Συναίσθημα Χ 3.....!!!

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο πρόεδρος δεν δίνει τίποτα εδώ και χρόνια και έκανε και δήλωση...το είχα ανεβάσει σε αρκετά παλιότερο post...πάμε με έσοδα-έξοδα...τα οικονομικά τώρα μετά από τόσες χρόνιες στην Ευρώπη(και πάντα παίζω μέχρι φεβρουάριο-Μάρτιο)είναι στην καλύτερη κατάσταση τους...αλλά ο arezo είναι Αμβούργο με αξία 10.000.000...επίσης να αναφέρω ότι πολλά από τα χρήματα που κερδίζω από Ευρώπη τα δίνω για βελτιώσεις σε εγκαταστάσεις και δίκτυο αναζήτησης...βασικά είναι σαν να μην έχω πρόεδρο το save...
Image

Όμως κάνω spoiler δυνατό...γιατί η ομάδα και χωρίς δυνατό επιθετικό είναι πολύ δυνατή....
Image

Αυτό το διπλό είναι σχεδόν live...Και μας ξαναβάζει σε πιθανότητα τίτλου...παράλληλα μας δείχνει πως απέναντι στον ΟΣΦΠ έχουμε ελπίδες στον τελικό κυπέλου...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η τρελή μας πορεία έκανε το αδύνατον...δυνατόν

Image

Το διπλό με ανατροπή μέσα στην ΑΕΚ και η νίκη του Παοκ επί του ΟΣΦΠ έφερε την κατάσταση στα δικά μας χέρια...τελευταία αγωνιστική θέλαμε έστω το χ...το πήραμε αν και κοντέψαμε να πάθουμε εγκεφαλικό...στο 94' είχε δοκάρι ο Παο...
Ο πρώτος μεγάλος στόχος πραγματοποιήθηκε....2ος σημαντικός τίτλος μετά το κύπελο...
Παράλληλα αν θυμάμαι καλά μας δίνει και κατευθείαν είσοδο στους ομίλους του cl...αν και δεν είναι έτοιμη η ομάδα για αυτό το επίπεδο...τα χρήματα που μας δίνει είναι απαραίτητα για να ανεβούμε Level σαν ομάδα...
Image

Image

Πήραμε και αρκετά βραβεία...
Image

Image

Image

Στον τελικό κυπέλου δυστυχώς τα πράγματα δεν πήγαν παρόμοια...καθώς ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ αγριεμένος...και μας πάτησε κανονικότατα...το σκορ ομολογώ πως είναι κολακευτικό...να αναφέρω ότι ο άτιμος ο Ολυμπιακός βγάζει απίστευτα regen...
Image

Το μόνο θετικό του τελικού ήταν ότι έχοντας χαμένο το παιχνίδι έβαλα για πρώτη φορά ένα δικό μου regen που θέλω να ανεβάσω στην πρώτη ομάδα...και πήγε εξαιρετικά...μάλιστα έβγαλε την ασίστ στο γκολ...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λάθος διπλοποστάρισα...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νέα χρονιά... ίσως η πιο δύσκολη...στην πρώτη συμμετοχή στην ιστορία της ομάδας στο champions league πάμε κατευθείαν στους ομίλους και στα θηρία(το καλοκαίρι ανεβήκαμε μία ακόμα θέση σαν χώρα και πήγαμε 9οι στην κατάταξη)...επίσης στο πρωτάθλημα έχουμε έναν Ολυμπιακό που σκορπάει τα εκατομμύρια σαν καραμέλες και παράλληλα εμείς δεν έχουμε τσακιστό ευρώ...οι παίκτες μας θεωρούν ότι ταβάνι μας είναι το πρώτο μισό της βαθμολογίας παρά το περσινό μας έπος...
Πάμε τώρα στα δεδομένα της νέας χρονιάς...και ξεκινάμε με το πάρε-δώσε...
Image

