ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ Ή ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
Galanakis
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Mon Nov 05, 2012 2:41 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους,

Είμαι παλιός παίκτης του FM, αλλά είχα σταματήσει το 2014 γιατί ο υπολογιστής μου πάλιωσε και δεν μπορούσα να τον αναβαθμίσω (ήταν imac). Πήρα νέο υπολογιστή και η πρώτη κίνηση που έκανα ήταν να πάρω το FM20. Ενημερώνω επίσης ότι είμαι παίκτης που δεν κάνω ποτέ save/load, ούτε καν για κάποια μεταγραφή.
1ο SAVE: Ξεκινάω με Παναθηναικό, βγαίνω 4ος την πρώτη χρονιά και παίρνω κύπελλο. Η ομάδα δεν έχει φράγκο οπότε στηρίζομαι στους νέους παίκτες και με λίγες προσθήκες περιμένω την επόμενη χρονιά να πάω λίγο καλύτερα. Τελικά βγαίνω 5ος με πολλές φάπες στα playoff και βγαίνω Europa League2. Πάλι χωρίς φράγκα η ομάδα την τρίτη χρονιά και κάνω ελάχιστες προσθήκες και αναμένω να κάνω το ξεπέταγμα. Τελικά η ομάδα παραπαίει και τον Νοέμβριο που είμαι 6ος με απολύουν.
2ο SAVE: Ξεκινάω με Werder Bremen, πολύ χρήμα 45m wage budget και στόχος η μέση της βαθμολογίας. Λέω το έχω, βγαίνω 13ος και παίρνω Κύπελλο. Λέω καλά είμαστε, ενισχύομαι και την δεύτερη χρονιά βγαίνω 2ος με 3 βαθμούς διαφορά από τον πρώτο!! Μπόμπα λέω, ενισχύομαι και σκέφτομαι ότι την επόμενη πάω για πρωτάθλημα και καλή πορεία CL. Τελικά η ομάδα παραπαίει, ενισχύομαι ακόμα πιο πολύ στις χειμερινές μεταγραφές, αποκλεισμός από ομίλους στο CL, είμαι 7ος και μετά από μερικά στραβά αποτελέσματα με απολύουν!!!
3o SAVE: Ξεκινάω με St.Etienne, βγαίνω 7ος την πρώτη χρονιά και ημιτελικό κυπέλλου και αποκλεισμός στους 32 του Europa League από Λάτσιο. Στο τέλος της χρονιάς κάνω 3 σερί ήττες και μου δίνουν τελεσίγραφο ότι θέλουν 11 βαθμούς σε 5 ματς!! Ε, λέω εγώ μέχρι να ξεκινήσει η άλλη χρονιά θα το ξεχάσουν!! Ενισχύομαι το καλοκαίρι και με το που ξεκινάει η χρονιά νικάω 2-0 στο πρώτο ματς με μια νεοφώτιστη και τρώω 2 γκολ μετά το 80 λεπτό και τελειώνει 2-2. Μετά το ματς μου έρχεται μήνυμα ότι θέλουν 10 βαθμούς στα επόμενα 4 ματς!!! Λέω, τον ήπιαμε, νικάω στον επόμενο και μετά χάνω από Λιόν εκτός 2-1 και με απολύουν!!
Τώρα έχω ξεκινήσει άλλο με Groningen και δεν πάω και πολύ καλά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος??? Ενημερώνω ότι ΜΜΕ και προπόνηση είναι στον βοηθό. Έχω 3 συστήματα και αλλάζω ανάλογα με τον αντίπαλο, έχω παίξει με ρόλους και έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”