Αρχεία Ενεργοποίησης Football League & Ερασιτεχνικών Κατηγοριών (Συμβατά με το winter update!)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Τι εννοείς;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

pankol wrote: Tue Mar 16, 2021 10:02 am
peritri wrote: Tue Mar 16, 2021 12:55 am Μα αυτό δεν θα ήταν ρεαλιστικό.

Εμείς "κυνηγάμε" τον ρεαλισμό, όσο αυτό είναι εφικτό.
Μαζί σου κι εγώ peritri. Δεν πάω να βάλω βραβείο 15μύρια στον πρωταθλητή, χορηγούς για 20 χρόνια & sugardaddy πρόεδρο, απλά κάνω πιο δύσκολη την πραγματικότητα μου με τον περιορισμό των γηγενών 4/8 όπως στο CL. Και στις χαμηλότερες κατηγορίες το κάνω 5/10 αν θέλω να ξεκινήσω ένα save με Θρασύβουλο Φυλής που είναι και η τοπική μου ομάδα.
Αυτό που είπα σε προηγούμενο post ότι προσπάθησα να φτιάξω βάση σε στυλ Αγγλίας Ο.Κ. δεν είναι καθόλου ρεαλιστικό, μόνο ασεβής (απέναντι στο αγγλικό ποδόσφαιρο) πόθος. (:
Όπως και να έχει η δουλειά που κάνετε είναι φοβερή, μακάρι να είχα χρόνο να είμαι πιο ενεργός στην κοινότητα.
Καλά δεν σε είπα και cheater :)

Το θέμα είναι πως δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα με τα advanced rules, οτιδήποτε αλλάξεις μπορεί να πειράξει κάτι άλλο από ότι έχω καταλάβει, οπότε το κάνετε edit με δική σας ευθύνη! Δεν νομίζω να έχει χρόνο ο Γιάννης (ΑΟΧ-4-) να σας βοηθήσει.

ΥΓ: Θρασύβουλος, τι μου θύμησες. Έχω φάει τρελά κοψίδια στη Χασιά.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Updates:

1.1: Προστέθηκαν τα regional divisions σε ομάδες που έλειπαν ώστε να μην μεταφέρονται σε λάθος ΕΠΣ όταν ανεβαίνουν κατηγορίες
1.2: Τα αρχεία είναι πλέον συμβατά και με το νέο, τελικό data update (21.4.0). Διορθώθηκε επίσης ένα bug όπου μερικές ομάδες της Football League δεν δήλωναν τους παίκτες τους.
User avatar
aox-4-
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Posts: 714
Joined: Tue Sep 23, 2014 1:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Chania
Location: Prague
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε γίνεται δυστυχώς να κάνουμε αρχεία για ό,τι ευσεβή (ή ασεβή :Ρ) πόθο έχετε. Η όποια δουλειά γίνεται, γίνεται ερασιτεχνικά με επιβάρυνση του προσωπικού μας ελεύθερου χρόνου.
Αν έχετε κάποια παρατήρηση - κάτι λείπει , δε δουλεύει σωστά κτλ-, γράψτε comment να το διορθώσουμε το δυνατόν συντομότερο
MrSog
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Thu Oct 27, 2016 7:48 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

guys μονο σε μενα δεν ειναι συμβατο το patch με το 21.4.0 ?
Nuggat
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Mon Nov 23, 2020 1:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι και σε σε μένα δεν ειναι συμβατό με την 21.4.0!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Μόνο όσα αρχεία είναι σε έκδοση 1.2 παίζουν στη 21.4.0.

Τα υπόλοιπα παίζουν με την 21.3.0.
Nuggat
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Mon Nov 23, 2020 1:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το αρχείο που περιέχει όλες τις κατηγοριες ΄β τοπικων θα αναβαθμιστεί?
MrSog
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Thu Oct 27, 2016 7:48 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

peritri wrote: Tue Mar 16, 2021 11:49 pm Μόνο όσα αρχεία είναι σε έκδοση 1.2 παίζουν στη 21.4.0.

