα της Αυστρίας του 51χρονου κόουτς
Ο Σάντι Κριζμάν δεν έκανε καλή σεζόν στον Car.gr ΠΑΣ Γιάννινα και αποχώρησε, καθώς δεν ανανεώθηκε το συμβόλαιό του. Ο Κροάτης επιθετικός βρήκε ήδη τον επόμενο σταθμό της καριέρας του καθώς θα συνεχίσει στην Αλταχ του Νταμίρ Κάναντι.

Η αυστριακή ομάδα όπου προπονητής της είναι ο πρώην κόουτς του Ατρόμητου, ανακοίνωσε σήμερα (2/7) την προσθήκη του 32χρονου που εκτός του «Αγιαξ της Ηπείρου» έχει παίξει και στην ΑΕΛ.
https://www.gazzetta.gr/football/superl ... -altah-pic
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H Car.gr Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον τερματοφύλακα Βασίλη Σούλη.

Ο Βασίλης είναι γεννηθείς στις 7/12/1994 κατάγεται από την Πάτρα και στο παρελθόν έχει αγωνιστεί με τις ομάδες της Παναχαϊκής, του Πλατανιά, του ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ, της Δόξας Μανωλάδας και της Θύελλας Πατρών.

Με την υπογραφή του συμβολαίου του δήλωσε στο pasgiannina.gr:

“Είναι μεγάλη μου χαρά που θα αγωνιστώ με τη φανέλα του ιστορικού ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ και εύχομαι να έχουμε μία χρονιά με υγεία και πολλές επιτυχίες για την ομάδα μας.”

Link: http://pasgiannina.gr/transfer/welcome-soulis/

#pas #pasgiannina #pasgianninafc #soulis

Υπέγραψε και ο Σνάιντερ. Οπότε σε αναμονή.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WELCOME JAN
H Car.gr Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον Γερμανό επιθετικό Jan-Marc Schneider.

O 27χρονος επιθετικός πέρασε τα δοκιμαστικά και ιατρικά της ομάδας μας και υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο. Στο παρελθόν έχει αγωνιστεί με τις SSV Jahn Regensburg, St.Pauli, SV Blankenese, SV Halstenbek-Rellingen, Eintracht Norderstedt και SV Hamburger.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του δήλωσε στο pasgiannina.gr:

“Είμαι πολύ χαρούμενος και ανυπομονώ για την πρόκληση να αγωνιστώ για πρώτη φορά εκτός Γερμανίας. Εύχομαι να έχουμε μία καλή χρονιά εκπληρώνοντας όλους μας τους στόχους και υγεία για όλο τον κόσμο.”
https://pasgiannina.gr/transfer/welcome-jan/

Ζητήθηκε.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αποχαιρέτησε τον ΠΑΣ ο Φάμπρι Κάστρο: “Μου δόθηκε η ευκαιρία να γνωρίσω έναν υπέροχο κόσμο!”
Με ανάρτηση του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ο Φάμπρι Κάστρο έκλεισε το κεφάλαιο “ΠΑΣ Γιάννινα”.

Ο Κολομβιανός ποδοσφαιριστής, ευχαρίστησε τον πρόεδρο και την οικογένεια του συλλόγου για την συνεργασία.

Η ανάρτηση του:

Σήμερα είναι η ώρα του αποχαιρετισμού, όχι γιατί το ήθελα, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο και η ζωή.
Υπάρχουν καταστάσεις και αποφάσεις που δεν είναι στα χέρια μας που απλά πρέπει να δεχτούμε και να συνεχίσουμε γιατί η ζωή συνεχίζεται…
Θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο, την οικογένειά του και τον σύλλογο που μου έδωσαν την ευκαιρία να υπερασπιστώ αυτή τη φανέλα κατά τη διάρκεια αυτών των 3 ετών, γεγονός που μου έδωσε τη δυνατότητα να γνωρίζω έναν υπέροχο κόσμο όπως ′′ Pas Giannina ′′ σε κανένα μέρος που δεν είχα βρεθεί τόσο άνετα, άνετα, όσο άνετα και στα Ιωάννινα, με τους υπέροχους ανθρώπους της, την Πόλη που είναι ασύγκριτη, σε σημείο που νιώθω ένας από εσάς, πάνω από όλα θέλω να σας ευχαριστήσω για την αγάπη, τον σεβασμό και την υποστήριξη που δείχνει η όλους τους οπαδούς σας για μένα σε αυτό το διάστημα δεν θα τους ξεχάσω ποτέ, θεωρώ τον εαυτό μου προνομιούχο άνθρωπο, θα τους κουβαλάω πάντα στην Καρδιά μου και μια μέρα θα επιστρέψω ως παίκτης ή ως ένας από εσάς στην πόλη, θα πάρω το μεγαλύτερο δώρο που μια πόλη τόσο ξεχωριστή όσο αυτή και είναι η κόρη μου.
Φεύγω περήφανος και ήρεμος για τη δουλειά που έκανα, πάντα έδινα τον καλύτερο μου εαυτό στο γήπεδο, πάντα έδινα τα πάντα και προσπαθούσα να βοηθήσω όσο μπορούσα ώστε η ομάδα μας να μεγαλώσει και να γίνει όλο και καλύτερη.
Πέσαμε κάτω μαζί και σηκωθήκαμε μαζί. Αυτά είναι Γιάννινα αυτά έμαθα από εσάς παιδιά!
Θα κρατήσω το καλύτερο από σένα και ελπίζω να κρατήσεις το καλύτερο από μένα.
Απλά ευχαριστώ και θα τα πούμε σύντομα!
Ο Θεός να σε ευλογεί.
https://www.sportsioannina.gr/%ce%b1%cf ... %81%ce%bf/
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Κάστρο στον Απόλλων.

