Πόσο ψηλά μπορεί να φτάσει ένα αστέρι ?

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρόλογος
Έχοντας ξεκινήσει ένα save με την αγαπημένη Milan την οποία κατάφερα να αναγεννήσω από τις στάχτες της (κατάκτηση champions league και δύο πρωταθλημάτων Ιταλίας) , άρχισα να χάνω το ενδιαφέρον για το παιχνίδι. Έψαχνα μια καινούρια πρόκληση ,η οποία θα μπορούσε να είναι ένα save με τον αγαπημένο μου Ολυμπιακό αλλά και αυτό δε με γέμιζε, κάτι καινούριο, μια ομάδα που δεν είχα αναλάβει ξανά (παίζω manager από εποχές cm). Βλέποντας τον τελευταίρο καιρό το ωραίο ποδόσφαιρο που παίζει ο Αστέρας Τρίπολης (με εξαίρεση το χθεσινό παιχνίδι κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό) σκέφτηκα ότι θα ήταν μια πολύ καλή περίπτωση.
Εξού λοιπόν και ο τίτλος της ιστορίας. Ελπίζω να σας κρατήσω καλή συντροφιά !

ΥΓ : Θα επανέλθω με την τακτική που σκοπέυω να ακολουθήσω , τις μεταγραφές καθώς και τα πρώτα φιλικά. Ευχηθείτε μου καλή τύχη !
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή αντιμετωπίζω δυσκολίες στο να ανεβάσω εικόνες θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει ? Επιλέγω το insert image και βάζω ανάμεσα το link που παίρνω από το imgur. Τι λάθος όμως μπορεί να κάνω και η εικόνα μου δεν ανεβαίνει ? Εμφανίζεται μονο το image όπως στο παράδειγμα εδώ

Image
Last edited by Alefantos.79 on Fri Feb 10, 2017 3:13 pm, edited 2 times in total.
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10046
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Δεν φαίνονται οι εικόνες...
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To nou sou... wrote:Δεν φαίνονται οι εικόνες...
Το διαπίστωσα και εγώ για αυτό και το κατέβασα το post. Θα μπορούσες να με βοηθήσεις ?
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10046
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Ποιο λινκ βάζεις; Νομίζω πρέπει να κάνεις το Direct link. Επίσης ελπίζω να μη σβήνεις τις φώτο από το imgur μετά. :P
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

από imgur θα πάρεις αυτή που λέει
BBCode (message boards & forums) ή την από κάτω
Linked BBCode (message boards)

Απλά έχεις διαλέξει πρώτα από κάτω πχ Original ή Large Thumbnail όπως εχω εγώ στη δικιά μου ιστορία
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά λοιπόν από ένα σύντομο πρόλογο επανέρχομαι με πιο τακτικές λεπτομέριες. Το σύστημα που σχεδιάζει να ακολουθήσω είναι ένα 4-3-3 το οποίο με βοήθησε τόσο πολύ στο προηγούμενο save. Όταν έχεις μια επιτυχημένη πιο ο λόγος να την αλλάξεις ;

Image

Αυτός είναι ο σχηματισμός. βέβαια θα βοηθούσε πολύ αν είχα δύο πιο επιθετικά μπακ από τους Γιαννούλη και Μπέρτο αλλά τα οικονομικά της ομάδας δεν επιτρέπουν πολλές σπατάλες συνεπώς πρέπει να μαγειρέψουμε με τα υλικά που έχουμε. Αναφορικά με του τρεις στην επιθέση η εμπειρία (από το προηγούμενο παιχνίδι) μου έδειξε ότι τόσο τα εξτρέμ όσο και οι εσωτερικοί επιθετικοί μπορούν να διαπρέψουν σε ρόλο επιθετικού με βάθος. Αυτά όλα βέβαια είναι θεωρίες επί χάρτου η αλήθεια θα φανεί στην πράξη όταν αρχίσει το πρωτάθλημα.

Image

Οι οδηγίες δείχνουν πόσο μεγάλο ρόλο παίζουν μπακ στο σύστημα. Ας ελπίσουμε ότι θα με δικαιώσουν οι δύο βασικοί μου πλάγιοι. Από και πέρα δεν επέλεξα να παίξω με κοντινές ή άμεσες πάσες γιατί είδα ότι επιλέγοντας ένα mixed passing game ο προωθημένος οργανωτής προωθηθεί τη μπάλα πιο σωστά στους επιθετικούς, αρκεί φυσικά να αξίζει και σαν παίκτης αλλά στο κέντρο είμαστε αρκετά δυνατοί.