Τα υπόλοιπα παίζουν με την 21.3.0.
να 'σαι καλα!
User avatar
Konstantinos84
Indispensible
Indispensible
Posts: 1947
Joined: Fri Mar 07, 2014 11:40 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Χμ. To πρωτο αρχείο, μου δημιούργησε πρόβλημα. Δε το αναγνώριζε το 21.4 και το "επιβεβαιωσα" μεσω editor.
Το χει κάνει και σε κάποιον άλλο;
pankol
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Sat Nov 02, 2019 8:56 pm
Football Manager της ομάδας: Brescia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

peritri wrote: Tue Mar 16, 2021 9:03 pm
pankol wrote: Tue Mar 16, 2021 10:02 am
peritri wrote: Tue Mar 16, 2021 12:55 am Μα αυτό δεν θα ήταν ρεαλιστικό.

Εμείς "κυνηγάμε" τον ρεαλισμό, όσο αυτό είναι εφικτό.
Μαζί σου κι εγώ peritri. Δεν πάω να βάλω βραβείο 15μύρια στον πρωταθλητή, χορηγούς για 20 χρόνια & sugardaddy πρόεδρο, απλά κάνω πιο δύσκολη την πραγματικότητα μου με τον περιορισμό των γηγενών 4/8 όπως στο CL. Και στις χαμηλότερες κατηγορίες το κάνω 5/10 αν θέλω να ξεκινήσω ένα save με Θρασύβουλο Φυλής που είναι και η τοπική μου ομάδα.
Αυτό που είπα σε προηγούμενο post ότι προσπάθησα να φτιάξω βάση σε στυλ Αγγλίας Ο.Κ. δεν είναι καθόλου ρεαλιστικό, μόνο ασεβής (απέναντι στο αγγλικό ποδόσφαιρο) πόθος. (:
Όπως και να έχει η δουλειά που κάνετε είναι φοβερή, μακάρι να είχα χρόνο να είμαι πιο ενεργός στην κοινότητα.
Καλά δεν σε είπα και cheater :)

Το θέμα είναι πως δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα με τα advanced rules, οτιδήποτε αλλάξεις μπορεί να πειράξει κάτι άλλο από ότι έχω καταλάβει, οπότε το κάνετε edit με δική σας ευθύνη! Δεν νομίζω να έχει χρόνο ο Γιάννης (ΑΟΧ-4-) να σας βοηθήσει.

ΥΓ: Θρασύβουλος, τι μου θύμησες. Έχω φάει τρελά κοψίδια στη Χασιά.
Υπήρξε μια εποχή (το 2000) που έκανα add manager... :oops: ....αλλά τώρα το αδίκημα έχει παραγραφεί...χαχαχαχαχα

Ας τελειώσει ο μαραθώνιος με τον covid και είναι όλη η ομάδα ευπρόσδεκτη για κοψίδια!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

@pankol, αφού μένεις Χασιά, φαντάζομαι θα σου ανήκει και κάποια από τις ταβέρνες. Εκεί οι ταβέρνες είναι περισσότερες από τους κατοίκους :P

UPDATE:
- Ανέβηκε ενημερωμένο αρχείο, συμβατό με τη 21.4.0 του μεγάλου αρχείο με όλες τις ΕΠΣ
- Ανέβηκε το Αρχείο Ενεργοποίησης Football League & Ερασιτεχνικών Πρωταθλημάτων Φωκίδας, Εύβοιας, Φθιώτιδας, Θεσσαλίας, Βοιωτίας & Ευρυτανίας

Ευχαριστούμε Γιάννη! :-D
pankol
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Sat Nov 02, 2019 8:56 pm
Football Manager της ομάδας: Brescia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@peritri, πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν μου ανήκει κάποια ταβέρνα (: ..αλλά έχουμε τα κοννέ σε όλες. -fai

Όσον αφορά το σφάλμα με τους κανόνες θα το ψαχουλέψω λίγο το ΣΚ μήπως καταφέρω κάτι.

Πολλά ευχαριστώ και στον Γιάννη και σε όλη την ομάδα για την προσπάθεια & τον χρόνο που αφιερώνετε!
johnbnt
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Mon Mar 22, 2021 12:37 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ε. Μεσολογγίου
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα,

Πάω να ξεκινήσω save με το αρχείο για τα τοπικά και ενώ το βγάζει συμβατό και το επιλέγω, έπειτα στη θέση που έπρεπε να επιλέγω τις κατηγορίες δεν με αφήνει να πατήσω κάτι. Τι πρέπει να κάνω; Δείτε μια φωτο να καταλαβετε καλυτερα το προβλημα: https://ibb.co/Cnf6Vhz
User avatar
aox-4-
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Posts: 714
Joined: Tue Sep 23, 2014 1:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Chania
Location: Prague
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τσεκαρε αν έχεις την έκδοση 4.0 .
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”