Lyon

Post Reply
Important
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Olympique Lyonnais

Image

Πληροφορίες Ομάδας

Image

Οικονομικά

Image
Τα οικονομικά της Lyon είναι πολύ καλά! Το μπάτζετ με 2-3 πωλήσεις μπορεί να ανέβει, αλλά και χωρίς τις πωλήσεις είναι καλό για πρώτη χρονιά!

Ροστερ

Τερματοφύλακες

Image
:arrow: Anthony Lopes: Καλός τερματοφύλακας, αλλά μπορείτε να βρείτε και καλύτερο και να πάει δεύτερος αυτός και είστε καλυμμένοι!
:arrow: Mathieu Gorgelin: Τίποτα το ιδιαίτερο μας αποχαιρετά!

:!: Πρέπει να προχωρήσετε στην απόκτηση ενός τερματοφύλακα!

Αμυντικοί Δεξιά

Image
:arrow: Cristophe Jallet: Βασικός, παίρνει όλη την πλευρά, τρία χρόνια ακόμα τα έχει!
:arrow: Corentin Tollisso: Αναπληρωματικός του Jallet αλλά στο μέλλον θα τον αντικαταστήσει επάξια, δώστε του ευκαιρίες ή αν θέλετε δώστε τον δανεικό για έναν χρόνο!
:arrow: Mouhamadou Dabo: Δεν θα χρησιμοποιηθεί σε αυτή την θέση, εκτός αν δεν μπορούν να παίξουν οι προηγούμενοι!
:arrow: Lindsay Rose: Αναπληρωματικός και αυτός σαν δεύτερη επιλογή, έχει μέλλον δώστε ευκαιρίες και σε αυτόν!
:!: Είστε καλυμμένοι σε αυτή την θέση!


Αμυντικοί Αριστερά

Image
:arrow: Henri Bedimo: Ότι ισχύει και για τον Jallet!
:arrow: Mouhamadou Dabo: Θα δίνει ανάσες στον Bedimo!
:arrow: Samuel Umtiti: Μπορεί να παίξει και ως αριστερός μπακ, αλλά προτιμάτε ως κεντρικό αμυντικός!
:!: Αν δεν σας κάνει ο Dabo ούτε για αναπληρωματικός τότε μπορεί να κινηθείτε στην αγορά, αλλιώς είστε πλήρης!


Κεντρικοί Αμυντικοί

Image
:arrow: Samuel Umtiti: Βασικότατος, βγαίνει μόνο αν είναι τιμωρημένος!
:arrow: Bakary Kone: Μπορεί να μην σας γεμίζει το μάτι λόγο αστεριών, αλλά στην πορεία ανεβαίνει πολύ, αν δεν τον θέλετε τον διώχνετε και παίρνετε άλλον!
:arrow: Lindsay Rose: Μπορεί να δώσει ανάσες και σε αυτή την θέση!
:arrow: Milan Bisevac: Επειδή ξεκινάει τραυματίας, δεν θα βοηθήσει άμεσα! Μπορείτε να τον περιμένετε, να του δώσετε ευκαιρίες και να κρίνετε!
:!: Πιστεύω είναι πλήρης αυτή η θέση!


Αμυντικοί Μέσοι

Image
:arrow: Maxime Gonalons: Βασικός!
:arrow: Sidy Kone: Τίποτα το ιδιαίτερο, μας αποχαιρετά!
:arrow: Jordan Ferri: Ο μικρός είναι ο αντικαταστάτης του Gonalons! Δώστε του ευκαιρίες είτε ως αμυντικός μέσος, είτε κεντρικός μέσος
:arrow: Arnold Mvuemba: Αναπληρωματικός
:!: Είστε πλήρης σε αυτή την θέση για πολύ καιρό


Κεντρικοί Μέσοι

Image
:arrow: Yoann Gourcuff: Βασικότατος!
:arrow: Clement Grenier: Μαζί με τον Gourcuff και τον Gonalons είναι ότι καλύτερο διαθέτει η ομάδα στο κέντρο της!Βασικό και αυτός!
:arrow: Steed Malbranque: Ο "παππούς" της ομάδας! Μπορεί να δώσει ανάσες στους από πάνω!
:arrow: Nabil Fekir: Είναι στην κρίση σας! Είτε τον στέλνετε δανεικό ή το κρατάτε δίνοντας του ευκαιρίες και βλέπετε τι τον κάνετε στο μέλλον!
:!: Πλήρης και εδώ!