Πάμε να τους δούμε και έναν-έναν...
Αρχικά έναν λαβράκι που βρήκαν οι scouts από τον Ιωνικό και ήρθε για να δώσεις ανάσες στα εξτρέμ και ίσως και λίγο στην επίθεση...ξεκινά στα πλάνα μας για εκτός 18αδας...και βλέπουμε...
Image

Στην συνέχεια ένας παίκτης που είχα συνεργαστεί στο περσινό fm στην sunderland και προσπάθησα να τον πάρω και πέρυσι αλλά δεν μπόρεσα...να μοιραστεί τις 2 θέσεις του κέντρου(amc & mc) με Αλεξανδρόπουλο και gueye...ξεκινάει στα πλάνα μας στον πάγκο και βλέπουμε...είναι δανεικός για 2 χρόνια με option στα 8 μύρια...
Image

Ένα δυνατό εξτρέμ για να έχουμε 3 δυνατά μαζί με Χατζηγιοβάννη και gueye...θα ξεκινήσει στα πλάνα μας από τον πάγκο και βλέπουμε...
Image

Επίσης το βασικό μας φορ για φέτος...δεν ήταν ακριβώς όπως ήθελα...αλλά εύχομαι επιτέλους να πετύχουμε σε αυτήν την θέση...
Image

Επίσης ο βασικός μας κεντρικός αμυντικός για φέτος...τον κλέψαμε από αρκετές ομάδες που τον ήθελαν...δώσαμε 1 μύριο και είναι το ποσό-ρεκόρ στην ιστορία της ομάδας μας...ως δημιοργικός αμυντικός θα παίξει φέτος ο caci για τον οποίο αρνηθήκαμε προσφορά 3 μυρίων...
Image

Ο τελευταίος ήρθε στην ομάδα την τελευταία μέρα των μεταγραφών...ένα ωραίο ταλέντο που πήραμε για 2 χρόνια δανεικό με option 750 χιλιάρικα...φέτος στα πλάνα μας είναι εκτός 18αδας...αλλά θα πάρει ευκαιρίες για να δούμε πως εξελίσσεται και αν αξίζει να δώσουμε 750 χιλιάρικα για να γίνει ο επόμενος Μπουζούκης μας...
Image

Φέτος λοιπόν θα κινηθούμε έτσι...
Image

Και κρατάμε και αρκετούς παίκτες εκτός 18αδας...μεγάλωσα το ρόστερ για τα δεδομένα που κινούμε συνήθως, για να έχω λύσεις και να αξιολογήσω και λίγο τα πράγματα...στα αρχικά πλάνα οι ακόλουθοι θα είναι εκτός αποστολής...
Image

Επίσης καταφέραμε και κάναμε το δίκτυο μας εξαιρετικό...
Image

Επίσης η κλήρωση του cl...σε πρώτη ματιά των ρόστερ...ο μόνος ρεαλιστικός στόχος είναι η πάλη με Ζενίτ για την 3η θέση...
Image

Το θετικό είναι ότι πήραμε 16.000.000 και επιτέλους το ταμείο ανέβηκε πολύ...πιστεύω αυτό θα φανεί στα επόμενα διαθέσιμα budget που θα έχουμε...
Image

και τέλος το πρώτο ματς της χρονιάς...και το μόνο επίσημο που δώσαμε τον Αύγουστο...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σεπτέμβριος-Οκτώβριος...

Champions league:Στεκόμαστε όπως περίμενα...με city χάσαμε εύκολα...με zenit δυστυχώς μας ισοφάρισαν στο 80' και τώρα θέλουμε σίγουρα αποτέλεσμα μέσα εκεί για να συνεχίσουμε στην Ευρώπη....και αυτό γιατί στην έδρα μας κοντράραμε την Πόρτο στα ίσια...είχαμε περισσότερες ευκαιρίες αλλά αυτοί τις κάναν γκολ...μια Πόρτο που έριξε 3 στην city....
Πρωτάθλημα: Ένα πρώτο θετικό είναι ότι φέτος δείχνουμε ικανοί να μην πετάμε βαθμούς με τις ομάδες εκτός big4...και αυτό είναι πολύ σημαντικό σε ένα πρωτάθλημα φωτιά όπως το φετινό...στα ντέρμπι όμως είχαμε 2 πρόσωπα...με Παο-Οσφπ ήμασταν τραγικοί...με Παο παίξαμε μόνο τα τελευταία 10 λεπτά και πήραμε το 2-2...με Παοκ ενώ ήμασταν πολύ καλύτεροι του, χάσαμε τις ευκαιρίες και τελικά το φάγαμε στο 90'...με Αεκ όμως στήσαμε ένα κανονικό πάρτι...
Image

