Football Manager 2021 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
User avatar
ianvou
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Fri May 01, 2020 6:42 pm
Football Manager της ομάδας: Racing club de France Paris
Αγαπημένη Ομάδα: FC Nantes
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

spiros91 wrote: Sun Dec 27, 2020 7:12 pm Καλησπέρα παίδες. Έχει ασχοληθεί κανένας με τροποποιήσεις στους κανονες των χωρών? Πέρσι τα κατάφερα χωρίς πρόβλημα. Φέτος όμως, αλλάζω την ημερομηνία έναρξης μεταγραφών στην Αγγλία και δεν την περνάει το παιχνίδι. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?
προφανως και γνωριζεις καλυτερα απο εμενα (ασχετος στο να κανω edit) Ομως εχω μιλησει παλιοτερα με τον @lokoise που κανει το γαλλικο Πατσακι χαμηλων κατηγοριων στη γαλλια. Ξαναλεω δε γνωριζω προσωπικα να κανω edit οταν ομως δοκιμασα να ανοιξω το πατσακι του στον editor επαθα πλακα με το επιπεδο λεπτομερειας που χρησιμοποιησε για το καθε τι που διορθωσε. Κοιταξε αν θελεις στον editor Πως τα φτιαχνει αυτος η μπορεις να επικοινωνησεις και μαζι του αν μπορει να σε βοηθησει.

το πατσακι:
https://manageronline.fr/r1mo/

κι αυτον θα τον βρεις εδω:
https://discord.com/channels/2384698174 ... 5174464513
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

ianvou wrote: Sun Dec 27, 2020 7:25 pm
spiros91 wrote: Sun Dec 27, 2020 7:12 pm Καλησπέρα παίδες. Έχει ασχοληθεί κανένας με τροποποιήσεις στους κανονες των χωρών? Πέρσι τα κατάφερα χωρίς πρόβλημα. Φέτος όμως, αλλάζω την ημερομηνία έναρξης μεταγραφών στην Αγγλία και δεν την περνάει το παιχνίδι. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?
προφανως και γνωριζεις καλυτερα απο εμενα (ασχετος στο να κανω edit) Ομως εχω μιλησει παλιοτερα με τον @lokoise που κανει το γαλλικο Πατσακι χαμηλων κατηγοριων στη γαλλια. Ξαναλεω δε γνωριζω προσωπικα να κανω edit οταν ομως δοκιμασα να ανοιξω το πατσακι του στον editor επαθα πλακα με το επιπεδο λεπτομερειας που χρησιμοποιησε για το καθε τι που διορθωσε. Κοιταξε αν θελεις στον editor Πως τα φτιαχνει αυτος η μπορεις να επικοινωνησεις και μαζι του αν μπορει να σε βοηθησει.

το πατσακι:
https://manageronline.fr/r1mo/

Το θέμα μου ειναι οτι αλλάζω της ημερομηνίες όπως και σε άλλες χώρες, αλλά στην Αγγλία μένει ίδια η εαρινή και αλλάζει μονο η χειμερινή. Για αυτό έχω σκαλώσει.

Όταν βγήκε το game είχε θέμα το validation που κάνεις σε τέτοιου είδους αλλαγές σε άπειρες χώρες. Σταδιακά φτιάξανε αρκετές. Πολύς κόσμος ήθελε να βγάλει το brexit μέσω έντιτορ και έτσι "ανακάλυψε" το πρόβλημα. Και δεν έχω καταλάβει αν φταίει κάτι στο έντιτορ κτλ, ή απλά λόγω των συνθηκων φέτος και των αλλαγμένων φετινών ημερομηνιών, αν επηρεάζεται.

Η αλήθεια ειναι οτι αποφάσισα σήμερα επιτέλους που βρήκα χρόνο να ξεκινήσω το σέιβ μου, αλλά παρατήρησα αυτο το πρόβλημα. Σε ευχαριστώ πάντως.

