Το Αιγάλεω City-Express ξεκίνησε....την επιστροφή του.

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

"Πρόκριση στον Προημιτελικό και τέλος 1ου γύρου"

Η ομάδα ήταν στο καλύττερο σημείο της σεζόν. 1η στην βαθμολογία. Κανείς τραυματίας και είχαμε προκριθεί στον 3ο γύρο του κυπέλλου Γ Εθνικής.
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μπορούσα να τα πάω και καλύτερα. Το πρόγραμμα όμως ήταν δύσκολο καθότι είχα 3ματς εκτός έδρας και ένα τοπικό ντέρπυ για το κύπελλο. Πράγμα που σήμαινε ότι πολύ εύκολα όλα θα μπορούσαν αν γυρίσουν μπούμερανκγ με 1-2 στραβα αποτελέσματα.
Έκατσα στρώθηκα κάτω, μετέτησα τους αντιπάλλους μου και τελικώς τα αποτελέσματα ήρθαν με απίθανους και πιθανούς τρόπους.
1ο ματς εκτός με τον Ηρόδοτο. Νίκη με παίχτη λιγότερο απο το 5`!!!!!
Spoiler: show
Image
2ο ματς εντός έδρας με θεωρητικά την πιο εύκολη ομάδα απο όλο το πρόγραμμα που είχα να αντιμετωπίσω. Στραβοπάτημα και εξάψαλμος!!!
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
3ο ματς είχαμε τον δυνατό Εθνικό εκτός έδρας. Εδώ επειδή ακολουθούσε το ντέρμπυ με την Προοδευτική για το κύπελλο επέλεξα (ξανά όπως σε κάθε ματς πριν το κύπελλο) εναλλακτική ενδεκάδα για το πρωτάθλημα.
Spoiler: show
Image
4ο ματς το μεγάλο παιχνίδι -ντέρμπυ με την Προοδευτική. Ματς ορόσημο μέχρι εκείνη την στιγμή.
Spoiler: show
Image
Η κλήρωση του κυπέλλου δυστυχώς δεν με ευνόησε όπως τις άλλες φορές και μπορεί να κληρώθηα εντός, αλλα αντίπαλλο θα είχα τον Α.Ο. Χανιών!!!
5ο ματς και τελευταίο για το 2017 το εκτός έδρας ματς με την Κηφισία.
Spoiler: show
Image

Εδώ θα δείτε το πολύ όμορφο γκολ από το πουλέν μου σε αυτό το Manager για να κλείσει όμορφα το2017!
[/center]

Έτσι φτάσαμε στην διακοπή του πρωταθλήματος για τον χειμώνα σε ένα πολύ ευχάριστο κλίμα και με πολλά πράγματα να έχουμε ήδη πετύχει.
Αρχικώς βρισκόμασταν στην 1η θέση του πρωταθλήματος. Πράγμα που στην αρχή της σεζόν δεν φάνταζε καθόλου ευκολο.
Δεύτερον είμαστε στα προ-ημιτελικά του Κυπέλλου και έχουμε κάποιες ελπίδες για πρόκριση.
Τρίτον η ομάδα παραμένει αήττητη εδω και 12συνεχόμενα ματς σε πρωτάθλημα και Κύπελλο και μάλιστα εντός έδρας φέτος δεν έχω ήττα αφού μετράω 7Ν.-3Ισ.(24-11) σε όλες τις διοργανώσεις.
Image

Image

Τώρα αυτό που έπρεπε να κάνω ήταν να δώ πως θα μπορούσα να ενθσχύσω την ομάδα μου με τις κατάληλλες προσθήκες χωρίς να επιβαρύνω το μπάτζετ μισθοδοσίας και να δεσμεύσω μερικούς παίχτες καθότι όλων των παιχτων τα συμβόλαια έληγαν στις 30/06/2018!!!
Είχα πολύ δουλεία μπροστά μου για να καταφέρω να προχωρήσω πιο μακριά στο κύπελλο και να διεκδηκίσω την άνοδο ή έστω μια θέση ψηλά!!!
Last edited by panos12 on Fri Jan 13, 2017 2:34 am, edited 1 time in total.
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

"2ος Γύρος πρωταθλήματος και Προ-ημιτελικός Κυπέλλου"