Image

Υ.Γ. Με 11 γκολ σε 9 ματς...και αποκορύφωμα το χατ-τρικ με ΑΕΚ ο επιθετικός που πήραμε μοιάζει να είναι αυτό που ψάχναμε...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νοέμβριος-Δεκέμβριος....

Αρχίζουμε με συμφωνία για μια ακόμα βελτίωση στις προπονητικές εγκαταστάσεις...
Image

Επίσης για να μην με ζαλίζει ο προπονητής του ότι δεν τον βάζω να παίζει όπως θέλει αποφάσισα να δώσω 600.000(από το 1 μύριο που μας έδωσε ο πρόεδρος για μεταγραφές μετά από 10 αιτήματα και μετά από 20.000.000 ταμείο που έχω φτάσει να έχουμε!!!) και να αγοράσω τον Φαράντο...
Image

Στα αγωνιστικά η ομάδα πάει πάρα πολύ καλά...
Πρωτάθλημα: Πάμε τρένο...αν δεν είχαμε την χαζή ισοπαλία με Ξάνθη θα είχαμε μόνο νίκες αυτούς τους 2 μήνες...δυστυχώς όμως ο Οσφπ πάει τρένο...και είμαστε στο -5...πέρυσι βέβαια το γυρίσαμε από το -10...
Champions league: Πήραμε αυτό που θέλαμε και συνεχίζουμε στο europa league...μέσα στην Ζενίτ προηγηθήκαμε 2 φορές...ήμασταν πολύ καλύτεροι αλλά ισοφαριστήκαμε 2 φόρες...τελικά όμως δεν αρκεστήκαμε στο 2-2 που μας έδινε την πρόκριση... αλλά στο 93' πήραμε και το διπλό που αποτελεί την πρώτη νίκη στην ιστορία της ομάδας στο champions league...!!!τώρα μπροστά μας μια ομάδα με λίγο καλύτερο ρόστερ από την Ζενίτ...CSKA Μόσχας...για να δούμε...

Image

Image

Υ.Γ. Ο επιθετικός μας συνεχίζει να είναι On fire στο πρωτάθλημα...18 γκολ σε 17 ματς...στην Ευρώπη δυστυχώς όμως 0...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιανουάριος-Φεβρουάριος....Αν δεν είχαμε μια ήττα κάθε μήνα θα μίλαγα για ξέφρενη πορεία...
Αρχικά μία ακόμα βελτίωση...για τις εγκαταστάσεις των ακαδημιών...έχω συμφωνήσει τελευταία άλλες 2 φορές αλλά τελικά δεν τις είχε ολοκληρώσει η διοίκηση...εύχομαι τώρα με τόσα έσοδα που έχω φέρει να μην έχουμε θέμα...
Image

Στα αγωνιστικά όπως είπα η ομάδα πάει πολύ καλά...είμαστε στους 4 του κυπέλου και στους 16 του Europa League με μία πάρα πολύ άνετη πρόκριση...στο πρωτάθλημα δυστυχώς είμαι -4 από τον Ολυμπιακό...δυστυχώς στο ματς με Παοκ από 2-0 ημίχρονο φτάσαμε στο 2-4 τελικό με έναν μαγικό τρόπο και μία τελείως ανεξήγητη καθίζηση...στο ματς με ΟΦΗ πληρώσαμε τις αρκετές αλλαγές γιατί μετά είχαμε ευρωπαϊκό αγώνα...η ειρωνεία είναι ότι και ο ΟΣΦΠ μόνο σε αυτές τις 2 συγκεκριμένες αγωνιστικές στραβοπάτησε...και έτσι έχασα και τις 2 φορές την ευκαιρία να πλησιάσω στην κορυφή...

