Patch Γ’ Εθνικής & Τοπικών Πρωταθλημάτων

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Image

Για ακόμα μια χρονιά το fmgreece.gr σας δίνει τη δυνατότητα να ενεργοποιήσετε τα πρωταθλήματα της Γ' Εθνικής και των τοπικών κατηγοριών ΕΠΣ έτσι ώστε να μπορέσετε να οδηγήσετε την ομάδα της γειτονιάς σας από τα αλώνια στα σαλόνια! Φέτος, τη δημιουργία των σχετικών patches επιμελήθηκε ο aox-4-, ο οποίος έκανε εξαιρετική δουλειά και τον ευχαριστούμε πολύ για την πολύτιμη βοήθειά του.

Φέτος, μπορείτε να κατεβάσετε 3 διαφορετικά αρχεία. 1 αρχείο που ενεργοποιεί μόνο τη Γ' Εθνική, οπότε έχει το σωστό σύστημα υποβιβασμών/προβιβασμών για αυτή και 2 αρχεία που ενεργοποιούν και Γ' Εθνική και τις Α' Κατηγορίες των κατά τόπους ΕΠΣ (53 συνολικά) και η διαφορά μεταξύ τους είναι ότι στο ένα οι ομάδες των ΕΠΣ θεωρούνται ημιεπαγγελματικές και στο άλλο (εναλλακτικό) ερασιτεχνικές. Μόνο 1 από τα 3 μπορείτε να ενεργοποιήσετε κάθε φορά.

Το συγκεκριμένο αρχείο ΔΕΝ περιλαμβάνει μεταγραφές ή προσθήκη νέων παικτών στις ομάδες. Οι περισσότερες ομάδες της Γ’ εθνικής έχουν πλήρες ρόστερ αφού γίνεται κανονικά έρευνα από την ελληνική ομάδα έρευνας. Σας δίνεται η δυνατότητα από το FΜ, πριν αρχίσει το παιχνίδι να συμπληρώσετε τα ρόστερ με random (τυχαίους) παίκτες ή να παίξετε με grey περιμένοντας να βγουν μικροί regens από τις ακαδημίες των ομάδων και να προχωρήσετε σε μεταγραφές. Η επιλογή είναι δική σας!

Γνωστά Προβλήματα - Παραδοχές:

- Στη Γ’ εθνική στην πραγματικότητα επιτρέπονται μόνο 2 ποδοσφαιριστές άνω των 33 ετών στην αποστολή αγώνα κάθε ομάδας. Ingame αυτό δεν συμβαίνει καθώς δεν μπορεί να οριστεί ο σχετικός περιορισμός από τον editor
- Δεν ήταν δυνατόν να περαστεί σωστά η άνοδος των ομάδων από τις ΕΠΣ στη Γ’ Εθνική με βάση τη νέα αναδιάρθρωση της ΕΠΟ. Οι όμιλοι της Γ’ Εθνικής θα παραμένουν 4 και ως εκ τούτου στα αρχεία των τοπικών πρωταθλημάτων θα υπάρχει σύστημα μπαράζ ,στο οποίο θα συμμετέχουν οι πρωταθλητές των ενώσεων (πλην ΕΠΣ Αθηνών και Πειραιά που θα συμμετέχουν 2 ομάδες) και θα προκύπτουν 16 προβιβασθείσες ομάδες
- Δεν έχουν περαστεί οι διάφοροι κανόνες υποχρεωτικής συμμετοχής νεαρών παικτών στις ενδεκάδες ή στις αποστολές των ομάδων που συμμετέχουν σε όσες ΕΠΣ δεν δημοσίευσαν την προκήρυξη τους. Όμως, έχει προστεθεί ο κανόνας της χρησιμοποίησης μέγιστου αριθμού ξένων παικτών (4) βάσει του ΚΑΠ
- Τα play-out και οι τρόποι διεξαγωγής των κατά τόπους ΕΠΣ έχουν περαστεί σωστά σε όσες υπήρξε η δυνατότητα
- Δεν ενημερώνονται οι πρωταθλητές στις κατά τόπους Α’ ΕΠΣ όταν περνούν οι χρονιές ingame

