Ολυμπιακός

User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φορτούνης δεξιά δε τραβάει με τίποτα? 8)
roma pizza
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4648
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια χαρα τραβαει και δεξια και αριστερα και Attacking Midfielder πισω απο τον φορ.
User avatar
Eddie-7-
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Mon May 12, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εβαζα συχνα και τον Φορτουνη δεξι εξτρεμ και εκανε καποια καλα παιχνιδια. Αλλα οχι τιποτα τρομερο
Επισης και ο Ντοσεβι δεν ικανοποιεί συνολικά.
Ο Ολαιταν επισης λιγα πραγματα.. τον εστειλα δανεικο τη 2η σεζον.
User avatar
Eddie-7-
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Mon May 12, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικά απο οδηγίες ομάδας/ επιμέρους τι βάζεις? Χρησιμοποιώ κυρίως ένα σύστημα ίδιο σχεδόν με το 2ο σου (ασσύμετρο)
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλος Μητρογλου σε καποια στιγμη τραυματιζεται,εκτος ενα μηνα,λεω Διαμαντακος! μπαινει δεν βγαινει,επιστρεφει ο Μητρογλου παιζει 2 ματς ξανα εκτος,ξανα Διαμαντακος μεσα κ να μη σας τα πολυλογω
Διαμαντακος 17 γκολ (μαρτιος)
Μητρογλου 9
Μπενιτεζ 6
Αφελαυ ολο τραυματιας δεν ξερω αν θα τον αγορασω
Γκαζαριαν ευτυχως υπαρχει ο Αστερας κ τον πηρε δανεικο κ καλυψε το 80 % του μισθου
ο Ντοσεβι μ αρεσει αλλα δεν συνηθιζω το δεξι εξτρεμ να ειναι κ δεξιοποδαρος,μ αρεσει να παιζω με αναποδο ποδι οποτε καλοκαιρι λογικα μπουλο!
ο Τσορι μ ειπε τον οκτωβρη οτι θελει να φυγει κ τν ειπα στο τελος της χρονιας κ συμφωνησε κ κανει οτι θελει οποια αμυνα θελει αλλα δεν ανανεωνει :(
Φουστερ 2 φορες ζητησε να παει ισπανια γτ δν νιωθει καλα
ο Αμπιταν 1 φορα
Μεγιερι,Γιαννουλης φευγατος
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thanosksirokrini wrote:Καλος Μητρογλου σε καποια στιγμη τραυματιζεται,εκτος ενα μηνα,λεω Διαμαντακος! μπαινει δεν βγαινει,επιστρεφει ο Μητρογλου παιζει 2 ματς ξανα εκτος,ξανα Διαμαντακος μεσα κ να μη σας τα πολυλογω
Διαμαντακος 17 γκολ (μαρτιος)
Μητρογλου 9
Μπενιτεζ 6
Αφελαυ ολο τραυματιας δεν ξερω αν θα τον αγορασω
Γκαζαριαν ευτυχως υπαρχει ο Αστερας κ τον πηρε δανεικο κ καλυψε το 80 % του μισθου
ο Ντοσεβι μ αρεσει αλλα δεν συνηθιζω το δεξι εξτρεμ να ειναι κ δεξιοποδαρος,μ αρεσει να παιζω με αναποδο ποδι οποτε καλοκαιρι λογικα μπουλο!
ο Τσορι μ ειπε τον οκτωβρη οτι θελει να φυγει κ τν ειπα στο τελος της χρονιας κ συμφωνησε κ κανει οτι θελει οποια αμυνα θελει αλλα δεν ανανεωνει :(
Φουστερ 2 φορες ζητησε να παει ισπανια γτ δν νιωθει καλα
ο Αμπιταν 1 φορα
Μεγιερι,Γιαννουλης φευγατος
βγάλε κανα μικρό από την ακαδημία κ τους δανεικους σου για 2/3 αλλαγή δε χάνεις τίποτα με όλη αυτή τη λεγεώνα των ξένων που έχεις στο ρόστερ σου 8)
roma pizza
tormentor7
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Tue Dec 16, 2014 12:51 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα και απο εμενα.
Υστερα απο τοσο καιρο που διαβαζω κλπ τα φορουμ, ειπα να γραφτω για να πω και γω την αποψη μου για το Θρυλο.
Διανυω τον τεταρτο χρονο στην ομαδα, πρωτο save, λογω δουλειας δεν το προχοραω σε φουλ ρυθμο.
Παμε...