Μεσοεπιθετικοί Αριστερά

Image
:arrow: Rachid Ghezzal: Αν βάλετε το Gourcuff στο κέντρο, τότε παίζει βασικός, αν δεν τον εμπιστεύεστε κινηθείτε για την απόκτηση κάποιου έμπειρου!
:arrow: Nabil Fekir: Ισχύει ότι είπαμε πιο πάνω!
:arrow: Yoann Gourcuff: Είναι στην κρίση σας που θα παίζει!
:!: Χρειάζεστε ενίσχυση σε αυτή την θέση!


Μεσοεπιθετικοί Δεξιά

Image
:arrow: Clinton N'Jie: Τίποτα ιδιαίτερο μας αποχαιρετά!
:arrow: Alexandre Lacazette: Το αστέρι της ομάδας! Η έλλειψη εξτρεμ (στην περίπτωση που χρησιμοποιείτε εξτρεμ στην τακτική σας) σας αναγκάζει να τον τραβήξετε δεξιά!
:arrow: Mohamed Yattara: Βοηθάει δίνοντας ανάσες στον Lacazette
:!: Άμεση ενίσχυση!


Επιθετικοί

Image
:arrow: Nabil Fekir: Τα είπαμε παραπάνω!
:arrow: Clinton N'Jie: Τα είπαμε παραπάνω!
:arrow: Alexandre Lacazette: Τα είπαμε παραπάνω!
:arrow: Yassine Benzia: Μπορεί να σταθεί σαν βασικός και όταν "κολλάει" ο Lacazette αναλαμβάνει αυτός!
:!: Μπορείτε αν θέλετε να πάρετε έναν επιθετικό!


Σύστημα

Image
Αυτό είναι το σύστημα που έχω επιλέξει εγώ!

Λόγοι για να ξεκινήσει κάποιος με την Lyon
:arrow: Η Ομάδα ψάχνει κάποιον να την ξανά φέρει στην κορυφή με τα την σεζόν 2007-08!
:arrow: Διαθέτει παίχτες με ταλέντο!
:arrow: Έχει καλές ακαδημίες για ανάδειξη και άλλων ταλέντων!
:arrow: Γιατί είναι σε ένα από τα αμφίρροπα πρωταθλήματα στον κόσμο!


Υ.Γ: Είναι η πρώτη μου προσπάθεια για ανάλυση ομάδας, οπότε να είστε επιεικείς και οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή!
Last edited by Important on Wed Mar 04, 2015 7:19 pm, edited 1 time in total.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Τρομερή επιθετική τριάδα με Ghezzal, Lacazette & Benzia.
Grenier, Gonalons & Umitti επίσης παιχταράδες. Πάντως χρειάζεται οπωσδήποτε ένας τερματοφύλακας ( Frederik Ronnow), ένα αριστερό μπακ (Jere Uronen) και πώληση του Dabo ή Bedimo, Κάποιος κεντρικός μέσος (κατα προτίμηση DLP)
Important
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Ο Ronnow στην 15.3 ξεκινάει με 6 μήνες τραυματίας οπότε δεν αξίζει! (Δεν σε αφήνει κιόλας, γιατί δεν περνάει ιατρικές εξετάσεις)! Προς το παρόν αριστερό μπακ εγώ δεν χρειάστηκα άλλο, αλλά τώρα στο χειμώνα θα κοιτάξω να πάρω έστω δανεικό μέχρι το καλοκαίρι! Τέρμα πήρα δανεικό έναν Βραζιλιάνο και το καλοκαίρι θα αγοράσω έναν καλό! Ο Benzia χώνει αβέρτα!
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Bedimo μεγάλη παιχτάρα. Σού δίνει περιθώριο να τον έχεις 3 χρόνια και να βρεις μια ταλεντάρα για μακροπρόθεσμο αντικαταστάτη του.
Important
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Ναιι αν του δώσεις και ευκαιρίες γίνεται καλος!