FAQ (Συχνές Ερωτήσεις/Απαντήσεις):

Κατέβασα το patch αλλά δεν έχει τα σήματα και τις φανέλες των ομάδων
Δεν περιλαμβάνει γραφικά αυτό το patch. Για γραφικά πηγαίνετε εδώ: http://www.fmgreece.gr/downloads/

Παρατηρώ ότι σε μερικές ΕΠΣ υπάρχει το ιστορικό των πρωταθλητών και σε κάποιες όχι, γιατί;
Γιατί είτε αυτά πρόλαβα να περάσω είτε δεν έβρισκα πληροφορίες. Αν έχετε βρει κάτι σχετικό γράψτε στο αντίστοιχο topic εδώ: viewforum.php?f=235

Δεν έρχεται κανένας παίκτης στην ομάδα μου. Γιατί;
Πιθανόν αυτό να οφείλεται στην πολύ χαμηλή φήμη της ομάδας που επιλέξατε. Δοκιμάστε να φορτώσετε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη DB γίνεται για να βρίσκετε ευκολότερα παίκτες και να φορτώσετε όλους τους Έλληνες παίκτες

Το παιχνίδι αργεί πολύ, είναι λογικό;
Ναι. Είναι 4 όμιλοι της Γ' και 53 ΕΠΣ που κάποιες έχουν και ομίλους. Σε περίπτωση που έχετε αναλάβει ομάδα ΕΠΣ, όταν ανέβετε κατηγορία, απενεργοποίηστε τις ΕΠΣ έτσι ώστε να τρέχει το παιχνίδι πιο γρήγορα από εκεί και πέρα

Δεν μπορώ να παίξω στο FM Classic το patch;
Όχι

Που μπορώ να δω ποιες ομάδες περιλαμβάνονται στο patch;
Δείτε τα παρακάτω screenshots: https://www.facebook.com/23077061989/ph ... 5869411990

Οδηγίες εγκατάστασης/ενεργοποίησης του Patch:

Αποσυμπιέστε το αρχείο που κατεβάσατε στον φάκελο που αντιστοιχεί στο λειτουργικό σας σύστημα:
Win Vista/7: C:\Users\<username>\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2017\editor data
Win 2000/XP: C:\Documents and Settings\<username>\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2017\editor data
Win 98/ME: C:\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2017\editor data
Mac OS X: /Users/<username>/Documents/Sports Interactive/Football Manager 2017/editor data

*εκτός αν έχετε αλλάξει τον user data φάκελο σας, οπότε το βάζετε εκεί που έχετε ορίσει εσείς.

Στο αρχικό μενού του παιχνιδιού κλικάρετε "καριέρα", πάνω δεξιά "βάση δεδομένων" και εφόσον δεν είναι τικαρισμένο το αρχείο, τικάρετέ το.

Σε περίπτωση που έχετε επιλέξει παραπάνω από ένα αρχείο για τα πρωταθλήματα της Ελλάδας, θα πρέπει να επιλέξετε μόνο αυτό.

Κατεβάστε τα αρχεία από εδώ:

http://www.fmgreece.gr/downloads/fm2017 ... ata-files/
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το λιγότερο που έχουμε να πούμε είναι ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ στα παιδιά για το μεράκι και το χρόνο που ξοδεύουν για να απολαμβάνουμε όλοι εμείς την ομάδα της γειτονιάς μας.

Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να συνεισφέρω το ελάχιστο στο όλο εγχείρημα.. και πάλι ένα Μεγάλο ΜΠΡΆΒΟ!!!