Για τα 3-5 πηγάδια και το Naoussa Mountain Resort, οπού και θα πραγματοποιηθεί μέρος της καλοκαιρινής προετοιμασίας, αναχώρησε πριν από λίγο η ομάδα μας.
Στην αποστολή της προετοιμασίας, ο προπονητής της ομάδας κ.Μεταξάς επέλεξε τους:
LODYGIN, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΣΟΥΛΗ, ΚΑΡΓΑ, ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ, ΣΑΛΙΑΚΑ, PEERSMAN, ERRAMUSPE, ΣΙΟΝΤΗ, ΤΡΙΑΔΗ ΑΛ, ΠΗΛΙΟ, ΛΩΛΗ, ΛΙΑΣΟ, DOMINGUEZ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ, ΚΑΡΑΧΑΛΙΟ, BRENER, ΤΡΙΑΔΗ Π., ΔΟΥΜΤΣΗ, MILINCEANU, SCHNEIDER, ΓΡΟΣΔΑΝΗ, ΜΙΝΑ, ΚΥΡΚΟ, ΡΙΖΟ, OSAWE, ενώ σήμερα το πρωί, μετά τις ιατρικές του εξετάσεις, ενσωματώθηκε και ο PEREA.
Η ομάδα θα παραμείνει στη Νάουσα μέχρι την Κυριακή 25 Ιουλίου, όπου και θα επιστρέψει στα Ιωάννινα για τη συνέχιση της προετοιμασίας.
Link: http://pasgiannina.gr/training/preseason21-22/
#pas #pasgiannina #pasgianninafc #preseason

Image
Μέσω Social ο Γιώργος Ξυδάς αποχαιρέτησε τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ...
Sportsioannina.gr
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

JUAN-JOSÈ PEREA
H Car.gr Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον Κολομβιανό επιθετικό, Juan-Josè Perea.

Ο Perea πέρασε τις ιατρικές εξετάσεις στα Ιωάννινα με την άφιξη του, ενώ αντίστοιχα τα εργομετρικά τα ολοκλήρωσε στα 3-5 πηγάδια, οπού και βρίσκεται με την αποστολή της ομάδας για την προετοιμασία. Σήμερα το πρωί υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο για τα επόμενα 3 έτη με την ομάδα μας.

Στο παρελθόν έχει αγωνιστεί με τις ομάδες του Παναθηναϊκού και του Βόλου στο Ελληνικό Πρωτάθλημα, ενώ πιο πριν ήταν στην U19 της Porto και την Escofutuper.

Με την υπογραφή του συμβολαίου του δήλωσε στο pasgiannina.gr:

“Είμαι χαρούμενος για αυτή τη νέα πρόκληση με τον ΠΑΣ και ανυπομονώ μετά από καιρό να αγωνιστώ σε γεμάτα γήπεδα. Θέλω μαζί με την ομάδα να δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό και να πετύχουμε όλους μας τους στόχους.”
http://pasgiannina.gr/transfer/welcome-perea/

Ο ΠΑΣ κατέληξε σε συμφωνία με τον Παναθηναϊκό για τον Κολομβιανό επιθετικό και θα καταβάλλει 50 χιλιάδες ευρώ για τα δικαιώματα του, ενώ θα αφήσει στο Τριφύλλι ποσοστό μεταπώλησης 35%.
https://talentabout.gr/2021/07/archises ... rea-photo/

Πιθανόν να έγινε μεταγραφή με τα παραπάνω δεδομένα ή παραπλήσια.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Car.gr Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓIANNINA 1966 ευχαριστεί το αθλητικό κέντρο Epirus Sport and Health Center για την παραχώρηση των χώρων του ως προπονητικό κέντρο των τμημάτων υποδομής επί τέσσερα συναπτά έτη.

