Κιτρινο η ελπιδα μας...

Post Reply
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περασε καιρος, η αναμονη για να καθησω στο τιμονι της ομαδας της καρδιας ηταν μεγαλη. Η ωρα ομως ηρθε.

Image

Η αρχικη 11αδα για τα φιλικα προετοιμασιας

Image

τα φιλικα μας

Image

Μεταγραφες δε θα γινουν στο πρωτο παραθυρο μιας και ηθελα να ξεκινησω οπως ξεκινησε και η ομαδα στην πραγματικοτητα.

Στη φετεινη ιστορια ειπα να βαλω και μερικους στοχους προσωπικους και αναλογα με τα αποτελεσματα θα παιρνω και συγκεκριμενες αποφασεις.

Στοχοι (για αρχη)

1) πρωτο σκορερ πρωταθληματος (εαν δεν τα καταφερουμε, θα πουληθουν τουλαχιστον οι μισοι επιθετικοι στο τελος της χρονιας)
2) καλυτερη αμυνα στο πρωταθλημα (Αν δεν τα καταφερουμε, την επομενη χρονια θα παιξουμε με 5-4-1 συστημα)
3) καλυτερη επιθεση στο πρωταθλημα (Αν δεν τα καταφερουμε, την επομενη χρονια θα παιξουμε με 3-4-3 συστημα)


Καλη αρχη
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βρε τρελάρα τι σύστημα είναι αυτό; :D

Καλή επιτυχία!!!
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το συστημα αλλαξε λιγακι και ενω προσπαθω να κρατησω τις θεσεις ιδιες, τις γυρισα ελαχιστα πισω για καλυψη.

Image

τα αποτελεσματα των φιλικων τα οποια μας εκαναν να αλλαξουμε και το συστημα

Image

το κυπελλο αρχισε και ξεκινησαμε με 2 νικες επι του ηρακλη ψαχνων για τον πρωτο γυρο του κυπελλου

Image

μπηκαμε στον ομιλο και μετα τον πρωτο αγωνα και ηττα απο την Ξανθη...

Image
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια στεναχωρη ημερα για τον συλλογο

Image
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η τελικη βαθμολογια του πρωταθληματος πριν τα πλευ οφ

Image

πρωτοι σκορερ

Image

ολοι οι αγωνες μας (δε θελω σψολια για τον αγωνα με την Καλλιθεα!)

Image

οι αγωνες κυπελλου και ο αποκλεισμος

Image

Image

περιμενουμε να δουμε τι θα γινει με την ανοδο αλλα οσο αφορα τους στοχους που εθεσα στην αρχη της χρονιας...

1) Αραβιδης, Ντακολ και Μπρεσεβιτς θα ψαξουν να βρουν ομαδα
2) εχουμε την 2η καλυτερη αμυνα (θα αλλαξει συστημα)
3) εχουμε την καλυτερη επιθεση
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα αποτελεσματα των πλευ οφ

Image

οχι κι ασχημα! επιτελους, επιστρεψαμε. Σε λιγο οι μεταγραφες του καλοκαιριου και τα φιλικα.
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οι μεταγραφες του καλοκαιριου.

Προσπαθησαμε να φτιαξουμε λιγο τον κορμο της ομαδας, ωστε να μην υπαρχει συζητηση υποβιβασμου και να στερεωθουμε στην Σουπερλιγκα απο την πρωτη χρονια.
Spoiler: show
Image Image Image

Image Image Image

Image
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καθολου ασχημα και στα φιλικα μας. Η ομαδα δειχνει οτι ανεβηκε για να μεινει

Image
User avatar
Stathis_2191
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Thu Dec 25, 2014 7:48 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα Βαγγέλη να σε ρωτήσω αντιμετώπισες προβλήματα με παίχτες που ήθελαν να αποχωρίσουν μετά την άνοδο στην superleague??
Και κάτι τελευταίο απο μεταγραφές προσωπικού τι έχεις κάνει??
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stathis_2191 wrote:Καλησπέρα Βαγγέλη να σε ρωτήσω αντιμετώπισες προβλήματα με παίχτες που ήθελαν να αποχωρίσουν μετά την άνοδο στην superleague??
Και κάτι τελευταίο απο μεταγραφές προσωπικού τι έχεις κάνει??
Υπηρχαν μερικοι παικτες που ηθελαν να φυγουν οσο ημασταν στην Β' γιατι ηθελαν να πανε σε μεγαλυτερα πρωταθληματα. και φετος υπαρχουν αλλα οχι τοσοι. Και να σου πω την αληθεια, εκτος απο 3-4 οι αλλοι ας πανε οπου θελουν!

