Απορίες για εγκατάσταση γραφικών

Συζητήστε για τα γραφικά του FM (skins, logos, kits και backgrounds). Στείλτε τα δικά σας, γράψτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του fmgreece.gr
Nec
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Thu Jun 16, 2005 7:06 am
Location: athina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα! Υπάρχει κανένας οδηγός για προσθήκη συγκεκριμένων προσώπων που λείπουν από τα facepacks; Ευχαριστώ!
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

demakos21 wrote:Έχω κατεβάσει 2 skins ώστε να τα δω in game ποιο μου αρέσει περισσότερο αλλά έχω το εξής πρόβλημα. Ενώ το ένα (Helvetica) μπορώ να το επιλέξω κανονικά το άλλο (Vitrex) δεν το εμφανίζει καν!!Τι μπορεί να φταίει?
Spoiler: show
Image
Επειδή το δοκίμασα μπορώ να πω πως εμφανίζεται κανονικά. Οπότε κάτι δεν έγινε σωστά όταν έβαζες το skin στον φάκελο. Δοκίμασε να το κατεβάσεις ξανά (ίσως δημιουργήθηκε πρόβλημα κατά το κατέβασμα), να κάνεις την αποσυμπίεση και να το ξαναπεράσεις στον φάκελο skins.
Nec wrote:Καλησπέρα! Υπάρχει κανένας οδηγός για προσθήκη συγκεκριμένων προσώπων που λείπουν από τα facepacks; Ευχαριστώ!
Η διαδικασία γενικά είναι κάπως περίπλοκη οπότε δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος οδηγός. To καλύτερο που έχεις να κάνεις νομίζω είναι αφού βρίσκεις φωτογραφίες σε καλή ανάλυση των παικτών που λείπουν και θες να δημιουργηθούν, να τις ανεβάζεις και να τις στέλνεις στους δημιουργούς ώστε να τις φτιάξουν για το παιχνίδι.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jake13 wrote: Επειδή το δοκίμασα μπορώ να πω πως εμφανίζεται κανονικά. Οπότε κάτι δεν έγινε σωστά όταν έβαζες το skin στον φάκελο. Δοκίμασε να το κατεβάσεις ξανά (ίσως δημιουργήθηκε πρόβλημα κατά το κατέβασμα), να κάνεις την αποσυμπίεση και να το ξαναπεράσεις στον φάκελο skins.
Θα το προσπαθήσω ξανά. Το έχω κατεβάσει από διάφορα sites 2-3 φορές. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι μου το αποθηκεύει αυτόματα στο φάκελο graphics και απλά το μεταφέρω στον φάκελο skins. Υποθέτω ότι αυτό δεν επηρεάζει..
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ το κατέβασα από εδώ χωρίς πρόβλημα. Αφού το κατεβάσεις, κάνε extract here (σε όποιον φάκελο και να βρίσκεσαι), και μετά πάρε τον φάκελο Vitrex16 που βγαίνει με αποκοπή ή αντιγραφή και κάντον επικόλληση στον φάκελο skins.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα έκανα ακριβώς όπως μου είπες αλλά πάλι τίποτα. -wall Θα με τρελάνει αυτό το skin..



edit: (Ξανά)διάβασα προσεκτικά τις οδηγίες σου κ παρατήρησα ότι το αρχείο που μου είπες υπάρχει ως υποφάκελος και εγώ έκανα cut/paste τον αρχικό!! -nutkick
Έβαλα τον υποφάκελο κ είμαι οκ!!Τι να πω...όταν η λύση είναι μπροστά σου δεν μπορείς να την δεις...