Κιπερανθρωποι

Ρομπερτο - > Απλά παίζει φουλ.
Μεγιερι - > Εληξε το συμβολαιο, εληξε και αυτος...

Μπακ Δεξια

Ομαρ - > Ο μουσουλμανος Νορβηγος, απλως ειναι εγγυηση. Ανανεωση ΧΩΡΙΣ ρητρα!!! Οσο πιο πολυ γινεται.
Σαλινο - > Ο πορτογαλος Predator ειναι οπως ειπατε και εσεις μια τρομερη λυση. Πουλημα ομως και προωθηση Τζανακακη. Αξιοπιστη λυση.

Μπακ Αριστερα

Μαζουακου - > Εκανα το εγκλημα και του εβαλα ρητρα... 9 μυρια για Σαλκε μερια... Πλεον παιζω με Cuevas, 70 χιλ απο Τσελσι. ΕΠΟΣ!!!
Λυκογιαννης - > Δωστε του παιχνιδια οταν γυρισει. Αξιζει. Δικο μας παιδι.
Μπονγκ - > .....................

Σημαδουρες Κεντρο Αμυνα

Αμπινταλ - > Καλος, αλλα προτιμηστε να δεσει το διδυμο Σιοβα, Μποτια. 2018 παιζουν ακομα, δεμενοι ασχετα που εχω και αλλα κτηνακια απο διπλα...
Σιοβας - Μποτια - > το διδυμο τουλαχιστον της πρωτης σεζον. ΧΑΛΑΡΑ!!!
Αυλωνιτης - > Μπακ απ τιμιο...Μεχρι εκει.

Κεντρικα Χαφ

Ντιγκα - Μιλιβογεβιτς - > Τιποτα το τρομερο. Δεν ασχοληθηκα με το που εληξε ο δανεισμος τους. Ο ντιγκα παιζει στον Ατρομητο, αλλαγη του Δημουτσου... Το σερβακι καμια εξελιξη απολυτως.
Μανιατης - > Τα ματια τσιτα, τρεξιμο και γκολ μονο αν βρει τον καζμιερσκι απεναντι του... Μενει για δυο χρονια μεχρι να φτιαχτειτε...
Κασαμι - > ΑΛΒΑΝΙΚΟ ΣΚΥΛΙ ΠΟΛΕΜΟΥ!!!! Γκολ, κοψιματα, ασιστ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Δεστε τον!!!
Μπουχαλακης - > Οταν ερθει, δωστε του χρονο. Καλος, τιμιος, βγαινει σε πολυτιμη μοναδα.
Φουστερ - > Περα απο πτρευγες, τον εβαλα και κεντρο... Σκοτωνε...
Τσορι - > Το ινδαλμα/ηθοποιος/παιχταρα/λινατσαφορος μια απ τα ιδια με Φουστερ. Τον Δεκεμβρη τον αφησα ομως.

Ασβεστανθρωποι

Αφελαι - > Πολυ καλος. Δεν τον κρατησα ομως. Τελος του 2016 σταματησε τη μπαλα... Απειροι τραυματισμοι.
Ντουρμαζ - > Ο Σουηδοτουρκο φοιτητης, τραβηξε καλα τη δευτερη χρονια αλλα οχι τπτ τρομερο. Αντε γεια και συ...
Φορτουνης - > ΔΩΣΤΕ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΞΩ ΔΕΞΙΑ!!!!!
Κολοβος - > Οταν επιστρεψει δικια του η θεση αριστερα! Ιδια φαση με φορτουνη.
Ντοσεβι - > Καλος, τιμιος, αν βρειτε ομαδα ομως δωστε τον.

