Τι θα θέλαμε από τα επόμενα Football Manager;

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
AlphaHail
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 416
Joined: Wed Jul 04, 2012 11:47 am
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-Εμένα θα μου άρεσε πολύ αν ξεκινούσα ως προπονητής ακαδημιών ή έστω 2ης και 3ης ομάδας και ανάπτυξης ποδοσφαιριστών και σιγά σιγά να γίνω ο καταξιωμένος προπονητής που τον ξέρουν μέχρι και οι πέτρες σε αυτό τον πλανήτη!

Ακόμη πολύ καλό θα ήταν να ελαφρύνει λίγο το παιχνίδι στην full version του.

Να γίνουν προσπάθειες να αγοραστούν τα δικαιώματα απο περισσότερες ομάδες για να μην χρειάζεται κάθε χρονιά που αγοράζουμε το παιχνίδι να κατεβάζουμε και 20 GB με graphics data (facepacks&logos κυρίως).
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AlphaHail wrote:-

Να γίνουν προσπάθειες να αγοραστούν τα δικαιώματα απο περισσότερες ομάδες για να μην χρειάζεται κάθε χρονιά που αγοράζουμε το παιχνίδι να κατεβάζουμε και 20 GB με graphics data (facepacks&logos κυρίως).
Οντως θα μας διευκολυνε πολυ αν υπηρχαν τα logos και τα προσωπα των παιχτων !!!
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14528
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Έχετε λεφτά να αγοράζετε πιο ακριβά το παιχνίδι;
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Άμα τα λόγκος κτλ υπήρχαν εξαρχής πάλι τον ίδιο χώρο θα πιάνανε, δηλαδή θα ήταν το αρχικό παιχνίδι πιο μεγάλο από ότι τώρα. Δηλαδή θα επιβαρύνονταν απλά όσοι δεν τα θέλουνε και θα γινόταν και ακριβότερο το παιχνίδι και πιο βαρύ άρα άτομα με χειρότερους υπολογιστές θα επιβαρύνονταν.
Επίσης με ποια λογική να κατεβάζει κανείς τα γραφικά κάθε χρόνο? Απλά αποκοπή(όχι αντιγραφή) και επικόλληση από τον παλιό φάκελο στον καινούριο και γίνεται η μεταφορά σε δέκατα του δευτερολέπτου.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Δεν αξίζει να χαλάσουν μπάτζετ για πράγματα που έχουμε τσάμπα μέσω της κοινότητας.

Το cut out facepack μάλιστα κάθε χρόνο βγαίνει και σε torrent στην 1.0 έκδοση της κάθε σεζόν, οπότε εύκολα πράγματα. Logos κρατάς από πέρσι και μόνο φανέλες θέλουν σίγουρα αλλαγή.
Venom
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sat Apr 26, 2008 12:23 pm
Football Manager της ομάδας: Atromitos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περισσότερα κίνητρα για να ζητάμε περισσότερα χρήματα από τις ομάδες.
Το ξέρω ότι η εταιρεία το έχει αποκλείσει (προς το παρον), αλλά υπάρχουν δυνατότητες να γίνουν προσθήκες οι οποίες δεν επηρεάζουν καθόλου το gameplay και σε απασχολούν μόνο για 3 δευτερόλεπτα. Σε ένα άλλο manager simulator πχ υπήρχε η δυνατότητα ανάλογα με το μισθό σου να επιλέξεις από το μενού του profile αν θα πηγαίνεις στη προπόνηση με ποδήλατο ή με limo. Θα μπορούσε να μην έχει καθόλου αντίκτυπο ή να επηρεάζει τον τρόπο με τον οποίο μας προσεγγίζουν οι παίκτες ή να έχει αντίκτυπο στις συνεντεύξεις

Υπήρχε πριν κανα-δυο fm η επιλογή να διαλέξεις προπονητικό κέντρο για τη βασική προετοιμασία. Θα ήταν καλό να επανέλθει αυτό το χαρακτηριστικό αναβαθμισμένο.
Να γίνεται προεπιλογή των παικτών που συμμετέχουν και οι νέες μεταγραφές να θέλουν ένα διάστημα 1-2 ημερών για να μπορούν να συμμετέχουν. Δεν είναι λογικό πχ παίκτης που Δευτέρα βράδυ είναι στη Βραζιλία τη Τρίτη το μεσημέρι να μπορεί να παίξει φιλικό στην Ελλάδα.
Ανάλογα τη ποιότητα του προπονητικού κέντρου να ανεβαίνει κατακόρυφα το κόστος αλλά και τα οφέλη στη φυσική κατάσταση από το προπονητικό κέντρο.
Επίσης σε μεγάλες ομάδες τύπου real, θα μπορούσε να υπήρχε η δυνατότητα η διοίκηση να κανονίζει τουρ σε ασίες και αμέρικες για λόγους marketing, και ανάλογα αν μας εμπιστεύεται ή όχι να ζητά και την άδειά μας

