FM21 Editor - Δεν εμφανίζονται τα αρχεία fmf στο Load Editor Data

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
Animalas
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Mar 05, 2021 12:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή σας μέρα. Χρειάζομαι βοήθεια απο άτομα με γνώσεις στη χρήση editor και σε τεχνικά προβλήματα σχετικά με αυτό.

Θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο σαφής και κατατοπιστικός μπορώ. Κατέβασα και γω όπως και πολλοί άλλοι megapacks με πρωταθλήματα απ όλο τον κόσμο και τα φόρτωνα στο editor (load editor data) προκειμένου να γινούν test και να είναι συμβατά με το νεότερο update του παιχνιδιού.

Κι ενώ μέχρι προχθές μου εμφάνιζε κανονικά τα αρχεία στους φακέλους (σε μορφη fmf) και μπορούσα να τα φορτώσω για να τα επεξεργαστώ όπως θέλω,τις τελευταίες 2 μέρες όποτε πατάω load editor data δεν μου τα εμφανίζει κάν σαν επιλογή κάπου για να τα φορτώσω ενώ είναι τοποθετημένα στους σωστούς φακέλους.

Για να είμαι πιο σαφής. Πατάω στο "load editor data" όπως βλέπετε πιο κάτω στην εικόνα:
Image

Κι ακολούθως μου εμφανίζει κενό τον φάκελο editor data ενω θα έπρεπε να μου εμφανίζει τα πολλά fmf αρχεία που έχει για να διαλέξω ένα να το φορτώσω:
Image

Ενώ στα αρχεία του παιχνιδιού ο φάκελος editor data είναι κάπως έτσι:
Image

Γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο μπορεί ξαφνικά απ τη μια μέρα στην άλλη να μην μου τα εμφανίζει στο editor για φορτωση και επεξεργασία και τι μπορώ να κάνω για να φτιαχτεί το πρόβλημα?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Εάν έχεις τα αρχεία σε άλλο δίσκο συμβαίνει. Στην 2η εικόνα σου, εκεί που λέει load, δεξιά θα δεις ένα βελάκι που λέει location. Πάτα εκεί και βάλε την διαδρομή που έχεις τον φάκελο editor.
Animalas
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Mar 05, 2021 12:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βρέθηκε που ήταν το πρόβλημα Έψαχνα μέσα απ τα κοινόχρηστα έγγραφα (public) δηλαδή απο εδώ:

C:\Users\Public\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2021\editor data

αντι για

C:\Users\ονομα\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2021\editor data. (ήταν hidden folder κιόλας για κάποιο λόγο και δεν μου το εμφάνιζε στο editor)

Ευχαριστώ πάντως.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”