Road to the port

migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Season 2024/25 – First half of the season

Αρχίζει λοιπόν η πιο απαιτητική σεζόν στην καριέρα μου. Είναι η πρώτη φορά που ομάδα μου καλείται να μπει στη μάχη του πρωταθλήματος ούσα η κάτοχός του. Πλέον δεν είμαστε το αουτσάιντερ που παίζει χωρίς πίεση ένα ματσάκι την εβδομάδα αλλά αυτοί που όλοι περιμένουν στη γωνία για να καλέσουν πυροτέχνημα. Κι η αλήθεια είναι πως κι εγώ ο ίδιος ίσως να μας χαρακτήριζα με τον ίδιο τρόπο αν ήμουν μάνατζερ σε κάποια άλλη, ιστορικότερη ομάδα της χώρας.

Κι αυτή είναι η μεγαλύτερη πρόκληση αλλά κι ο βασικότερος λόγος που παρέμεινα στην ομάδα. Θέλω ν'αποδείξω πως μπορώ να το ξανακάνω, πως το περσινό δεν ήταν τυχαίο αλλά το λογικό αποτέλεσμα πέντε χρόνων προσεκτικού χτισίματος κι επιλογών. Αυτό έχω να το υπερηφανεύομαι, δεν έκανα τίποτα στην τύχη. Λάθος επιλογές υπήρξαν και μπόλικες μάλιστα, ρίσκα που δεν απέδωσαν επίσης, αλλά τίποτα χωρίς πρώτα να ζυγίσω όλες τις παραμέτρους και να πάρω την απόφαση που φάνταζε λογική. Ακόμη και στις εποχές που η ομάδα μετρούσε μέχρι και το τελευταίο ευρώ. Κυρίως εκείνες τις εποχές.

Σημαντική βοήθεια στα οικονομικά μας αποτέλεσε φυσικά η απευθείας είσοδος στους ομίλους του Champions League. Ταυτόχρονα βέβαια προσθέτει έξι ακόμη παιχνίδια τουλάχιστον μέχρι τον Δεκέμβρη, έξι παιχνίδια ζόρικα που μπορεί να τσακίσουν το morale της ομάδας ή να το στείλουν στα ύψη. Όσον αφορά τη φυσική κατάσταση δεν ανησυχώ τόσο γιατί το ρόστερ της ομάδας έχει καλές εναλλακτικές λύσεις σε όλες σχεδόν τις θέσεις. Φυσικά τα πρώτα βιολιά θα ζοριστούν λίγο παραπάνω αλλά γι αυτό ακριβοπληρώνονται τα κοπρόσκυλα. Αρχίσαμε τις δικαιολογίες από τώρα;

Ανοίγω youtube, βάζω τον ύμνο στη διαπασών και ξεκινάω την αυτόματη κλήρωση.

Ιλ σον λε τσαααααααααααααμπιοοοοοοοοονς......


Image


Εντάξει, το δέχομαι. Είμαι απίστευτα κωλόφαρδος στις κληρώσεις. Μπορούσα να τύχω με Μπαρτσελόνα και Ίντερ και να μετράω γκολ μέχρι να παγώσει η κόλαση, μπορούσα να πέσω στα δόντια της Μπάγερν και να με κατασπαράξει σαν κοκορέτσι την Κυριακή του Πάσχα αλλά όχι. Κληρωνόμαστε στον όμιλο ο οποίος σε κάνει να σκεφτείς “ρε λες;”. Οι λεφτάδες της Μάντσεστερ Σίτυ είναι σίγουρα το απόλυτο φαβορί του ομίλου αλλά όχι ο “δυνατός” απέναντι στον οποίο θα νιώσει κανείς δέος και φόβο. Η Σέλτικ και η PSV στα μάτια μου είναι δύο ομάδες σχετικά ισοδύναμες μεταξύ τους, σαφώς ανώτερες από εμάς αλλά όχι ικανές να μας απαγορέψουν τα όνειρα. Αφήνουμε το Τσάμπιονς Λιγκ στην άκρη για την ώρα και πάμε να δούμε τι κάναμε μέχρι τον Δεκέμβρη στο πρωτάθλημα που εξακολουθεί να είναι ο νούμερο 1 στόχος μας:

Jupiler Pro League

Αποτελέσματα:
Spoiler: show
Image
Βαθμολογία:
Spoiler: show
Image

(το τελευταίο παιχνίδι με την Γκενκ κανονικά θα παιζόταν στις αρχές της σεζόν όμως μεταφέρθηκε δύο φορές λόγω υποχρεώσεων σε πρωτάθλημα και Champions League)

Η ομάδα ΔΕΝ. Ξέρω, η βαθμολογία και τ'αποτελέσματα άλλα δείχνουν αλλά εγώ παίδες δεν το νιώθω. Φτύνουμε αίμα για να κερδίσουμε ομάδες πολύ χειρότερες από τη δική μας, κρατάμε clean sheet δυσκολότερα κι απ'ότι κρατάει την παρθενιά του κανείς στο Game of Thrones και στα ντέρμπι εκτός έδρας δεν βλεπόμαστε (με φωτεινή εξαίρεση την dominant εμφάνισή μας στην έδρα της Club Brugge). Κι είναι κι αυτή η καταραμένη Σκόντα Λιέγης που πάτησε δυο χαρακιές στη ψυχή μας να 'χουμε να τις θυμόμαστε. Αυτό το 6-2 στην έδρα τους είναι από τα πιο άδικα σκορ της σεζόν μέχρι τώρα. Θα μπορούσαν ανετότατα να μας έχει βάλει ακόμη και 9 γκολ. Σ'εκείνο το παιχνίδι ένιωσα βαθιά την επιθυμία να γίνω pixel της οθόνης και ν'αρχίσω να πατάω μπούφλες σ'όλους τους αμυντικούς μου. Μου βγήκαν τα πιο βαθιά ένστικτα, τα ζωώδη και αφτιασίδωτα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, έρχονται και στην έδρα μας και μας βάζουν άλλα 4 στο παιχνίδι που απαιτούσα να πάρουμε εκδίκηση. Όχι απλά δεν ματσάρουμε με τους διαολεμένους, μοιάζουμε σαν ομαδούλα της σειράς όταν τους αντιμετωπίζουμε. Τους μισώ, τους ΜΙΣΩ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΣΚΑΤΑΡΑΤΟΥΣ! ΦΩΤΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ Σ'ΟΛΗ ΤΗ ΛΙΕΓΗ!