Περισσότερες επιλογές διαντίδρασης με τους παίκτες
Μου έχει λείψει η επιλογή '' 2 weeks fine for no reason". Έβγαζα το άχτι που είχα με τον Βύντρα irl μέσα από το fm :-) . Αλλά γενικά οι ευκαιρίες επικοινωνίας με τους παίκτες είναι πολύ περιορισμένες πια. Χθες πχ προσπαθούσα να δώσω αύξηση σε έναν παίκτη όπως του είχα υποσχεθεί, και ο agent χάλασε τη συμφωνία λόγω τρελών απαιτήσεων. Είναι άδικο να γίνεται unhappy με εμένα ο παίκτης λόγω ατζέντη χωρίς να έχω τη δυνατότητα του πω πως φταίει ο ο παπάρας ο Ραζνάτοβιτς που έχει για ατζέντη :-)
User avatar
Konstantinos84
Indispensible
Indispensible
Posts: 1919
Joined: Fri Mar 07, 2014 11:40 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

AlphaHail wrote:-Εμένα θα μου άρεσε πολύ αν ξεκινούσα ως προπονητής ακαδημιών ή έστω 2ης και 3ης ομάδας και ανάπτυξης ποδοσφαιριστών και σιγά σιγά να γίνω ο καταξιωμένος προπονητής που τον ξέρουν μέχρι και οι πέτρες σε αυτό τον πλανήτη!

).
Θα εισαι ομως μανατζερ ετσι? Θα συναδεις δηλαδη με το προτυπο μανατζερ-προπονητη του Αγγλικου τροπου που βασιζεται το παιχνιδι?
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To έχει αποκλείσει η εταιρεία αυτό με τον προπονητή ακαδημιών πάρα πολλές φορές.
User avatar
panathinaikosgate13
Amateur
Amateur
Posts: 133
Joined: Sun Aug 29, 2010 4:11 am
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τους ρολους των παικτων στην ομαδα
δεν γινεται να δεχεται να υπογραψει ο παικτης σαν backup και να κανει παραπονα μετα απο 2-3 μηνες επειδη δεν παιζει αρκετα
μου εχει συμβει πολλες φορες και να πεις οτι δεν παιζουν καθολου.. αλλα παιζουν και παραπανω απο τον ρολο τους ορισμενες φορες.
επισης να συμπληρωσω.. να γινει ρεαλιστικος ο μεταγραφικος σχεδιασμος των αντιπαλων ομαδων, δεν μπορει πχ. ο ατρομητος που εχει 3 τερματοφυλακες να κλεινει για το καλοκαιρι αλλους 4 και να συνεχιζει να κανει προτασεις,11αδα με τερματα θελει να φτιαξει? και αλλα πολλα παραδειγματα που ενω εχουν συγκεκριμενα κενα στο ροστερ τους χαλανε το μπατζετ σε θεσεις που ειναι πληρεις
ασχολιαστο και οτι οι μικροτερες κυριως ομαδες εχουν 10 δανεικους μεσο ορο.
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Venom"]
Υπήρχε πριν κανα-δυο fm η επιλογή να διαλέξεις προπονητικό κέντρο για τη βασική προετοιμασία. Θα ήταν καλό να επανέλθει αυτό το χαρακτηριστικό αναβαθμισμένο.
Να γίνεται προεπιλογή των παικτών που συμμετέχουν και οι νέες μεταγραφές να θέλουν ένα διάστημα 1-2 ημερών για να μπορούν να συμμετέχουν. Δεν είναι λογικό πχ παίκτης που Δευτέρα βράδυ είναι στη Βραζιλία τη Τρίτη το μεσημέρι να μπορεί να παίξει φιλικό στην Ελλάδα.
Ανάλογα τη ποιότητα του προπονητικού κέντρου να ανεβαίνει κατακόρυφα το κόστος αλλά και τα οφέλη στη φυσική κατάσταση από το προπονητικό κέντρο.
Επίσης σε μεγάλες ομάδες τύπου real, θα μπορούσε να υπήρχε η δυνατότητα η διοίκηση να κανονίζει τουρ σε ασίες και αμέρικες για λόγους marketing, και ανάλογα αν μας εμπιστεύεται ή όχι να ζητά και την άδειά μας

