Γενική συζήτηση για τον FMικό Ολυμπιακό

User avatar
AlphaHail
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 416
Joined: Wed Jul 04, 2012 11:47 am
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα σας παιδιά, εγώ έδιωξα πάρα πολλούς, κυρίως τους υψηλόμισθους και προσπάθησα να ελληνοποιήσω την ομάδα μας όσο γίνετε! Μπορείτε να δείτε και την ιστορία μου στο σχετικό topic του φόρουμ για να δείτε κιολας τις αλλαγες που έκανα εγώ!!!
Θα χαρώ πολύ να με ακολουθήσετε και να με στηρίξετε στην ιστορία μου και να έρθετε να κάνουμε όλοι μαζί λίγο χαβαλε γιατί μόνος να το συνεχίσω δεν λέει!! :) :) :) Καλή συνέχεια σε όλους!!!
User avatar
Hirigoyen
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sun Nov 03, 2013 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω παντως 5η χρονια και εχω στο ροστερ μου αρκετους Ελληνες.
Σταφυλλιδη, Ρετσο, Πεταλωτη, Μανταλο, Ορφανιδη, Βεργο, Διαμαντακο, Σιωπη, Φορτουνη και δυο μικρους wonderkid στην under 20.
Ειναι πολυ σημαντικο μια βαση Ελληνων παιχτων.
Και οι συγκεκριμενοι ειναι πολυ καλοι παιχτες...δεν συμπληρωνουν απλα το ροστερ. Σχεδον βασικοι.
Τους πλαισιωνω με παιχταραδες ξενους οπως Phil Jones, Venancio, Keita, Lafont, Gnabry.
Μακαρι να γινοταν και στην πραγματικοτητα αυτο...ΓΕΜΙΣΑΜΕ μισθοφορους και σαπιοκοιλιαδες 35αρηδες...
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μανθάτης και Τσιμίκας φοβεροί
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14770
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον εκανα offer to clubs και ηρθαν 2 προτασεις,μαλλον του εκοψα το μελλον που ειπα οχι στη Λαμια :D
Image
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Αυτο δε το καταλαβαινω. Ειχα Τσεστερ και ειχα παρει Στρατιλατη και το μετανιωσα και τον εβαλα transfer list και μου τον πηρε η Σουονσι που ηταν πρωτη δεκαδα Πρεμιερ. Σε αλλο σειβ με Ολυμπιακο εστειλα Λεαλι δανεικο Τσελσι. Γενικα ειναι γνωστο αυτο με τους τερματαδες αν και δε το καταλαβαινω.
User avatar
Don7
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Mon May 08, 2017 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ , Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα και απο εμένα σε όλα τα αλάνια.Σήμερα το πήρα εγω το παιχνιδι και ξεκινησα με Ολυμπιακο πρωτο save.
Σαν προπονηση πως ξεκινατε και κατα συνεχεια πως συνεχιζετε μεσα στην σεζον;
User avatar
Don7
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Mon May 08, 2017 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ , Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επισης.Συναντιεμαι συνεχεια με τον Βαγγελα και του ζηταω να αθξηση μισθους για βοηθους προπονητων και στελεχη γενικα,αλλα μου ριχνει ακυρο.Ξερετε τι πρεπει να κανω;
User avatar
Don7
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Mon May 08, 2017 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ , Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π
Has thanked: 0
Been thanked: 0

themistoklis7 wrote:Απο τη στιγμη που δεν υπαρχει πληρης αναλυση για τον Ολυμπιακο φετος,αυτο το τοπικ ανοιγει για να κανουμε γενικη κουβεντα για την ομαδα και να προσπαθησουμε να δινουμε συμβουλες ο ενας στον αλλον για παιχτες τακτικες και αλλα που βοηθουν