Σημαδουρες φορ

Μητρογλου - > Ενα χρονο καρφωνει!!!
Μπενιτεζ - > Δωστε του παιχνιδια. Τιγκα εξελιξη!!!!
Διαμαντακος - > ΜΑΚΡΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!! Αν το ξεκιναγα τωρα, θα τον πεταγα βασικο. Απιστευτη εξελιξη, πολλα γκολ!
Τσεποβιτς - > Καλη λυση, φερνει λεφτα η πωληση του.
Καραμανος - > Τα ιδια με τον σερβο χτιστη
Παπαζογλου - > ΔΡΟΟΟΟΟΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!
Ιωαννιδης - Βεργος - > Απλως, τη σεζον 2017-2018 η τετραδα εχει μεσα, Μπενιτεζ, Διαμαντακο και αυτους. Μεγαλη προσοχη.

Ενα κατακλειδι.... Το ροστερ ειναι πολυ καλο. Θελει 2-3 προσθηκες το χρονο, εκτος απο επιθεση και τερμα. Δωστε βαση Σε ενα σεντερ μπακ, ενα εξτρεμ και ενα χαφαρο. Συγνωμη για το μεγεθος!!!
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν παίζεις και πολύ φιλόδοξα πάντως...
sadf
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Wed Dec 17, 2014 1:33 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα και απο μενα,βρισκομαι φεβρουαριο 2015 και απο το πρωτο μισο της σεζον εχω βγαλει καποια συμπερασματα,για το ποιοι θα συνεχισουν και του χρονου.Ξεκινοντας απο τους τερματοφυλακες,ο Ρομπερτο κανει αρκετα καλη χρονια μεχρι στιγμης,απο την αλλη δεν αντεξα να μην κλεισω τον δεκεμβρη ελευθερο τον Victor Valdez (ετσι για το ΜΠΑΜ 8) )Τωρα κατι πρεπει να κανω με τον μεγιερι που περισσευει,και αφου ομαδα δε μπορεσε να βρει το γεναρη,μαλλον για γινει mutual termination να ξεμπερδευουμε.Τον γεναρη επισης εκλεισα ελευθερο τον Ben Arfa για το καλοκαιρι καθως και Afellay επισης ελευθερο οποτε απο ακραιους ειμαι απο τωρα κομπλε.Ο ντουρμαζ λογικα θα παρει ποδι γιατι ενω ειναι καλος,αν κατσει παγκο δυο παιχνιδια σερι,αρχιζει τα παραπονα,και δεν τα μπορω αυτα στην ομαδα μου.Για rotation του ben arfa θα μεινει ο dossevi,ο οποιος επισης κανει εξαιρετικη σεζον,προερχομενος απο τον παγκο.Επισης στο save μου ο Φορτουνης ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ πολυεργαλειο,κατι σαν 2ος και νεοτερος fuster.Πολυ καλα δηλαδη,και βασικο 10αρι απο του χρονου ευκολα.Τωρα χρειαζομαι να βρω και εναν στοππερ για το καλοκαιρι καθως δεν εχω καμια διαθεση να ανανεωσω τον Abidal.Χωρις αυτον εχω τον σιοβα,τον μποτια,και βαγγελη Μορα(τον πηρα απο την αρχη γιατι ΕΛΛΑΔΑ και γιατι ειναι πολυ καλιτερο backup απο τον πουθενα τον αυλωνιτη).Θα ηθελα συμβουλες για στοππερ και για το αν αξιζει να ενεργοποιησω τη ρητρα για μιλιβογιεβιτς,που το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.
ΥΓ.συγνωμη για το τεραστιο ποστ,προσπαθησα να κανω μια καλη συνοψη.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Ο τομεας λεγεται "αναλυση" οποτε οσο πιο μεγαλα ποστ τοσο καλυτερα :D