Όπως είπα παραπάνω έπρεπε να ενισχύσω την ομάδα μου στην μεταγραφική περίοδο.
Έτσι έπραξα.
Αρχικώς έκλεισα ένα δυνατό φιλικό εντός έδρας με τον Ηρακλή για να μαζέψω χρήματα και να μην μείνουν οι παιχτες μου χωρίς ματς πολύ καιρό.
Εν συνεχεία απέκτησα με ελέυθερη μεταγραφή εναν Α(ΑΚ) για να μπορέσω να έχω έναν παίκτη σε 2 θέσεις.
Image
Στην συνέχεια αποδεσμευσα 3 παίχτες με ελεύθερη μεταγραφή καθότι οι εμφανίσεις τους ήταν κακές και δεν τους είχα με κλειστό συμβόλαιο, αλλα με ελεύθερο.
Επίσης απεχώρησε και ένας παίχτης απο την ακαδημία.
Image
Άρα το μπάτζετ μισθοδοσίας χαλάρωσε και άλλο...
Τα αποτελέσματα ήταν πολλά με μεγάλες νίκες και εμφανίσεις, αλλα και ντροπιαστικά αποτελέσματα.

Την 16η αγωνιστική παίξαμε με το φαβορί για την άνοδο(Ιωνικό) εντός έδρας...
Το ματς φαινόταν χαμένο αρχικά αλλα οι απίχτες μου έδειξαν τρομερή πίστη ...
Spoiler: show
Image
Την 17η αγων. η ομάδα έπαιξε ξανά εντός έδρας ατή την φορά με την αδυναμη Αναγ. Ιεράπετρας.
Και σε αυτό το ματς παίξαμε με την φωτιά. Με δέκα παίχτες απο το 12` πάλι ο ίδιος παίχτης... !!!!
Spoiler: show
Image
Την 18η αγων. ταξιδεύουμε στην Κρήτη για την εκτός έδρας αναμέτρηση με την μέχρι τότε ευχάριστη έκπληξη Παλαιοχώρα.
Εκεί η ομάδα κατάφερει να καταρρήψει ένα ρεκόρ κατηγορίας και μάλιστα με συγκλονιστική ανατροπή!!!
Και όλα αυτά γιατί τα παιδία πιστεύουν στα λόγια μου σε κάθε ημίχρονοκαι δεν παρατάνε παιχνίδι.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Την 19η αγων. η ομάδα υποδεχόταν τον Ιάλυσο.
Ομάδα που έχει στόχο και αυτή την άνοδο και έπαιζε τα ρέστα της καθότι σε περίπτβση ήττας θα έχανε ένα σημαντικό εξάποντο.
Παλέψαμε αλλα δεν. Η ομάδα έμεινε στο 1-1 αλλα παρέμεινε αήττητη τ'οσο εντός έδρας όσο και 16ματς σερί σε όλες τις διοργανώσεις αφήνοντας πολύ κόσμο με το στόμα ανοιχτό.

Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να αρχίσουν οι πρώτες κρούσεις στο τηλέφωνο μου για να αναλάβω άλλες ομάδες.
Σας παραθέτω 2 περιπτώσεις ως παράδειγμα, αν και μέχρι τώρα οι ομάδες που με έχουν ζητήσει είναι ήδη 5!!!!!
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Βέβαια όλο αυτό ανέβασε την εκτίμηση των οπαδών και της διοίκησης ως προς το πρόσωπο μου, άσχετα αν οι πρώτες προσπάθειες για νέο συμβόλαιο δεν ευδοκήμησαν.
Spoiler: show
Image
Την 20η αγων. θα ήθελα πραγματικά να την ξεχάσω για πάντα....
ΝΤΡΟΠΗ.
Το χειρότερο ματς στην πάγκο της ομάδας.
Δεν πήγε τίποτα καλά.
Spoiler: show
Image
Η συγκεκριμένη αναμέτρηση δεν με πλήγωσε τόσο γιατί έφαγα τόσα.
Ήταν ότι έσπασε το αήττητο σε όλες τις διοργανώσεις με τον πιο άσχημο τρόπο και το χειρότερο ότι την συγκεκριμένη ομάδα θα την βρίσκαμε μπροστά μας στο ουδέτερο γήπεδο για το Κύπελλο έχοντας ήδη παίξει μαζί της 2 ματς και έχοντας φάει απο την συγκεκριμένη 8 γκολ!!!!

