Τεχνικά Θέματα - Crashes

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
alexacius_4
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Wed Aug 19, 2015 12:23 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

borbaszorbas wrote:Καλησπέρα συνάδελφοι..

Λοιπόν, έχω ενα save στο οποίο είμαι στη σεζόν 2024/2025 και λόγω των καλών πορειών στα ευρωπαικά πρωταθλήματα των ελληνικών ομάδων άλλαξε
ο αριθμός των ομάδων που βγαίνουν ευρώπη με συνέπεια να αλλαξει και ο αριθμός των ομαδών στα πλει-οφ και απο 4 εγιναν 5 (δλδ 8 αγωνες για κάθε ομάδα).
Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι δεν ορίζεται η τελευταία αγωνιστηκη των πλει-οφ για κάποιο λόγο και έτσι δεν κλείνει το πρωτάθλημα ποτέ και δεν ορίζεται το επόμενο.
Και ξεκινάει η επόμενη σεζόν μόνο με CL και κύπελλο.

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω ή να το ξεχάσω αυτό το save..
-toixos2 -toixos2 -toixos2 -toixos2

Καλησπέρα μάγκες.. Το ίδιο πρόβλημα και σ εμένα.. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον..?? Καμία λύση..??
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια χαρα σε ολους θελω την βοηθεια σας σε κατι.Παω να ανοιξω το παιχνιδι και μου βγαζει error.Οριστε το μηνυμα που μου πεταει μετα απο λιγο αφου πατησω εκκινηση παιχνιδιου (στην παρακατω φωτο).
Image

Δοκιμασα εσβησα τα συγκεκριμενα αρχεια μεσα απο τον φακελο crash dumps αλλα τπτ παλι τα ιδια, επισης δοκιμασα να περασω το save που ειχα κρατησει πριν κανω φορματ το pc αλλα παλι τπτ.Τι μπορω να κανω ρε παλικαρια μπας και καταφερω και παιξω?

Υ.Γ.το δοκιμασα και σε λειτουργια εκτος συνδεσης και σε λειτουργια συνδεσης αλλα τα ιδια εκανε. -toixosmesh
Image
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

κάνε δεξί κλικ στο όνομα του παιχνιδιού στην λίστα αριστερά, πάτα properties, πάνε στην καρτέλα local content και πάτα verify integrity of game cache

επίσης πρόσεξε μην έχεις και πάρα πολλά αρχεία editor data, ιδανικά σβήστα όλα και δες αν παίζει και μετά βάλε όσα λιγότερα σου αρκούν για τις αλλαγές που θες να υπάρχουν

τα αρχεία στον φάκελο crash dumps μην τα σβήνεις γιατί αυτά περιέχουν τις πληροφορίες για το τι σφάλμα υπάρχει, οπότε αν δεν λυθεί με τα παραπάνω τότε θα σε παραπέμψω στο επίσημο φόρουμ της εταιρείας όπου μεταξύ άλλων θα σου ζητήσουν να ανεβάσεις και αυτά τα αρχεία για να δούνε αν λύνεται το πρόβλημα
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τπτ φιλε μου μια απο τα ιδια, δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο το κανει αυτο και τι σκατα τοποιασε.
Μεχρι πριν το κανω φορματ μια χαρα επαιζε, σημερα αγορασα επιτελους ssd και εκανα φορματ για να περασω τα windows μεσα σε αυτον και εννοειτε εβαλα και το steam με το fm στον ssd και μου βγαζει τετοια προβληματα.
Εσβησα και σχεδον ολα τα editor data που ηταν κοντα 10gb και αφησα 500mb και ουτε και παλι δεν επαιζε (πριν το φορματ με τοσα gb data μια χαρα επαιζε).
Τι μακακιες ειναι αυτες τωρα ξαφνικα, να εχεις πληρωμενο το παιχνιδι και να μην μπορεις να το παιξεις. -wall -wall -wall

