Δέκα χρόνια και κάτι ψιλά, Part III

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

FΜ2016, Μάιος 2016

Στη πρεμιέρα των πλέι οφ, με δυο γκολ του Κλάους γυρίσαμε το αρχικό 0-1 του Πανθρακικού
και πήραμε τη νίκη με 2-1
. Τέσσερις ημέρες μετά, πάμε στο “Καραϊσκάκης” και τρώμε ένα
τρίμπαλο όλο δικό μας
. Ελάχιστες φάσεις, και ο Ολυμπιακός μας έκανε ο,τι ήθελε ειδικά
από τα άκρα. Φταίω εγώ που άλλαξα τους ρόλους στους ακραίους και θυμήθηκα τις παλιές
ρυθμίσεις. Είπα μήπως και πάμε με τσαμπουκά, αλλά κάναμε κλαρίνο από τα λίγα.

Ακολουθούσαν τα δυο ματς με τη Τρίπολη. Πρώτο εντός έδρας, με τον Λούτσκεβιτς να κάνει
τη γνωστή κίνηση μέσα στη περιοχή, στο δεύτερο δοκάρι, και να του έρχεται η μπάλα
συστημένη από τον Ροντρίγκες. Ο Φεράτι έγραψε το τελικό 3-0 και ξανά χαμόγελα.

Image

Και πάμε στη Τρίπολη και οι δυο σκόρερ του πρώτου ματς, δίνουν ξανά πόνο. Με το ημίχρονο
στο 1-3 δεν μπορούσε να χαθεί το ματς και δεν χάθηκε με το τελικό 2-4 να μας δίνει ένα
χαμόγελο ως τα αυτιά. Τα οποία κοπήκανε στην Κομοτηνή. Τρία λεπτά πριν το τέλος
ισοφαρίσαμε σε 1-1.
Στο ένα ματς κάνουμε 19 τελικές και στο άλλο 5. Σκαμπανεβάσματα.

Image

Έτσι όπως ήταν τα πράγματα, και να μην ισοφαρίζαμε, πάλι μόνο με νίκη θα βγαίναμε πρώτοι στα
πλέι οφ. Και στο τελευταίο ματς της σεζόν, είχαμε την απόδοση της σεζόν. Μας βγήκαν όλα. Όταν
λέμε όλα, όλα. ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 5-1, δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο.



Spoiler: show
Image

Ακολουθεί ανάλυση των στατιστικών του ρόστερ και η είσοδο στην δεύτερη σεζόν. Και φυσικά, περισσότερη
ιστορία, μπας και καταφέρω κάποια στιγμή να τα βάλω όλα σε μια σειρά. Και ένα μεγάλο ευχαριστώ για όσους
παρακολουθείτε την συγκεκριμένη ιστορία και γενικά τον τομέα, ο οποίος μπορεί να είναι στα down του όσον
αφορά αριθμό συμμετοχών, αλλά imo στα ποιοτικότερά του.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να ήμουν από μια μεριά να σε έβλεπα μετά το 5-1 και τι στον κόσμο. :D
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Image


Κανένα παράπονο από τον Όλσεν, ίσα - ίσα που στα τετ-α-τετ ήταν όπως και irl, ΚΕΡ-ΒΕ-ΡΟΣ. Μπράβο του, μένει και δεν αμφισβητείται.


Image

Κάτι πρέπει να κάνουμε στην άμυνα, διότι έχουμε εξαιρετικούς "δεύτερους" κεντρικούς αμυντικούς αλλά εκείνος από τον οποίο θα ξεκινά η
άμυνά μας λείπει. Ο παίκτης που θα πει "αμα λείπει έχω πρόβλημα". Τέτοιον δεν έχω. Δεν προβληματίστηκα όποτε έλειπε κάποιος από τα
παιδιά και αυτό είναι και καλό και κακό...