Μιλώντας όμως για ρόστερ ας του ρίξουμε μια ματιά
Spoiler: show
Image
Θα το χαρακτήριζα αξιοπρεπές . Ο στόχος είναι να πλαισιωθεί με ακόμα περισσότερους Έλληνες αλλά στην επόμενη χρονιά μια και σκοπεύω να προσεγγίσω τους παίκτες που θα αποδεσμεύσουν οι μεγάλοι. Μπουχαλάκης , Κοροβέσης , Κολοβός και άλλοι θα είναι οι μελλοντικοί μου στόχοι.

Παραπάνω μιλήσαμε για τα οικονομικά. Το μπάτζετ από την αρχή ήταν μικρό και δεν επέτρεπε κάποια σοβαρή αγορά. Οπότε λοιπόν πάμε με ελεύθερους ελπίζοντας να βρούμε κάποιο διαμάντι.
Image

Κάτι βρήκαμε , θεωρώ ότι το γαλλάκι που ανδρώθηκε στις ακαδημιές της Μονακό θα βοήθησει.
Image

ΥΓ : Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας. Όπως βλέπετε ήταν καθοριστική !
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Τα φιλικά ολοκληρώθηκαν. Παίξαμε με δυνατούς αντιπάλους και η συμπεριφορά της ομάδας ήταν σχετικά καλή. Είχε έρθει όμως η ώρα για πια για το κυριώς πιάτο , τα ματς του πρωταθλήματος !

Image

Image
Το εναρκτήριο παιχνίδι είχε ταξίδι στην έδρα του Ατρομήτου στο Περιστέρι. Δύσκολο ματς για ξεκίνημα.

Image
Κρίμα δεν ήμασταν για να χάσουμε σήμερα. Δυστυχώς όμως αν δεν εκμεταλεύεσαι τις ευκαιρίες ο νόμος του ποδοσφαίρου δεν συγχωρεί.

Image

Δεύτερο ματς και πρώτο εντός. Υποδεχόμασταν το Δικέφαλο του Βορρά.

Image
Προσπαθήσαμε αλλά για μια ακόμη φορά ήμασταν κακοί στα τελειώματα. Τουλάχιστον πήραμε τον πρώτο μας βαθμό.

Image
Η τρίτη αγωνιστική μας έφερε στην Λιβαδειά. Υπήρχε αισιοδοξία ότι μπορούμε να φύγουμε με τους τρείς βαθμούς.

Image
Τελικά όμως γίναμε έρμαιο των διαθέσεων του Μάντζιου. Παρόλα αυτά και σε αυτό το ματς χάσαμε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουμε με αποκορύφωμα ένα δοκάρι του Ιωαννίδη στο πρώτο ημίχρονο σε ανεπανάληπτο τετ α τετ. Αντί να ανοίξει το σκορ κόντεψε να σπάσει το δοκάρι!

Image
Όχι και το καλύτερο ξεκίνημα. Ελπίζω σε καλύτερη συνέχεια.
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κακό ξεκίνημα, αλλά βλέπω πως κάνεις φάσεις, οπότε πιστεύω θα στρώσει η ομάδα
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GIANNIS511 wrote:Κακό ξεκίνημα, αλλά βλέπω πως κάνεις φάσεις, οπότε πιστεύω θα στρώσει η ομάδα
Ενώ φθάνουμε σχετικά εύκολα στα αντίπαλα καρέ οι επιθέτικοι λές και παθαίνουν τύφλωση μπροστά στον τερματοφύλακα και είτε στέλνουν τη μπάλα στο δοκάρι ή πάνω του. Είναι κρίμα γιατί θα μπορούσα να έχω καλύτερο ξεκίνημα. Ελπίζω σε καλύτερη συνέχεια...
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Δύσκολο παιχνίδι θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο.

Image
Πραγματικά έχει αρχίσει να γίνεται κουραστικό το πράγμα με τους επιθετικούς μας. Βέβαια αυτή τη φορά και η άμυνα πετούσε χαρταετό. Ομάρ και Ιντέγε έκαναν πάρτυ...

Image
Μια ακόμη βαριά ήττα για την ομάδα. Μετά τον Ολυμπιακό ήταν η σειρά του Παναθηναϊκού να μας γλεντήσει...