EDIT: Σορρυ δεν ειχα τοσα gb editor data αλλα graphics τα editor data ειναι 1,80mb.
Image
parelio
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Thu Oct 29, 2009 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γεια σας. 6 -7 χρονιά μου κρασαρει eror 627042. έχει τύχει και σε άλλον ?
fface
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Aug 28, 2015 2:17 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos , Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα παιδια.. πειραξα απο το editor τα prizes στο ελληνικο πρωταθλημα (εκανα verify κλπ κλπ) αλλα δεν τα δινει.. το εψαξα λιγο και ελεγαν οτι το ειχαν και αλλοι αυτο το προβλημα αλλα εφτιαξε με το 15.2 Update( εχω το 15.3.2)... μηπως ξερει κανεις τι φταιει?
Sherlock
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sat Dec 06, 2014 8:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexacius_4 wrote:
borbaszorbas wrote:Καλησπέρα συνάδελφοι..

Λοιπόν, έχω ενα save στο οποίο είμαι στη σεζόν 2024/2025 και λόγω των καλών πορειών στα ευρωπαικά πρωταθλήματα των ελληνικών ομάδων άλλαξε
ο αριθμός των ομάδων που βγαίνουν ευρώπη με συνέπεια να αλλαξει και ο αριθμός των ομαδών στα πλει-οφ και απο 4 εγιναν 5 (δλδ 8 αγωνες για κάθε ομάδα).
Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι δεν ορίζεται η τελευταία αγωνιστηκη των πλει-οφ για κάποιο λόγο και έτσι δεν κλείνει το πρωτάθλημα ποτέ και δεν ορίζεται το επόμενο.
Και ξεκινάει η επόμενη σεζόν μόνο με CL και κύπελλο.

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω ή να το ξεχάσω αυτό το save..
-toixos2 -toixos2 -toixos2 -toixos2

Καλησπέρα μάγκες.. Το ίδιο πρόβλημα και σ εμένα.. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον..?? Καμία λύση..??
Κι εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, καμιά ιδέα κανείς, βρήκε κανείς σας καμιά άκρη?
User avatar
nikos8383
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Sep 12, 2015 10:06 pm
Football Manager της ομάδας: Άρης
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sherlock wrote:
alexacius_4 wrote:
borbaszorbas wrote:Καλησπέρα συνάδελφοι..

Λοιπόν, έχω ενα save στο οποίο είμαι στη σεζόν 2024/2025 και λόγω των καλών πορειών στα ευρωπαικά πρωταθλήματα των ελληνικών ομάδων άλλαξε
ο αριθμός των ομάδων που βγαίνουν ευρώπη με συνέπεια να αλλαξει και ο αριθμός των ομαδών στα πλει-οφ και απο 4 εγιναν 5 (δλδ 8 αγωνες για κάθε ομάδα).
Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι δεν ορίζεται η τελευταία αγωνιστηκη των πλει-οφ για κάποιο λόγο και έτσι δεν κλείνει το πρωτάθλημα ποτέ και δεν ορίζεται το επόμενο.
Και ξεκινάει η επόμενη σεζόν μόνο με CL και κύπελλο.

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω ή να το ξεχάσω αυτό το save..
-toixos2 -toixos2 -toixos2 -toixos2

Καλησπέρα μάγκες.. Το ίδιο πρόβλημα και σ εμένα.. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον..?? Καμία λύση..??
Κι εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, καμιά ιδέα κανείς, βρήκε κανείς σας καμιά άκρη?
έχω φτάσει στο 2042 και πλέον αγωνίζονται 3 ελληνικές ομάδες στο chl...δεν αντιμετώπισα κάτι τέτοιο αλλά και ο κολλητός μου το έπαθε! Αν κάποιος το έλυσε ας μας πει!!
Alors, c'est la guerre!!!!
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν δεν κάνω λάθος είναι πρόβλημα που είχε παρουσιαστεί σε παλιότερες εκδόσεις του παιχνιδιού. Για να παρουσιαστεί σε εσάς τώρα σημαίνει ή ότι είχατε ξεκινήσει το save πολύ καιρό πριν ή έχετε πειρατική έκδοση του παιχνιδιού. Και στις περιπτώσεις πρέπει να ξεκινήσετε νέο παιχνίδι. Στη δεύτερη βέβαια πολύ πιθανόν να ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα.
diegoaek
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Sep 16, 2015 3:13 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδια. Εκανα αναβαθμιση τα windows απο 8.1 (το παιχνιδι επαιζε κανονικοτατα) σε 10. Ενω το ξεκιναει ειτε ειμαι στο steam οn line ειτε οχι και αφου με βγαλει στο κεντρικο μενου κολλαει και ο υπολογιστης επανερχεται μονο με restart. Εκανα format το laptop το ξαναφορτωσα το παιχνιδι απο την αρχη και μου κανει παλι τα ιδια. Χωρις να βγαζει error η crash dump απλα κολλαει και δε κανει τιποτα. Καμια ιδεα για λυση???
diegoaek
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Sep 16, 2015 3:13 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