σε αυτο συμφωνω απολυτα φιλε μου! Ειδικα με το κομματι ''Δεν είναι λογικό πχ παίκτης που Δευτέρα βράδυ είναι στη Βραζιλία τη Τρίτη το μεσημέρι να μπορεί να παίξει φιλικό στην Ελλάδα ''
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

panathinaikosgate13 wrote:τους ρολους των παικτων στην ομαδα
δεν γινεται να δεχεται να υπογραψει ο παικτης σαν backup και να κανει παραπονα μετα απο 2-3 μηνες επειδη δεν παιζει αρκετα
μου εχει συμβει πολλες φορες και να πεις οτι δεν παιζουν καθολου.. αλλα παιζουν και παραπανω απο τον ρολο τους ορισμενες φορες.
Μεγαλο + σε αυτο που ειπες γτ εχει καταντησει τραγικο.
Επισης εγω προσωπικα θελω περισσοτερους τροπους ομιλιας με τον καθε παιχτη και οχι μονο 4-5 απαντησεις, εκει που μου την σπαει πολυ ειναι οταν ενας 11αδατος επιθετικος εχει να βρει πλεχτο πανω απο μιση χρονια και θες να πας να του πεις καποια πραγματα και εχει ολο μακακιες.
Επισης θα ηθελα τα δικαιωματα απο τις μεγαλες ευρωπαικες διοργανωσεις.
Image
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν τρως γκολ προς το τέλος ενός αγώνα, και ρίχνεις μπροστά όλη την ομάδα να ισοφαρίσει/ξαναπάρει το προβάδισμα, να φιλοτιμούνται οι παίκτες να κάνουν έστω μια φάση, ένα σουτ. Βάζεις ότι επιθετική οδηγία βρίσκεις και απλά βλέπεις το ρολόι να πλησιάζει στο 90' χωρίς να γίνεται τίποτα. -thymwmenos
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Paliakoudis wrote:Όταν τρως γκολ προς το τέλος ενός αγώνα, και ρίχνεις μπροστά όλη την ομάδα να ισοφαρίσει/ξαναπάρει το προβάδισμα, να φιλοτιμούνται οι παίκτες να κάνουν έστω μια φάση, ένα σουτ. Βάζεις ότι επιθετική οδηγία βρίσκεις και απλά βλέπεις το ρολόι να πλησιάζει στο 90' χωρίς να γίνεται τίποτα. -thymwmenos
ρεαλιστικα τωρα να το παρουμε,δε πιστευω οτι το κανει η καθε ομαδα αυτο,δηλαδη μπορει οταν γινεται αυτο στη πραγματικοτητα παντα οι αμυντικοι να παιρνουν μετρα αλλα οι αλλες ομαδες κλεινονται κ πολυ συχνα δε βρισκουν διαδρομους για καλες καθετες κτλ,βλεπε Εθνικη ας πουμε !
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κανονικα θα επρεπε οι αλλοι να χτυπανε πιο πολυ στη κοντρα επιθεση παρα να κανεις εσυ ευκαιριες... -haterosik
User avatar
Stathis M.
Rotation
Rotation
Posts: 1167
Joined: Sun Jul 06, 2014 8:24 pm
Status: Οι χρυσές αυγές ξημερώνουν μαύρες μέρες.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Paliakoudis wrote:Όταν τρως γκολ προς το τέλος ενός αγώνα, και ρίχνεις μπροστά όλη την ομάδα να ισοφαρίσει/ξαναπάρει το προβάδισμα, να φιλοτιμούνται οι παίκτες να κάνουν έστω μια φάση, ένα σουτ. Βάζεις ότι επιθετική οδηγία βρίσκεις και απλά βλέπεις το ρολόι να πλησιάζει στο 90' χωρίς να γίνεται τίποτα. -thymwmenos
Εχει ενα δικαιο εδω ο Παλιακουδης.Μου εχει τυχει να παιζω για κυπελλο και τα αμυντικα χαφ να αλλαζουν την μπαλα αμεριμνα στο κεντρο παρολο που ειχε μεινει ενα λεπτο για να τελειωσει το ματς
Για τα ναρκωτικά υπάρχει η ΙΘΑΚΗ
Για τον Άρη όμως τίποτα....
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”