Οσο για προσωπικο, δυστυχως η ευτυχως ο τροπος που συνηθως παιζω ειναι να μην πολυασχολουμαι με προπονητες κτλ μεχρι να ειναι μεγαλη η ομαδα γιατι μου τη σπαει ο καθε μικρος προπονητακος να λεει οχι. Οποτε καθομαι με οσους εχω και μετα απο κανα πρωταθλημα αρχιζω σιγα σιγα τις μεταγραφες. Συνηθως ξεκιναω με Ass Man, scouters και μετα εναν εναν τους προπονητες. Εδω να πω οτι οι προπονητες δε με ενδιαφερουν αν δεν εχω παικτες που θελω να μεινουν για χρονια. Και συνηθως τις πρωτες χρονιες παιζω με παικτες που πανε κι ερχονται
User avatar
Antoarva21
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Fri Nov 14, 2014 1:03 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιος καλη συνεχεια
Image
dimitris_21
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Tue Jan 13, 2015 11:33 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stathis_2191 wrote:Καλησπέρα Βαγγέλη να σε ρωτήσω αντιμετώπισες προβλήματα με παίχτες που ήθελαν να αποχωρίσουν μετά την άνοδο στην superleague??
Και κάτι τελευταίο απο μεταγραφές προσωπικού τι έχεις κάνει??

Εμενα μου χαν σπασει τα νευρα που ηθελαν να κανουν αλμα στην ακριερα τους πηγαινοντας στον Λεβαδειακο και τον Εργοτελη. Ακομα και οταν ειχα εξασφαλισει την ανοδο και ειχα παει τελικο κυπελλου, μου πε ο Μαπακκης οτι θελει να φυγει για μια μικρο ολλανδικη. Και στο τελος της συζητησης με απειλησε κιολας -toixos2 οτι αυτος και οι συμπαικτες του θα μου κανουν τη ζωη δυσκολο(παροτι ειναι γενικα πολυ ευχαριστημενοι).
Για το πρoσωπικο εφαγα 1500 χυλοπιτες.
User avatar
Stathis_2191
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Thu Dec 25, 2014 7:48 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα σε κάθε save που ξεκινάω ο πρώτος που θέλει να φύγει και να πάει σε μεγαλύτερη ομάδα (Νίκη Βόλου) -toixosmesh είναι ο ανάκογλου αλλά του υπόσχομαι ότι θα ενισχύσω το ρόστερ και κάνω 2-3 μεταγραφές και είμαι κομπλέ. Μου έχει τύχει και εμένα αυτό με τον μπακάκη στο προηγούμενο save πήρα την άνοδο με διπλάσιους βαθμούς απο τον δεύτερο έφτασα τελικό κυπέλλου και μετά άρχισε να με απειλεί πως αν δεν τον αφήσω να φύγει θα μου κάνει την ζωή δύσκολη και μετά άρχισαν οι μαζικές αποχωρήσεις (μπακάκης,πλατέλλας,αραβίδης,barbosa κ.λ.π.)

Όσο για το προσωπικό έχω βρεί κάποια άτομα για να ανεβάσω την ομάδα απο την β' εθνική τρένο. Μετά στην superleague δεν μπορώ να βρώ βοηθό προπονητή με τίποτα και κάποιοι βραζιλιάνοι προπονητές που στο FM14 έρχονταν με πολύ λίγα λεφτά φέτος δεν δέχονται ούτε πρόταση να τους κάνω.
dimitris_21
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Tue Jan 13, 2015 11:33 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stathis_2191 wrote:Εμένα σε κάθε save που ξεκινάω ο πρώτος που θέλει να φύγει και να πάει σε μεγαλύτερη ομάδα (Νίκη Βόλου) -toixosmesh είναι ο ανάκογλου αλλά του υπόσχομαι ότι θα ενισχύσω το ρόστερ και κάνω 2-3 μεταγραφές και είμαι κομπλέ. Μου έχει τύχει και εμένα αυτό με τον μπακάκη στο προηγούμενο save πήρα την άνοδο με διπλάσιους βαθμούς απο τον δεύτερο έφτασα τελικό κυπέλλου και μετά άρχισε να με απειλεί πως αν δεν τον αφήσω να φύγει θα μου κάνει την ζωή δύσκολη και μετά άρχισαν οι μαζικές αποχωρήσεις (μπακάκης,πλατέλλας,αραβίδης,barbosa κ.λ.π.)