Τουλάχιστον υπάρχει κι η θετική πλευρά. Είμαστε πρώτοι, έστω και στην ισοβαθμία με την Άντερλεχτ που για την ώρα δείχνει και είναι καλύτερη. Η Μπριζ γι άλλη μια χρονιά δεν με τρομάζει παρ'ότι τα ΜΜΕ την δίνουν πρώτο φαβορί (εμάς τρίτο, την Άντερλεχτ δεύτερο). Βέβαια έχουν να πάρουν πρωτάθλημα 25 χρόνια και το θέλουν πολύ αλλά δεν τους βλέπω για φέτος. Στα play offs είναι καλοί πάντως, το θέμα είναι να μπουν σ'αυτά με βαθμολογία που να τους επιτρέπει να διεκδικήσουν την κούπα.

Άλλο ένα καλό είναι πως οι μεταγραφές δείχνουν να βγαίνουν. Ο Riemer είναι ο ηγέτης της ομάδας και παρ'ότι ξεκίνησε νωχελικά στην πορεία άρχισε να δικαιολογεί τα στατιστικά του. Ο Roussel στην αρχή με φόβισε γιατί δεν έβρισκε δίχτυα με τίποτα αλλά ξεμπούκωσε, χωρίς όμως να μ'έχει εντυπωσιάσει ακόμη. Ο Denis που άρεσε του DrGonzo περισσότερο απ'ότι σ'εμένα τον δικαιώνει και κάλυψε επάξια το κενό του 2 φορές τραυματία Lefevre γαμώ τις Εθνικές μου γαμώ. Ο Portillo πιστεύω πως θα βγει καλύτερος του Montero και ακόμη δεν μπορώ να πιστέψω πως βγάλαμε κέρδος 14 εκατομμύρια χωρίς να χάσουμε σε ποιότητα σ'αυτή τη θέση.

Έχουμε δρόμο ακόμη, μην ξεχνάμε πως στα playoffs μπαίνουν οι 6 πρώτοι με τους μισούς βαθμούς. Η αλήθεια είναι πως δεν έχω πειστεί ακόμη πως μπορούμε να το ξαναπάρουμε αλλά μέχρι τον Απρίλιο έχουμε περιθώριο να βελτιωθούμε.

Σημαντικό ρόλο στην ασταθή πορεία μας στο πρωτάθλημα έπαιξαν και τα μεσοβδόμαδα παιχνίδια της Ευρώπης. Σε κάθε ένα από αυτά έλεγα στους παίκτες μου πως δεν έχω καμία απαίτηση για θετικό αποτέλεσμα, παρά μόνο να παίξουν καλή μπαλίτσα. Βέβαια τα 500 χιλιάρικα της ισοπαλίας και το 1 μύριο της νίκης είναι κάτι παραπάνω από καλοδεχούμενα. Γιατί έτσι βλέπω το Champions League κύριοι, σαν την κότα με τα χρυσά αυγά αφού δεν υπάρχει περίπτωση να το κατακτήσουμε.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Champions League group phase

Αποτελέσματα:
Spoiler: show
Image
Βαθμολογία:
Spoiler: show
Image

Image


Ακόμη και τώρα που έχουν περάσει μέρες από τότε που έπαιξα τα ματς, αυτή είναι η αντίδραση μου όποτε κοιτάζω τη βαθμολογία. Με τακτική αντεπιθέσεων, σφιχτή άμυνα, οδηγίες για πολύ προσεκτικό παιχνίδι στο κέντρο κι έναν ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ Ανδρέα Γιαννιώτη στο τέρμα η Olympic Charleroi κάνει το αδιανόητο και περνάει στην φάση των 16 του Champions League καθαρίζοντας την πρόκριση από την 5η αγωνιστική με τη νίκη επί της Manchester City. Αυτό το παιχνίδι σε συνδυασμό με το αρχιδάτο διπλό στην Ολλανδία - στο οποίο ανατρέψαμε το 2-1 μέσα σε δύο λεπτά με τα εξτρέμ μας να πετυχαίνουν καβλωτικές λατινοαμερικάνικες γκολάρες – ήταν όλο το ζουμί. Αυτά τα 6 παιχνίδια είναι που κράτησαν ακλόνητη την πίστη μου στους παίκτες μου και στις επιλογές μου.

Είμαστε ακόμη μια ομάδα υπερβάσεων και το αποδείξαμε με τον πιο εμφατικό τρόπο.

Στην κλήρωση των 16 ο τεράστιος κώλος μας μιλάει για μια ακόμη φορά. Κοκκινίζει μέχρι κι ο Ρεχάγκελ σας λέω.