Απο τα must buy του φετινου save νομιζω οτι ειναι ο Σιωπης με την ρητρα 100 χιλιαδων που υπαρχει με τον Πανιωνιο να κανει ευκολη την μεταφορα
Ενω μεγαλο στοιχημα να ειναι οι ακαδημιες με τον Ρετσο απο τη χρονια να μπορει να φταθει στην πρωτη ομαδα
φιλε εχεις απολυτο δικιο.Ο σιωπης απιστευτος,σκεψου πρωτη χρονια ερχονται ομαδες και μου τον ζηταγαν Γεναρη 4-5κκ..εννοειται δεν τον εδωσα και του εχω δωσει και περιβραχιονιο αρχηγου και εχει καπου το 8.05 μ.ο !
tanasis1990
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Nov 22, 2006 1:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μίλαν,Λίβερπουλ, Βαλένθια
Location: Νίκαια-Leicester
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει αγοραπωλησίες που έκανε πρώτη-δεύτερη σεζόν?
Ο Βαγγέλας μου δίνει μόνο 2 μύρια μπάτζετ (καλοκαίρι δεύτερης σεζόν), και ό,τι προσπαθώ να πουλήσω φεύγει με 1-1,5 μύριο μαξ..
Είχα μια ελπίδα με Ιντέγε, αλλά ο πρόεδρας αποφάσισε ότι τα 8,5 της Στόουκ ήταν τρομερό ποσό και δεν με άφησε να διαπραγματευτώ μήπως φτάσω το 10αρικο τουλάχιστον..
Μου τη σπάει επίσης ότι τα 4εκ. που ζητάω πχ για Ομάρ με αξία 2εκ. φαίνονται σε όλους τεράστιο ποσό (και στον ίδιο), αλλά όταν πάω να πάρω παίχτη με value 1-1,5εκ. παίρνω counteroffer 15 ακατέβατα (αλλά αυτό είναι θέμα για άλλο τόπικ..)
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1067
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Αυτο με τους μισθους των coaches το επιβεβαιώνω και εγώ. 30 εκατομμυρια μπάτζετ και αλλα 7 διαθεσιμα για wages και πάλι αρνείται να μου δώσει την δυνατότητα για μεγαλύτερα συμβόλαια στο staff ( το ίδιο συνέβαινε και στα προηγούμενα δυο FM πάντως)
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
User avatar
Don7
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Mon May 08, 2017 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ , Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγω μολις τελειωσα την πρωτη σεζον..η ενδεκαδα μου ηταν :ΚΑΠΙΝΟ - ΦΙΓΚΕΙΡΑΣ - ΡΕΤΣΟΣ ( πραγματικα δωστε του πολλα παιχνιδια απο την αρχη της χρονιας αξιζει,θα σας βγαλει ασπροπροσωπους) - CUESTA - ΝΤΕ ΛΑ ΜΠΕΓΙΑ - ΣΙΩΠΗΣ 6ΑΡΙ ( πραγματικα 100κ γι αυτον τον παικταρα εινα Ψ - Ι - Χ - Ο - Υ - Λ - Α ) - ΜΑΡΤΙΝΣ - ΣΕΜΠΑ ( δεξι εξτρεμ ) - ΜΑΡΙΝ ( αριστερο σε ρολο ΕΕ ) ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ (καντε του νωρις ανανεωση γιατι τα χριστουγεννα ζηταει μεταγραφη για μεγαλυτερο κλαμπ ) ΚΑΙ ΙΝΤΕΓΙΕ.
Πρωταθλημα και πορεια μεχρι τους 8 του τσ.λ. οπου αποκλειστηκα στο 90+ απο τον αγιαξ.
Το κυπελλο το εχασα απο την ΑΕΚ στο τελικο.
socrates zakynthos
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Tue Feb 16, 2016 5:09 am
Football Manager της ομάδας: Estoril Praia
facebook προφίλ: Λειβαδάς Σωκράτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά θα προσθέσω ότι η αξιοποίηση των ακαδημιών είναι όλα τα λεφτά. Νικολάου βγαίνεις τρομερός και μου αρέσουν και άλλοι όπως οι Λάμπρου, Κυρτζιαλίδης, Καμπέτσης κτλ.

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
tzor-el
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 319
Joined: Sat Nov 24, 2012 1:30 pm
Football Manager της ομάδας: Atalanta
Αγαπημένη Ομάδα: Valencia, Chelsea, Inter
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

socrates zakynthos wrote:Παιδιά θα προσθέσω ότι η αξιοποίηση των ακαδημιών είναι όλα τα λεφτά. Νικολάου βγαίνεις τρομερός και μου αρέσουν και άλλοι όπως οι Λάμπρου, Κυρτζιαλίδης, Καμπέτσης κτλ.

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κιτζιαλιδης, Καμπετσης, Λαμπρου όντως φαίνονται πολλά υποσχόμενοι, συν τους Σαλιακα, Βρουσάι, Μεγαριτη θα προσθετα, ισως ενα κλικ πιο πισω απ αυτούς που ειπες.
Αν δεν έχεις πάρει μεταγραφή Adu και Tsigalko, είσαι μικρός ακόμα... :-)

Twitch channel
Discord channel
4-4-1-1 tzor-el main tactic
4-1-4-1 tzor-el counter tactic
Post Reply

Return to “Αναλύσεις ομάδων”