Η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος μας έφερνε και πάλι αντιμέτωπους με τους πράσινους. Άραγε θα μπορούσαμε να ανασκευάσουμε τις έντυπώσεις ;
Image

Μάλλον όχι...
Spoiler: show
Image
Το επόμενο ματς για το πρωτάθλημα ήταν κομβικό. Χρειαζόμασταν την νίκη όχι τόσο βαθμολογικά , παρόλο τη χαμηλή θέση της ομάδας, όσο ψυχολογικά. Όσο καλά και να παίζεις αν δεν κερδίζεις σου ρίχνει την ψυχολογία στα τάρταρα.
Image
Spoiler: show
Image
Επιτέλους ! Η πρώτη μας νίκη! Μακάρι να είναι η πρώτη από τις πολλές που θα ακολουθήσουν!
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Ταξίδι στη Θεσσαλονίκη για μια δύσκολη αναμέτρηση με τον Ηρακλή. Θέλουμε να ζευγαρώσουμε τις νίκες μας.
Spoiler: show
Image
Μπράβο στα παιδιά ! Η νίκη ήρθε παρόλο που αγχωθήκαμε στο τέλος!
Image
Μετά τους Ολυμπιακό , Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ ήρθε η στιγμή να αντιμετώπίσουμε τον έτερο μεγάλο του πρωταθλήματος την ΑΕΚ. Για να δούμε θα κρατήσει η φόρμα μας ;
Spoiler: show
Image
Ναι ναι ναι ! Η καλύτερη μας εμφάνιση μέχρι τώρα ! Μια μεγάλη νίκη!
Image
Μετά την ήττα μας από τον Παναθηναϊκό στο πρώτο παιχνίδι κυπέλλου πρέπει να κερδίσουμε αν θέλουμε να προχωρήσουμε στο θεσμό.
Spoiler: show
Image
Μια επαγγελματική νίκη που συνδυάστηκε και με ένα ελαφρύ φρεσκάρισμα της ενδεκάδας.
Image
Επιστροφή στο πρωτάθλημα. Θέλουμε να συνεχίσουμε νικηφόρα!
Spoiler: show
Image
Μια ακόμη νίκη ! Τα παιδιά αρχίζουν πλέον να αφομοιώνουν το σύστημα! Παίζουμε ωραίο ποδόσφαιρο και πλέον είμαστε πιο αποτελεσματικοί στα τελειώματα των φάσεων.
Image
Μπορούμε να συνεχίσουμε νικηφόρα και εδώ. Έχουμε πάρει φόρα πια!
Spoiler: show
Image
Μια φωτοβολίδα του Καλτσά και ένα ακόμη από τον νεαρό Βραζιλιάνο Gondo, ο οποίος από τότε που μπήκε στην ενδεκάδα σκοράρει σε κάθε ματς που παίζει, μας εξασφάλισαν το τρίποντο.
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και ενώ όλα πήγαιναν αρμονικά στο στρατόπεδο των Αρκάδων η ατύχια χτύπησε την πόρτα του Αστέρα ...
Image
Spoiler: show
Image
Ο πρώτος μας σκόρερ και ο καλύτερος επιθετικός μένει εκτός για σημαντικό διάστημα. Η αλήθεια είναι πως στην αρχή δεν το υπολόγιζα αλλά τώρα η απώλεια του είναι πολύ σημαντική.
Image
Ευκαιρία στον Ιωαννίδη (ο οποίος αρχικά υπολογίζοταν ως βασικός) να δείξει ότι μπορεί να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά για την ομάδα του.
Spoiler: show
Image
Ήττα σε ένα ματς όπου είχαμε πέντε (!!) δοκάρια. Η λέξη ατυχία είναι μικρή για να περιγράψει αυτή την ήττα.
Image
Ο Παναιτωλικός μπορεί να είναι χαμηλά στην βαθμολογία αλλά παραμένει πάντα επικίνδυνος στην έδρα του. Το παιχνίδι θέλει πολλύ προσοχή.
Spoiler: show
Image
Αυτή τη φορά δεν έπαιξε ρόλο καμία ατυχία. Αντιθέτος ήμασταν τυχεροί που ισοφαρίσαμε. Οι Αγρινίωτες ήταν εμφανώς καλύτεροι και η ήττα ήρθε δίκαια.
Image
Ευκαιρία να πάρουμε τα πάνω μας και να εξασφαλίσουμε την πρόκριση μας στην επόμενη φάση του κυπέλλου.