Image

Αυτά από Φλεβάρη. Φυσικά και είμαι σούπερ ικανοποιημένος με τα όσα έχουμε πετύχει, αλλά δεν μπορώ ρε σεις μην κρυφοκοιτάξω και λίγο παραπάνω. Πω ρε γαμώτο, γλυκάθηκα τώρα, τι pressure is off και κουραφέξαλα, θέλω να πάω στους 8 god damnit!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cofidis Cup

Πάμε και στο κυπελλάκι. Τι κυπελλάκι δηλαδή, ολόκληρο Cofidis Cup είναι αυτό και μην τα ξαναλέμε θέλω να το κατακτήσω μόνο και μόνο για τ'όνομα. Τη φαντάζομαι την κούπα με επικό μακρύ μπουκλωτό μαλλί και μπλούζα Metallica Kill'Em All και τη θέλω απεγνωσμένα!

Image

Εφτάρα με τα τριτοδεύτερα σε μια φουκαριάρικη ομάδα τρίτης κατηγορίας, αγχωτική πρόκριση στην παράταση επί της Lokeren με τον Roussel να παίρνει τ'όπλο του και τον αντίπαλο να καταρρέει μετά το πρώτο γκολ. Μέχρι τότε μας κόντραραν στα ίσα και τους βγάζω το καπέλο.

Στον προημιτελικό, όπως και πέρσι, βρίσκουμε την Οστάνδη. Αλλά φέτος δεν είχαμε όρεξη για προκαταρκτικά και αγκαλίτσες. Πήγαμε στην έδρα τους, τους ρίξαμε τον πήδουλο στα γρήγορα κι είμαστε ουσιαστικά στον ημιτελικό.

Από πλευράς αποτελεσμάτων είναι ένα επιτυχημένο πρώτο μισό της σεζόν. Η ανέλπιστη πρόκριση στους 16 του Champions League το κάνει παραπάνω από επιτυχημένο. Όμως η παρουσία μας στα εγχώρια είναι μακριά από τα στάνταρ που έχω θέσει κι αυτό πρέπει ν'αλλάξει αν θέλουμε στο τέλος να μιλάμε και για επιτυχημένη σεζόν...
Last edited by migeo on Fri May 15, 2015 4:12 am, edited 1 time in total.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το χεις το πρωτάθλημα, είναι θέμα CL νομίζω, η όχι και τόσο καλή απόδοση.
Όσο θα δένει η ομάδα τόσο καλύτερα θα πηγαίνεις.
Ουσιαστικά θέλεις ένα καλό σερί στο πρωτάθλημα, νομίζω 6 σερί νίκες πχ, θα είναι αρκετό.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ναι μεν αλλά.

Η ομάδα είναι ικανή να κάνει τέτοιο σερί, το θέμα είναι πως αυτό δεν εξασφαλίζει τίποτα. Στα playoffs των πρωταθλητών μπαίνουν οι 6 πρώτες ομάδες της βαθμολογίας με τους μισούς βαθμούς της κανονικής διάρκειας. Οπότε ακόμη κι αν τερματίσουμε πρώτοι με 8 βαθμούς διαφορά πχ, στα playoffs αυτοί θα είναι 4. Και απέναντι στις καλύτερες ομάδες της χώρας είναι μια διαφορά που ανατρέπεται ανετότατα. Το καλό είναι πως το βέλγικο πρωτάθλημα, παρά την ανυπαρξία του, είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικό και βλέπεις ακόμη και ομάδες που μάχονται για την παραμονή να κόβουν βαθμούς από τους μεγάλους εύκολα.

Γι αυτό επιμένω περισσότερο στην εικόνα που παρουσιάζουμε κι όχι τόσο στους βαθμούς που μαζεύουμε. Σαφώς και περιμένω να βελτιωθούμε μέχρι τον Απρίλη, περιμένω όμως και τους έτερους διεκδικητές να κάνουν το ίδιο. Φέτος θα είναι πολύ πιο δύσκολο να το πάρουμε, κάτι που δεν με χαλάει να πω την αλήθεια.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάνε το σερί νικών στα playoff τότε. :P
Μην ξεχνάς ότι πέρυσι το πήρες ενώ ξεκίνησες με ήττα στον τελικό του κυπέλλου.
Δίκιο έχεις για τη βαθμολογία, απ την άλλη αν το morale είναι στα full πράσινα, δύσκολα το χάνεις.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Season 2024/25 – Second half of the season

Με την αγωνιστική βελτίωση να είναι το βασικότερο ζητούμενο, ξεκινάει το δεύτερο μισό της σεζόν. Παρ'ότι δεν φαίνεται, είμαι αισιόδοξος ότι η μπαλίτσα που θα παίξουμε θα με ικανοποιήσει. Έχω καλούς παίκτες, γεμάτο ρόστερ και μια ομάδα που πέρασε στους 16 του Champions League. Στο Βέλγιο τους γνωρίζουμε όλους και ξέρουμε τι να περιμένουμε από αυτούς. Συν τοις άλλοις θα φιλοξενήσουμε στην έδρα μας Anderlecht και Genk και δεν φημιζόμαστε ιδιαίτερα για τη φιλοξενία μας. Από την άλλη, τα παλικάρια της Club Brugge μας περιμένουν στο σπίτι τους και είμαι βέβαιος ότι θα κάνουν τα πάντα για να ξεπλύνουν την τεσσάρα που τους ρίξαμε στον πρώτο γύρο.

Πριν όμως απ'όλα αυτά, τι σας έχω; Το αλατοπίπερο του FM, ο λόγος που έχω χάσει αμέτρητες ώρες ύπνου, η συνήθεια που δεν έγινε λατρεία αλλά ψυχαναγκασμός: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ.