Στάλθηκε από το LG-E460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Όσοι έχετε παίξει με Λυον το σέιβ έχει ενδιαφέρον? Ή μετά απο 2-3 σεζόν γίνεται σχετικά εύκολο?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Περσι που το ροστερ ηταν ολοιδιο ειχα κανει το μεγαλυτερο σεηβ που εμεινα στην ιδια ομαδα ποτε.
Important
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Εγω προσωπικά την πρώτη χρονια πήρα πρωτάθλημα και μετα επρεπε να περάσω 3 σεζον για να ξανα παρω, προφανως και εκανα κατι λαθος (πουλησα βεβαια και λακαζετ 70εκ) εγω γιατι εκανα γκελες με καθε χωριο της Γαλλίας, αλλα εχει ενδιαφέρον! Ενδιαφέρον επίσης εχει και η Μαρσειγ και η Γκινγκαμπ θα ελεγα!

Στάλθηκε από το LG-V400 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγω περυσι ειχα ενα τρομερο save με Λυων το οποιο κρατησε 8 χρονιες!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Image
dilios
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 29, 2014 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ομαδαρα η Λυων,μπορειτε να δειτε εξελιξη σε μια ιστορια που εχω κανει σε βαθος τριων χρονων.Για μενα ο Γκουρκιφ πρεπει να φυγει αμεσως γιατι ειναι φιλασθενος και γλυτωνεις μισθους και εγω πηρα και 7μ απο την Τσελσι.ο λακαζετ παει δεξια και ο Μγουεμπα στεκεται στον αξονα διπλα στο Γκρενιε τουλαχιστον για αρχη.Περνεις τα λεφτα και περνεις αριστερο χαφ και εναν εμπειρο επιθετικο να βοηθαει σαν αλλαγη του Μπενζια
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Ξεκίνησα και φέτος σέηβ με Λυών τελικά.

Μόνο μια μεταγραφή δεξιού εξτρέμ έκανα για 3εκ, συγκεκριμένα του Τσέχου Jan Kopic, που ξεκίνησε μέτρια αλλά ολοκλήρωσε τη σεζόν ως πρώτος σκόρερ της ομάδας μαζί με τον Lacazette.

Image


Και τους 4 φορ τους χρησιμοποίησα δεξιά ενώ ο Lacazette έπαιξε και αριστερά. Στο μέσο της σεζόν έκλεισε ο Dabo στη Lille και πήρα τζάμπα δανεικό τον Flanagan. Προσωπικά προτίμησα να δώσω παιχνίδια στους νεαρούς Fekir και Ferri παρά στον Mvuemba ή τον Fofana που χάνει σχεδόν όλη τη 1η σεζόν λόγω τραυματισμού.
Για τη 2η σεζόν πήρα Corchia αντί Jallet, ανέβασα τον Ngouma αντί του Kone και πήρα τον Hughes κυρίως γιατί μπορούσα αλλά και σαν ασφάλεια αν φύγει ο Grenier που δεν ανανεώνει αλλά δεν σκοπεύω και να πουλήσω ή του Gourcuff που μεγαλώνει. Για αριστερά πήρα τον Ruben Garcia που έχει μεγαλύτερο ταβάνι από τον Ghezzal. Επίσης ο Leali ήταν ελεύθερος και τον πήρα για αναπληρωματικό τέρμα.


Μέσα στη σεζόν αδιαφόρησα για κύπελλα και europa league για να κυνηγήσω τη 2η θέση που οδηγεί απευθείας στους ομίλους του Champions League. Μεχρι το μέσο της σεζόν μόνο η Παρί είχε ξεφύγει μπροστά και από εκείνο το σημείο και μετά πέρασα και εγώ την Lille για να έρθει άνετα η 2η θέση.


Image
Συνολικά ρόστερ

Image



υγ κάτι που νομίζω πρέπει να αναφερθεί είναι πως η ομάδα μπαίνει σε καινούριο γήπεδο κατά την 2η σεζόν.
Important
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Οπα ναι, αυτο για το γηπεδο δεν ειχα αναφέρει λαθος μου!

Στάλθηκε από το LG-V400 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
dilios
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 29, 2014 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τσεκαρε την ιστορια μου,τριτη σεζον πηρα κουπα,καλες μεταγραφες παντος!!
Important
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Tue Feb 24, 2015 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Στο save μου πηρα την πρώτη χρονια κουπα και μετα ξανα αππ 3 σεζόν (δεν ξερω πως τα κατάφερα να κανω 3χρονια μην με ρωτας)

Στάλθηκε από το LG-V400 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

νομίζω είναι ενα καλό SAVE η LYON καθώς δεν έχει τα άπειρα φράγκα όπως PSG και Monaco. Πολύ ωραία ανάλυση 8)
roma pizza
Post Reply

Return to “Rest of the World”