diegoaek wrote:Καλησπερα παιδια. Εκανα αναβαθμιση τα windows απο 8.1 (το παιχνιδι επαιζε κανονικοτατα) σε 10. Ενω το ξεκιναει ειτε ειμαι στο steam οn line ειτε οχι και αφου με βγαλει στο κεντρικο μενου κολλαει και ο υπολογιστης επανερχεται μονο με restart. Εκανα format το laptop το ξαναφορτωσα το παιχνιδι απο την αρχη και μου κανει παλι τα ιδια. Χωρις να βγαζει error η crash dump απλα κολλαει και δε κανει τιποτα. Καμια ιδεα για λυση???

Παιδια επειδη πραγματικα εχω φαει τον τοπο και σε ξενα forum για να βρω τι φταιει αν μπορει καποιος να βοηθησει. Οταν κρασαρει μου βγαζει στη στη διαχειριση εργασιων Football Manager 2015 15.3.2f62042 (update) οτι δεν αποκρινεται.
diegoaek
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Sep 16, 2015 3:13 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια δεν εχει κανενας καμια ιδεα πως θα λυθει το προβλημα. Κανω καθε φορα καμια 30 restart για να παιξει. Κλεινω-ανοιγω steam και καποια στιγμη πιανει. Αλλα καθε μερα τα ιδια.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Ειναι αρκετα δυσκολο να βοηθησει καποιος σε τοσο τεχνικο θεμα. Εγω θα ελεγα να αφαιρεσεις λογκος και αλλα τετοια γραφικα που ισως εχεις περασει ωστε να ειναι οσο πιο ελαφρυ γινεται το παιχνιδι. Απο εκει και περα μαλλον καλυτερα να απευθυνθεις στο επισημο φορουμ της εταιρειας που θα σου ζητησουν συγκεκριμενα πραγματα ωστε να σε βοηθησουν.
diegoaek
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Sep 16, 2015 3:13 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote:Ειναι αρκετα δυσκολο να βοηθησει καποιος σε τοσο τεχνικο θεμα. Εγω θα ελεγα να αφαιρεσεις λογκος και αλλα τετοια γραφικα που ισως εχεις περασει ωστε να ειναι οσο πιο ελαφρυ γινεται το παιχνιδι. Απο εκει και περα μαλλον καλυτερα να απευθυνθεις στο επισημο φορουμ της εταιρειας που θα σου ζητησουν συγκεκριμενα πραγματα ωστε να σε βοηθησουν.

Tο εκανα και αυτο. Αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να το σηκωνε και να μη το σηκωνει μετα την αναβαθμηση σε windows 10 γιατι και το λαπτοπ ειναι καινουριο και υπερκαλυπτει ανετα αυτα που ζητα το παιχνιδι. Ευχαριστω παντως.
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για καποιο λογο δεν μου ενημερωνονται τα επιτευγματα στο steam.
Exω μολις 4 και αυτα δεν θυμαμαι πριν ποσο καιρο τα ειχε περασει.
Δεν εδινα σημασια(γιατι τις περισσοτερες φορες παιζω οφλινε στο μαγαζι που δεν εχω ιντερνετ),αλλα τωρα με εχει κανει και απορω.
Επισης εχω κανει αρκετες φορες verify integrity αλλα τιποτα δεν αλλαξε.
Καμια ιδεα?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”