Το καλοκαίρι είχα προνοήσει ν'αφήσω ένα σεβαστό ποσό στα ταμεία για να βουτήξουμε κανένα παιχτάκι με συμβόλαιο που λήγει. Είπαμε είμαι τσίπης. Αν μπορούσα θα προγραμμάτιζα όλη τη σεζόν από Γενάρη μήνα.

Λίγες εβδομάδες πριν, ήρθε ο Γιαννιώτης και μου ζήτησε να τον αφήσω να φύγει ώστε να επιστρέψει στην Ελλάδα. Να πω την αλήθεια δεν στενοχωρήθηκα ιδιαίτερα καθώς είχα ήδη πάρει την απόφαση να πορευτώ με καλύτερο τερματοφύλακα του χρόνου. Απλώς ήθελα να του ανανεώσω το συμβόλαιο πρώτα κι έπειτα να τον πουλήσω για να μην τον χάσω στο τζάμπα. Αυτό φυσικά δεν έγινε, τον έπεισα όμως να μείνει εδώ μέχρι το τέλος της σεζόν. Δεν είναι κακός ο Γιαννιώτης, ίσα ίσα αυτά τα τρία χρόνια που είναι μαζί μας μ'έβγαλε ασπροπρόσωπο στα μεγάλα παιχνίδια. Θέλω όμως κάτι ακόμη καλύτερο και κυρίως σταθερότερο.

Το βρήκα στο πρόσωπο του Francesco Bardi:
Spoiler: show
Image
Ιταλός τριαντακάτι, έμπειρος που όμως τώρα διανύει τα καλύτερά του χρόνια. Πήρε ένα από τα μεγαλύτερα συμβόλαια του ρόστερ και μπόλικο signing on fee. Απαίτησε τετραετές και αποφάσισα να του το δώσω. Δεν ξέρω πως θα είναι στα 37 του, ξέρω όμως τι να περιμένω τώρα κι αυτό είναι το καλύτερο τέρμα που θα παίζει στο Βέλγιο από τη νέα σεζόν.

Στη συνέχεια κινηθήκαμε για ένα παίκτη που προσπάθησα να φέρω δανεικό από την Ατλέτικο Μαδρίτης το καλοκαίρι. Κλασσικό regenάκι παλιών FM αφού παίζει D/ST ( C). Σ'ελεύθερη μετάφραση, το παλικαράκι είναι σέντερ μπακ που παίζει και σέντερ φορ. Φυσικά τον φέρνουμε για την άμυνα και θεωρώ πως ο Garciarena δεν θα μπορεί πλεόν να κοιμάται ήσυχος για την εξασφαλισμένη θέση του στη βασική ενδεκάδα. Ο Soufian Saidi είναι έτοιμος να του την αρπάξει.
Spoiler: show
Image
Απ'ότι καταλαβαίνω είναι το τρίτο στην ιεραρχία σέντερ μπακ της Ατλέτικο Μαδρίτης. Κι έχει κάνει και 8 συμμετοχές μέχρι τώρα. Μια χαρούλα.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jupiler Pro League


Αποτελέσματα
Spoiler: show
Image
Τελική βαθμολογία κανονικής περιόδου
Spoiler: show
Image

Στόχος επετεύχθη. Όχι τόσο γιατί η ομάδα τερμάτισε πρώτη – μικρή σημασία έχει αυτό – όσο γιατί μ'έπεισε ότι “το 'χει” και φέτος. Κερνάμε λουκουμάκι την Άντερλεχτ στην έδρα μας και υποβρύχιο την Γκενκ. Στο γραφικό Μπριζ δίνουμε την καλύτερη φετινή μας παράσταση στα εγχώρια κι ο Roussel τους κλείνει το σπιτάκι μ'ένα αλήτικο σεντερφορίσο χατ – τρικ. Ο πραγματικός όμως λόγος της αλλαγής της εικόνας μας είναι η μετάλλαξη του κυρίου Portillo από εξτρεμάκι σβούρα σε επιβλητικό διεμβολιστή της δεξιάς πλευράς. Μοιράζει ασίστ δεξιά κι αριστερά, ντριπλάρει μέχρι και τα ball boys, σκοράρει προσωπικές γκολάρες, μέχρι και άμυνα παίζει ο σκύλος ο παραγουανός. O Leoni ζήλεψε και έκανε αντίστοιχα πράγματα από τ'αριστερά ενώ o Riemer συνεχίζει ακάθεκτος τις εμφανίσεις που τον καθιστούν τον καλύτερο παίκτη του φετινού πρωταθλήματος. Αλλά γενικότερα όλη η ομάδα ανέβασε την απόδοσή της, σαν να διαβασαν το προηγούμενο ποστ μου και να το πήραν πατριωτικά.

Η βαθμολογία των playoffs λέει όλη την αλήθεια. Είμαστε οι καλύτεροι αλλά για να το σηκώσουμε και φέτος θα χρειαστεί να μασήσουμε σίδερα.


