Γκόμενες VΙ: Και που 'σαι ακόμα

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Spoiler: show
Image
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Ωχ το είπε!
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3905
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

πηγα να πω αυτο που ειπε ο σκορπιος αλλα με προλαβε... στολι και tyn
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Fmara, στις σχέσεις είχα (και έχω) πάντα έναν απαράβατο κανόνα: αν δεν μπορείς να πάρεις ως δεδομένο ότι η άλλη πλευρά σε θέλει κολασμένα, μην κάθεσαι. Αν κάτι σε "τρώει", μην κάθεσαι. Κάποιες θα πάνε καλά, κάποιες μέτρια, κάποιες απαίσια και κάποιες τόσο υπέροχα που ίσως και να τις κρατήσεις για πολύ περισσότερο απ'όσο φανταζόσουν.

Το ρεζουμέ είναι: αν η σχέση σου θέλει δουλειά και περίσσια προσπάθεια μάλλον πρέπει να την αφήσεις. Ζοριζόμαστε για ένα κάρο άλλα πράγματα στη ζωή μας, αν το κάνουμε και σ'αυτόν τον (πολύ σημαντικό) τομέα μάλλον κάτι πάει πολύ λάθος.

Όλα αυτά από ένα τύπο που στην ηλικία σου τα έκανε όλα σκ@τά. :D
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Το θέμα είναι ότι για αυτό και ήθελα να μπω σε σχέση από απόσταση με τη συγκεκριμένη (ενώ είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι δεν θα το έκανα ποτέ). Γιατί ήξερα ότι με ήθελε φουλ - όπως και εγώ - και την εμπιστευόμουν τέρμα.

Θα ακολουθήσω αυτό που είπε ο gio και ο zidane. Αύριο θα στείλω να ρωτήσω αρχικά αν νιώθει έτοιμη να μιλήσουμε και βλέπουμε από εκεί και πέρα.
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Θα σε "τσιγκλίσω" λίγο ακόμη :D

Τι θα πει "αν νιώθει έτοιμη να μιλήσουμε"; Ή έχεις να πεις κάτι ή δεν έχεις. Το ενδιάμεσο είναι ένα ψέμα που εφήυραμε εμείς οι αναβλητικοί τύποι. (:

Σου προτείνω το εξής: μην στείλεις τίποτα σχετικό, συμπεριφέρσου όπως νιώθεις εσύ, όχι όπως πιστεύεις ότι νιώθει εκείνη. Αν θέλει να σου μιλήσει θα σου μιλήσει. Αν όχι, δικό της θέμα. Εφόσον έχεις να της εξομογηθείς κάτι για τα δικά σου θέλω/όνειρα, κάντο. Αλλιώς μην κάνεις τίποτα. Κι αν αυτή θελήσει, αργά ή γρήγορα θα το κάνει.
These users thanked the author migeo for the post (total 2):
fmaras (Tue Jun 07, 2022 1:49 am) • Dragan21 (Fri Jul 15, 2022 10:34 am)
Rating: 25%
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9909
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Ε αμα σου πει οτι δε νιώθει έτοιμη δε χρειάζεται να σε κουράσεις παραπάνω νομίζω. Αναλώνεσαι τσάμπα, κάλα έκανες και προσπάθησες το εξ αποστάσεως και μακάρι να πήγαινε/πάει και σε δια ζώσης. Το να έχει τρελές απαιτήσεις η άλλη από εσένα είναι λίγο κουραστικό .
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

fmaras wrote: Mon Jun 06, 2022 9:37 pm
fmaras wrote: Fri Sep 17, 2021 9:14 am Προβληματα 22χρονου: Περασαμε τελεια για μια εβδομαδα και τωρα φευγει ερασμους.....
9 μήνες μετά έρχομαι με νέο update: Αφού την επισκέφτηκα και με επισκέφτηκε από 3 φορές όλον αυτόν τον καιρό και με την επικοινωνία μας σταδιακά να αυξάνεται, σιγά σιγά έγινε το μοιραίο. Έγινε η πρώτη κοπέλα εβερ που μου άρεσε αρκετά ώστε να την δω πιο σοβαρά και κάναμε σχέση από απόσταση... Η οποία απόσταση, αξίζει να σημειωθεί, πως θα κλείσει σε περίπου έναν μήνα (πήγα και εγώ erasmus στο μεσοδιάστημα).