Image

Γκάρι και Μπαρμπόσα τα σήκωσαν όλα στον αέρα. Τι άλλο να ζητήσω; 17 γκολ - 31 ασίστ από τις δυο πτέρυγες! Και ο Λούκσεβιτς έδωσε αρκετά
αλλά οι δυο πρώτοι ήταν ασυναγώνιστοι...


Image

Τρέχουν, κόβουν, κουβαλούν, πασάρουν, μαρκάρουν. Σα τις μύγες το καλοκαίρι, εκεί γύρω σου δε σε αφήνουν να ησυχάσεις. Τσίμιροτ και Κάτσε
πάτησαν κάθε σημείο του γηπέδου στον άξονα. Παιδεύτηκα να τους βρω ρόλους διότι είμαι ολίγον τι σκράπας, ή μάλλον τεμπελάκος αλλά όταν
τη βρήκαμε τη λύση, ήταν μια χαρά όλα. Ο Σάμπο ήταν ο κλασικός "δε λείπει αν δεν τον έχω βασικό, δεν κάνει κακό παιχνίδι όταν παίζει
αλλά δεν είναι και γα χόρταση"...


Image

Τι άλλο να πω; Φεράτι + Κλάους + Μπερμπάτοφ = γκολ, γκολ, γκολ, γκολ.... Ο Τραορέ έβαλε όσα χρειαζόταν, στον τελικό, δεν έχω κανενα παράπονο...



Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Οσον αφορα τη συμμετοχη στην ιστορια ειμαστε και εμεις που παρακολουθουμε χωρις να ποσταρουμε.Προσωπικα παρακολουθω πριν γινω καν μελος του φορουμ.Οι ιστοριες σου απο τον ΠΑΟΚ ειναι απολαυστικες.Αυτο που λεμε "ιστορια για τσιγαρο".Συνεχισε ετσι Τσακ!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

2008, Μετά το "Καραϊσκάκης"

Το αμέσως επόμενο παιχνίδι μετά από αυτό με τον Ολυμπιακό στον Πειραιά, είναι ιστορικό για έναν και μόνο λόγο. "Ιστορικό"... Τέλος πάντων. Στο δικό μου το μυαλό είναι. Στο φινάλε του αγώνα με αντίπαλο την Λάρισα, στη Τούμπα ακούστηκε για πρώτη φορά ένα νέο σύνθημα. "ΠΑΟΚ, θρησκεία, τρομοκρατία, τιμή και δόξα στον Πάμπλο τον Γκαρσία" φώναξε αρχικά το πέταλο και στη συνέχεια όλο το γήπεδο, με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί με 1-0.

Το συγκεκριμένο ματς είναι και για έναν έξτρα λόγο ιστορικό. Και πάλι κατ' εμέ "ιστορικό". Ήταν το 11ο ματς εκείνου του πρωταθλήματος, με το παιχνίδι να είναι το 70 στο οποίο ο ΠΑΟΚ κρατά το μηδέν στην εστία του και τρίτο με νίκη 1-0.

Αλλά η συγκεκριμένο νίκη ήταν η πρώτη "νίκη Σάντος". Ως "νίκη Σάντος" ορίζεται η επικράτηση της ομάδας που κάνει στο παιχνίδι 6-7 τελικές, και δέχεται 1-2 τελικές, με το σκορ να είναι στο 1-0 και οι τελικές προς την εστία να είναι 3-1. Στα μάτια του απλού παρατηρητή ενός ματς, θεωρείται τιμωρία να το ξαναδει και στα μάτια του Φερνάντο Σάντος, τα ματς αυτά περιγράφονται με σκυμμένο κεφάλι στο δρόμο για τα αποδυτήρια του στυλ "αυτό που θέλαμε, το κάναμε, αλλά πρέπει να βελτιωθούμε. Τουλάχιστον θα βελτιωθούμε χωρίς γκαρίσματα και πίεση, αφού το αποτέλεσμα ήρθε".