Image


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Champions League

Όσο πλησίαζε το πρώτο παιχνίδι απέναντι στη Ζενίτ, τόσο πίστευα ότι μπορούμε να πετύχουμε αυτό που στην αρχή της σεζόν θεωρούσα αδιανόητο. Οι Ρώσοι είναι πλουσιότεροι, έχουν καλύτερους παίκτες και περισσότερη εμπειρία. Αλλά δεν με τρομάζουν σε καμία περίπτωση. Αποφασίζω να μην αλλάξω την επιτυχημένη ευρωπαϊκή τακτική και να τους οδηγήσω σ'ένα παιχνίδι χαμηλού ρυθμού. Δεν θα γράψω το κλισέ, “να μην φάμε γκολ” και όλα γίνονται. Ας φάμε γκολ. Ξέρω ότι μπορούμε να τους βάλουμε κι εμείς στη Ρωσία. Να παίξουμε καλά θέλω. Με την άμυνα να έχει δέσει πλέον και τα πρώτα βιολιά να παίζουν την ενάτη του Μπετόβεν σε κάθε παιχνίδι, κατεβαίνουμε στην πρώτη αναμέτρηση αποφασισμένοι να πουλήσουμε πολύ ακριβά το τομάρι μας.
Spoiler: show
Image


Και το πουλήσαμε κοψοχρονιά και χωρίς πολλά παζάρια. Η Ζενίτ χωρίς καν να ιδρώσει παίρνει μια δίκαιη νίκη από μια φλύαρη Charleroi που δεν άξιζε τίποτα παραπάνω. Μας τσάκισαν με τις στημένες φάσεις τους και τις γρήγορες αντεπιθέσεις τους. Τα σέντερ μπακ έπαιρναν τις στροφές σαν τον Τερλέγκα και οι μπροστινοί μάλλον εξαφάνισαν τουλάχιστον δύο είδη πτηνών με τα σουτ – προσευχές. Προτού να πούμε Yakubovich, είμαστε ουσιαστικά εκτός Ευρώπης.


Στο δεύτερο παιχνίδι, κάνω εκτεταμένo rotation και αποχαιρετούμε με αξιοπρέπεια τον θεσμό.
Spoiler: show
Image

Δεν μπορώ να τους κρατήσω κακία, ήταν μια σπουδαία ευρωπαϊκή χρονιά. Ο αρχικός στόχος όπως είχα πει ήταν “να μην ξεφτιλιστούμε” και πετύχαμε πολλά παραπάνω. Ελπίζω του χρόνου να επιστρέψουμε δημήτριοι (κάπως ήθελα να τη χωρέσω αυτή την ατάκα :P ).


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cofidis Cup


Μετά το 3-1 στην έδρα της Οστάνδης για το μαλλιαρό κύπελλο, βάζουμε μέσα όλους τους περιθωριακούς του ρόστερ για να αποκτήσουν λίγο αγωνιστικό ρυθμό. Οι φιλοξενούμενοι το παλεύουν αλλά εν τέλει παραδίνονται στις ορέξεις μας.


Image


Στον ημιτελικό στεκόμαστε γι άλλη μια φορά κωλόφαρδοι καθώς αντιμετωπίζουμε την ανεβασμένη φέτος Mouscron. Αφήνουμε τις Club Brugge και Γάνδη να βγάλουν τα μάτια τους. Κι η Άντερλε κύριε; Η Άντερλε παιδιά μου κατάφερε κι έκανε κλαρινάκι από τους τωρινούς αντιπάλους μας κι έτσι δεν θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει το τρίτο συνεχόμενο κύπελλο. Αν πω ότι χάρηκα θα είναι ψέμα. Τους ήθελα ξανά στον τελικό, εναντίον μας, για να πάρω μια proper εκδίκηση.


Image


Στον πρώτο ημιτελικό η Mouscron έκανε το λάθος να προηγηθεί από το δεύτερο λεπτό. Ε πάρε κι αυτή, πάρε και την άλλη. Ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά κι άλλα δύο γκολάκια για να 'χετε να μας θυμάστε.

Ο επαναληπτικός ΔΕΝ ήταν μια τυπική διαδικασία. Κι αυτό γιατί στο 10ο λεπτό το σκορ ήταν ήδη 2-0 εναντίον μας και στο ημίχρονο ήταν 3-1. Και μετά από ένα σύντομο μάθημα περί θρησκειών και άλλων υπαρξιακών ζητημάτων στ'αποδυτήρια, όπου με πραότητα τους εξήγησα ότι είτε θα βγουν και θα κερδίσουν είτε θα τους σπάσω τα γόνατα με τη βαριά, μπήκαν στο γήπεδο και τους έβαλαν τρία γκολ. Ο αντίπαλος μετά το 3-2 το παράτησε, εμείς όχι.


Κι είμαστε στον τελικό όπου θα βρούμε τη Γάνδη η οποία προς μεγάλη έκπληξη όλων απέκλεισε τη Μπριζ.

Image



Στην πραγματικότητα αυτός ο αγώνας έγινε μετά το πρώτο παιχνίδι των playoffs. Και το πρώτο παιχνίδι των playoffs ήταν απέναντί τους. Δεν θα πω τι έγινε, αυτά στο επόμενο ποστ, το μόνο που θα πω είναι ότι λόγω αυτού του αγώνα αποφάσισα ν'αλλάξω εντελώς την τακτική μου απέναντί τους και να παίξω ένα πολύ επιθετικό 4-4-2 που σκέφτομαι να καθιερώσω από του χρόνου. Η Γάνδη στο σετ παιχνίδι είναι μανούλα και το είχε αποδείξει στο πρωτάθλημα. Ώρα ν'ανεβάσουμε λίγο την ένταση.





Image



Κι όταν το σκορ στο δεκάλεπτο είναι ήδη 2-0 και η ομάδα φτιάχνει ευκαρίες κάθε 3 λεπτά, ε δεν μπορείς να μην το πάρεις και λίγο πάνω σου για την προσαρμοστικότητα που έδειξες σαν προπονητής.