Image

Image


Υ.Γ.Ξέρω ότι είναι ιεροσυλία....αλλά παιδιά τέτοιον παστελωτή έχω να πετύχω από τον τεράστιο Maxim Tsigalko...Και δεν εκτελεί και τα πέναλτι...επίσης είναι αξιοσημείωτο ότι σε πάρα πολλές εβδομάδες βγαίνει καλύτερος παίκτης στις προπονήσεις με αξιολόγηση 9,8-10!!!
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η χρονιά τελείωσε...την χρονιά αυτή το ταξίδι ήταν υπέροχο αλλά σε καμία από τις 3 διοργανώσεις δεν φτάσαμε στην Ιθάκη όπως φαίνεται στην παρακάτω φωτογραφία....δεν το λέω δογματικά αλλά νομίζω ότι κύριο λόγο σε αυτό έπαιξε η αδυναμία να χωρέσουμε 3 καρπούζια στην ίδια μασχάλη...αλλά έχουμε χτίσει μια ομάδα που απολαμβάνω να προπονώ...και μια ομάδα πολύ κοντά σε αυτό που ονειρευόμουν όταν ξεκίναγα αυτό το ιδιαίτερο save-ιστορία...
Image

Πάμε να δούμε αναλυτικά τι έγινε σε κάθε διοργάνωση....

Κύπελο Ελλάδος: Εδώ τα πράγματα είναι απλά...όντας ξεθεωμένοι οι παίκτες από συνεχόμενα ντέρμπι στα play off και την Ευρώπη αναγκαστήκαμε είτε να χρησιμοποιούμε παίκτες που ήταν στα όρια είτε να κατέβω με αλλαγές...αυτό εκμεταλλεύτηκε η ΑΕΚ και μας απόκλεισε με 2 νίκες...

Europa League:Εδώ να πω ότι βίωσα σε ένα ματς την έκρηξη χαράς και την έκρηξη λύπης μαζί...αφού απόκλεισα την Bilbao με 2 νίκες!!!!...έπεσα στους 8 πάνω στην Valencia η οποία έχει ένα πολύ δυνατό roster...στο πρώτο ματς με πολύ δυσκολία και δεχόμενοι τρομερή πίεση κρατήσαμε το σκορ στο 3-1....στο δεύτερο ματς λέω πάμε και ότι βγει....στείλαμε με μια επική ανατροπή το ματς στην παράταση στο 86' και εκεί τρελάθηκα...αλλά παράλληλα ξεκινώντας την παράταση έβλεπα ότι εκτός των αλλαγών όλη η υπόλοιπη εντεκάδα ήταν έτοιμη να πεθάνει...κατάλαβα ότι θα περνούσαμε δύσκολα...αλλά όχι και να φάμε 4!!!!!!!!! γκολ στην παράταση...
Image

Πρωτάθλημα: Εδώ σε μεγάλο βαθμό πληρώσαμε την κούραση των παικτών...κάναμε γκέλες που δεν θα κάναμε αν η ομάδα ήταν οκ...του χρόνου πρέπει να έχω σε κάποιες θέσεις περισσότερες 11αδατες λύσεις...ματς κλειδί για να χαθεί ο τίτλος όμως ήταν μέσα στον ΟΣΦΠ...μόλις 3 μέρες μετά το ματς με την Βαλένθια και έχοντας παίξει 120 λεπτά πάμε μέσα στον ΟΣΦΠ...ξεκινάμε καλά...αλλά το 0-1 γίνεται 3-1....και εκεί λέω τέλος...αλλά σχεδόν πεθαμένοι οι παίκτες το πάνε σε 3-3!!!!...και στο αμέσως επόμενο λεπτό ξανατρώω την απόλυτη ψυχρολουσία...
Image