Στο ματς με τη Λάρισα ήρθε ο πρώτος από τους 853 τραυματισμούς του Ζλάταν Μουσλίμοβιτς στο διάστημα που φόρεσε τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Ο Βόσνιος, έπαιξε στα πρώτα έντεκα ματς πρωταθλήματος και ήταν η τελευταία φορά που έπαιξε σε 11 διαδοχικά ματς. Ποτέ άλλοτε δεν το κατάφερε μέχρι να ολοκληρωθεί η θητεία του στον ΠΑΟΚ.
Ένας γιατρός του ΠΑΟΚ έλεγε χαρακτηριστικά πως ο Μουσλόμοβιτς ήταν ο μοναδικός παίκτης που όταν τον χαιρετούσε και τον ρωτούσε "πως είσαι;" δεν του είχε ποτέ μα ποτέ "όλα καλά", ξέρετε, αυτό που λέμε συνήθως από συνήθεια. Πάντα του έλεγε "να, έχω κάτι εδώ". Μιλάμε για παίκτη που στη πρώτη θλάση πρώτου βαθμού που έπαθε, κυκλοφορούσε πέντε μέρες με πατερίτσες.

Σε επίπεδο ρεπορτάζ, είχε φτάσει Νοέμβριος, και μεταγραφικά υπήρχε μια ησυχία, που πάντα είναι περίεργη - παράξενη και σε ανησυχεί. Μέχρι τότε, μεταγραφική ησυχία σήμαινε είτε δεν ξέρουν τι να κάνουν είτε οτι κοιμάσαι τον ύπνο του δικαίου και δεν ξέρεις που πάνε τα τέσσερα. Μου είχαν τύχει και τα δυο, και ειδικά το δεύτερο σενάριο, πολλές φορές.

Στη συνέχεια, ο Δικέφαλος πήγε στη Φυλή και αντιμετώπισε τον Θρασύβουλο, ένα χρόνο μετά το ντόρτι που είχε φάει για το κύπελλο. Βέβαια, το συγκεκριμένο ματς μόνο εγώ και όσοι ήταν εκτός ομάδας το είχαν στο μυαλό τους. Η ομάδα, όχι. Και αυτό, το είχε εκείνη η ομάδα. Την ικανότητα να κοιτά μπροστά. Αυτά είναι τα θετικά της εμπειρίας, βλέπεις.
Στο φινάλε του ματς, έγινα όλα. Όλα μα όλα. Ο Αθανασιάδης μπαίνει ως αλλαγή και στο καπάκι κάνει το 1-2, ενώ δευτερόλεπτα αργότερα, ο Γκαρσία αποβάλλεται με δυο κίτρινες στο καπάκι. Έφαγε τη μια. Φορτώνει, δαγκώνει τη φανέλα και τρώει και δεύτερη για τη κίνηση που έκανε. Διαιτητής του αγώνα ήταν έναν άνθρωπος με τον οποίο μεγάλωσα μαζί. Γαλλικά πηγαίναμε μαζί, Χριστούγεννα, πρωτοχρονιές, Πάσχα και κάποιες διακοπές μαζί. Έχουμε μισό χρόνο διαφορά στην ηλικία. Πρώτος μου ξάδερφος. Ήμουν σε περίεργη θέση, διότι δεν ήθελα να πάρω τηλέφωνο για θέμα δουλειάς. Και εγώ θα έμπλεκα, και εκείνος. Μιλήσαμε βέβαια για το περιστατικό. Με βάση το γράμμα του νόμου, σωστά έβγαλε κίτρινη κάρτα. Και ας είναι δεύτερη και ας είναι 18'' μετά τη πρώτη. Το πιο πιθανό είναι πως αν το έκανε για παίκτη άλλης ομάδας, θα σκεφτόμουν το "καλά έκανες, έτσι πρέπει" ενώ εδώ το έβλεπα ως "καλά ρε, τι κάνεις, μας δουλεύεις;"

Γενικά πάντως, εκείνα τα χρόνια, με πρώτο ξάδερφο διαιτητή στη Σούπερ Λιγκ, και τον μετέπειτα άντρα της αδερφής μου βοηθό διαιτητή στη Σούπερ Λιγκ, θα μπορούσα να τα μαμήσω όλα, αλλά δεν το ήθελα, δεν με ενδιέφερε να το κάνω.