χίλια ευχαριστώ!! :thumbleft:
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω εχω ενα προβλημα που μου εχει σπασει λιγο τα νευρα.εχω κατεβασει απο την αρχη αυτο το σκιν Wannachupbrew FM16 v1.1.1 .. το φορτωνω ολα οκ, μολις βγω απο το παιχνιδι κ ξαναμπω μου βγαζει πααααλι το αρχικο σκιν της εταιριας... τι μπορω να κανω? σε ενα αλλο λαπτοπ που το εβαλα ολα οκ κανενα προβλημα. τι γινεται ομως? κ επισης εχω την εντυπωση οτι κολαει λιγο στους αγωνες σαν να κολαει το παιχνιδι κ να αργει να δεχθει τα κλικ που κανω... υποτιθεται οτι ο υπολογιστης το αντεχει το game ειναι κ σε ssd πανω -toixos2 -toixos2

τα backgrounds γιατι δν δουλευουν με τπτ ομως???
User avatar
ixor24
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat Nov 19, 2011 5:10 pm
Football Manager της ομάδας: Taranto
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια βοηθεια παιδια, κατεβασα απο εδω το pack με τα greek logos και ειδα μεσα στον φακελο εχει και κατι σαν υδατογραφημα των σηματων απο πισω. Αλλα στο παιχνιδι μεσα δεν το εμφανιζει πισω απο το σημα.
Το skin ειναι το default
Spoiler: show
Image
Last edited by ixor24 on Fri Dec 18, 2015 4:57 pm, edited 1 time in total.
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Δεν εφμφανίζονται σε ολα τα skins φίλε μου. Είναι ορισμένα που τα υποστηρίζουν
User avatar
ixor24
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat Nov 19, 2011 5:10 pm
Football Manager της ομάδας: Taranto
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχεις δίκιο ευχαριστω. Άλλαξα skin κ ολα καλα


Sent from my iPhone using Tapatalk
fotis_lyk
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Tue Oct 13, 2015 8:28 pm
Football Manager της ομάδας: Leeds United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά όταν πατάω συνέχεια και φορτώνει κατεβαίνοντας η μπάρα δεν μου δείχνει τον μήνα αλλά γράφει month#2 2016. Σε όλους τους μήνες αυτό. Επίσης στα εισερχόμενα εμφανίζεται πάλι αυτό όταν μου λέει ότι ο τάδε παίχτης έχει συμβόλαιο από τον month#2 2014. Στα άλλα πεδία εμφανίζεται κανονικά ο μήνας
Last edited by fotis_lyk on Sat Dec 19, 2015 2:27 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Hellboy
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Mon Nov 15, 2004 3:48 am
Football Manager της ομάδας: Γ.Σ. Νίκη Βόλου
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά καλησπέρα

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος να φύγει η ενοχλητική σκιά πίσω απο αρκετές εμφανίσεις ομάδων που φαίνεται ingame... Λογικά θα υπάρχει κάποιο template που αποθηκεύουμε στο φάκελο με τα kits.


Ευχαριστώ in advance
User avatar
Kostas_Panachaiki
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1386
Joined: Wed Feb 13, 2013 9:59 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναχαϊκή
facebook προφίλ: kostas.panachaiki
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ KITS ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΙΑΠΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΣΤΟ GAME?
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο εφιάλτης στο δρόμο με τις λευκές εμφανίσεις ( (: (: ) συνεχίζεται και στο fm16.
Spoiler: show
Image


Image
Αν υπάρχει καμία ιδέα για το πως διορθώνεται..καλοδεχούμενη.

:idea:Το σορτσάκι των Spurs το σώζει κάπως αλλά και πάλι είναι λίγο κουραστικό.
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

εχω κατεβασει ενα καρο γραφικα. πειραζει να τα πεταξω ολα στο ''C:\Users\Nikos\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2016\graphics''

η πρεπει να κανω ξεχωριστους φακελους kits, logos, etc?

και αν πρεπει να κανω ξεχωριστους φακελους, πως περναω τα kits και τα 3D kits?
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρέπει να κάνεις ξεχωριστούς φακέλους.
Τα 3Dkits υποφάκελο στον "kits".
Post Reply

Return to “Γραφικά”