Την 21η αγων. έπρεπε να μαζέψω τα κομμάτια της ομάδας. Να την συσπειρώσω και να πάρω το ματς για να αλλάξει η ψυχολογία....
Ήμασταν 2 ματς χωρις νίκη και αν τώρα δεν νικούσα τα πράγματα θα χειροτέρευαν γιατί ακολουθούσε ένα 4ήμερο φωτία!!!!
Spoiler: show
Image
Την 22η αγων. είχαμε το ντέρμπυ με την Προοδευτική.
Ματς πριν το Κύπελλο και αποφάσισα να βάλω ένα μείγμα βασικών αναπληρωματικών.
Το αποτέλεσμα μπορεί να μην με δικαίωσε αλλα η εικόνα του ματς μου έδειξε ότι είχαμε αφήσει πίσω την ντροπή απο τα Χανία.
Spoiler: show
Image
Και έφτασε η μεγάλη μέρα πριν την επόμενη για αυτόν τον σύλλογο.
Προ-ημιτελικός Κυπέλλου.
Η ομάδα είχε σημαντικές απουσίες.
Image
Αντιμετώπιζε τον κακό της δαίμονα σε ουδέτερη έδρα και το ματς ήταν νοκ-αουτ.
Πριν το ματς τους πάθιασα με το να τους θυμίσω την πάθαμε την τελευταία φορά και πως έπρεπε να πάρουν εκδίκηση...
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΜΦΑΝΣΗ!!
Spoiler: show
Image
ΠΡΟΚΡΙΣΗ....

Ας χαρούμε λίγο αυτή την επιτυχία κι στην συνέχεια προχωράμε...!!!!
χχαχαχχααχχαχα
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Πολύ ωραία ιστορία! Μια ερώτηση... Το Κύπελλο γιατί το κυνηγάς τόσο; Δίνει αρκετά έσοδα; Γιατί κάθε φορά πριν αγώνα Κυπέλλου κάνεις γκέλα λόγω του rotation. Πως είναι η βαθμολογία τώρα; Έχεις ικανοποιητική διαφορά ώστε να είσαι σίγουρος ότι θα ανέβεις;
I LOVE THIS SITE!!!
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

To nou sou... wrote:Πολύ ωραία ιστορία! Μια ερώτηση... Το Κύπελλο γιατί το κυνηγάς τόσο; Δίνει αρκετά έσοδα; Γιατί κάθε φορά πριν αγώνα Κυπέλλου κάνεις γκέλα λόγω του rotation. Πως είναι η βαθμολογία τώρα; Έχεις ικανοποιητική διαφορά ώστε να είσαι σίγουρος ότι θα ανέβεις;
Το φετινό Κύπελλο το κυνηγάω καθαρά από πρεστίζ.
Πάντα έχω σε εκτίμηση τα Κύπελλα.
Φέτος εξάλλου δεν περίμενα να ανέβω. Μπορεί να είχα καλή ομάδα, απλά θεωρούσα ότι επειδή η ομάδα είναι αρκετά νεανική περίμενα κάπου να έχω κλατάρει και μέσω του Κυπέλλου να έχω πάρει μία κούπα.
Όντως και εγώ παρατήρησα ότι μέχρι στιγμής έχω 4/4 γκέλες πριν το ματς Κυπέλλου , είτε έπαιξα καλά είτε όχι.
Δεν νομίζω να δίνει μεγάλο ποσό.
Βαθμολογία ανεβάζω σε λίγο που ανεβάζω και το τί έγινε σε αυτό το διάστημα... :wink:
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

" Αλλαγή ψυχολογίας και Ημιτελικός Κυπέλλου"

Η ομάδα πέτυχε τεράστια πρόκριση με πολύ καλή εμφάνιση και αυτό έδωσε σε όλους τεράστια αυτοπεποίθηση για την συνέχεια.
Αυτό που έπρεπε να κάνω τώρα ήταν να εκμεταλευτώ τις συγκυρίες και να προχωρήσω στον στόχο μου που δεν ήταν άλλος απο την άνοδο.
Αν και αχικώς δεν είχε τεθεί τέτοιο θέμα, με βάση τα αποτελέσματα και την εικόνα μας είχα τεράστιες ελπίδες.
Στην κληρωτίδα για το Κύπελλο είμασταν εμείς, Ιωνικός, Πανσσεραϊκός και Παναργειακός.
Όλοι ευχόμασταν να πέσουμε με το άργος καθότι Ιωνικός και Σέρρες ήταν τα +
φαβορί της διοργάνωσης εξ αρχής.
Και ναι. Η κληρωτίδα μας έκανε την χάρη και μας έστειλε το άργος...
Μέχρι τότε όμως είχαμε πολύ δρόμο μπροστά μας.

Την 23η Αγων. η ομάδα έπαιζε ντέρμπυ κορυφής με το Αγ.Ιερόθεο μόλις 4 μέρες μετά την επική προκριση.
Η ομάδα δεν έπρεπε να επαναπαυτεί και με πολύ 2-3 αλλαγες φρεσκαρίσματος ετοιμαστήκαμε για το ματς.
Με νίκη θα αφήναμε έναν διώκτη μας αρκετά πίσω και θα πέρναμε και το πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας...
Spoiler: show
Image
Πολύ καλή εμφάνιση και δίκαιο αποτέλεσμα.