Spoiler: show
Image
Αποχαιρετίσαμε το κύπελλο από μια Σπάρτη που κατέβηκε να παίξει αυτό το ματς με το μαχαίρι στα δόντια. Δυστυχώς η ομάδα δείχνει πως δεν είναι τόσο πλήρης όσο νόμιζα. Επέλεξα να ξεκουράσω κάποιους βασικούς και το πλήρωσα. Η διοίκηση είχε εκφράσει την επιθυμία να φτάσουμε μέχρι τον τρίτο γύρο του θεσμού και εγώ αποκλείστηκα νωρίς νωρίς. Ελπίζω αυτό να μην μετρήσει πολύ εις βάρος μου.
Image
Αναζητείται νίκη και μάλιστα άμεσα ! Η Ξάνθη βρίσκεται πολύ χαμηλά στην βαθμολογία έως τώρα και δεν βλέπω γιατί να μην μπορέσουμε να κερδίσουμε σήμερα.
Spoiler: show
Image
Τι παιχνίδι ήταν αυτό ! Οι Ακρίτες παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 4-2 πάλεψαν για μια τιτάνια ανατροπή. Ευτυχώς για εμάς δεν τα κατάφεραν. Νίκη μετά από τρια συνεχόμενα κακά αποτελέσματα για τον Αστέρα !
Spoiler: show
Image
Μια έξοδος στα Γιάννενα είναι πάντα επίκινδυνη. Δεν έχεις να αντιμετώπισεις μόνο μια δύσκολή και καλή ομάδα αλλά και ένα πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο. Θα δεχόμουν ευχαρίστως μια ισοπαλία.
Spoiler: show
Image
Μπράβο στα παιδιά! Η ομάδα δείχνει να συνέρχεται από τις τρεις απανωτές σφαλιάρες που δεχτήκαμε ! Μια νίκη μέσα στους Ζωσιμάδες είναι πάντα ένα μεγάλο αποτέλεσμα. Δεν θα κατεφέρουν πολλοί να περάσουν νικηφόρα από εδώ!
Spoiler: show
Image
Βρισκόμαστε πλέον στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Όπως βλέπετε το πρωτάθλημα είναι πολύ ανταγωνιστικό μέχρι στιγμής. Όλες οι ομάδες είναι σε αποστασή αναπνοής η μια από την άλλη.
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Πλησιάζουμε στην λήξη του 2016 και αντιμετωπίζουμε σε εντός έδρας ματς τον Πανιώνιο. Ευκαιρία να εκμεταλευτούμε τις αποσιές του αντιπάλου και να πάρουμε μια ακόμη που θα μας κρατήσει ψηλά στη βαθμολογία.
Spoiler: show
Image
Άλλοι τρεις βαθμοί στην τσέπη και παραμένουμε σε τροχιά play off !
Μετά τη λήξη του αγώνα ο ήρωας μας είχε μια ενδιαφέρουσα συνάντηση με το Δ.Σ. του συλλόγου.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Ήθελα να συνεχίσω στην ομάδα μια και μέχρι στιγμής όλα πάνε περίφημα εδώ. Η Τρίπολη άλλωστε είναι κοντά και στη γενέτειρα μου την Καλαμάτα οπότε μπορώ να πετάγομαι όποτε θέλω και στο χωριό μου χα χα !
Image
Μας είχαν κερδίσει στην πρεμιέρα μα τώρα τα πράγματα είναι αλλίως! Η ομάδα έχει εξικοιωθεί με την τακτική και παίζουμε όμορφο ποδόσφαιρο!
Spoiler: show
Image
Μια δίκαιη και άνετη επικράτηση. Ο Gondo επέστρεψε από τον τραυματισμό του με γκολ στην πρώτη του επαφή ! Τι παικταρά είχα και δεν το είχα καταλάβει!
Spoiler: show
Image
Η αρχή του 2017 μας βρίσκει ανέλπιστα ψηλά στη βαθμολογία!
