Η άνθιση του Τριφυλλιού

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά καλησπέρα,έχω διαβάσει άπειρες ιστορίες εδω μέσα και με όλους σας μοιράζομαι το ίδιο πάθος,την ίδια τρέλα για αυτό το υπέροχο αν μπορούμε να το πούμε παιχνίδι.Έχω ξεκινήσει ενα σειβ με τον Παναθηναϊκό εδω και καιρό.Για να καταλάβετε αυτή τη στιγμή είμαι στα τέλη της σεζόν 2021-2022 στο fm19 αλλά τη πρώτη χρονιά 2018-2019 την άφησα να προχωρήσει.Επειδή σε περίπτωση που προχωρήσω εσείς θα είστε το αναγνωστικό μου κοινό θα ήθελα να σας ρωτήσω πρώτα αν ενδιαφέρεστε να ακούσετε το στόρυ μου μιας και θα αρχίσω να σας το περιγράφω απο την αρχή και ενδεχομένως να ξεχνάω και κάποιες λεπτομέρειες που θα κάνουν την ιστορία πιο σπαρταριστή.οποιοδήποτε σχόλιο είναι καλοδεχούμενο,δώστε μου τις απόψεις σας για να με βοηθήσετε!

Για να σας κάνω ενα μικρό σπόιλ για το τί έχουμε καταφέρει μέσα σε αυτή τη τριετία θα σας παραθέσω ενα ρητό του μεγάλου,του αξεπέραστου,του μοναδικού Φέρεντς Πούσκας
Spoiler: show
Έντεκα αυτοί,έντεκα κι εμείς!
Είναι τόσο διάχυτος ο ενθουσιασμός μου γι αυτό το σειβ,που έχει πάει στο σύνολο του τόσο καλά που πραγματικά θέλω να το μοιραστώ με όλη την κοινότητα και να ακούσω γνώμες!
Και όχι δεν έχω κάνει εννοείται quit/load ψυχούλες μου,καμιά φορά η ζωή ότι σου παίρνει απο άλλα save στο δίνει σε άλλα!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά!
Last edited by panemean13 on Fri Mar 06, 2020 10:59 am, edited 1 time in total.
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εδώ θα βρείτε το λινκ για να ψηφίσετε αν θέλετε! Θα με βοηθούσε αρκετά αν ψηφίζατε!

https://forms.gle/VrsjRqHjg1bJPiFN6

Ενα κλικ είναι παιδιά! Θα με βοηθούσε πολύ! Πάμε λίγο όλοι όσοι το βλέπετε !
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέχρι στιγμής βλέπω συντριπτικό ποσοστό υπερ του ναι στη ψηφοφορία οπότε ετοιμαστείτε να ζήσουμε πολύ όμορφες στιγμές σε αυτό το φόρουμ!
Ο Παναθηναϊκός ξαναγίνεται Panathinaikos επιτέλους!
ΤΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙ ΑΝΘΙΖΕΙ ΞΑΝΑ !

Spoiler: show
Θα πεθάνουμε για αυτούς τους αλήτες ρε;

Όχι δε θα πεθάνουμε!
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη ψηφοφορία και όλους σας που ψηφίσατε θετικά αλλά και εσύ ο ένας συνάδελφος μανατζαρέος που μου έδωσε αρνητική ψήφο.Ελπίζω να σε κάνω να θέλεις να τη πάρεις πίσω μετά την ανάγνωση της ιστορίας μου..Επειδή ήμουν λίγο απασχολημένος τις τελευταίες μέρες λόγω κάποιων εργασιών μιας και είμαι φοιτητής αν οχι σήμερα το βράδυ μέχρι αύριο θα έχετε στη διάθεση σας το πρώτο επεισόδιο της υπέροχης αυτής καριέρας στην ομάδα της καρδιάς μου.Να σημειώσω εδώ πριν ξεκινήσω οτι το ρόστερ της ομάδας που ανέλαβα στο τέλος της σεζόν 2018-2019 είναι αυτό που έχει η ομάδα αυτή τη στιγμή.Καλό υπόλοιπο ημέρας και τα λέμε κατά πάσα πιθανότητα απο εδώ σε λίγες ώρες!