Την 24η Αγων. το ταξίδι μας είχε προορισμό την Ρόδο με την ομώνυμη ομάδα.
Το ματς το φοβόμουν εξ αρχής καθότι προερχόμουν απο 2 συνεχόμενα ήττες εκτός έδρας και αν τρίτωνε το κακό σημαίνει ότι έπρεπε να αλλάξω αμέσως σύστημα ή να πράξω κάτι άλλο.
Spoiler: show
Image

Η ομάδα και με αρκετή δόση τύχης , καθώς ο αντίπαλλος είχε 3 δοκάρια !!! κράτησε για 1η φορά το 0 για 2συνεχόμενα ματς στη σεζόν και αυτό μας χάρισε ένα πολύτιμο τρίποντο.

Η 25η Αγων. έφτασε και επιστρέψαμε στο φρούριο μας. Εκεί όπου η ομάδα μετράει φέτος 10Ν.-5Ισ.-0Ητ. σε όλες τις διοργανώσεις και στα 2 χρόνια σχεδόν που είμαι στην ομάδα μετράει 24Ν.-6Ισ.-0Ητ. με συνολικά γκολ 98-22 γκολ!!!!!
Δεν θέλαμε να χαλάσουμε αυτό το τρομερό σερί και μαζί να δώσουμε την δυνατότητα στους αντιπάλλους να μας πλησιάσουν.
Spoiler: show
Image

Με πολύ καλό ποδόσφαιρο ξανά σε εντός έδρας ματς δείξαμε γιατί όλοι τρέμουν να έρθουν να αγωνιστούν στην έδρα μας.

Η 26η Αγων. είναι γεγονός και ήταν μία εκτός έδρας αναμέτρηση πάλι πριν απο ματς Κυπέλλου.
Είμαι σίγουρος ότι πολλοί αμέσως θα σκεφτήκατε(όσοι έχουν διαβάσει όλη την ιστορία) ότι θα έβαζα ενναλακτική ενδεκάδα ή μεικτή.
Και όμως για 1η φορά έπαιξαν οι βασικοί. Και ο λόγος;
Το ματς Κυπελλου ήταν σε 10 μέρες και δεν υπήρχε θέμα κούρασης.
Με βασική ομάδά λοιπόν και ...
Spoiler: show
Image

Ήττα με πολύ μεγάλη δόση ατυχίας , αλλά και σκληρού παιχνιδίου απο τον αντίπαλλο.
Χάσαμε πέναλτυ , βρεθήκαμε αμέσως πίσω στο σκορ και ο αντίπαλλος τελείωσε το ματς με 7κίτρινες κάρτες!!!

Ημιτελικός Κυπέλλου!!!
Σε ουδέτερη έδρα ξανά και η ομάδα ήταν πολύ καλά προετοιμασμένη για αυτό το ματς.
Μπορεί να προερχόμασταν απο ήττα αλλα δεν μας το ηθικό μας ήταν εξαιρετικό.
Spoiler: show
Image

Πολύ πιο εύκολα απο ότι δείχνει το σκορ πήραμε την νίκη και με καλή εμφάνιση με αποτέλεσμα να καταφέρουμε να φτάσουμε στον τελικό του Κυπέλλου με αντίπαλο τον γειτονικό Ιωνικό!!!
Μία στιγμή που αυτά τα παιδία δούλεψαν και κατάφεραν με το σπαθί τους να κερδίσουν φέτος!

27η Αγων. και είναι η στιγμή που πρέπει να δείξω ότι έχω τον έλργχο στα αποδυτήρια και ότι τα παιδία μου είναι συγκεντρωμένα στον στόχο.
Πολλές οι απουσίες καθότι οι τραυματισμοί ήταν 4 και 2 τιμωρημένοι με ανάγκαζαν το τελευταίο καιρό να παίρνω στην αποστολή 1-2 παίχτες απο την ακαδημία για να συμπληρώνω 18άδα.
Έτσι στήθηκε ένα πάρτυ όπου οι παίχτες μου αποδήχθηκαν οι καλύτεροι οικοδεσπότες!!!!
Spoiler: show
Image


Με αυτά και με αυτά η ομάδα έφτασα να είναι μόνη 1η στην κορυφή 3 στροφές πριν το τέλος με δύσκολο όμως πρόγραμμα και έναν τελικό Κυπέλλου στα πόδια της για να κάνουμε κάτι που στην αρχή της σεζόν φάνταζε απίστευτο, Να πετύχουμε το ντάμπλ, δλδ άνοδο και κατάκτση Κυπέλλου Γ Εθνικής και να σπάσουμε το ρεκρό επίτευξης τερμάτων που κρατούσε απο το 2013-2014 με 59!
ImageImage

Image
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λόγω των σημαντικών παιχνιδίων που ακολουθούν αποφάσισα να σας ενημερώνω σε κάθε post με το τι θα γίνεται σε κάθε αγωνιστική.
Εξάλλου έχουν μείνει μόνο 3 αγωνιστικές και δεν θα σας κουράσω πολύ.

