Συναίσθημα Χ 3.....!!!

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είμαστε λίγες μέρες πριν το πρώτο παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα και θα έχουμε ένα Post με πολλά δεδομένα....
Αρχικά ολοκληρώθηκαν οι εργασίες στις εγκαταστάσεις....πλέον μένει να πείσω την διοίκηση για μια τελευταία βελτίωση στις προπονητικές εγκαταστάσεις της πρώτης ομάδας και να φτιάξει γήπεδο...
Image

Επίσης να δείξω κάτι εντυπωσιακό αγωνιστικά...από το 2ο ματς με city και για 3,5 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΔΕΧΤΗΚΑ ΓΚΟΛ!!!!
Image
Image

Και η γενική εικόνα...
Image

Πάμε τώρα στα μεταγραφικά....εκεί έγινε χαμός...οι προτάσεις έπεφταν σαν βροχή...και ειδικά από Κίνα τα εκατομμύρια έρχονταν σαν καραμέλες....τελικά έδωσα 3 παίκτες και πήρα 3...
Image

Εκτός από τον παίκτη που είχα δείξει στο προηγούμενο Post πήρα ένα εξαιρετικό εξτρέμ....έπαιξε μόνο στο τελευταίο ματς με Παο(έλειπε για το κύπελο εθνών Αφρικής) και αμέσως είχε ένα γκολ και 2 ασίστς...
Image

Και ένα εξαιρετικό στόπερ...
Image

Ωστόσο η στιγμή που ξεχώρισε ήταν η απόφαση να πωληθεί ο Guebbels....παίκτης που έσπασε κάθε ρεκόρ και προσδοκία στα 3,5 χρόνια...ζητήσαμε 30...τα δώσαν...είναι σχεδόν 30 ηλικιακά...ήθελε να φύγει...ο αναπληρωματικός επιθετικός που είχα πάρει πήγαινε εξαιρετικά...οπότε πήρα την μεγάλη απόφαση....
Πριν από αυτό είχε καταφέρει να μας τρελάνει με ένα ακόμα βραβείο...
Image

Και φυσικά η πώληση του έπρεπε και αυτή να αποτελεί ρεκόρ και έτσι έγινε...
Image

Τελικά κλείσαμε αυτήν την εξαιρετική συνεργασία όπως έπρεπε....
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε στα ματς με Μπαρτσελόνα...
Στο πρώτο ματς δεν μπήκαμε τόσο καλά και στο 30΄ έγινε το 0-1....από εκεί και πέρα όμως ξυπνήσαμε και πατήσαμε την Μπαρτσελόνα...ήταν καθαρή ατυχία το ότι δεν κερδίσαμε...
Image

Στο δεύτερο ματς έγινε το αντίθετο...ξεκινήσαμε εντυπωσιακά και προηγηθήκαμε νωρίς...από εκεί και πέρα και μέχρι το 66΄ μας πάτησαν και το ότι το σκορ ήταν 2-1 οφείλεται καθαρά στο τεράστιο ματς που κάνει ο Τζολάκης... εκεί όμως ένας παίκτης της Μπάρτσας κάνει το ανεξήγητο τάκλιν με τα 2 πόδια...αυτό αλλάζει εντυπωσιακά την εικόνα του αγώνα...μια μαγική ενέργεια(2 εντυπωσιακά περάσματα παικτών και ένα άπιαστο σουτ) του da silva μας οδηγεί σε μια ακόμα ιστορική πρόκριση σε αυτό το save-ιστορία...πραγματικά ούτε εγώ δεν πίστευα ότι θα φτάναμε σε αυτό το επίπεδο όταν ξεκινούσα...
Image

Στον δρόμο μας τώρα η θεωρητικά πιο βατή ομάδα των 8....όμως αυτό ίσως ισχύει μόνο σαν όνομα...καθώς είναι πρώτη στην Γαλλία πάνω από Paris και στους 16 απέκλεισε εύκολα την Ίντερ...
Image