Θα πεθάνουμε γι'αυτούς τους αλήτες ρε;
Όχι δε θα πεθανουμε!
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Καλή αρχη στην ιστορία σου και εύχομαι γρήγορα να κάνεις την ομαδάρα μας μεγάλη!!!
User avatar
KingEric
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Jan 24, 2020 3:34 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενα θα σου πω. Ξεκίνησα να παίζω manager το 1996 που μαλλόν ήσουν αγέννητος. Τελευταία καλή χρονιά που έπαιξα ήταν το 2004. Χαίρομαι πάρα πολύ που βλέπω ότι ακόμα υπάρχει τέτοια τρέλα με το manager. Φέτος ξεκίνησα πάλι να παίζω με Παναθηναϊκό. Δεύτερη χρονιά πρωταθλητής και στο τέλος της τρίτης με ζήτησε η Ρεαλ και η Μίλαν και κατέληξα στην Μίλαν.
Οπότε ναι, γράψε τις ιστορίες σου και θα δεις ανταπόκριση, υπάρχει πολύς κόσμος που θα ταυτιστεί.
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Εγώ πάλι προς το παρόν εχω αφήσει το save μου με τον Παναθηναϊκό στην 5η σεζόν και εχω αφοσιωθεί στο save που τρέχω με την Άρσεναλ το οποίο έχω κάνει και ιστορία εδω στο fmgreece.Η συμβουλή που έχω να δώσω είναι ότι τα πρώτα χρόνια θα δυσκολευτείς να ανταπεξέλθεις οικονομικά όσον αφορά τα συμβόλαια και το τεχνικό επιτελείο και κατα πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί να πουλήσεις παίκτες κλείδια για να έχεις πόρους να κινηθείς στο μεταγραφικό παζάρι.Αν πέσεις πάνω σε αλλαγή προέδρου και πέσεις σε κάποιον που βάζει λεφτά με τσουβάλι σώθηκες...
User avatar
KingEric
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Jan 24, 2020 3:34 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην Μίλαν δίνουν 52εκ για μεταγραφές, ψύχουλα αν αναλογιστείς ότι για πρωτοκλασάτο παίχτη θες πάνω κάτω αυτά τα λεφτά άρα το πολύ να αγοράσεις έναν. Η ομάδα έχει πολλούς αμυντικούς και πολύ λίγους μέσο επιθετικούς οπότε πρέπει να κάνω ξεσκαρτάρισμα αμυντικών και τα χρήματα να πάνε στην αγορά μέσο επιθετικών. Ακόμα δεν έχω παίξει επίσημο αγώνα αλλά η ομάδα δε μου γεμίζει το μάτι και ο πρόεδρος θέτει ως στόχο την διεκδίκηση του τίτλου.
Δύσκολα πράγματα.
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Μια απ τα ίδια είμαι και με την Άρσεναλ αν και μου αύξησε το μπάτζετ ο πρόεδρος και τώρα έχω ένα ποσό κοντά στα 100 μύρια.Σκέφτομαι να πουλήσω τον Οζιλ γιατί έχει πολύ βαρύ μισθό(40 εκατομμύρια σύνολο σε 2ετες συμβόλαιο και περίπου ίδια αξία πώλησης).Η διαφορά με τη Μίλαν είναι το ότι έχω καλούς παίκτες για όλες τις θέσεις αλλά δεν υπάρχει βάθος...κάτι που κάνει το rotation απαραίτητο...το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γίνουν δραστικές αλλαγές από τη 2η χρονιά...
User avatar
KingEric
