Συναίσθημα Χ 3.....!!!

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το όνειρο δυστυχώς τελείωσε...και στα 2 ματς με Ίντερ προηγήθηκα νωρίς...και στα 2 ματς έχασα πολλές ευκαιρίες αλλά έχασα την πρόκριση με πολλά γκολ μάλιστα διαφορά...η αποτελεσματικότητα της Ίντερ ήταν εκνευριστική...σε 10 φάσεις που έδειξε έβαλε 7 γκολ(στο πρώτο ματς μάλιστα πρέπει να είχε 3/3)...από την άλλη εμείς με τις ίδιες περίπου φάσεις βάλαμε 2 γκολ...έγινε το θαύμα με city αλλά τελικά αποκλειστήκαμε από χειρότερη ομάδα...

Πάμε τώρα να καθαρίσουμε το πρωτάθλημα και να πάρουμε το κύπελο...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Image

Image

To 2o σερί νταμπλ είναι γεγονός...η πορείας μας προς αυτό ήταν ξέφρενη αφού τελείωσε η ευρωπαϊκή μας πορεία...
Image

Image

Και η γενική εικόνα μαζί με κάποια υπερβολικά σχόλια των φανατικών οπαδών μου...
Image

Image

Και φυσικά και φέτος σαρώσαμε στα βραβεία...
Αρχικά του πρώτου σκόρερ...ΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ???και μάλιστα χάνοντας αρκετά παιχνίδια φέτος λόγω τραυματισμών...το εντυπωσιακό είναι ότι και οι 3 πρώτοι σκόρερ είναι δικοί μας...
Image

Ατομική διάκριση...
Image

Διάκριση για άλλους 4 παίκτες μας...
Image

Και η καλύτερη ενδεκάδα του πρωταθλήματος...δεν έγραφαν απλά ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ???
Image

Υ.Γ. Καθότι τα πράγματα έμοιαζαν εύκολα για εμένα στην Ελλάδα και αφού αποκλείστηκα από Ίντερ αποφάσισα ήδη από Απρίλιο να ξεκινήσω τις προσθαφαιρέσεις στο ρόστερ...οπότε ήδη έχουν κλειστεί πωλήσεις και αγορές τις οποίες θα αναλύσω σε επόμενο Post μαζί με ολόκληρο το μεταγραφικό παζάρι...πλέον εκτός από τα έσοδα της Ευρώπης, φέρνω και πολλά έσοδα από τις πωλήσεις παικτών που είτε έχω πάρει ως ελεύθερους είτε έχω αγοράσει πολύ φθηνότερα από ότι τελικά τους πουλάω....
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις είδα αυτό....
Image

Ξέρει κάποιος πως λειτουργεί η διοργάνωση αυτή? και πως πέρασα εγώ σε αυτή?
User avatar
LeDele
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2380
Joined: Fri Sep 27, 2013 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
facebook προφίλ: LeDele
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Καταρχάς συγχαρητήρια για την πορεία σου έως τώρα!

Σε αυτή τη διοργάνωση νομίζω συμμετέχουν κάποιες από τις καλύτερες ομάδες του κόσμου, πχ οι φιναλίστ του Champions League και άλλες που τώρα δε θυμάμαι. Εσύ συμμετέχεις ως πρωταθλητής Ελλάδας, γιατί απ ότι βλέπω φέτος η διοργάνωση γίνεται στην Ελλάδα.
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν πρόσεξα αυτήν την λεπτομέρεια!!!προφανώς και για αυτό συμμετέχω...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το παγκόσμιο κύπελο συλλογών ήταν κάτι που δεν το περίμενα και δεν ήξερα ότι θα παίξω....το αποτέλεσμα ήταν να με βρει τελείως απροετοίμαστο....
Αρχικά από το τέλος της προηγούμενης χρονιάς είχε έναν πολύ σοβαρό τραυματισμό το αναπληρωματικό αριστερό μας back...γυρνώντας για να παίξουμε στο παγκόσμιο χάνουμε με σοβαρό τραυματισμό και το βασικό μας αριστερό back(Κοκόβας) και ουσιαστικά πάμε χωρίς αριστερό back να παίξουμε...
Image