Και η συνολική εικόνα των αγώνων...
Image

Για ένα ακόμα post δεν μπορώ να μην αναφερθώ στον επιθετικό που πήρα ελεύθερο το καλοκαίρι και τώρα κοστίζει 7 μύρια!!!!....ειλικρινά μετά το 2006 και τον tsigalko δεν έχω ξαναπετύχει τέτοιον επιθετικό...μιλάμε ο τύπος δεν έχασε κεφαλιά...δεν έχασε τετ α τετ...κάθε φάση γινόταν γκολ...και τώρα που προπονήθηκε στα πέναλτι από του χρόνου θα εκτελεί και αυτά...φέτος αν εξαιρέσουμε το champions league που δεν έβαλε κανένα γκολ είχε 48 γκολ σε 46 ματς...με 6 γκολ σε 6 ματς στο europa league, 4 γκολ σε 5 ματς στο κύπελο και 38 γκολ σε 35 ματς στο πρωτάθλημα...φυσικά και πήρε το βραβείο του πρώτου σκόρερ με +14 γκολ από τον δεύτερο...
Image

Υ.Γ. Να αναφέρω ότι φοβερή χρονιά έκανε κατά πρώτο λόγο και ο Μπουζούκης που βγήκε καλύτερος Έλληνας παίκτης του πρωταθλήματος όπως και ο Χατζηγιοβάννης και ο Καπίνος(για τρίτη σερί χρονιά βγήκε καλύτερος τερματοφύλακας του πρωταθλήματος)...

Υ.Γ. Τα έσοδα του champions league μου δίνουν για πρώτη φορά την δυνατότητα να διαχειριστώ ένα χρηματικό ποσό γύρω στα 6-7 μύρια για συμβόλαια και μεταγραφές...
Υ.Γ. Η Βαλένθια αφού πέταξε εμάς έξω στην παράταση έφτασε μέχρι την κατάκτηση του europa league...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις ήρθε ένα εντυπωσιακό βραβείο...
Image

Όλα αυτά οδήγησαν στο να ζητήσει δίκαια νέο συμβόλαιο...συμφωνήσαμε για άλλα 3 χρόνια με υπερδιπλασιασμό αποδοχών και μπόνους για τα γκολ...το σημαντικό είναι ότι δεν μπήκε ρήτρα...οπότε αν πουληθεί έχω εγώ τον έλεγχο...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε στο πάρε-δώσε της νέας χρονιάς...κατάφερα και ενισχύθηκα όπου είχα σκοπό και με παίκτες αρκετά καλούς...
Θα ξεκινήσω δείχνοντας το συνολικό πάρε δώσε...εκτός από αυτούς που έφυγαν και φαίνονται, αφέθηκαν ελεύθεροι με την λήξη του συμβολαίου τους και οι 2 αναπληρωματικοί πλάγιοι μπακ(weis & serano),καθώς ήθελα παίκτες καλύτερους και πιο νέους για back up, και ο thioune ο οποίος ήταν πολύ καλός στα χρόνια που έμεινε στην ομάδα, κάλυπτε ανάγκες σε αρκετές θέσεις, αλλά στα 33 του πλέον δεν είχε να δώσει κάτι άλλο...
Να αναφέρω ότι οι 2 δανεισμοί γίνονται για να δώσουμε παιχνίδια σε Πάτρα(από την ακαδημία μας) και Σουρλή(αν και ο φίλος stratosav7 λέει ότι στην δική του ιστορία κάνει παπάδες, σε εμάς δεν έχει εκμεταλλευτεί καμία ευκαιρία που του έχω δώσει) και το επόμενο καλοκαίρι να επανεξετάσουμε την θέση τους στην ομάδα...
Image

Πάμε να τους δούμε έναν-έναν...
Ξεκινάμε με τον τερματοφύλακα...ο Καπίνο ήταν εξαιρετικός για 3 χρόνια(3 φορές καλύτερος τερματοφύλακας του πρωταθλήματος) αλλά πλέον έφτασε 33 και αποφάσισα να πάρω ένα καλό τέρμα με προοπτική....ο Παοκ είχε δώσει στα 20 του 10,25 μύρια για να τον πάρει...εμείς τον πήραμε με 4 και θέλω να πιστεύω ότι θα είναι ο βασικός μας τερματοφύλακας για πολλά χρόνια...είναι ο πιο ακριβοπληρωμένος μας παίκτης μαζί με Guebbels
Image