"28η Αγωνιστική και το πιο ευκολο θεωρητικά ματς"

Ταξιδεύαμε στην Κρήτη για το ματς με την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ...
Έκανα σαφές στην ομάδα ότι αν νικούσαμε σε αυτό το παιχνίδι, ο τίτλος θα ήταν σχεδόν στα χέρια μας καθως θα έπρεπε να γίνουν πράγματα και θαύματα για να μην βγούμε 1οι!!
Έπρεπε να μπούμε δυνατά γιατί με νίκη θα δτέλναμε εκτός διεκδήκισης τίτλου όλες τις ομάδες πλην του μεγάλου φαβορί Ιωνικού αν νικούσαν όλες οι ομάδες.
Αποτέλεσμα?
Image
Με πολύ καλή εμφάνιση η ομάδα τι και αν βρέθηκε ξανά να κυνηγάει σκορ, γκολ στο 84` και πολύτιμο τρίποντο...
Τα υπόλοιπα αποτελέσματα και βαθμολογία θα βρείτε παρακάτω.
Ήμασταν 1 βαθμό πλέον μακριά από την άνοδο και με παιχνίδι εντός έδρας...
Spoiler: show
Image
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποιους παικτες βλέπεις να μένουν και για την νεα σεζον στη Β?
Ο καραλης του Ιωνικου και ο καθαριος του Αγίου Ιερόθεου ειδα ειναι μεσα στους καλύτερους της κατηγορίας, θα μπορουσαν να σε βοηθήσουν του χρονου?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

vorxis wrote:Ποιους παικτες βλέπεις να μένουν και για την νεα σεζον στη Β?
Ο καραλης του Ιωνικου και ο καθαριος του Αγίου Ιερόθεου ειδα ειναι μεσα στους καλύτερους της κατηγορίας, θα μπορουσαν να σε βοηθήσουν του χρονου?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Καλημέρα.
Κοίτα είναι δύσκολο να σου που με βεβαιώτητα ποιους θα κρατήσω σίγουρα.
Μέχρι στιγμής στο μυαλό μου για παίχτες που θα είναι πιαθνόν ενδεκαδάτοι για του χρόνου είναι:
Χρ. Ντάλλας ΤΦ,
Ν. Παντελάκης ΑΚ
Δ. Τζάθας (πουλέν) ΕΜΑ
Μ. Νιούμαν ΕΜΚ
Π. Τριανταφύλλης ΕΜΔ


Αυτοί σίγουρα θεωρώ γιατί τους έχω ανανεώσει και τα συμβόλαια.
Οι δύο αυτοί παίχτες 'εχυν κανει όντως καλή σεζόν, ειδικά ο Γ.Καραλής που τον αντιμετωπίζω και στα τελευταία ματς , αλλά και οι 2 ανανέωσαν τα συμβόλαια τους πολύ νωρίς και δεν έχω χρήματα για αγορά παίχτη ακόμα!!!
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

" 29η Αγωνιστική, προτελευταία στροφή για το πρωταθλημα"

Έχοντας καταφέρει να πετύχουμε ρεκόρ σκοραρίσματος στην κατηγορία Image
και μετά το σπουδαίο διπλό μέσα στην Κρήτη στο γήπεδο μας ερχόταν ο Εθνικός Πειραιώς.
Ομάδα με σπουδαίο ρόστερ και όνομα, αλλα δεν κατάφερε φέτος να πετύχει κάτι σημαντικό.
Επικύνδυνη ομάδα αν την υποτιμήσεις.
Αυτό έκανα σαφές στην ομάδα μου και την πάθιασα να παίξει για τους οπαδούς μας όπου με μία νίκη θα ήμασταν πρωταθλητές.
Αποφάσισα να χρησιμοποίησω στην βασική ομάδα περισσότερο παιδία που κατάφεραν να ανεβάσουν την ομάδα απο την ΕΠΣΑ στην Γ Εθνική ως ένδειξη σεβασμού για το τι έχουν καταφέρει ώς τώρα.
Έτσι απο τους 11 που ξεκίνησαν το παιχνίδι οι 8 έπαιζαν στην ομάδα και στο τοπικό πρωτάθλημα!!!