Image

Επίσης όπως είχα πει ξεκίνησα από Απρίλιο τις προσθαφαιρέσεις στο ρόστερ...δεν ήξερα ότι υπάρχει παγκόσμιο και ότι όσοι έχουν κλείσει να φύγουν ότι δεν θα μπορούσαν να παίξουν!!!....από Απρίλιο είχα διώξει προς Αραβία τον βασικό μου Box to box....και είχε κλείσει να φύγει και το αριστερό μας εξτρέμ και καλύτερος ξένος του ελληνικού πρωταθλήματος...κατεβήκαμε με μόνο 2 κεντρικά χαφ και 2 εξτρέμ(ο Χατζηγιοβάννης στα 32 του ξαναπήρε φανέλα βασικού)
Image

Image

Να σημειώσω ότι και τους 2 αυτούς παίκτες του είχα πάρει ως ελεύθερους και τώρα καρπώθηκα 15 μύρια...

Στα αγωνιστικά όμως παρά τις τόσες απουσίες πήγα περίφημα και παράλληλα έδωσα ευκαιρίες σε παίκτες από ακαδημίες(τις αρπάξαν από τα μαλλιά...ειδικά ο Πάτρας που είχα δείξει και σε παλιό post Και φέτος θα είναι η αλλαγή του Guebbels)

Image
Image

Kερδίζοντας 3 παιχνίδια με 3-0 φτάσαμε στον προημιτελικό όπου βρήκαμε την Ρεαλ όπως φάνηκε...αποκλειστήκαμε με το κεφάλι ψηλά και με νεύρα γιατί στο 84 είδαμε το γνωστό bug των οφφ σαιντ....ο Μπότος έβαλε ένα κανονικότατο γκολ όμως ακυρώθηκε γιατί ήταν οφφ σαιντ ο Guebbels ο οποίος έκανε τελείως αντίθετη κίνηση από την μπάλα!!!!!!
Image

Υ.Γ.Η αλήθεια είναι ότι με φοβίζει ότι τον Ιούνιο οι παίκτες έπαιζαν ματς...δεν έχω ξαναδιαχειριστεί τέτοια κατάσταση στο fm....θα δείξει...

Υ.Γ. Ήδη έχει γίνει χαμός από προτάσεις για zouma-Ναλιτζή και δεν μπήκαμε ακόμα στην μεταγραφική περίοδο(δυστυχώς τον Ναλιτζή δεν κατάφερα να του ανανεώσω το συμβόλαιο χωρίς να έχει την ρήτρα των 24 μυριών)...αναμένεται ένα δύσκολο καλοκαίρι...
Υ.Γ. Ο Guebbels παραλίγο να επαναλάβει τον προπέρσινο άθλο...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε στο μεταγραφικό πάρε-δώσε...

Αρχικά να αναφέρω ότι δεν κατάφερα να κρατήσω τον Ναλιτζή...έτσι έναν χρόνο αφού τον πήρα με 20,5 μύρια από Ολυμπιακό η ρήτρα του έσπασε...
Image

Για να καλύψω το κενό του πήγα αρχικά να κάνω ένα μεγάλο μεταγραφικό μπάμ...αλλά η Μίλαν τελευταία στιγμή μου τα χάλασε...
Image

Τελικά πήρα ένα άλλο regen του Ολυμπιακού που είχε φύγει εδώ και λίγα χρόνια για Ευρώπη και προσπαθούσα εδώ και 2 χρόνια να τον πάρω...και για αυτόν έδωσα 20 μύρια και για αυτόν δυστυχώς μπήκε ρήτρα στα 24 μύρια...
Image

Συνολικά πήρα τους παρακάτω παίκτες..
Image

Αρχικά πήρα ως ελεύθερο τον παρακάτω παίκτη για αλλαγή του Βαγιαννίδη καθώς πούλησα τον barbieri..
Image

Πήρα 2 κεντρικά χαφ για να συμπληρώσουν την 4αδα μαζί με Αλεξανδρόπουλο και Simons...
Image