Σαν 3ο τερματοφύλακα(2ος είναι ο Σιαμπάνης) ανεβάσαμε ένα καλό ταλέντο από την ακαδημία μας...είναι ο 2ος παίκτης από την ακαδημία που ανεβαίνει στην πρώτη ομάδα...αρχίζει να βγαίνει αποτέλεσμα από την επιμονή μου να βελτιώνουμε αυτόν τον τομέα...
Image

Ήθελα ένα δυνατό στόπερ για αλλαγή των caci-zouma και για αυτό πήρα τον παρακάτω...τον παρακολουθώ πολλά χρόνια(Παναιτωλικός-Ολυμπιακός-Chievo) και νομίζω είναι μία χαρά για 3ο στόπερ...
Image

Ήθελα 2 πλάγια μπακ για αλλαγές των Βαγιαννίδη-Χατζηθεωδορίδη... πήρα έναν παλιό γνώριμο και έναν με καλή προοπτική σύμφωνα με τους scouts...
Image

Image

Όταν ξεκίναγα το save-ιστορία είπα ότι θέλω εδώ να ζήσω πράγματα που αποκλείεται να ζήσω irl...ένα από αυτά είναι και η παρακάτω μεταγραφή...αν και δεν τον προορίζω για βασικό...θεωρώ ότι ακόμα και στα 34 μπορεί να δώσει λύσεις αν η χρονιά πάει σαν πέρυσι και έχω πάρα πολλούς αγώνες...
Image

Ο παρακάτω παίκτης θεωρώ ότι έχει ότι χρειάζεται για να αντικαταστήσει από του χρόνου ή του παραχρόνου επάξια τον Μπουζούκη ως προωθημένος οργανωτής...φέτος θα είναι η αλλαγή του...
Image

Τέλος να δείξω τον πρώτο παίκτη που είχε ανεβεί από τις ακαδημίες στην πρώτη ομάδα από πέρυσι...πέρυσι επειδή δεν μπόρεσε να πάρει ευκαιρίες μέχρι Ιανουάριο, έφυγε σαν δανεικός στον ΟΦΗ...το ίδιο αποφάσισα και φέτος απλά από την αρχή της χρονιάς...τον πιστεύω αρκετά...
Image

Και οι αρχικές μας επιλογές για φέτος...
Image

Και αυτοί που προορίζονται για εκτός 18αδας...στην πορεία βέβαια πολλά αλλάζουν...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η χρονιά ξεκίνησε ιδανικά....ο Guebbels(πραγματικά όποιος με διαβάζει και παίζει ανάλογο save ας προσπαθήσει να τον πάρει να δω αν είναι γενικά τέτοια παιχτάρα...) συνέχισε από εκεί που έμεινε...10 γκολ σε 6 φιλικά...αλλά το σημαντικό είναι ότι είχε 5 γκολ σε 4 ματς στα προκριματικά του champions league και με αυτά μας οδήγησε στους ομίλους του champions league και στο να έχουμε πλεον 30 μύρια ταμείο!!!...μάλιστα περάσαμε με 3 νίκες και 1 ισοπαλία σε 4 ματς και με πολύ άνεση...να σημειώσω ότι αποκλείσαμε την rangers που πέρυσι απέκλεισε με συνολικό σκορ 3-0 τον Ολυμπιακό από τους ομίλους του champions league...στο πρωτάθλημα η αρχή ήταν η αναμενόμενη...ο Guebbels έβαλε το 1 από τα 4 γκολ...φοβερό απευθείας φάουλ έβαλε και ο verrati...
Image

O όμιλος του champions league πολύ δύσκολος...αλλά πιστεύω ότι και φέτος μπορούμε να συνεχίσουμε στο europa league...να σημειώσω ότι στα χαρτιά το roster της Μίλαν είναι καλύτερο από της Ρεάλ...
Image