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

την 1η μου χρονια την εγραψα παραπανω
τωρα βρισκομαι 2η χρονια ακομα νωρις,Οκτωβριο μηνα
Μεγιερι εφυγε,ηρθε ο Γιαννωτης,αξιοπιστη λυση εξαλλου μονο κυπελλο αλλαζω τερματζη!
Εφυγε γιαννουλης γιατι πολυ εκλαιγε που δεν επαιζε συχνα,δεν πηρα αριστερο μπακ αλλα κραταω για εκει Abidal και εχω φερει πισω απο Σιοβα,Μποτια,Αυλωνιτη και τον Βουρο!
τον Μαζουακου τον ανανεωνω με 1 εκ τον χρονο κ ρητρα 8 κ σκαει προταση απο Μονακο στα 8 κ τραβαω μια ανανεωση 1,5 εκ κ κατι μπονους κ μενει στο Λιμανι
Ντινγκα,Μιλι εφυγαν κ παιζει περισσοτερο ο Μπουχαλακης κ εφερα κ δανεικο Φεισα,μη με ρωτατε γιατι,ηταν τελευταιες ωρες!
Εφυγε ο Τσορι οπως ξερετε σταματησε τη μπαλα,δεν πηρα αλλο 10αρι γτ εχω Φουστερ,Φορτουνη
Πτερυγες Αφελαυ και Κολοβο αριστερα,Καμπελ δανεικος κ μπορω με 5 εκ να τον αγορασω κ Βλαχοδημο κ επισης εχω και Ολαιταν για παν ενδεχομενο
Επιθεση Μητρο,Διαμα,Μπενι (δεν τους αλλαξα) αν και δοκιμασα Σκεποβιτς στη προετοιμασια κ Καραμανο δεν μ αρεσαν!
User avatar
dem0nhunter
Backup
Backup
Posts: 895
Joined: Mon Feb 27, 2012 6:00 pm
Football Manager της ομάδας: Botswana U20
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π., Arsenal
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο δικό μου save o Διαμαντάκος δεν μου βγήκε ΚΑΘΟΛΟΥ και τον άφησα να πάει ελεύθερος στην Ξάνθη μετά από 2-3 χρονιές (όπου κάνει παπάδες και είναι βασικός στην Εθνική αλλά δεν το λέμε :D )

Αντιθέτως ο Βέργος στέκεται και τώρα την 5η χρονιά τιμιότατα σαν δευτερότριτη επιλογή και είναι και Trained in Club -doublekiss

Καραμάνος και Ιωαννίδης έφυγαν και αυτοί με λίγα χιλιάρικα

Μπενίτεθ έφυγε 2η χρονιά με τριάμυση μύρια στην Λανς με την οποία βροντάει τρελά εξαμισάρια στο average rating και του χουνε συμβόλαιο δύομιση μύρια το χρόνο -meaculpa

Από τότε μέχρι σήμερα για επίθεση έχουν περάσει Sergio Araujo, John Guidetti, Leo Ceara, Judival, Stefanos Athanasiadis και άλλοι
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδιά από την ακαδημία του ολυμπιακού όσοι έχετε παίξει 3-4 σεζόν δε βγαίνει κανένας της προκοπής πέρα από Βέργο???
roma pizza
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4648
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν μου ειχε βγει κατι ενδιαφερον απο ακαδημιες 6 σεζον που επαιξα.

ο Βεργος αν του δωσετε ματς μετα απο 2-3 χρονια γινεται τελεια backup λυση αλλα μουρμουραει ασταματητα.
Κολοβος και Φορτουνης ειναι σπεσιαλ λυσεις παγκου.
ο Μπουχαλακης επισης αξιζει ευκαιριες, μετα απο 2-3 σεζον εξελισεται σε εξαιρετικο deep lying playmaker
τελος ποτε των ποτων μην παραβλεψετε τον Zdeljar ο τυπος τουμπανιαζει αποτομα και γινεται full ολοκληρωμενος χαφ (PA 140).
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο ακαδημια για τον φιλο απο πανω που ρωτησε Βουρος,Σαλιακας,Ιωαννιδης,Βεργος,Ιγνατιδης,, εμενα μου αρεσουν!τον 1ο χρονο τους δανεισα προσεκτικα,μετα εμειναν στην ομαδα Βουρος,Βεργος κ θα περιμενω κ του χρονου να δω κ τους αλλους
επισης να προσεξετε αυτον τον Henen τρομερος γκολτζης
Post Reply

Return to “Ελλάδα”