Image

Και 2 δυνατά εξτρέμ για να έχω μαζί με Καζαντζή μια δυνατή 3αδα...
Image

Image

Έδιωξα και αρκετούς παίκτες και έδωσα και κάμποσους παίκτες από ακαδημία που τους πιστεύω ως δανεικούς για να ψηθούν...
Image

Image

Υ.Γ. Επειδή μου περίσσεψαν περίπου 10 μύρια για μεταγραφές αποφάσισα να ζητήσω πλήρη σκάουτινγκ για αρκετά ταλεντάκια που μου είχαν βγάλει οι scouts από τις αποστολές τους και να αγοράσω πολλά από αυτά και στην συνέχεια να τα δώσω ως δανεικούς...θα δείξω αυτά τα ταλέντα και το τι χτίζω με ακαδημίες και αυτά στο επόμενο post...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όπως είχα πει κινηθήκαμε για κάποια ταλεντάκια αφού κλείσαμε την στελέχωση του ρόστερ...δώσαμε γύρω 3,5 εκατομμύρια για 3 παίκτες και μας μείναν και άλλα 8 εκατομμύρια...το ένα από αυτά θα μας έρθει επίσημα όταν γίνει 18...
Image

Image

Image


Η αναζήτηση ταλέντων δεν σταματά βέβαια...και όταν ολοκληρωθούν αναφορές ίσως κινηθώ μέσα στην χρονιά και για άλλα ταλέντα...
Μαζί με το 1 από τα 3 καινούρια έχω δώσει και άλλα καλά ταλέντα που έχω(από ακαδημία και ένα από περσινή μεταγραφή) ως δανεικούς και τους παρακολουθώ στενά ώστε να δω την εξέλιξη τους...
Image

Υ.Γ. Έγινε και η κλήρωση του champions league...μας πήγε καλά...μένει να αποδειχτεί και στο γήπεδο...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σεπτέμβριος-Δεκέμβριος...το αποτέλεσμα είναι καλό όμως χωράει λίγο ανάλυση...
Φέτος η ομάδα είναι γεμάτη ποιότητα και λύσεις...όμως 3 πράγματα δεν μου αρέσουν τόσο...
1)Είναι η πρώτη χρονιά που ο Guebbels δεν τραβάει...βάζει λίγα γκολ και δεν έχει καμία σχέση με τον Guebbels των 3 προηγούμενων ετών...είχε και έναν τραυματισμό ενός μήνα...
2)Στην αρχή της χρονιάς αντιμετωπίσαμε πολλά προβλήματα τραυματισμών...δεν ξέρω αν έπαιξαν ρόλο τα παιχνίδια του Ιουνίου...
3)Παίζουμε φοβερό ποδόσφαιρο...κάνουμε πάρα πολλές τελικές...αλλά τα περισσότερα παιχνίδια φτύνουμε αίμα για να τα κερδίσουμε...χαρακτηριστικές οι 2 επόμενες φώτο από το τελευταίο ματς του Δεκεμβρίου και το ντέρμπι κορυφής με Παναθηναϊκό...δείχνουν ακριβώς αυτό που λέω...
Ημίχρονο...
Image
Τελικό...
Image

Το σημαντικό είναι ότι το βάθος και η ποιότητα(παίρνω γκολ από πολλούς διαφορετικούς παίκτες) κάλυψαν τις όποιες αδυναμίες ανέφερα και το αποτέλεσμα είναι να είμαι πρώτος με +6 στο πρωτάθλημα και να τερματίσω πρώτος στον όμιλο του champions league...
Image
Image

Image

Image

2 ακόμα σημεία άξια αναφοράς....
1)Κατάφερα και βγήκα πρώτος στον όμιλο στο champions league και χάρηκα πολύ γιατί πίστευα ότι έτσι θα είχα καλή κλήρωση στους 16 για να έχω βάσιμες ελπίδες για την 8αδα του champions league για πρώτη φορά....στην κλήρωση υπήρχαν από τις 8 δεύτερες 5 αρκετά στα μέτρα μου και 3 δύσκολες....Η ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΤΩΝ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΜΟ....ΠΕΤΥΧΑ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 3 ΚΑΛΕΣ... οι ομάδες στα αριστερά είναι που τερμάτισαν δεύτερες...
Image