Υ.Γ. Με όλα αυτά που έχει κάνει ο Guebbels έκανε τoν βοηθό μου να κάνει μία τρελή δήλωση...για να την καταλάβετε πρέπει να πω ότι ο Belousov είναι ο 21χρονος βασικός επιθετικός της πρωταθλήτριας Ευρώπης Μπάγερν Μονάχου με αξία 110.000.000...!!!!...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σεπτέμβριος-Οκτώβριος....η ομάδα πάει αρκετά καλά...
Champions league: Πάμε ακριβώς όπως τα υπολόγιζα...στα 3 πρώτα ματς κέρδισα αυτό που ήθελα με την celtic...αν και προηγηθήκαν νωρίς το γυρίσαμε και μάλιστα άνετα(είχαν μόνο 2 σουτ σε όλο το ματς)...με Ρεαλ ενώ το παλέψαμε και κάναμε το 3-2(ακυρώθηκε) τελικά χάσαμε 1-4...με Μίλαν παρά το ότι δεχτήκαμε το 3-1 στο 94' στο ματς μας πάτησαν κανονικά...

Πρωτάθλημα: Αν στο ματς με Παναιτωλικό δεν γινόταν το παρακάτω τρελό... θα είχαμε 10/10...
Image

Ωστόσο παρά αυτήν την απώλεια και το ότι η ομάδα πήγε να κάνει κοιλιά, στα τελευταία 3 ματς πρωταθλήματος του μήνα(και τα 3 δύσκολα ματς) ο Guebbels είπε ''παιδιά όσο είμαι εγώ εδώ μην αγχώνεστε''....2 γκολ στην ΑΕΚ....2 γκολ στον Ολυμπιακό...3 γκολ στον Αστέρα Τρίπολης και η ομάδα πήγε πρώτη...
Με όλα αυτά ο βοηθός μου πάλι έκανε τρελή δήλωση...αρχίζω βέβαια να αισθάνομαι ότι έχει δίκαιο σε αυτά που λέει...
Image

Συνολική εικόνα λοιπόν...
Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νοέμβριος...Πάμε πολύ καλά...
Αρχικά να δείξω αφού τελείωσαν οι τελευταίες εργασίες πώς είναι η εικόνα μας στις εγκαταστάσεις...
Image

Και παράλληλα κλείσαμε άλλες 2 βελτιώσεις...
Image

Image

Στα αγωνιστικά... πάμε πολύ καλά...στο πρωτάθλημα είμαστε τρένο και ήδη χτίσαμε ένα +8...στο champions league θέλουμε την τελευταία αγωνιστική ένα αποτέλεσμα(μόνο ήττα με 1-0 ή +2 γκολ μας πετάει εκτός europa league) για να συνεχίσουμε στους 32 του europa league...
Image

Image


Υ.Γ. Είναι αξιοσημείωτο το πόσο καλός είναι ο Χατζηγιοβάννης σε σχέση με τα στατιστικά του....
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεκέμβριος....αν έχεις Guebbels διάβαινε....
Εκεί που πήγε να χαθεί η ευρωπαϊκή συνέχεια μας(χάναμε 2-0), με 2 προσωπικά γκολ του μας έστειλε στους 32 του europa league...μπροστά μας η Μπέτις που ενώ έχει φοβερό ρόστερ είναι 17η στο ισπανικό πρωτάθλημα...στο πρωτάθλημα συνεχίζει να σκοράρει ασταμάτητα και πλέον είμαστε στο +10....
Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιανουάριος....η ομάδα με 20 νίκες σε 22 ματς κάνει πάρτι στο πρωτάθλημα...αν στο τελευταίο ματς δεν δεχόμασταν γκολ από την ΑΕΚ στο 85' θα είχαμε 21 νίκες και 13 πόντους διαφορά...το σημαντικό είναι ότι όλα αυτά γίνονται ενώ έχω σημαντικές απουσίες λόγω τραυματισμών...ο Φεβρουάριος είναι σημαντικός με αγώνες για europa league και κύπελο...
Image

Image
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”