Αποτέλεσμα?

Image

Δυστυχώς οφείλω να ομολογήσω ότι ίσως να είναι η 1η φορά που οι παίχτες μου τα πήγαν περίφημα και απέτυχα εγω παταγωδώς.
Όχι γιατί έβαλα αυτά τα παιδία να παίξουν, αλλα 1ον επειδή τους άγχωσα περισσότερο πριν το ματς και επειδή η διαχείρηση τυ αγώνα ήταν τελέιως λάθος.
Αν και κέρδιζα 2-0 στο ημίχρονο απο υπερβολικό ζήλο και σιγουρία και με τον Ιωνκό να μην νικάει δεν γύρισα πίσω την ομάδα ισοφαρίστηκα και παραλίγο να χάσω κιόλας!!!
Πλέον όλα θα εξαρτηθούν στο ματς ορόσημο με τον Ιωνικό εκτός έδρας.
Μία ομάδα όπου μέσα σε 4 μέρες θα αναμετρηθούμε 2 φορές για 2 τίτλους!!!
Ελπίζω να είμαστε εμείς αυτοί που θα χαμογελάσουμε περισσότερο...
Image

Υ.Γ. Εδώ θέλω να αναγνωρίσω ότι είτε εγώ είτε ο Ιωνικός αξίζουμε να ανέβουμε δικαιότατα.
Ειδικά ο Ιωνικός όπου στα 2 τελευταία ματς κατάφερε να πάρει 2 συνεχόμενα σπουδαία διπλά με γκολ και τις 2 φορές στις καθυστερήσεις.
Έδειξαν χαρακτήρα και μπράβο τους!!!
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

" 30η Αγων. Τελευταία παρτίδα με τον Ιωνικό Νίκαιας"

Όλη η σεζόν παιζόταν σε ένα παιχνίδι. Για την ακρίβεια όλη η σεζόν θα κρινόταν απο το τι θα έκανα με έναν συγκεκριμένο αντίπαλο.
2 ματς, 2 τρόπαια...!!
Αρχής γενομένης απο το ματς του πρωταθλήματος.
Η ομάδα δούλεψε καλά στις προπονήσεις, προσπάθησε να χαλαρώσει και όλοι ξέραμε ότι τα πάντα κρίνονταν απο το δικό μας χέρι. Αν δεν χάναμε θα ήμασταν πρωταθλητές.
Ευτυχώς η ομάδα δεν είχε απουσίες αλλα αντιμετώπιζε 1ον τον νόμο του ποδοσφαίρου που λέει ότι "ομάδα που παίζει για 2 αποτελέσματα συνήθψς δεν παίρνει κανένα", 2ον την πολύ καλή έδρα του Ιωνικού και τρίτον το άγχος της ανόδου.
Αποφάσισα να σε ένα τόσο δύσκολο ματς να χρησιμοποιήσω τους πιο έμπειρους παίχτες μου, καθώς στο προηγούμενο παιχνίδι με τον Εθνικό ίσως και η έλλειψη εμπειρίας και απο μέρος μου, να μας στοίχησε την νίκη.
Έτσι όλοι οι μεγάλοι παίχτες σε ηλικία (Παπουτσής, Λίτσης και Βέρμπης) έπαιξαν βασικοί!
Αποτέλεσμα ?

Image
Image
Τρομερή εμφάνιση και πιο πολύ τρομερή συναίσθηση των πραγμάτων.
Η ομάδα δεν παρασύρθηκε από το σκληρό παιχνίδι του αντιπάλου και μπορεί να βρεθήκαμε ξανά πίσω στο σκορ νωρίς αλλα δείξαμε ότι όλη η σεζόν δεν ήταν τυχαία.
Ακομα και η δίκαιη αποβολή του αντιπάλλου δεν μας έκανε να ηρεμήσουμε και όλοι οι πρωταγωνιστές φέτος της ομάδας έδειξαν απο τι ήταν φτιαγμένοι...
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα παιδία το μεγαλύτερο έπαθλο επιτεύχθη και τώρα έχουμε ένα ακόμα τελικό
Να σημειώσω ότι με το τέλος της σεζόν η ομάδα διαθέτει στις τάξεις της τον 1ο σκόρερ του πρωταθλήματος και τον 1ο ασσίστμαν αυτού...!!!!