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Ώρα για μεταγραφές ! Το όπιο των οπαδών ! Λόγω της καλής πορείας μέχρι στι΄γμής πολλοί σύλλογοι του εξωτερικού ενδιαφέρονται για του παίκτες μου. Δεν σκοπεύω να μπλοκάρω καμία μεταγραφή αλλά σίγουρα αυτό δεν σημαίνει πως θα πουλήσω φθηνά. Είναι μια μεγάλη ευκαιρία να γεμίσω τα ταμεία της ομάδας αλλά παράλληλα να μην χάσω και σε ποιότητα. Μάζι με τις πωλήσεις έρχονται και οι αγορές. Πρώτος στόχος είναι η αγορά του Χατζηισαϊα από τον ΠΑΟΚ. Ο νεαρός στόπερ έχει πραγματοποιήσει εξαιρετικές εμφανίσεις σαν δανεικός στην ομάδα μας και θέλω πάρα πολύ να τον κάνω μόνιμο κάτοικο Τρίπολης. Επίσης υπάρχουν αρκετοί άλλοι Έλληνες έξω που θα ήταν τέλειοι για την ομάδα. Παράλληλα με το μεταγραφικό σχεδιασμό οι μάχες στο πρωτάθλημα καλά κρατούσαν και θα αναφερθούν στο επόμενο post.
Spoiler: show
ImageΑν μη τι άλλο ήμουν πολύ δραστήριος! Δέχτηκα μεγάλες προτάσεις για τους Κουρμπέλη , Δημούτσο και Τσουκαλά. Ήταν από τους top παίχτες μου και μάλλιστα Έλληνες αλλά δεν ήθελα να αρνηθώ μια και τα λεφτά ήταν πολλά και λογικά δεν θα άρεσε σε κανέναν τους που θα απέριπτα τέτοιες προτάσεις. Θεωρώ όμως ότι με τις αγορές που έγιναν η ομάδα δεν έχασε ποιότητα. Έκπληξη ήταν η πρόταση της Milan για τον Gondo. Πραγματικά ήρθε από το πουθενά. Δεν θα μπορούσα να πω όχι. Εξάλλου πόσο συχνά συμβαίνει μια ομάδα σαν τον Αστέρα να πουλά παίχτη στη Milan ; Βλέποντας μια τέτοια κίνηση σίγουρα στο μέλλον πολλά ταλεντάκια του εξωτερικού θα ενδιαφερθούν να έρθουν στην ομάδα. Στα συν αυτής της μεταγραφικής περιόδου ήταν η αγορά του Χατζηισαϊα (που ήταν και η νούμερο ένα προτεραιότητα μου) καθώς και ο δανεισμός του Πέλκα και η απόκτηση του Μυστακίδη. Τέλος ελαφρύναμε κι άλλο το budget της μισθοδοσίας της ομάδας με την αποχώρηση κύριως του Γιαννούλη (που πλέον είχε χάσει τη θέση από τον πιτσιρικά Κυριακόπουλο) και του Dudu Lima (τον οποίο ήθελα να ξεφορτωθώ από την αρχή της σεζόν μια και δεν πρόσφερε τίποτα στην ομάδα).
Ως δούμε όμως τι ψώνια έκανε ο Αστέρας.
Spoiler: show
Image
Ο πρωταρχικός μου στόχος. Βράχος πίσω και με τα γκολ του από τα κόρνερ. Θα βοηθήσει πολύ !
Spoiler: show
Image
Δείχνει ποιότητα ο Πορτογάλλος. Τεχνικά καλύτερος του Κουρμπελη. Αμυντικά όχι και τόσο αλλά τον πιστεύω. Μονοετές το συμβόλαιο γιατί δικαιής μου πόθος είναι ο Μπουχαλάκης (ο οποίος είναι τώρα δανεικός στο Βέλγιο)
Spoiler: show
Image
Ελευθερός, Έλληνας και με παραστάσεις από Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ. Αν και δεν προορίζεται για βασικός. Ως κεντρικό κόφτη υπολογίζω τον Μπέρτο. Έχει τα χαρακτηριστικά και θεωρώ ότι έχει και τη θέση.
Spoiler: show
Image
Άλλος ένας ελεύθερος. Μια αξιόπιστη λύση για back up.
Spoiler: show
Image
O ΠΑΟΚ τον άφησε ελεύθερο την τελευταία μέρα των μεταγραφών. Είπαμε ευχαριστώ πολύ και τον τσιμπήσαμε. Γρηγορός παίκτης με καλά χαρακτηριστικά. Ελπίζω να δώσει ταχύτητα στην επίθεσή μας.
Spoiler: show
Image
Όσο ο ΠΑΟΚ δίνει εγώ θα συνεχίσω να ψωνίζω. Αν καταφέρω στο τέλος της σεζόν να τον αγοράσω κιόλας θα είμαι πολύ ευχαριστημένος!
Spoiler: show
Image
Όταν έρθει το καλοκαίρι θα πάρει τη φανέλα του βασικού σπίτι του. Τον πιστεύω πολύ!
Post Reply

Return to “Ιστορίες”