Στη πρώτη προπόνηση μετά τη νίκη επί του Θρασύβουλου, έβλεπες μόνο χαμογελαστά πρόσωπα. περισσότερο από κάθε άλλη φορά, από κάθε άλλη από τις 8 νίκες που είχε ο ΠΑΟΚ μετά από 12 αγωνιστικές . Και αν μιλούσες με τους παίκτες, το καταλάβαινες οτι πλέον είχαν αυτοπεποίθηση.

Και φυσικά, στη προπόνηση μετά το ματς με τον Θρασύβουλο, συνέντευξη Κλάους, με ψαρωμένο διστακτικό ύφος...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
EZAS
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2349
Joined: Sat Nov 06, 2004 8:22 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/georg
Status: Ψάχνω ψάχνω για να βρω......
Location: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

τελικα τσακ ο σαντος γιατι δε γουσταρε τον αθανασιαδη?
και δευτερον λεμε αν ερχονταν ο σαντος ξανα λεμε τωρα.....θα επαιζε ο κλαους λες?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

EZAS wrote:τελικα τσακ ο σαντος γιατι δε γουσταρε τον αθανασιαδη?
Ο Σάντος επέλεξε να στήσει μια ομάδα με υψηλό μέσο όρο ηλικίας, ποντάροντας στην εμπειρία. Δεν ήθελε να ξοδέψει χρόνο για να "βγάλει" παίκτες. Δεν του ζητήθηκε κάτι τέτοιο. Ήθελε αποτελέσματα άμεσα. Έστησε ένα ρόστερ 22 παικτών, έχοντας στο μυαλό του μια 15άδα παικτών που τραβούσαν το κουπί και άλλους επτά που θα βοηθούσαν. Και η λογική του ήταν "αφού με εμένα δε θα παίξεις ούτε 15 παιχνίδια, ας πάει κάπου να παίξει 30". Αυτό ελάχιστοι παίκτες το αποδέχονται και κατα κύριο λόγο διότι ο ΠΑΟΚ δεν είχε ποτέ κάποια ομάδα που να μπορεί να σταθεί ως σταθερό "φυτώριό" του.
EZAS wrote: αν ερχονταν ο σαντος ξανα λεμε τωρα.....θα επαιζε ο κλαους λες?
Ανάλογα. Αν μπορούσε να του φέρει 2 εκ. Ευρώ και με αυτά συν αλλά 2-3 να έπαιξε ένα σέντρερ φορ, θα τον πουλούσε. Αλλιώς, ναι, θα τον είχε βασικόκατο.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Άρα δεν υπήρχε προσωπικό θέμα μαζί του όπως πολλοί παντογνώστες λέγανε?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Δεν ξέρω πως ακριβώς θεωρούσαν τα "προσωπικά" θέματα του Σάντος με τον Αθανασιάδη. Αν πιστεύει κάποιος πως είναι προσωπικό το να τα παίρνεις με το "περιβάλλον" ενός παίκτη επειδή αυτό προσπαθεί να πείσει το πρόεδρο της ομάδας να μείνει ο γιος του, ε τότε ναι, έχουν δίκιο. Και ξέρεις πως, όσα ξέρω, αυτά λέω. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, αυτά που έχω καταλάβει. Και στο κάτω - κάτω της γραφής, μέχρι τώρα, ο Αθανασιάδης έχει κάνει λιγότερα από τις προσδοκίες που μου δημιούργησε.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
EZAS
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2349
Joined: Sat Nov 06, 2004 8:22 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/georg
Status: Ψάχνω ψάχνω για να βρω......
Location: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

καλα ελεγα τοτε σαντος θα λεμε και θα κλαιμε δεν αργησε και πολυ να βγει αληθης τελικα......(+ ολους τους παικτες γκαρσια κοντρερας λινο σορλεν κτλπ)
τσακ και για το σορλεν πες μας κατι αν μπορεις,αγαπημενο πολυεργαλειο.
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω καλυφθηκα με Μιετσελ, ρωτηστε ο,τι θελετε τωρα.