Image

Όπως ήταν λογικό κόσμος, παίχτες και διοίκηση έδωσαν με την σειρά τους τα εύσημα στον προτεργάτη αυτού του συνόλου και αυτός δεν ήταν άλλος απο εμένα τον ίδιο!!! χχααχαχ
Έπεται συνέχεια με τον τελικό του Κυπέλλου.
Image
Image
Image
Image
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

"Τελικός Κυπέλλου Γ Εθνικής"

Η ομάδα είχε πετύχει κάτι τεράστειο. Καταφέραμε ενω κανείς δεν το περίμενε, ούτε ο ίδιος ο κόσμς μας, να ανέβουμε κατηγορία.
Παίξαμε πολύ καλό και επιθετικό ποδόσφαιρο και θεωρώ ότι δίκαια ανεβήκαμε.
Τώρα όμως υπήρχε ακόμα ένας στόχος μπροστά σε διάστημα μόλις 4 ημερών.
Έπρεπε η ομάδα να συγκεκτρωθεί και να πετύχει κι αυτό το στόχο.
Δεν έδίνε κάτι παραπάνω απο την απλή κατάκτηση της κούπας, αλλα και μόνο να μας έγραφε η ιστορία ως νικητές θα μετρούσε πολύ.
Αντίπαλλος πάλι ο Ιωνικός.
Μετά την πρόσφατη επικράτηση τα παιδάι μου έδιεξαν ότι τίποτα δεν είχαν να φοβηθουν.
Στο ουδέτερο τώρα γήπεδο του Περιστερίου ήμασταν έτοιμη να ξαναγράψουε ιστορία...

Αποτέλεσμα?

Image

Χωρίς να ακουστεί ηρωνικό , "να ναι καλά ο Η.Κυριακίδης ξανά" ... Για 2ι σερί ματς έπαιξα πολύ καλά. Επικράτησα του αντιπάλλου μου καθαρά και μου το έκανε ακόμα πιο ευκολο η αποβολή του ίδιου παίχτη που είχε αποβληθεί και στο πρωτάθλημα.

Πλέον ήταν γεγονός...
Η Ομάδα πέτυχε το ακατόρθωτο. ΝΤΑΜΠΛ!!!!
Image

Πλέον όλοι ήταν ευτυχισμένοι κόσμος και διοίκηση και φεύγαμε για διακοπές με την καλύτερη ψυχολογία για την νέα σεζόν...
Image
Image
Image

Αυτός είναι ο απολογισμός της σεζόν που μόλις πέρασε...
Image
Image
Image

Μετα και απο αυτά άφησα τους παίχτες μου για να ξεκουραστούν τονίζοντας τους ότι του χρόνου η σεζόν θα είναι τρομερά δύσκολη και ότι 1ος στόχος θα είναι η παραμονή και μόνο στην κατηγορία...
...
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Συγχαρητήρια για όλα!! Καλός πελάτης ο Ιωνικός! :D
I LOVE THIS SITE!!!
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

3η ΣΕΖΟΝ 2018-2019
(Football League)


Η περσυνή σεζόν τελέιωσε ονειρικά. Το καλοκαίρι έδωσα άδεια στους παίχτες μου να πάνε να ξεκουραστούν αφού το δικαιούνταν και με το παραπάνω.
Το καλοκαίρι άλλαξαν πολλά στην ομάδα πριν ακόμα ξεκινήσει η σεζόν.
Αρχικά η διοίκηση ανακοίνωσε (όπως ήταν λογικό) ότι ο σύλλογος πλέον θα γίνει επαγγελματικός.
Image
Image

Εν συνεχεία η διοίκηση μου πρόσφερε νέο συμβόλαιο.
Μπορεί με το που τελέιωσε η σεζόν να υπέγραψα νέο μονοετές, αλλά θεωρώ ότι βλέπωντας την δουλεία που έχω κάνει και τις ενδιαφερόμενες ομάδες, το πήγε ένα βήμα παραάνω και μου πρόσφερε εκ νέου νέο συμβόλαιο.
Image

Ένα δυσάρεστο αλλά μη αναστρέψιμο γεγονός ήταν ότι η σημαία της ομάδα. Ο Κάπτεν του City αποφάσισε να κρεμάσει τα παπούτσια του.
Ήταν κάτι το οποίο δεν ήθελα. Προσπάθησα να τον πείσω αλλα είχε πάρει την απόφαση του.
Έτσι ο Κ.Παπουτσής φεύγει απο την ενεργό δράση έχοντας πετύχει αυτό που τόσο αγαπούσε.
Να γίνει ρέκορντμαν συμμετοχών στον σύλλογο με 357!! και να καταφέρει να βοηθήσει την ομάδα να επιστρέψει εκεί που ανήκει στις επαγγελματικές κατηγορίες.
ΚΩΣΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!
Image