Επίσης να αναφέρω ότι πείσαμε την διοίκηση για την τελευταία αναβάθμιση πριν την τελειοποίηση στις προπονητικές εγκαταστάσεις της πρώτης ομάδας(στων ακαδημιών έχουμε ήδη πιάσει το τέλειο)...
Image

Και επίσης κλείσαμε έναν παίκτη για το καλοκαίρι...τελευταία οι scouts μου βγάζουν συχνά κορυφαίους μεταγραφικούς στόχους που είναι τρομερά ταλέντα...corea-araab(παίκτες που μπήκαν απευθείας στην 11αδα και αμέσως όπως φάνηκε με Μπαρτσελόνα μας άλλαξαν επίπεδο) και τώρα αυτός...τον πήραμε με 8.500.000 που ήταν η ρήτρα του...με αυτόν κλείνουμε το ρόστερ που θέλω για το καλοκαίρι(ήδη από τώρα αποφάσισα ότι Δουλκερίδης & Dillon θα παίζουν βασικοί ακραίοι back και Βαγιαννίδης-Κόκκοβας είναι εναλλακτικές τους)...θα κινηθούμε για άλλον παίκτη μόνο αν φύγει κάποιος αναγκαστικά(πάνω από το 50% της ομάδας έχει wanted από τουλάχιστον 2-3 ομάδες...ωστόσο μόνο ένας έχει ρήτρα...ο Mikkelsen sta 25.000.000 και τον θέλει ήδη η Άρσεναλ...θα προσπαθήσω και αυτόν όπως και όλους τους άλλους να τους κρατήσω αρκεί φυσικά να μην έχω θέματα στα αποδυτήρια...)
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ αγχωτική τελικά η πρόκριση αλλά ήρθε...και είμαστε για 2η σερί χρονιά στους 4 του champions league...
Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ημιτελικοί champions league....
Στο πρώτο ματς ξεκινήσαμε άσχημα αλλά μετά το 10΄ κάναμε το καλύτερο φετινό παιχνίδι μας και το σκορ χωρίς υπερβολές θα μπορούσε άνετα να είναι 5-1 ή 6-1...
Image

Στο δεύτερο ματς τα πράγματα ήταν μοιρασμένα...ωστόσο μια τρελή τροπή που πήρε το ματς όμως στα τελευταία 10 λεπτά μας οδήγησε στον ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE με ένα εντυπωσιακό διπλό!!!
Image


Αν και πλέον θεωρώ ότι μπορώ να κερδίσω τον οποιοδήποτε στον τελικό νομίζω ότι έχουμε ελάχιστες πιθανότητες...απέναντι μας είναι η city που τα τελευταία χρόνια επενδύοντας πάνω από 100 μύρια τον χρόνο για μεταγραφές έχει κάνει τρομερή ομάδα...και στους ομίλους και στα 2 ματς μας κέρδισε εύκολα...βέβαια από τότε η ομάδα έχει βελτιωθεί πάρα πολύ(ρυθμός και μεταγραφές μας εκτόξευσαν) αλλά και πάλι νομίζω ότι φέτος τρυπήσαμε το ταβάνι μας...

Υ.Γ. Είτε καταφέρω φέτος να το πάρω είτε όχι...η επόμενη χρονιά θα είναι μάλλον η τελευταία αυτού του save-ιστορία...νομίζω ότι έγιναν όλα όσα φανταζόμουν και ήθελα...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν περιγράφω άλλο....θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερο το σκορ καθώς είχαμε άλλες 2 τεράστιες ευκαιρίες....
Image

Image

Στην Ελλάδα δεν κατάφερα να μαζέψω 100 βαθμούς αλλά δεν με νοιάζει...θυσίασα ματς για να είμαι σε άψογη κατάσταση στους αγώνες του champions league...φυσικά το ΤΡΕΜΠΛ ήταν δεδομένο...4ο σερί άνετο νταμπλ στην Ελλάδα...
Image

Υ.Γ.
Image
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”