2)Στο ψάξιμο των ταλέντων που ανέφερα και στο προηγούμενο Post έπεσα πάνω σε ένα τρομερό ταλέντο....έτσι έσκασα 12 μύρια(ότι είχα και δεν είχα για μεταγραφές και μισθοδοσία) και τον Ιανουάριο θα είναι κάτοικος Νέας Ιωνίας Μαγνησίας...Θα ξεκινήσει ως αλλαγή του djebali και σύντομα θα είναι το βασικό μας δεκάρι(δυστυχώς και αυτός, όπως και ο καζάντζης,Lane έχουν ρήτρες)...Φαράντος(amc) και ο Κουτούλας(πλάγιος Back που κρατήσαμε λόγω των προβλημάτων τραυματισμού που είχαμε στα αριστερά back στην αρχή της χρονιάς) τον Ιανουάριο θα φύγουν είτε με μεταγραφή είτε με δανεισμό(και διώξιμο το καλοκαίρι)....
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιανουάριος-Φεβρουάριος...
Αρχικά ολοκληρώθηκαν οι βελτιώσεις στις εγκαταστάσεις...
Image

Και αμέσως ξεκινήσαμε καινούριες βελτιώσεις...
Image

Image

Αγωνιστικά στην Ελλάδα ο στόχος που είχαμε για πλήρη κυριαρχία δείχνει να επιτυγχάνεται άμεσα καθώς δεν ξέρω αν μπορεί να με σταματήσει κάποιος στον δρόμο για το 3ο σερί άνετο ντάμπλ...οι εγκαταστάσεις κοντεύουν να τελειοποιηθούν...ανταγωνιστικοί στο champions league γίναμε...άρα πλέον σαν στόχους έχουμε το γήπεδο και μακροπρόθεσμα την κούπα με τα αφτιά(δεν ξέρω αν είναι εφικτός)...
Image

Image

Τώρα μπροστά μας είναι η πρόκληση που ακούει στο όνομα Liverpool και θέλουμε είτε να περάσουμε είτε να την κοντράρουμε για να δείξουμε ότι ο κορμός παικτών που έχουμε φτιάξει μπορεί τα επόμενα χρόνια να μας φτάσει ψηλά και σε επίπεδο champions league...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο πρώτο ματς με Liverpool τα πράγματα δεν πήγαν καλά...κάναν 4 φάσεις και βάλαν 2 γκολ...και τα 2 από στημένη φάση...το πρώτο έπειτα από πέναλντι που δόθηκε για σπρώξιμο σε κόρνερ...εμείς κάναμε 2 φάσεις...η μία ήταν μάλιστα πολύ καλή...αλλά κανένα γκολ...το 2-0 μας απογοήτευσε πολύ αλλά φάνηκε ότι έχουμε μικρύνει την ψαλίδα από τους μεγάλους και ότι μπορούμε σιγά σιγά να κοιτάμε για παραπάνω...
Image

Στο ενδιάμεσο από το 2ο ματς έκλεισα έναν επιθετικό(πολύ δυνατός φαίνεται αν εξαιρέσεις το ψηλό παιχνίδι) γιατί η φετινή χρονιά του Guebbels με προβλημάτισε και σκεφτόμουν ότι για το κάτι παραπάνω στο champions league ίσως θέλω έναν πιο δυνατό φορ....
Image

Ήταν να μην το μάθει ο Guebbels....πέρυσι με την City νόμιζα ότι τα έζησα όλα.....αλλά δεν....
Image


Υ.Γ. Μέσα σε αυτήν την 8αδα βρίσκεται η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ....!!!!τελικά όσα είπα στο πρώτο post γίνονται πράξη...
Image

Υ.Γ. Στην Ελλάδα το πάρτι δεν έχει τελειωμό...το 2-2 στο κύπελο με Παο δεν με αγχώνει καθόλου γιατί ήρθε με 27-5 τελικές!!!...στο επόμενο ματς με την βασική 11αδα θα φανεί ποιος πρέπει να πάει στον τελικό του κυπέλου...
Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πέρυσι βρεθήκαμε με την Ίντερ στους 8 του Europa League και αποκλειστήκαμε με συνολικό σκορ 7-2(πλασματικό τελείως)...φέτος την βρίσκουμε στους 8 του champions league...