Επίσης ο σύλλογος ανακοίωσε την εμπορική δραστηριότητα η οποία έδειξε μικρά ναι μεν αλλα κέρδη δε.
Image

Έχοντας εξασφαλίσει και εγώ το μέλλον μου αποφάσισα να ψαξω στην αγορά για παίχτες οι οποίοι να μην ξέφευγαν απο την επιτυχημένη συνταγή.
Κράτησα σχεδόν όλο τον περσυνό κορμό και ξεκίνησα την δημιουργία της ομάδας συμπληρώνοντας τα κενά με παιχτες που θα μπορούσαν να μπουν αμέσως στην ενδεκάδα αλλα δεν θα αλλοίωναν το DNA αυτής.
Επίσης αποφάσισα να μεγαλώσω λίγο το τεχνικό επιτελέιο με άτομα που είναι πιο καταρτησμένα στο χώρο.
Έτσι απέκτησα πιο εξιδικευμένο Φυσιοθεραπευτή.
Απέκτησα 2 ακόμα σκάουτερς εκ των οποίων ο ένας Πορτογάλος!
Άλλαξα τον Βοηθό Προπονητή.
Και φυσικά ενίσχυσα τους Γυμναστές μου.
Ο μόνος που παρέμεινε στην ομάδα είναι ο φίλος μου πλεον Β.Καραπιάλης στις Ακαδημίες!!!
Image

Εδώ θέλω να βάλω μία επισήμανση.
Έχω κάνει άπειρες κρούσης στην διοίκηση όλα αυτα τα χρόνια και ακόμα να μου πληρώσει τα μαθήματα προπονητικής...!!!
Ντροπή τους!


Αφού το τεχνικό επιτελέιο ήταν έτοιμο έπρεπε να αρχίσω να φτιάχνω την ομάδα.
Μου πήρε πάρα πολλές μέρες και ώρες να βγάλω άκρη και τελικά θεωρώ ότι απέκτησα καλούς παίχτες, με χαμηλά συμβόλαια έτσι ώστε να μην ξεφύγω απο την λογική μου.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα ότι η διοίκηση μου έδινε να ξοδέψω κοντά στις 617,000 ευρώ και εγώ μετά και όλες τις προσθήκες δεν ξεπερνούσα τις 580,000 ευρώ.
Όπως είπα και πρίν αφού έδιωξα παίχτες που δεν χρειαζόμουν και μου είχαν και σχετικά ψιλά συμβόλαια (βλ. Λίτση, Βέρμπη, Πασαλίδη) και αφου τα μάτια μου έγιναν κουμπία απο τις πολλές ώρες παρακολούθησεις απέκτησα τους εν λόγω ποδοσφαιριστές.
Image

Μέσα σε όλα αυτά βγήκαν και οι πιθανότητεςανόδου και υποβιβασμού για την Β Εθνική.
Οι μπουκ μας είχαν ξεγραμένους και μάλιστα μας έδιναν 1ο φαβορί για πτώση.
Image

Και αφούτο ρόστερ ήταν σχεδόν έτοιμο αρχίσανε τα πρώτα φιλικά και η προετοιμασία της ομάδας.
Στα φίλικά κλασσικά ο Β.Καραπιάλης είχε τα ηνία της διαχείρισης αυτών.
Εγω απλά παρακολουθούσα.
Έκλεισα φιλικά με σχετικά βατές ομάδες γιατί ήθελα να μαθουν οι νέοι παίχτες τους παλιούς και να ανέβει σιγά σιγά η ψυχολογία όλων.
Image
Αρκετά καλά σημάδια, εκτός απο ένα ματς που καλό είναι να υπάρχει και ένα τέτοιο για να μην ξεφεύγουν.

Και αφού όλα ήταν έτοιμα ξεκινάμε την σεζόν με αυτοπεποίθηση και χαρά ... 1ο στόχος η παραμονή...και τίποτα άλλο.
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

To nou sou... wrote:Συγχαρητήρια για όλα!! Καλός πελάτης ο Ιωνικός! :D
Καλός δεν λές τίποτα.!!! χαχαχα
Να ναι καλά και ο Η.Κυριακίδης βέβαια.

Ευχαριστώ ήδη ξεκίνησα στην Β Εθνική...
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις τώρα τελείωσα το διάβασμα της ιστορίας ! Σε παραδέχομαι ! Δεν έχει τύχει να ξεκινήσω παίρνοντας μια ομάδα από τόσο χαμηλά ! Μακάρι να φέρεις το ιστορικό ΑΙγάλεω στα σαλόνια της Superleague !
Post Reply

Return to “Ιστορίες”