Τώρα θα σκέφτεστε σιγά μην γράφω εδώ για να σας πω την χαρούμενη ρομαντική μας ιστορία με πεταλουδίτσες και ουράνια τόξα γύρω μας. Και έχετε δίκαιο.

Είμαι εδώ για να ζητήσω την άποψη ατόμων πολύ πιο έμπειρων από εμένα στο κομμάτι των σχέσεων.

Δυο εβδομάδες πριν λοιπόν είχαμε έναν μεγάλο καυγά ο οποίος για να μην τα πολυλογώ ξεκίνησε από μικρά περιστατικά και είχε να κάνει στη βάση του με την ανάγκη που έχω για προσοχή και για το ότι όταν δεν την παίρνω για τον χ, ψ λόγο φέρομαι εγωιστικά και "δεν σέβομαι τα συναισθήματα της". Πράγματα για τα οποία, δυστυχώς, είχε δίκαιο. Τις επόμενες μέρες - μετά από δικιά μου προσπάθεια εννοείται - μιλήσαμε δύο φορές στο τηλέφωνο όπου ήταν τέρμα ψυχρή (και, το χειρότερο, ξέθαβε παλιές ιστορίες ως επιχειρήματα) και εγώ απολογούμουν και της εξηγούσα τα πράγματα που θέλω να διορθώσω. Το τελευταίο τηλεφώνημα έκλεισε με εμένα να την ρωτάω αν έχει την διάθεση να λύσουμε τα προβλήματα που προέκυψαν και αυτή να λέει ότι θέλει χώρο και δεν μπορεί να δώσει απαντήσεις.

Λίγο αφού κλείσαμε το τηλέφωνο, όμως, μου έστειλε μήνυμα για να με ρωτήσει πότε θα με επισκεφτούν οι φίλοι μου στη Βαρκελώνη "για να δει τι θα κάνει" (γενικά θα έρθει να επισκεφτεί τον αδερφό της εκείνη την περίοδο και συζητούσαμε μήπως όταν φύγουν οι φίλοι μου πηγαίναμε κάπου για 3-4 μέρες) που γενικά το πήρα σαν θετικό σημάδι για το ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο σοβαρά όσο φάνηκαν. Παρ' όλα αυτά, έχουν περάσει 9 μέρες από εκείνο το μήνυμα και δεν έχουμε μιλήσει καθόλου* και τα συναισθήματα μου είναι πολύ διχασμένα, γιατί από την μια θέλω να σεβαστώ την επιθυμία της για χώρο (ούτως ή άλλως ο εγωισμός μου τα ξεκίνησε όλα) και από την άλλη νιώθω ότι η τόσο έντονη έλλειψη επικοινωνίας δεν βοηθάει την σχέση καθώς για πρώτη φορά μου έχουν δημιουργηθεί ανασφάλειες και δεν θεωρώ δίκαιο να βρίσκομαι για τόσο καιρό στο σκοτάδι όσον αφορά το που πηγαίνουμε.

Και φτάνω στις ερωτήσεις μου: Τι σκατά κάνω τώρα; Ποιες είναι οι εμπειρίες σας από το "θέλω χώρο"; Και ποιες οι απόψεις σας; Κράξτε όσο θέλετε.

*Πριν κάτι μέρες πήγα σε ένα μεγάλο μουσικό φεστιβάλ στη Βαρκελώνη και έπαιξε το αγαπημένο της τραγούδι οπότε της έστειλα ένα βιντεάκι (clown emoji). Η απάντηση της ήταν αρκετά ζεστή αλλά κανένας μας δεν ξεκίνησε κάποια κουβέντα, βέβαια αυτή ήταν και σε ταξίδι με τις φίλες της και εγώ ήμουν στο φεστιβάλ οπότε δεν είχαμε και πολύ χρόνο.
Νομιζω οτι αυτα τα σημεια ειναι το θεμα σου. Ετσι οπως το παρουσιαζεις παιρνεις ολη την ευθυνη για την κατασταση και εγω νομιζω το θεμα ειναι οτι εχετε αποσταση και παντα η σχεση απο αποσταση ειναι δυσκολη να διατηρηθει.
Αν ειχες εγωισμο δεν θα ζητουσες συγγνωμη.