Στο πρώτο ματς νομίζω μας αδικεί το σκορ καθώς δεν μας κάναν καμία φάση ενώ εμείς είχαμε άλλες 2-3 κλασικές ευκαιρίες...ωστόσο το σκορ αυτό το θεωρώ ιδανικό για πρώτο ματς σε νοκ-άουτ φάση...
Image

Στο 2ο ματς όμως δεν χωράει σχολιασμός...άνετα με τις φάσεις που κάναμε θα μπορούσαμε να έχουμε βάλει και ακόμα περισσότερα...
Image

Μπροστά μας η μεγαλύτερη πρόκληση καθώς στους 4 του champions league βρίσκουμε την πανίσχυρη Paris των Mbappe και de jong..


Υ.Γ. Στην Ελλάδα ακόμα και όταν βγάζω όλη την βασική 11άδα(όπως πριν το 2ο ματς με την Ίντερ) πάλι δεν χάνω από κανέναν...το πρωτάθλημα φυσικά το έχω πάρει ήδη(6-7 αγωνιστικές πριν τελειώσει το πρωτάθλημα)...
Image

Επίσης στον επαναληπτικό για τους 4 του κυπέλου μέσα στον Παο αποφάσισα να χρησιμοποιήσω την βασική 11αδα(και σαν προθέρμανση για το ματς με Paris μια εβδομάδα μετά) για να μην έχω θέματα μετά το 2-2 στην έδρα μου...σε 20 λεπτά κατάλαβα ότι μόνο ως πρόβα για τα ματς με Paris άξιζε να το δω...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ώρα του ημιτελικού έφτασε....
Πρώτο ματς στην έδρα μας....ξεκινάμε πολύ καλά και προηγούμαστε 1-0....μετά ξεκινάει αφόρητη πίεση της Paris...Τζολάκης και άμυνα μας κρατάν(εκτός του Κοκόβα που ο καημένος έπεσε πάνω στον Mbappe)....στο 71' όμως δεχόμαστε την ισοφάριση....δυστυχώς λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ματς χάνουμε τεράστια ευκαιρία να φύγουμε με την νίκη....
Image

Πάμε στο 2ο ματς ελαφρώς φοβισμένοι για το τι μπορεί να γίνει καθώς κατά διαστήματα η Paris κεντροεπιθετικά μπορεί να κάνει απίστευτα πράγματα...ο φόβος μας μεγάλωσε μόλις στο 2ο λεπτό...σταδιακά όμως στρώσαμε το ματς...φτάσαμε μέχρι το πολυπόθητο γκολ και την παράταση....στο 116 όμως και ενώ δεν μπορούσα να αποφασίσω αν πρέπει να παλέψω για να το πάω πέναλτι ή να κυνηγήσω την πρόκριση τα όνειρα μας έκαναν φτερά.....
Image

Πραγματικά μεγάλη πορεία...αλλά μας αφήνει μια πίκρα....

Στην Ελλάδα τα πράγματα πήγαν όπως σας είπα...3ο σερί νταμπλ...
Image

Υ.Γ. Μπότος-Χατζηγιοβάννης δεν θα ανανεώσουν και μετά από τόσο χρόνια στην ομάδα θα αποτελέσουν παρελθόν....ο djebali έκλεισε να φύγει με 8 μύρια...και ο ελευθερούδης θα φύγει και αυτός...όλα τα κενά θα καλυφθούν από ταλέντα που έχω στείλει δανεικούς...και θα δω αν κινηθώ για κάποια μεταγραφή...
Υ.Γ. Αξίζει να αναφέρω ότι η k19 εκτός από το πρωτάθλημα που κατέκτησε έφτασε μέχρι τον τελικό του champions league...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λίγες κινήσεις φέτος...
Ένας παίκτης για όλες τις μεσοεπιθετικές θέσεις...αντί για τον djebali που έφυγε με 8 μύρια...δώσαμε 14 μύρια στον Ολυμπιακό(Β΄ ομάδα μας τον έχουμε κάνει!!!)...πλέον κεντροεπθετικά έχουμε 5 ισάξιους παικταράδες...και 2 ταλέντα από την k19...
Image