R.O.C. de Charleroi-Marchienne: Κυπελλούχος Βελγίου 2024/25


Με μία λέξη:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ueeEEXE7Po8[/youtube]
Last edited by migeo on Fri May 15, 2015 4:18 am, edited 2 times in total.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σ άρενε το κύπελο τόσο πολύ που το βάλες σ΄όλα τα spoiler :P
Κάνε ένα κόπο, ανέβασε το 2ο μισό της λίγκας.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Έλα μωρε τώρα μωρέ τώρα μωρέ τώρα. Λεπτομέρειες μωρέ τώρα μωρέ τώρα μωρέ τώρα. :-P

Διορθώθηκε. Πώς σου φάνηκε το νέο αίμα; Δεν θέλω σχόλια για την ηλικία του Bardi. :P
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3013
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Εξαιρετική ιστορία και φοβερή αφήγηση!!

Ο Roussel παστελωνει αβερτα βλέπω..Σαν τα σουσελ καποτε.. Στα ποσά εχει φτάσει χωρίς να έχει τελειώσει η σαιζον;;

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

@BuLLs3y3: Έχει φτάσει τα 30 γκολ στη σεζόν μέχρι τώρα. Όταν τον πήρα ως ελεύθερο το καλοκαίρι είχα θέσει ως στόχο τα 20 και τον έχει ξεπεράσει κατά πολύ. Ελπίζω να συνεχίσει να γαζώνει στα playoffs, γιατί αν δεν το κάνει, αυτά τα 30 γκολ δεν μου λένε τίποτα.

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Αυτό το "φοβερή αφήγηση" είναι το καλύτερο κομπλιμέντο που θα μπορούσες να μου κάνεις. :-D
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

migeo wrote: Πώς σου φάνηκε το νέο αίμα; Δεν θέλω σχόλια για την ηλικία του Bardi. :P
We've tied down a key player for the prime years of his career.

Επίσης, ωραία physical ο regen-Λαμπριάκος.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Season 24/25: The Playoffs (part one)

Σε αντίθεση με πέρυσι, φέτος μπαίνουμε στα playoff με επιβλητικό τρόπο. Είμαστε οι defending champions και φρέσκοι φρέσκοι κυπελλούχοι, έχουμε βρει φόρμα και όλοι οι παίκτες είναι ετοιμοπόλεμοι.

Image

Άντερλεχτ και Μπριζ ετοιμάζονται να αμφισβητήσουν τον τίτλο μας, η ποτάνα η Σκόντα Λιέγης καραδοκεί στη γωνία μπας και κάνει το θαύμα, ενώ Γάνδη και Βέστερλο ουσιαστικά δεν στοχεύουν σε τίποτα και θα παίξουν το ρόλο της ομάδας που ΠΡΕΠΕΙ να κερδίσει κάθε διεκδικητής του τίτλου αν θέλει να λέγεται τέτοιος (τι ωραία που απέφυγα το κλισέ "ρυθμιστής του ομίλου", μπράβο μου :-D ).

Image

Τα πρώτα πέντε παιχνίδια μας πάνε κάπως έτσι:

Image

και η βαθμολογία μετά το πέρας του πρώτου μισού διαμορφώνεται ως εξής:

Image


Εσύ δεν ήθελες nailbiter πουλάκι μου; Εσύ δεν ήθελες κατά δήλωσή σου "να καπνίσω ένα πακέτο τσιγάρα και να πιω το μισό μπουκάλι από την αγωνία μου"; Ε πάρτο και μη μιλάς. Μέχρι το τέλος έτσι θα πάει. Αν θες δεύτερη συνεχόμενη κούπα, θα φας ατσάλι και θα φτύσεις μπρόκες (ναι, με "μπ"). Βέλγιο ξε-Βέλγιο, το περσινό πανηγύρι ήταν η εξαίρεση. Τώρα μας πήραν όλοι χαμπάρι.

Κατά τα λοιπά, η Μπριζ επιβεβαιώνει την υποψία μου ότι είναι ομάδα για playoffs και κάνει ένα εξαιρετικό πρώτο μισό. Τσίμπησε και βαθμό στην έδρα μας, ένα βαθμό που δεν άξιζε σε καμία περίπτωση. Αλλά όταν κάνεις 18 σουτ στο στόχο, ο αντίπαλος 6 και το σκορ λήγει 1-1 τότε το δικό σου το κεφαλάκι πρέπει να χτυπάς στον τοίχο.

Η Άντερλεχτ από την άλλη κάνει κακάκια για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν και χαρίζει στην Βέστερλο τον μοναδικό της βαθμό μέχρι τώρα. Ναι, ξέρω, μας κέρδισε 3-2 γιατί μιλάω; Γιατί είμαι από πάνω της, γιατί την έπαιζα μονότερμα στο μισό παιχνίδι, γιατί χάνει από τη Βέστερλο. Γι αυτό. Κι έχει και Μπριζ, Σταντάρντ εκτός έδρας στο δεύτερο γύρο πέραν από εμάς. Βγάλτα πέρα να σου βγάλω το καπέλο κυρά μου.

Το 2-2 με τη Γάνδη είναι το παιχνίδι που σας είπα ότι άλλαξε τα σχέδιά μου για τον τελικό κυπέλλου. Το σκορ στο 8' ήταν 0-2, μειώσαμε πριν το ημίχρονο και ισοφαρίσαμε λίγο πριν μπει το τελευταίο τέταρτο. Αλλά με τρόμαξε η απόδοσή μας και είπα να τους αιφνιδιάσω στο παιχνίδι που ακολουθούσε τρεις μέρες μετά. Τουλάχιστον, παρά την πεντάρα, η Γάνδη δεν έχασε την ψυχραιμία της και πέρασε πριονοκορδέλα την Άντερλεχτ. Μπράβο Γάνδη.