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
υπογραφή εκτός κανονισμών
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

@poniros89, και εσύ μπορείς να συνεισφέρεις, ξαναφτιάξε το πατσάκι σου πάνω σε αυτά τα πατσάκια για ΕΠΣ Χίου, μετά θα βρούμε άλλους 52 σαν και εσένα και είμαστε κομπλέ :D
N1ckGreek
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Mar 04, 2016 2:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΛ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ έχω παίξει περίπου 2 full season με το patch που ανέβασε ο aox-4- πριν δυο μέρες στο post μου και έχουν πρόβλημα στην δεύτερη season οι όμιλοι τις Γ. Αυτό το πρόβλημα φτιάχτηκε με αυτή την version?

http://image.prntscr.com/image/117ba198 ... f0ceec.png
http://image.prntscr.com/image/5d8024ac ... 4ce059.png
http://image.prntscr.com/image/04268e41 ... 731e7c.png
http://image.prntscr.com/image/94c5f89e ... 3f8ce6.png
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ναι.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Μπράβο σε aox-4- και peritri, συνεπείς άλλη μια χρονιά στο ραντεβού!
zeppos
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Sat Jan 08, 2005 3:52 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιτέλους (και) το φετινό μάνατζερ απέκτησε νόημα, αφού μόνο από Α1 ΕΠΣ και κάτω θέλω να παίζω. Μπράβο παιδιά!
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενώ κατεβάζω και φορτώνω το αρχείο semi - pro στον editor, όλες οι ομάδες του τοπικού είναι amateur...

Τι κάνω λάθος;

Υ.Γ. δεν φορτώνω κανένα άλλο αρχείο δικό μου, παραμόνο αυτό.
υπογραφή εκτός κανονισμών
N1ckGreek
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Mar 04, 2016 2:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΛ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Γ Εθνίκη απο την δεύτερη season και μετά έχει πάντα 16-16-16-13 ομάδες. Μπορείτε να το φτιάξετε?
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο aox-4- έκανε ό,τι καλύτερο μπορούσε όσον αφορά την ανακατανομή των ομάδων στους ομίλους της Γ' Εθνικής.

Σε κάποια saves θα είναι 16-16-16-13 σε άλλα 15-16-14-15 κ.ο.κ. αλλά οι διαφορές θα είναι μικρές αριθμητικά.

Δεν υπάρχει κάτι να φτιαχτεί.
chrisaio
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Nov 22, 2016 1:54 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειναι ευκολο να με βοηθησει καποιος?εκανα εγκατασταση ενοειτε γνησιο η εγκατασταση εγινε ως εξης c/programm files x86/steam/steamapps/common/footballmanager2017 δεν υπηρχε φακελος editor dataκαι δημιουργησα εγω περασα και το αρχειο για γ εθνικη αλλα τιποτα δωστε τα φωτα σας ωστε να μπορεσω να μπω και εγω ο καημενος να καω με την αιολικαρα ευχαριστω προκαταβολικα και συγγνωμη αν εγραψα σε λαθος τοπικ ειμαι καινουργιος στην παρεα σας και δεν γνωρζω τπτ ψαχνω ωρες το πψς θα το κανω σωστα να παιξω
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

δεν πρέπει να δημιουργήσεις σε εκείνο το σημείο που γράφεις τον φάκελο editor data, δες τις οδηγίες στο 1ο ποστ προσεκτικά για να δεις που πρέπει να βάλεις το αρχείο ακριβώς
chrisaio
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Nov 22, 2016 1:54 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτα διαβαζω απο το απογευμα αλλα δεν υπαρχει καποιο αλλο αρχειο εκει εχει γινει η εγκατασταση του fm to εκανα unistall και παλι απο την αρχη τα ιδια για αυτο τα εχω παιξει
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μα δεν θέλει εκεί που έκανες εγκατάσταση το αρχείο. Δημιουργείται φάκελος στα Έγγραφα, κοίτα λίγο καλύτερα.
chrisaio
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Nov 22, 2016 1:54 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τιποτα απολυτως δεν υπαρχει μονο εκει μου εχει δημιουργησει φακελο πουθενα αλλου εψαξα παντου στο λαπτοπ μονο αυτο υπαρχει απο fm εκτος απο τον φακελο που εχει δημιοργηθει αποπριν που ειχα κατεβασει το demo υπαρχει φακελος footbal manager 2017 demo στα εγγραφα παιζει ρολο αυτο?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”