Έναν επιθετικό που θα μοιραστεί την θέση με τον Guebbels(ο Πάτρας θα δοθεί φέτος δανεικός για να κάνει μια γεμάτη χρονιά και να ξαναρθεί του χρόνου)...τον είχα ξαναδείξει και τον πήραμε ελεύθερο...
Image

Ένα καλό ταλέντο με 2,5 μύρια που δόθηκε αμέσως δανεικός...
Image

Και ένα τέταρτο στόπερ γιατί ο Gobec αν και είχε φοβερή προοπτική απαίτησε να φύγει....τον δώσαμε με 7,5 μύρια...και πήραμε αυτόν για 4ο στοπερ με 1,5 μύριο...
Image

Το κενό των Μπότο-Χατζηγιοβάννη που άφησα ελεύθερους θα καλύψουν φέτος ο κλοκίδης και ο altenir από την κ19...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καθώς έχω παίξει πολλές χρονιές πλέον θα αλλάξω λίγο τον τρόπο που ποστάρω...καθώς στην Ελλάδα τα πράγματα έχουν γίνει εξαιρετικά εύκολα θα ποστάρω συνολικές εικόνες και τα Νοκ-αουτ παιχνίδια στην Ευρώπη...
Στην Ελλάδα φέτος ο στόχος είναι οι 100 βαθμοί...δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για να μου κρατήσει την όρεξη.....
Στην Ευρώπη τα πράγματα φέτος δεν πήγαν καλά...περάσαμε ως δεύτεροι στο 75' του 6ου αγώνα...στο όμιλο τα πράγματα είναι απλά...όλοι χάσαμε από city...όλοι κερδίσαμε zenit....με Στουτγκάρδη(ανέλπιστα καλή ομάδα) μοιραστήκαμε τα ματς...εκεί χάσαμε 2-1 και σε εμάς κερδίσαμε 1-0 με την ψυχή στο στόμα και περάσαμε στους 16...με προβλημάτισαν αρκετά οι εύκολες ήττες από city γιατί πίστευα ότι θα συνεχίσουμε από εκεί που σταματήσαμε πέρυσι και θα είμαστε εξίσου ανταγωνιστικοί...αλλά ίσως φταίει ότι στην αρχή και μέχρι να σφίξου τα λουριά για να περάσω στην Ευρώπη έκανα υπερβολικά μεγάλο rotation με αποτέλεσμα να μην έχει ρυθμό η βασική μου 11αδα...
Image

Και η μια εξαιρετική μεταγραφή που κλείσαμε για Ιανουάριο με 11 μύρια...
Image


Υ.Γ. Καθώς γίνεται παρέλαση συλλόγων για μεταγραφές παικτών μου, θεωρώ πιθανόν τον Ιανουάριο να έχουμε 2-3 ακόμα προσθαφαιρέσεις στο ρόστερ....έχω βρει και 1-2 παικταράδες να πάρω αν έρθουν χρήματα από πωλήσεις...
Υ.Γ. GUEBBELS φέτος αισθάνθηκε ανταγωνισμό και δεν έχει σταματημό...
Υ.Γ. Επειδή τα παιχνίδια στην Ελλάδα τα παίζω όλα στο γρήγορο και απλά τσεκάρω 2-3 φορές πως πάει το παιχνίδι και για να κάνω αλλαγές το save θα προχωρά πλέον πολύ πιο γρήγορα...
Υ.Γ. Το λογικό ήταν να έχουμε δύσκολη κλήρωση στους 16....αλλά πάλι το τερματίσαμε...
Image
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”