Πώς να σπάσεις τη ρουτίνα;

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
User avatar
BigYG
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Thu Sep 08, 2016 4:08 am
Football Manager της ομάδας: Schalke
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο 3 διαφορετικα save, νιωθω τον εαυτο μου να βαριεται το παιχνιδι.. Leeds, ολυμπιακος, napoli, τα saves κυλησαν σχεδον παρομοια, πουλαμε πλεοναζον υλικο, αγοραζουμε νεαρους, ανεβαινουμε στα εγχωρια, βγαινουμε ευρωπες και σιγα σιγα κανουμε το μπαμ αλλα δε ξερω, καπως σαν να βαρεθηκα το concept αυτο.. Δεν ξερω αν εχω τις δυναμεις και τον χρονο για journeyman, ισως καποια αλλη ιδεα η καποιος τροπος να κανω κατι διαφορετικο;
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Όντως στα σέιβ που αναφέρεις υπάρχει ένα μοτιβό. Υπάρχουν πολλές εναλλακτικές για να το διαφοροποιήσεις
  • Focus στις ακαδημίες: Είτε με κάποια ομάδα σαν τον Ολυμπιακό που ανέφερες να αγοράζεις μόνο/κυρίως Έλληνες με ιδιαίτερη έμφαση στις ακαδημίες, είτε με την Athletic Bilbao που μπορείς να έχεις μόνο Βάσκους στην ομάδα σου
  • Ξεκίνα από τα χαμηλά. Πάρε από την 3η-4η-5η-όσο πάει κατηγορία οποιασδήποτε χώρας (π.χ. Αγγλία) και προσπάθησε να την ανεβάσεις και να την κάνεις πρωταγωνίστρια
  • Ξεκίνα ως άνεργος
  • Πάρε μια μικρή ομάδα μιας χώρας και προσπάθησε είτε να φτάσεις σε μια συγκεκριμένη ομάδα (π.χ. Ρεάλ Μαδρίτης) ή προσπάθησε κάθε Χ χρόνια να αλλάζεις χώρα
Κάποιες ιδέες είναι μόνο αυτές.
User avatar
Spirosmvr
Amateur
Amateur
Posts: 108
Joined: Sun Nov 01, 2015 6:51 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παίξε Ασία.Κίνα,εμενα μου αρεσει και καθε χρονο παιζω ενα σειβ.Παιξε τα σειβ που λες ρεαλιστικά.Πχ μην πάρεις αρεζο,αλμαντα κτλπ.Και κανε μεταγραφες που θα μπορουσαν να γινουν irl
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

το ίδιο είχα πάθει κι εγώ. Ξεκίνησα ένα σεηβ με Παναθηναϊκό λοιπόν με στόχο να έχω μονο Έλληνες στο ροστερ. Οπότε κάθε ξένος που είχε το ροστερ στην πορεια αντικαταστάθηκε με Έλληνα και τωρ έχω φτάσει στο σημείο να έχω μαζέψει την αφροκρεμμα των Ελλήνων ( ρετσο, τσιμικα, τζολη κτλ) , να βγάζω παίχτες από την ακαδημια, να κάνω σκαουτινγκ για μικρούς Έλληνες.
:liverpool:
User avatar
BigYG
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Thu Sep 08, 2016 4:08 am
Football Manager της ομάδας: Schalke
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω για τις ιδεες. Το να επικεντρωθω στις ακαδημιες το κανω παντα αλλα το παιχνιδι δυστυχως δε με ανταμειβει ενω ειμαι παντοδυναμος σε ακαδημιες/εγκαταστασεις, αντε να χω βγαλει 2 wonderkid στις τοσες σεζον που εχω παιξει, παντα καταληγω να τους αγοραζω απο αλλου..
Μαλλον θα κυλησω προς ανεργια αν και με εξιταρει πολυ να παιξω σε αλλη ηπειρο αλλα με φοβιζει οτι δεν εχω οικειοτητα με κανονισμους, παραδοσεις, παικτες κτλπ..
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”