Η δύσκολη νίκη με 1-0 επί της Βέστερλο συνοδεύτηκε κι από τον σοβαρό τραυματισμό του Roussel. 2-3 εβδομάδες έξω λένε οι physios μου, πάνω που είχα αποφασίσει να συνεχίσω το 4-4-2 με τον Γάλλο και τον Etcheverry μπροστά. Ο ουρουγουανός πάντως μας έδωσε τη νίκη με πλασεδάρα απ'το ύψος της περιοχής σ'ένα παιχνίδι που βρώμαγε γκέλα όσο κανένα άλλο.

Και πάμε σ'αυτό που ξέρω πως όλοι περιμένετε. Τι έγινε μωρή Σκόντα όλα καλά; Ήρθες λέει και μας δούλευες για τις συντριβές της κανονικής διαρκείας; Τώρα τι έχεις να πεις; Κούπα πότε θα σηκώσεις; ΠΟΤΕ!

Off Topic:
αύριο το δεύτερο μέρος
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μονορουφι 3 σελιδες αλλα εισαι ωραιος!!! :D
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Season 24/25: The Playoffs (part two)


Για την 36η αγωνιστική ταξιδεύουμε στην έδρα της Γάνδης σ'ένα παιχνίδι στο οποίο η Μπριζ περιμένει ένα στραβοπάτημα μας ώστε ν'ανέβει μόνη πρώτη.

Αυτό δεν έρχεται. Για εμάς δηλαδή. Γιατί την ώρα που εμείς παίρναμε ένα μεγάλο διπλό στην έδρα της φιναλίστ του Κυπέλλου, η Μπριζ έχανε 2 βαθμούς στην έδρα της Σκόντα Λιέγης και άφηνε την κορυφή εξ'ολοκλήρου δική μας. Η Άντερλε συνεχίζει να τα κάνει πάνω της και φέρνει εντός έδρας ισοπαλία με τη Βέστερλο.

Αποτελέσματα
Spoiler: show
Olympique Charleroi

Image

Club Brugge

Image

Anderlecht

Image
Βαθμολογία
Spoiler: show
Olympique Charleroi 44
Club Brugge 42
Anderlecht 40
Έτσι, στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής, η Άντερλε έρχεται στην έδρα μας με το μαχαίρι στο λαιμό. Είτε κερδίζει και ξαναμπαίνει στο παιχνίδι του τίτλου, είτε χάνει και τον ξεχνάει για δεύτερη συνεχή σεζόν. Τα βρίσκουμε κάπου στη μέση με το τελικό 1-1 να με αναγκάζει να ψάχνω μαξιλάρι για να μπορέσω να ουρλιάξω χωρίς να ξυπνήσω όλο το λεκανοπέδιο Αττικής. Χάνουμε ευκαιρίες για να τους διασύρουμε με σκορ ικανό να τους αναγκάσει να μη δηλώσουν συμμετοχή στο επόμενο πρωτάθλημα. Σ'άλλο ένα ντέρμπι αποτυγχάνουμε να πάρουμε τη νίκη λόγω αστοχίας στην τελική προσπάθεια. Roussel γύρνα, θα γίνω κολομπίνα.

Πατώντας το "Βγείτε από τον αγώνα" βλέπω στην οθόνη μου το πιο όμορφο πράγμα μετά από τις γυμνές φωτογραφίες της Kate Upton. Η Γάνδη βάτεψε τη Μπριζ μέσα στο σπιτάκι της κι εγώ δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω: να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο που δεν κερδίσαμε ή να πανηγυρίσω για την αύξηση της διαφοράς;

Αποτελέσματα
Spoiler: show
Olympique Charleroi - Anderlecht

Image

Club Brugge

Image
Βαθμολογία
Spoiler: show
Olympique Charleroi 45
Club Brugge 42
Anderlecht 41
Η 38η αγωνιστική μας βρίσκει να ταξιδεύουμε με προορισμό τη Λιέγη, όπου θα αντιμετωπίσουμε την τοπική Σκόντα. Με τις ξεφτίλες της κανονικής διάρκειας να έχουν ξεχαστεί έπειτα από την πεντάρα που τους ρίξαμε στον πρώτο γύρο των playoffs και τον Roussel στην αποστολή μετά από 3 εβδομάδες, πάμε να πάρουμε τη νίκη απέναντι στους αδιάφορους γηπεδούχους. Αντ'αυτού οι φιλάθλοι (ο τόνος στο άλφα) παρακολουθούν ίσως το χειρότερο παιχνίδι των playoffs. Εμείς φλύαροι κι ανούσιοι, οι άλλοι βαριόσαντο, το 0-0 αναπόφευκτο. Κι η Μπριζ βρίσκει ελπίδα...

...την οποία χάνει άμεσα καθώς η μεγάλη, η ΤΕΡΑΣΤΙΑ Βέστερλο, εξελίσσεται σ'ένα σύγχρονο Φωστήρα της χώρας που δεν υπάρχει! Παίζοντας χωρίς πίεση διαλύει με 2-0 την Μπριζ και μας προσφέρει την ευκαιρία να κερδίσουμε το πρωτάθλημα με νίκη στην έδρα μας την επόμενη αγωνιστική. Κι επειδή το FM γνωρίζει από ειρωνεία, η ομάδα που θα χρειαστεί να κερδίσουμε είναι φυσικά η Βέστερλο.