Α, και μια και το ειπα: μια ερωτηση τερμα τεζα υποθετικη, αλλα θα σκασω: ΠΑΟΚ με Μιετσελ η εστω χαρακτηριστικα Μιετσελ στην θεση του Μουσλιμοβιτς επαιρνε η δεν επαιρνε πρωταθλημα?
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ο Μίετσελ ήταν ο Λεβαντόφσκι της εποχής του, απλά οι τραυματισμοί τον έφεραν στην Ελλάδα. Με τον Μίετσελ, αν ήθελες να παίξεις 4-4-2, κατέβαινες με 10 παίκτες διότι ο Μίτσελ ήταν το "2" μπροστά. Έφτανε. Ο Μίετσελ είναι στη κατηγορία παικτών που λες αυτό ακριβώς που είπες. "Αν είχα αυτόν τότε".
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με Σάντος προπονητή;
Περπατώντας.
Εδώ έπαιξε μισό γύρο με Παπάζογλα βασικό και κόντεψε να το σηκώσει.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι ομως ρε παιδια, εχω καταλαβει οτι για καποιο λογο ο Μιετσελ στον ΠΑΟΚ, εχει περασει απλως σαν ενας καλος ξενος. Δεν μιλαμε για Ελλαδα που εχει περασει ως υποσημειωση που πιστευω ακομη οτι αν ασχολιοταν κανας ΠΑΟ πχ μαζι του θα ειχε αφησει τελειως διαφορετικο στιγμα.

Τεσπα, για να τελειωσουμε το θεμα, ξερεις Τσακ με τι ασχολειται ο Μιετσελ τωρα? Η αποσυρθηκε εντελως απο την μπαλα?
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

FM2016, Καλοκαίρι 2016

Μεταγραφές, μεταγραφές, ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ! Διότι ο Φρανκ ο Άρνεσεν δεν
κάθεται με σταυρωμένα χέρια. Μου προτείνει παίκτες με τους οποίους έχει
και εγώ δίνω το τελικό πρόσταγμα. Και πάμε λοιπόν.

Νεαρός Αργεντινός μεσοεπιθετικός, εκεί τριγύρω μπροστά παίζει, έχω τρεις
θέσεις για να τον χρησιμοποιήσω

Image

Κεντρικός αμυντικός με πράσινα τα σωματικά χαρακτηριστικά
διότι αλλιώς δεν την παλεύεις κάστανο όπως κατάλαβα.

Image

Και άλλο ταλεντάκι από το νησί, εμπιστεύομαι τη κρίση του Φρανκ
ξέρει αυτός, και ελπίζω να μας βγει ο μικρός. Ένα χρόνο δανεικός
και αυτός όπως οι περισσότεροι.

Image

Πρέπει να έγινε Brexit για να ήρθε όλο το νησί στη Τούμπα.
Συνεχίζουμε και μαζεύουμε, έχουμε περισσότερους βρετανούς
από όσους έχουν τα Μάλλια το καλοκαίρι.

Image

Όπως πέρυσι, έτσι και φέτος, ο Φρανκ έφερε παίκτη από την ΑΕΚ.

Image

Δανεικός, ακόμα ένας, αλλά αυτή τη φορά από την Ιταλία
και τη ποδοσφαιρομάνα Ουντινέζε που έχει καμια 452 πιτσιρικάδες

Image

Αυτή είναι δική μου επιλογή διότι κάθε in ομάδα
έχει και έναν Βέλγο στο ρόστερ της.

Image

Δώσαμε, δώσαμε, πως δε δώσαμε. Ο Κάτσε έφυγε ετσιθελικά
δεν ήθελε να ανανεώσει αν δεν έμπαινε ρήτρα 3,5 εκ. κλωτσούσε
για μεγαλύτερη. Ε, άντε στην ευχή του Θεού.

Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Post Reply

Return to “Ιστορίες”