Απορίες για εγκατάσταση γραφικών

Συζητήστε για τα γραφικά του FM (skins, logos, kits και backgrounds). Στείλτε τα δικά σας, γράψτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του fmgreece.gr
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

σπασιμπα
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

пожалуйста! :D
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

παζαλουστα θες να πεις!
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:thumbleft:
vagforce
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sat Jan 16, 2016 2:46 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα!Πέρασα τα μεταλλικά logos από το sortitoutsi και στο παιχνίδι μου εμφανίζονται κανονικά τα σήματα των ομοσπονδιών και τα μικρά σήματα των ομάδων στις βαθμολογίες αλλά όταν μπαίνω στο προφίλ μιας ομάδας εμφανίζει άσχετο σήμα.Τα έσβησα και τα ξαναεγκατέστησα αλλά τα ίδια.Καμιά ιδέα τι να κάνω;Ευχαριστώ!
User avatar
kostas_tse4
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Sun Jun 14, 2015 12:38 am
Football Manager της ομάδας: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τσεκαρε αν τα εχεις βαλει σε διπλους φακελους...ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ..
Xristos190813
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Jan 15, 2016 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
facebook προφίλ: Xristos papadopoulos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα..θα ηθελα να ρωτήσω κατι και αν μπορείτε να με βοηθήσετε..πως κ απο που μπορω να κατεβάσω τα faces όλων τον πρωταθλημάτων;
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aπό εδώ: http://www.fm-base.co.uk/forum/player-f ... packs.html μπορείς να κατεβάσεις ξεχωριστά όποια πρωταθλήματα θες σε τέτοιο στυλ: http://www.fm-base.co.uk/forum/attachme ... 850881.png

Ενώ από εδώ: http://sortitoutsi.net/graphics/style/1 ... ayer-faces κατεβάζεις πρόσωπα σε τέτοιο στυλ: http://sortitoutsi.net/assets/graphic_s ... _faces.png (αυτό παρεπιπτόντως είναι το πληρέστερο στυλ με σχεδόν όλα τα πρωταθλήματα και τους παίκτες//νομίζω το σάιτ χρειάζεται εγγραφή για να τα κατεβάσεις)

Ό,τι και να διαλέξεις η διαδικασία για την εγκατάσταση είναι η ίδια, και μπορείς να την δεις εδώ: http://www.fmgreece.gr/columns/guides/f ... -grafikwn/
Xristos190813
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Jan 15, 2016 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
facebook προφίλ: Xristos papadopoulos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε ευχαριστω αδερφε αλλα εχει καποιο πρόβλημα..εχω τα windows10 και εχω κατεβασει σπασμενο το Zip αλλα για καποιο λογο δεν μου δινει την δυνατοτητα να κανω download.μηπως να το σβησω το Zip kai να το εγκαταστήσω από την αρχη?μου γραφει π.χ προετοιμασια για ληψη και μενει εκει!τα σηματα και τις εμφανισεις τις εχω κατεβασει κανονικα αλλα δεν ξερω γιατι κολλησε στα faces!
Lefteris Karas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 301
Joined: Tue Aug 31, 2004 7:04 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos C.F.P.
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos C.F.P.
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλησπερα παιδια,

Παω και κανω αντιγραφη επικολληση του φακελου graphics ετσι ακριβως οπως τον ειχα και στα προηγουμενα FM.
Γινονται κανονικα ολες οι κλασσικες διαδικασιες αλλα ξεκινωντας το παιχνιδι δε φαινεται τιποτα. Ουτε φωτο ουτε σηματα.

Τι κανω λαθος ;
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Xristos190813 wrote:σε ευχαριστω αδερφε αλλα εχει καποιο πρόβλημα..εχω τα windows10 και εχω κατεβασει σπασμενο το Zip αλλα για καποιο λογο δεν μου δινει την δυνατοτητα να κανω download.μηπως να το σβησω το Zip kai να το εγκαταστήσω από την αρχη?μου γραφει π.χ προετοιμασια για ληψη και μενει εκει!τα σηματα και τις εμφανισεις τις εχω κατεβασει κανονικα αλλα δεν ξερω γιατι κολλησε στα faces!
Τι εννοείς σπασμένο; Δοκίμασε να κατεβάσεις το πρόγραμμα 7zip και να κάνεις unzip με αυτό. Αν δεν δουλέψει πάλι τότε ίσως κάτι πήγε στραβά καθώς τα κατέβασες και θα πρέπει να τα ξανακατεβάσεις. Αν εννοείς ότι δεν μπορείς να τα κατεβάσεις, στην σελίδα που σου έδωσα (και αφού κάνεις λογαριασμό) θα πατήσεις Download Full Pack, και μετά θα δεις δύο επιλογές (από ποιο σάιτ θες να κατεβάσεις). Αφού πατήσεις ένα από τα δύο θα σου εμφανίσει τα λινκς (είναι κάμποσα) και θα αρχίσεις μετά να τα κατεβάζεις ένα-ένα. Στο τέλος θα κάνεις extract με το 7zip ή το winrar. Δεν ξέρω αν έχουν ανέβει πουθενά σε torrent, αν και θα πρότεινα να τα κατεβάσεις από το επίσημο σάιτ για σιγουριά (θέλει υπομονή και χρόνο πάντως).
Lefteris Karas wrote:Καλησπερα παιδια,