Α ναι, η Άντρελε έφερε 1-1 στην έδρα της με τη Μπριζ αλλά who the fuck cares anymore?

Αποτελέσματα
Spoiler: show
Olympique Charleroi

Image

Club Brugge

Image

Anderlecht

Image
Βαθμολογία
Spoiler: show
Olympique Charleroi 46
Club Brugge 42
Anderlecht 42
Μία αγωνιστική πριν το τέλος λοιπόν, έχουμε την ευκαιρία να κερδίσουμε το δεύτερο συνεχόμενο πρωτάθλημά μας και να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ένα πυροτέχνημα αλλά η νέα μεγάλη δύναμη του βέλγικου ποδοσφαίρου. Στο άλλο παιχνίδι, η Μπριζ φιλοξενεί την Άντρελε με το ένα μάτι στην έδρα μας. Η Βέστερλο έχει κόψει βαθμούς από τους 2 άλλους διεκδικητές του τίτλου. Μπορεί να κάνει το ίδιο και σε μας;

Μπαίνουμε στο παιχνίδι διατηρώντας μια νευρική κατοχή απέναντι στην αδιάφορη αντίπαλό μας. Δημιουργούμε μόνο εκτός περιοχής καθώς η Βέστερλο αμύνεται σωστά. Ευτυχώς είναι ακίνδυνη και δεν δείχνει διάθεση να βγει μπροστά και να μας απειλήσει...

...τουλάχιστον μέχρι το 30' όταν με μια αντεπίθεση ανοίγει την άμυνά μας σαν βεντάλια και μας το καρφώνει. 0-1 και παγωμάρα στο γήπεδο. Την ίδια ώρα στο ντέρμπι των δευτεροτρίτων η Μπριζ με την Άντερλεχτ είναι στο 1-1. Στο τεσσαρακοστό λεπτό εκείνου του παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι παίρνουν το προβάδισμα αλλά ελάχιστοι το πανηγυρίζουν.

Κι αυτό γιατί στο ίδιο λεπτό εμείς έχουμε γυρίσει το παιχνίδι μας και πάμε στ'αποδυτήρια προηγούμενοι. Η καταιγίδα που ακολουθεί στο δεύτερο ημίχρονο ήταν απλά το κερασάκι στην τούρτα μιας εξαιρετικής σεζόν.

5-1 τελικό σκορ και η Olympique Charleroi πανηγυρίζει το δεύτερο πρωτάθλημα στην ιστορία της!

Αποτελέσματα
Spoiler: show
Olympique Charleroi

Image

Club Brugge - Anderlecht

Image
Βαθμολογία
Spoiler: show
Olympique Charleroi 49
Club Brugge 45
Anderlecht 42

Στην τελευταία αγωνιστική
κατεβαίνουμε αδιάφοροι και τρώμε μια πεντάρα από την Μπριζ, μια πεντάρα που -για διαφορετικούς λόγους βέβαια- ελάχιστα ένοιαξε και τις δύο ομάδες.

Η Άντρελε συνεχίζει το σόλο κλαρίνο και χάνει κι από τη Σκόντα Λιέγης.

Αποτελέσματα
Spoiler: show
Club Brugge - Olympique Charleroi

Image

Anderlecht

Image
Τελική Βαθμολογία

Image


Image




R.O.C. de Charleroi-Marchienne: Πρωταθλήτρια Βελγίου 2024/25


Και η διοίκηση εκπληρώνει το μεγάλο μου όνειρο. Το La Neuville, η ιστορική έδρα μας, ένα γήπεδο που περίμενε πολλά χρόνια για να ζήσει αυτές τις μεγάλες στιγμές δεν μας χωράει πια. 11.600 θέσεις είναι πολύ λίγες πλέον. Με τα οικονομικά της ομάδας να βρίσκονται στην καλύτερη κατάσταση από τότε που ανέλαβα, πείθω τον πρόεδρο να χτίσει ένα καινούριο γήπεδο. Κάτι που με χαροποίησε περισσότερο κι από την κατάκτηση του πρωταθλήματος. ΜΠΡΑΒΟ ΠΡΟΕΔΡΕ, ΕΝΑΣ ΕΣΥ, ΕΝΑΣ Ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΚΙ ΕΝΑΣ Ο ΜΠΕΡΝΑΜΠΕΟΥ!


Image


Ταυτόχρονα επιβεβαιώνεται ο ισχυρισμός μου. Είμαστε κι επισήμως στις κορυφαίες ομάδες του Βελγίου.


Image


Η διοίκηση ανακοινώνει τ'αρχικά μπάτζετ και είναι γενναιόδωρη. Η προσεκτική διαχείριση, οι σωστές αγοραπωλησίες και η συμμετοχή στο Champions League αποφέρουν καρπούς. Μια μεγάλη πώληση κι η ομάδα είναι έτοιμη να ενισχυθεί ακόμη περισσότερο.


Image



Αλλά αυτό θα είναι απόφαση του επόμενου προπονητή. Λίγες ημέρες μετά τα πανηγύρια για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, η Monaco ανακοινώνει την πρόσληψή μου για τα επόμενα 3 χρόνια.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dOibtqWo6z4[/youtube]
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3313
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Ωραίος! Αφου καθιέρωσες την ομάδα στην κορυφή ήρθε η ωρα να δοξαστείς σε μεγαλύτερο επίπεδο. :wink:
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν τελείωσες και τυπικά με το πρωτάθλημα:
Spoiler: show
Image
Κι όταν έσκασε η πρόταση από Monaco:
Spoiler: show
Image
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Post Reply

Return to “Rest of the World”