Μπορει ολη αυτη η σταση σου να δειχνει αδυναμια χειρισμου της καταστασης και αυτη να το εκμεταλλευται. Να σε κανει οτι θελει δηλαδης.
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

PanosBonJovi wrote: Mon Jun 06, 2022 11:20 pm

Ρε Fmara ξάδερφε, είσαι στην καλύτερη πόλη του κόσμου, ζήσε τη φάση του Εράσμους όπως πρέπει και όπως γουστάρεις και άσε τη γκόμενα να πάρει το χώρο της, και όταν τον πάρει, αν τον πάρει και πει ότι θέλει να συνεχίσετε, πέτα της και ένα άκυρο πανηγυρικό και άσε την να σε παρακαλάει μετά αυτή. Τσάμπα χαλιέσαι τώρα, ζήσε όσο σου απέμεινε από το εράσμους και άσε την να βράζει στο ζουμί της.

Θέλω χώρο, τι πάει να πει θέλω χώρο, είστε σε διαφορετικά μέρη από ό,τι κατάλαβα. Clown Emoji

Φιλάκια και καλή καρδιά πες της.
βαρκελωνη καλυτερη πολη κοσμου? για κανενα π0υστη λογο. ουτε καν της Ισπανιας (:

ζηλευω για το πριμαβερα ωστοσο
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62659
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Πιστεύω μακράν το πιο "to the point" σχόλιο το από πάνω. Να σου φέρουμε μια πάστα για αυτό το σχόλιο τομή φίλε.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

fmaras wrote: Mon Jun 06, 2022 9:37 pm
fmaras wrote: Fri Sep 17, 2021 9:14 am Προβληματα 22χρονου: Περασαμε τελεια για μια εβδομαδα και τωρα φευγει ερασμους.....
9 μήνες μετά έρχομαι με νέο update: Αφού την επισκέφτηκα και με επισκέφτηκε από 3 φορές όλον αυτόν τον καιρό και με την επικοινωνία μας σταδιακά να αυξάνεται, σιγά σιγά έγινε το μοιραίο. Έγινε η πρώτη κοπέλα εβερ που μου άρεσε αρκετά ώστε να την δω πιο σοβαρά και κάναμε σχέση από απόσταση... Η οποία απόσταση, αξίζει να σημειωθεί, πως θα κλείσει σε περίπου έναν μήνα (πήγα και εγώ erasmus στο μεσοδιάστημα).

Τώρα θα σκέφτεστε σιγά μην γράφω εδώ για να σας πω την χαρούμενη ρομαντική μας ιστορία με πεταλουδίτσες και ουράνια τόξα γύρω μας. Και έχετε δίκαιο.

Είμαι εδώ για να ζητήσω την άποψη ατόμων πολύ πιο έμπειρων από εμένα στο κομμάτι των σχέσεων.

Δυο εβδομάδες πριν λοιπόν είχαμε έναν μεγάλο καυγά ο οποίος για να μην τα πολυλογώ ξεκίνησε από μικρά περιστατικά και είχε να κάνει στη βάση του με την ανάγκη που έχω για προσοχή και για το ότι όταν δεν την παίρνω για τον χ, ψ λόγο φέρομαι εγωιστικά και "δεν σέβομαι τα συναισθήματα της". Πράγματα για τα οποία, δυστυχώς, είχε δίκαιο. Τις επόμενες μέρες - μετά από δικιά μου προσπάθεια εννοείται - μιλήσαμε δύο φορές στο τηλέφωνο όπου ήταν τέρμα ψυχρή (και, το χειρότερο, ξέθαβε παλιές ιστορίες ως επιχειρήματα) και εγώ απολογούμουν και της εξηγούσα τα πράγματα που θέλω να διορθώσω. Το τελευταίο τηλεφώνημα έκλεισε με εμένα να την ρωτάω αν έχει την διάθεση να λύσουμε τα προβλήματα που προέκυψαν και αυτή να λέει ότι θέλει χώρο και δεν μπορεί να δώσει απαντήσεις.