Για τη σεζόν 2021-2022 το αθλητικό κέντρο Epirus Sport and Health Center θα χρησιμοποιηθεί ως 2η έδρα για τους αγώνες των τμημάτων υποδομής, ενώ παράλληλα ανανεώνεται και η συνεργασία της Π.Α.Ε. με την Σχολή ποδοσφαίρου Atlas Epirus F.C., συνεχίζοντας την εποικοδομητική προσπάθεια και το έργο που έχει χτιστεί τα τελευταία χρόνια.

Link: http://pasgiannina.gr/anakoinwseis/epir ... _ipodomes/

#pas #pasgiannina #pasgianninafc #epirussport

Λογικά σαν πρώτη ΕΠΣΗΠ ή Πανηπειρωτικό.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην «πρώτη» βρέθηκαν ο Διευθυντής του ποδοσφαιρικού τμήματος των υποδομών Γιώργος Ιωάννου οι δύο γενικοί αρχηγοί και ο νέος όπως φαίνεται τεχνικός διευθυντής Θανάσης Στάικος.

Όσον αφορά τα τεχνικά επιτελεία των δύο ομάδων δεν είχαμε κάποια αλλαγή στην Κ 19 παραμένει ο Χρήστος Αγγέλης και στην Κ 17 ο Μιχάλης Μπόλος, ενώ γυμναστής φυσικής κατάστασης και στις δύο ομάδες θα είναι ο Γιάννης Λώλης και προπονητής τερματοφυλάκων ο Νίκος Γκορτζής.

Η προετοιμασία φέτος θα γίνει στο γήπεδο Λιμνοπούλας και οι αγώνες θα διεξάγονται στο «Στάθης Τσανακτσής» και όχι στο Epirus όπως γινόταν τα τελευταία χρόνια. Η Κ 19 επιστρέφει και πάλι μετά από ένα μήνα στους αγωνιστικούς χώρους αφού το πρωτάθλημα της ολοκληρώθηκε σε ένα γύρο.

Πριν μπουν στον αγωνιστικό χώρο στους νεαρούς παίκτες μίλησαν ο Διευθυντής του ποδοσφαιρικού τμήματος Γιώργος Ιωάννου και ο βοηθός προπονητή και τεχνικός διευθυντής των τμημάτων υποδομών Θανάσης Στάικος.
https://www.passports.gr/pas-giannina-1 ... s-giannina

Οικονόμου: «Οι υποδομές επέστρεψαν στο φυσικό τους σπίτι » (video)
https://www.passports.gr/pas-giannina-1 ... s-spiti-r-(v

Με βάση την συνέντευξη αυτήν θα υπάρχει συνεργασία ερασιτέχνη-ΠΑΕ ενώ οι προπονήσεις θα γίνονται στις εγκαταστάσεις του ερασιτέχνη.Τον χειμώνα βέβαια πάλι βλέπω να πηγαίνουν παντού για προπόνηση.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Car.gr Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Michael Gardawski.

O Michael είναι γεννημένος 25 Σεπτεμβρίου 1990, έχει Γερμανική και Πολωνική υπηκοότητα, ενώ στο παρελθόν έχει αγωνιστεί για τις ομάδες της Κρακοβίας, της Korona Kielce, της Hansa Rostock, της MSV Duisburg, της Viktoria Koln, της VfL Osnabruck, της Koln FC, της Stuttgart II και της Carl Zeiss Jena.

Με την υπογραφή του συμβολαίου του σήμερα, δήλωσε στο pasgiannina.gr,

“Είμαι πολύ χαρούμενος που υπέγραψα για την επόμενη χρονιά με την ομάδα του Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Ανυπομονώ για την καινούρια χρονιά και τις προκλήσεις της μιας και θα αγωνιστώ σε νέα χώρα, νέο πρωτάθλημα και σε νέα πόλη. Ελπίζω να έχουμε μία καλή και πετυχημένη χρονιά.”

Link: https://pasgiannina.gr/transfer/welcome-gardawski/
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ζητήθηκε.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Car.gr Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Ahmad Mendes Moreira.

Ο 26χρονος επιθετικός ξεκίνησε την καριέρα του στις ακαδημίες της Feyernoord και έχει φορέσει τη φανέλα των ομάδων Excelsior, Groningen FC, Telstar, Kozakken Boys, ενώ έχει υπάρξει και διεθνής με την Εθνική Ομάδα της Γουινέας.

Με την υπογραφή του συμβολαίου του δήλωσε στο pasgiannina.gr:

"Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος και ανυπόμονος που θα αγωνιστώ για 1η φορά εκτός της χώρας μου. Ήδη γνωρίστηκα με τους συμπαίχτες μου, το προπονητικό team και την υπόλοιπη ομάδα και ανυπομονώ να γνωρίσω και τους οπαδούς μας. Ελπίζω να έχουμε υγεία και καλά αποτελέσματα στη σεζόν."

Link: http://pasgiannina.gr/transfer/welcome- ... s-moreira/

#pas #pasgiannina #pasgianninafc #mendesmoreira
Locked

Return to “Super League 1”