Όσο για το προσωπικό έχω βρεί κάποια άτομα για να ανεβάσω την ομάδα απο την β' εθνική τρένο. Μετά στην superleague δεν μπορώ να βρώ βοηθό προπονητή με τίποτα και κάποιοι βραζιλιάνοι προπονητές που στο FM14 έρχονταν με πολύ λίγα λεφτά φέτος δεν δέχονται ούτε πρόταση να τους κάνω.
Δηλαδη τελικα τους εδιωξες? Ποσο πουλησες τον καθενα? Εχεις δοιμασει να τους τιμωρησεις(πχ να στειλεις καποιον στη Β ομαδα)? Γιατι το σκεφτηκα αλλα φοβαμαι μην τα κανω χειροτερα. Αν διωχνουμε οποιον μας το ζηταει, μετα δε θα πιστευουν ολοι οτι μπορουν να φυγουν οποτε θελουν? Και μετα αν τους λεμε οχι, θα μας ρωτανε γιατι τον αλλον τον αφησες.
User avatar
Stathis_2191
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Thu Dec 25, 2014 7:48 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dimitris_21 wrote:
Stathis_2191 wrote:Εμένα σε κάθε save που ξεκινάω ο πρώτος που θέλει να φύγει και να πάει σε μεγαλύτερη ομάδα (Νίκη Βόλου) -toixosmesh είναι ο ανάκογλου αλλά του υπόσχομαι ότι θα ενισχύσω το ρόστερ και κάνω 2-3 μεταγραφές και είμαι κομπλέ. Μου έχει τύχει και εμένα αυτό με τον μπακάκη στο προηγούμενο save πήρα την άνοδο με διπλάσιους βαθμούς απο τον δεύτερο έφτασα τελικό κυπέλλου και μετά άρχισε να με απειλεί πως αν δεν τον αφήσω να φύγει θα μου κάνει την ζωή δύσκολη και μετά άρχισαν οι μαζικές αποχωρήσεις (μπακάκης,πλατέλλας,αραβίδης,barbosa κ.λ.π.)

Όσο για το προσωπικό έχω βρεί κάποια άτομα για να ανεβάσω την ομάδα απο την β' εθνική τρένο. Μετά στην superleague δεν μπορώ να βρώ βοηθό προπονητή με τίποτα και κάποιοι βραζιλιάνοι προπονητές που στο FM14 έρχονταν με πολύ λίγα λεφτά φέτος δεν δέχονται ούτε πρόταση να τους κάνω.
Δηλαδη τελικα τους εδιωξες? Ποσο πουλησες τον καθενα? Εχεις δοιμασει να τους τιμωρησεις(πχ να στειλεις καποιον στη Β ομαδα)? Γιατι το σκεφτηκα αλλα φοβαμαι μην τα κανω χειροτερα. Αν διωχνουμε οποιον μας το ζηταει, μετα δε θα πιστευουν ολοι οτι μπορουν να φυγουν οποτε θελουν? Και μετα αν τους λεμε οχι, θα μας ρωτανε γιατι τον αλλον τον αφησες.
Δεν ήθελα να τους διώξω αλλά λόγω του κακού ηθικού που είχαν, έριχναν και το ηθικό της υπόλοιπης ομάδας έτσι αναγκάστηκα και τους πούλησα (μπακάκης 2Μ,πλατέλλας 525Χ,αραβίδης 1.9Μ,barbosa 2Μ). Εγώ προσωπικά δεν τιμωρώ ποτέ ακόμα και στις κόκκινες μόνο προειδοποίηση κάνω.

Υ.Γ. Βαγγέλη συγγνώμη που στην δική σου ιστορία λέμε και τις δικές μας. Ελπίζω να έχεις προχωρήσει το save και να έχουμε την συνέχεια της ιστορίας σύντομα.
Post Reply

Return to “Ελλάδα”