Λίγο αφού κλείσαμε το τηλέφωνο, όμως, μου έστειλε μήνυμα για να με ρωτήσει πότε θα με επισκεφτούν οι φίλοι μου στη Βαρκελώνη "για να δει τι θα κάνει" (γενικά θα έρθει να επισκεφτεί τον αδερφό της εκείνη την περίοδο και συζητούσαμε μήπως όταν φύγουν οι φίλοι μου πηγαίναμε κάπου για 3-4 μέρες) που γενικά το πήρα σαν θετικό σημάδι για το ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο σοβαρά όσο φάνηκαν. Παρ' όλα αυτά, έχουν περάσει 9 μέρες από εκείνο το μήνυμα και δεν έχουμε μιλήσει καθόλου* και τα συναισθήματα μου είναι πολύ διχασμένα, γιατί από την μια θέλω να σεβαστώ την επιθυμία της για χώρο (ούτως ή άλλως ο εγωισμός μου τα ξεκίνησε όλα) και από την άλλη νιώθω ότι η τόσο έντονη έλλειψη επικοινωνίας δεν βοηθάει την σχέση καθώς για πρώτη φορά μου έχουν δημιουργηθεί ανασφάλειες και δεν θεωρώ δίκαιο να βρίσκομαι για τόσο καιρό στο σκοτάδι όσον αφορά το που πηγαίνουμε.

Και φτάνω στις ερωτήσεις μου: Τι σκατά κάνω τώρα; Ποιες είναι οι εμπειρίες σας από το "θέλω χώρο"; Και ποιες οι απόψεις σας; Κράξτε όσο θέλετε.

*Πριν κάτι μέρες πήγα σε ένα μεγάλο μουσικό φεστιβάλ στη Βαρκελώνη και έπαιξε το αγαπημένο της τραγούδι οπότε της έστειλα ένα βιντεάκι (clown emoji). Η απάντηση της ήταν αρκετά ζεστή αλλά κανένας μας δεν ξεκίνησε κάποια κουβέντα, βέβαια αυτή ήταν και σε ταξίδι με τις φίλες της και εγώ ήμουν στο φεστιβάλ οπότε δεν είχαμε και πολύ χρόνο.
Είναι η κοπέλα που θα μπορούσες να χέζεις και να την κρατάς αγκαλιά στα πόδια σου? Αν ναι, τότε κάνε ότι είναι δυνατόν να την κρατήσεις. Ίσως η απάντηση δεν είναι στα μηνύματα, ίσως θέλει κινησάρες.

Αν δεν, τότε απλά go with the flow. Technically you 're on a break Mr Geller, οπότε πάρε και συ τον χώρο σου.

Αν δώσεις τα πάντα και δεν είναι τίποτα σπέσιαλ, θα το πάρεις γραμμή σε λίγο καιρό και θα ξενερώσεις μαζί της.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9909
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Aris7 wrote: Tue Jun 07, 2022 10:17 am
PanosBonJovi wrote: Mon Jun 06, 2022 11:20 pm

Ρε Fmara ξάδερφε, είσαι στην καλύτερη πόλη του κόσμου, ζήσε τη φάση του Εράσμους όπως πρέπει και όπως γουστάρεις και άσε τη γκόμενα να πάρει το χώρο της, και όταν τον πάρει, αν τον πάρει και πει ότι θέλει να συνεχίσετε, πέτα της και ένα άκυρο πανηγυρικό και άσε την να σε παρακαλάει μετά αυτή. Τσάμπα χαλιέσαι τώρα, ζήσε όσο σου απέμεινε από το εράσμους και άσε την να βράζει στο ζουμί της.

Θέλω χώρο, τι πάει να πει θέλω χώρο, είστε σε διαφορετικά μέρη από ό,τι κατάλαβα. Clown Emoji

Φιλάκια και καλή καρδιά πες της.
βαρκελωνη καλυτερη πολη κοσμου? για κανενα π0υστη λογο. ουτε καν της Ισπανιας (:

ζηλευω για το πριμαβερα ωστοσο
Του κόσμου έγραψα; Της Ευρώπης ήθελα να πω :P
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10060
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Από αυτά που έγραψες, προσωπικά βλέπω προβληματικές συμπεριφορές και στους 2. Αναφέρεις το δικό σου κομμάτι, αλλά κι εκείνη έβγαλε πράγματα που την είχαν πειραξει σε ανύποπτο χρόνο και δεν τα εξέφρασε ποτέ. Όπως είπε και κάποιος από πάνω δεν είναι να πάρεις όλο το φταίξιμο πάνω σου. Επίσης σωστό ότι τα πράγματα διογκώνονται από την απόσταση που σε τέτοιες περιπτώσεις δεν βοηθά να φτιάξει το πράγμα.