Παω και κανω αντιγραφη επικολληση του φακελου graphics ετσι ακριβως οπως τον ειχα και στα προηγουμενα FM.
Γινονται κανονικα ολες οι κλασσικες διαδικασιες αλλα ξεκινωντας το παιχνιδι δε φαινεται τιποτα. Ουτε φωτο ουτε σηματα.

Τι κανω λαθος ;
Πηγαίνεις μέσα στο παιχνίδι για να κάνεις το Reload skin(Επαναφόρτωση skin... στα ελληνικά); Αν δεν το κάνεις αυτό δεν θα εμφανιστούν. Επίσης πρόσεξε μήπως τα βάζεις στον "λάθος" φάκελο (γιατί τα windows δημιουργούν δύο φακέλους Sports Interactive). Για να σιγουρευτείς πως είσαι στον σωστό, τσέκαρε αν υπάρχει ο φάκελος games με τα save σου στο φάκελο που έκανες επικόλληση τα γραφικά.
vagforce
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sat Jan 16, 2016 2:46 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kostas_tse4 wrote:τσεκαρε αν τα εχεις βαλει σε διπλους φακελους...ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ..
Τι εννοείς διπλούς φακέλους;Στον φάκελο graphics και τον υποφάκελο logos τα έχω βάλει
User avatar
Sir
Amateur
Amateur
Posts: 185
Joined: Mon Oct 16, 2006 11:57 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξέρω αν χρειάζεται να ανοίξω νέο ποστ (αν είναι πείτε μου να το κάνω)

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό;;;;
Spoiler: show
Image
Λεπτομέρειες: Χρόνια ολόκληρα κάνω την διαδικασία να προσθέτω φωτογραφίες των παικτών μου και αυτών που παίρνω μεταγραφή και δεν υπάρχουν στα διάφορα facepacks.
Φέτος με το που το πήρα το παιχνίδι, έκανα την ίδια διαδικασία για τους νέους παίκτες (Κοροβέση, Antonis κλπ) και ήταν όλα καλά.
Spoiler: show
Image

Τις τελευταίες μέρες πήγα να προσθέσω και ακόμα 5-6 παίκτες που πήρα όπως τον Rose και δεν μου φορτώνει σωστά την εικόνα. (Όλα όπως τα έκανα με fmxml. Δεν άλλαξα κάτι στη διαδικασία. ΚΑι δεκάδες φορές επαναφόρτωση skin μπας και. Α, και αλλαγή φωτογραφιών μήπως έφταιγαν αυτές)

Έχει συμβεί σε κανέναν παρακαλώ?
Trainer Red
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:39 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γειά σας,εχω τοποθετησει τρεις υποφακέλους στο εξης directory: ThisPc/Documents/Sports Interactive/Football Manager 2016/graphics/ Μεσα στο graphics εχω βαλει ενα φακελο Faces εναν Kits και εναν που ονομαζεται Logos.Προσφατα προσπαθησα να βαλω στο παιχνιδι καποιες 3D εμφανισεις που εμφανιζονται κατα τη διαρκεια του αγωνα αλλα μετα απ'αυτο οι εμφανισεις (Και οι κανονικες 2D αλλα και οι 3D) δεν εμφανιζονται.Ενω δηλαδη τα προσωπα και τα σηματα των συλλογων φαινονται κανονικα μεσα στο παιχνιδι οι εμφανισεις δεν λειτουργουν. Εκδοση παιχνιδιου:16.2
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν μπορείς ανέβασε 3 screenshots για να σε βοηθήσουμε. Τα περιεχόμενα του φακέλου kits, μια 2D φανέλα που έπρεπε να σου εμφανίζεται και δεν το κάνει και μια 3D αντίστοιχα.
Post Reply

Return to “Γραφικά”