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Jan 24, 2020 3:34 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι λέει παίδες πως πάει ο εγκλεισμός; Φούλ του manager ελπίζω.
Ετσι για να πούμε και κάτι άλλο πλην του ιού η μεγάλη Μίλαν αν και δεν μου γέμιζε το μάτι πάει τρένο. 3μπαλα, ντόρτια εξάρες εφτάρες αλλά και κάποιο χαζο αποτελέσματα κλασικά. Δεύτερος τρεις βαθμούς πίσω από την Λάτσιο και συνεχίζουμε την μάχη.
Το σημαντικότερο όλων είναι ότι κάνωντας σκάουτινγκ βλέπω ένα γνωστό όνομα.... Haaland. Ωπα λέω τι έγινε !!! Ας δω έτσι από περιέργεια σε ποια ομάδα είναι και πόσο κοστίζει!!! Προς μεγάλη μου έκπληξη και χαρα ήταν ακόμα στην Salzburg το 2023 και με τιμή 19μύρρια. Εδωσα 22 και τον πήρα!!!! Πήγα να πάρω και με 9 μύρρια τον Μέσσι και ενώ τον έδινε η Μπαρτσα δεν ήθελε ο ίδιος!!
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Πέτυχες διάνα!!!Με Μαν.Γιουνάιτεντ πρώτη χρονιά πάει αρκετά καλά σε συνδυασμό με τους στόχους που θέσαμε στο πρωτάθλημα(έξοδος στο CL) αν και οι πιθανότητες για τίτλο είναι απειροελάχιστες γιατί η διαφορά μας με τους υπόλοιπους 3 είναι μεγαλούτσικη και επίσης ελλοχεύει ο κίνδυνος να βρεθούμε εκτός 4αδας αν και η σεζόν έχει ακόμα μέλλον.Ας όψονται κάτι χαζές ήττες που κάναμε με τον Δεκέμβριο και τον Ιανουάριο με το στραπάτσο από τη Watford εκτός έδρας να είναι βαρύ(4-0) και την Wolves επίσης εκτός(2-0 με τα γκολ να τα τρώω στο τελευταίο 20λεπτο).Μεταγραφικά το καλοκαίρι έκανα μόλις μια μεταγραφή τον Τσιμίκα από τον Ολυμπιακό για περίπου 9 εκατομμύρια για μπακ-απ του Shaw μιας και ο Young δεν μου γέμιζε το μάτι.Ο Rojo παραχωρήθηκε δανεικός στην Wolves με πολύ καλές εμφανίσεις μέχρι τώρα ενώ παρελθόν αποτέλεσε και ο Matic ο οποίος έγινε "Σφυρί".Τον χειμώνα προχώρησα σε δύο προσθήκες με τον Jarrod Bowen να έρχεται για δώσει βάθος στο δεξί άκρο της επίθεσης και τον Gabriel Barbosa να μετριάσει τα σκαμπανεβάσματα στην επίθεση σκοράροντας κατά ριπάς.Συνολικά και οι δύο μεταγραφές κόστισαν 53 εκατομμύρια(31,5 ο Barbosa+21,5 o Bowen).Στο Carabao Cup βρισκόμαστε στα ημιτελικά με την συμπολίτισσα Σίτι με το έργο στον 2ο αγώνα να είναι δύσκολο μιας και έχουμε να ανατρέψουμε το 2-0 του 1ου αγώνα.Για να φτάσουμε ως εκεί αποκλείσαμε κατά σειρά την Luton(με τα χίλια ζόρια ο McTominay μας ξελάσπωσε στο 86΄),την Swansea και την Fulham.Στο FA Cup βρισκόμαστε στον 5ο γύρο και θα αντιμετωπίσουμε την Middlesbrough έχοντας αποκλείσει ήδη Burnley και Bournemouth.Τέλος στο Europa αφού περάσαμε αέρα από τους ομίλους θα παίξουμε με την Μπασακσεχίρ για την φάση των 32 του θεσμού...
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”