κι αυτον θα τον βρεις εδω:
https://discord.com/channels/2384698174 ... 5174464513
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Spoiler: show
ImageImage
έχω επιλέξει και τις 3 κατηγορίες από Ισπανία αλλά ανάμεσα σε 2η και 3η, έχει μπει αυτή η pro κατηγορία που δεν ξέρω τι είναι και δεν είναι και playable κι όλας. επίσης οι B4 και Β5 όμιλοι της 3ης κατηγορίας δεν έχουν σωστή ονομασία, ας το ρίξουν μια ματιά όσοι ασχολούνται με το αρχείο ονομάτων που βγαίνει εδώ στο site.
Spoiler: show
Image
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16071
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

H Pro ξεκινάει την 2021/22.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

το θέμα είναι εγώ που πήρα deportivo(3η κατηγορία) , αν ανέβω πρώτη χρονιά θα πάω σε αυτή την pro(αν κατάλαβα καλά είναι η καινούρια 3η κατηγορία) ή θα πάω στην 2η κατηγορία?
Spoiler: show
Image
User avatar
xpert
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 437
Joined: Mon Aug 02, 2004 4:56 pm
Football Manager της ομάδας: AJ Auxerre
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool FC
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Αν κερδίσεις την 3η κατηγορία θα πας στη 2η

Στη νέα 3η θα πάνε όσες τελειώσουν στις πολύ υψηλές θέσεις της τωρινής 3ης κατηγορίας

Λόγω bug θα ζοριστεις οικονομικά γιατί το μίνιμουμ συμβόλαιο έχει μπει από λάθος στα 3 χιλιάρικα τη βδομάδα σε ΟΛΕΣ τις κατηγορίες...θα υπογράφεις 16χρονους και θα τους χρυσωνεις

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
ianvou
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Fri May 01, 2020 6:42 pm
Football Manager της ομάδας: Racing club de France Paris
Αγαπημένη Ομάδα: FC Nantes
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Agent Of Chaos wrote: Thu Dec 31, 2020 4:04 pm
Spoiler: show
ImageImage
έχω επιλέξει και τις 3 κατηγορίες από Ισπανία αλλά ανάμεσα σε 2η και 3η, έχει μπει αυτή η pro κατηγορία που δεν ξέρω τι είναι και δεν είναι και playable κι όλας. επίσης οι B4 και Β5 όμιλοι της 3ης κατηγορίας δεν έχουν σωστή ονομασία, ας το ρίξουν μια ματιά όσοι ασχολούνται με το αρχείο ονομάτων που βγαίνει εδώ στο site.
Στο ισπανικό fmsite.net που ασχολείται κάθε χρόνο με το πατσακι για ισπανικές lower leagues μπήκα τις προάλλες και ο δημιουργός του πάτε έγραφε ότι δε μπορεί να βγάλει άκρη με την αναδιάρθρωση που θα γίνει από του χρόνου και ότι ζοριζεται και πολύ πιθανόν να μη βγει και πατσακι από το συγκεκριμένο σάιτ φέτος(αν βγει δε θα είναι όπως IRL) εν πάση περιπτώσει για road to glory με ισπανικό σύλλογο φέτος δύσκολα τα πράγματα από custom editor data...
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 638
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Καλησπέρα και καλή χρονιά μανατζαρέοι...! Στην πρηγούμενη σελίδα ανέβασα το παρακάτω post...αν κάποιος μπορεί να έχει κάποια σκέψη περί αυτού...

(Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!
Έχω 1 καλή απορία: Ο υπολογιστής μου έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικά:
Επεξεργαστής (CPU) Intel Core i5-4590 3.30GHz 6MB
Μητρική (Motherboard) ASUS H97M-E
Μνήμη Corsair Vengeance DDR3 8GB 1600MHz Blue
Κάρτα γραφικών (VGA) Nvidia ASUS GT730-4GD3
Ανοίγοντας το game και πηγαίνοντας στις προτιμήσεις το βάζω βέβαια στην υψηλότερη ανάλυση καθώς θέλω άριστη εικόνα (και την έχω)!
Βέβαια τα αστεράκια στην εκτίμηση είναι στα πατώματα...
ΟΜΩΣ κατά την διάρκεια του αγώνα το ματς lag-άρει που λέμε!! Χωρίς να αλλάζει την ταχύτητα του lag (περισσότερο ή λιγότερο)
Και ρωτάω εάν βάλω την: MSI GeForce GTX1050 Ti 4GB Gaming X (την βρήκα μτχ 80 € από γνωστό) θα είμαι εντάξει?)
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Σίγουρα θα είσαι πολύ καλύτερα με την 1050Ti δε νομίζω πως τίθεται θέμα.
leriban
Amateur
Amateur
Posts: 104
Joined: Tue Aug 19, 2008 12:29 pm
Football Manager της ομάδας: real madrid- PAO
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχει προσεξει καποιος οτι δεν υπαρχει πακετο scouting budget για τους μικρους? μονο για senior μου βγαζει επιλογη
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

leriban wrote: Fri Jan 08, 2021 11:14 am εχει προσεξει καποιος οτι δεν υπαρχει πακετο scouting budget για τους μικρους? μονο για senior μου βγαζει επιλογη
Το πρόσεξα και εγώ φίλε μου, αλλά δεν έψαξα γιατί και πως.
leriban
Amateur
Amateur
Posts: 104
Joined: Tue Aug 19, 2008 12:29 pm
Football Manager της ομάδας: real madrid- PAO
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

spiros91 wrote: Fri Jan 08, 2021 5:26 pm
leriban wrote: Fri Jan 08, 2021 11:14 am εχει προσεξει καποιος οτι δεν υπαρχει πακετο scouting budget για τους μικρους? μονο για senior μου βγαζει επιλογη
Το πρόσεξα και εγώ φίλε μου, αλλά δεν έψαξα γιατί και πως.
προσπαθησα φιλε να το googlarω αλλα δεν βρηκα κατι. οποτε δεν το βγαζει μονο σε μενα αυτο το προβλημα
Tachras
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Jan 28, 2021 12:14 pm
Football Manager της ομάδας: Bayern
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδια,
Θα ηθελα καποια βοηθεια στο online η multiplayer κομματι, που δεν εχω ασχοληθει καθολου.
Θελω να παιξω με καποιους φιλους online στο ιδιο πρωταθλημα. Αν μπορει να με βοηθησει καποιος πως γινετε?
Ευχαριστω πολυ
Μανωλης
User avatar
ianvou
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Fri May 01, 2020 6:42 pm
Football Manager της ομάδας: Racing club de France Paris
Αγαπημένη Ομάδα: FC Nantes
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Agent Of Chaos wrote: Thu Dec 31, 2020 4:04 pm
Spoiler: show
ImageImage
έχω επιλέξει και τις 3 κατηγορίες από Ισπανία αλλά ανάμεσα σε 2η και 3η, έχει μπει αυτή η pro κατηγορία που δεν ξέρω τι είναι και δεν είναι και playable κι όλας. επίσης οι B4 και Β5 όμιλοι της 3ης κατηγορίας δεν έχουν σωστή ονομασία, ας το ρίξουν μια ματιά όσοι ασχολούνται με το αρχείο ονομάτων που βγαίνει εδώ στο site.
Δες αυτο το πατσακι αν θες για Ισπανια.

https://www.fmsite.net/files/file/1049- ... les-final/
User avatar
stratos79
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 638
Joined: Sat Oct 16, 2004 11:41 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος και όχι μόνο!!!
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος-Α.Ο.Καβαλας
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Καλησπέρα, έχουμε ενημέρωση πότε θα βγει η αναβάθμιση με τις μεταγραφές του Ιανουαρίου?
Η Σιωπή είναι η πιο Τέλεια Εκφραση της Περιφρόνησης...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”