Διαφωνώ κάθετα με αυτούς που σου είπαν να το αφήσεις ελαφρά τη καρδία και να προχωρήσεις. Και θα σου πω και κάτι αδιαπραγμάτευτο: θέλει ΣΥΝΕΧΗ προσπάθεια και δουλειά για να είσαι καλά με τη σχέση σου. Και από τις δύο μεριές. Δεν γίνεται να είναι όλα μέλι γάλα για πάντα και να βγαίνει το πράγμα αβίαστα. Η άποψη του "αν θέλει προσπάθεια, δεν αξίζει" είναι ο λόγος που μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων πλέον φοβάται να αγαπήσει, να νιώσει και να ζήσει μια σχέση και το διαλύει στον πρώτο καυγά. Και στο λέει ένας άνθρωπος που ένιωθε πάρα πολύ έτσι και το αλλάζει.

Δε μου προκύπτει ότι η κοπέλα θέλει να το τελειώσει 100%. Και από τη στιγμή που λες ότι σε ήθελε εξαρχής πολύ, τα σημαδιά που ανέφερες (ζεστή σε κάποια μηνύματα, πλάνα να βρεθείτε κλπ.) τείνουν προς αυτό το συμπέρασμα. Πιστεύω ότι αν κρατήσετε τη σχεση, μέχρι να βρεθείτε σε κοινή πόλη ξανά, το πράγμα θα στρώσει. Γνώμη μου είναι πως δεν πρέπει να πιέσεις καταστάσεις τύπου "θέλω μια απάντηση για το που πάμε εδώ και τώρα", αλλά να έχεις επικοινωνία και να εκφράζεις αυτά που νιώθεις και θες να της πεις. Η φάση μου κάνει λίγο παιχνίδι εγωισμών για το ποιος θα κάνει την κίνηση κλπ.
These users thanked the author To nou sou... for the post (total 2):
fmaras (Tue Jun 07, 2022 3:04 pm) • Dragan21 (Fri Jul 15, 2022 10:35 am)
Rating: 25%
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27182
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

scorpions wrote: Tue Jun 07, 2022 12:22 am
Spoiler: show
Image
Nομίζω ΄΄ότι το αστείο θα ανέβαινε ένα επίπεδο, εάν στην δεξιά φωτό μέσα στα quotes έγραφε "Some Space"

Γνώμη μου.
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17748
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times


To nou sou... wrote:Διαφωνώ κάθετα με αυτούς που σου είπαν να το αφήσεις ελαφρά τη καρδία και να προχωρήσεις. Και θα σου πω και κάτι αδιαπραγμάτευτο: θέλει ΣΥΝΕΧΗ προσπάθεια και δουλειά για να είσαι καλά με τη σχέση σου. Και από τις δύο μεριές. Δεν γίνεται να είναι όλα μέλι γάλα για πάντα και να βγαίνει το πράγμα αβίαστα. Η άποψη του "αν θέλει προσπάθεια, δεν αξίζει" είναι ο λόγος που μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων πλέον φοβάται να αγαπήσει, να νιώσει και να ζήσει μια σχέση και το διαλύει στον πρώτο καυγά. Και στο λέει ένας άνθρωπος που ένιωθε πάρα πολύ έτσι και το αλλάζει.
Ίσως δεν ταιριάζει με το παράδειγμα του fmara, αλλά στην δική μου περίπτωση πχ δεν είναι θέμα εγωισμού. Όταν σου λέει ότι αρχίζω να σε βλέπω σαν φίλο και θέλω να περάσει το ΣΚ να δω αν θα μου λείψεις, τι ακριβώς να παλέψεις εκεί; Να σταματήσει να σε βλέπει σαν φίλο; Να χάσεις χρόνο σε κάτι που λογικά δεν αξίζει;


Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”