Αγορά ελληνικής ομάδας από tycoon;

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
opathon
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Wed Nov 06, 2013 1:44 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίζω στο Ελληνικό πρωτάθλημα και την πρώτη σεζόν ο ΠΑΣ Γιάννενα πάει για πρωτάθλημα και το χάνει για ένα βαθμό ενώ κατακτά το κύπελλο. Την επόμενη χρονιά έχει αγορανομική αξία 84 εκατομμύρια, ενώ ο ΟΣΦΠ 40, ο ΠΑΟ 26 και ο ΠΑΟΚ 22... Πως γίνετε αυτό;;;;; Πρέπει να το κοιτάξετε. Το παιχνίδι είναι αυθεντικό.
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως τον αγόρασε κανένα tycoon και ανέβηκε πολύ η αξία του; Για τσέκαρε στο staff ποιοι είναι οι ιδιοκτήτες της ομάδας.
User avatar
opathon
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Wed Nov 06, 2013 1:44 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λετονοί επιχειρηματίες... Υπάρχει ποτέ τέτοια περίπτωση ρε παιδιά??? Να γίνει τρεις φορές πιο ισχυρός ο ΠΑΣ από ΟΣΦΠ ή ΠΑΟΚ??? Έλεος...
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε τυχαίνει, αλλά είναι καθαρά θέμα επιχειρηματιών. Είναι 1 στα 50 σέηβ, ή 1 στα 100 ξερωγω (ίσως και παραπάνω), αλλά υπάρχει αυτή η μακρινή πιθανότητα να αγοραστεί μια ελληνική ομάδα από ξένους "λεφτάδες" και να ανέβει η αξία της για αυτό το λόγο. Συμβαίνει και σε άλλες ομάδες, άλλων πρωταθλημάτων φυσικά, δεν είναι κάποιο "θέμα" του ελληνικού πρωταθλήματος.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Δεν νομίζω να είναι bug, αν θες να το δηλώσεις ως bug καν'το στο επίσημο forum (community.sigames.com) για να το δουν οι αρμόδιοι :wink:
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bug δεν είναι καθώς εδώ και πολλά χρόνια εμφανίζονται στο FM μεγιστάνες που αγοράζουν τυχαίες ομάδες. Μπορεί να αγοράσουν ομάδα β εθνικής, μπορεί να βάλουν εκατομμύρια, μπορεί να βάλουν και μερικές χιλιάδες όμως. Αν το θεωρείς τελείως απίθανο κάποια στιγμή να αγοράσει μεγιστάνας ελληνική ομάδα μπορεί να το αναφέρεις βέβαια. Εμένα αυτό που με παραξενεύει είναι ότι έχουν γράψει αρκετοί πως συμβαίνει συχνά στον ΠΑΣ συγκεκριμένα.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο πιο φευγάτος πρόεδρος είναι στον ΠΑΣ, για αυτό είναι πιο πιθανό να συμβεί εκεί :wink:
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κανένα Bug ρε παιδιά.Απλώς ο πρόεδρος του ΠΑΣ είναι φευγάτος,ε με τόσα save που γίνονται,κάποια στιγμή όλο και κάποιος δεν θα πετύχει στο save του να πάρει τον ΠΑΣ κάποιος tycoon?όπως γινόταν με τον ΠΑΟ το 2012 όταν έφευγε ο Γόντικας.
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από τη στιγμή που οι ελληνικές ομάδες έχουν σχεδόν κατά κανόνα μονοπρόσωπο ιδιοκτησιακό καθεστώς, είναι απόλυτα λογικό κάποια σέηβ να παρουσιάζουν το φαινόμενο να αναλαμβάνουν ομάδες μεγιστάνες πρόεδροι. Πολύ σπάνιο μεν, εφικτό δε. Όπως, εν αντιθέσει, δε θα δούμε ποτέ μα ποτέ tycoon πρόεδρο σε γερμανική ομάδα, ή στην Ρεαλ-Μπάρτσα (με σοβαρές επιφυλάξεις γι αυτές τις 2) γιατί αποτελούνται από ομίλους πολυεθνικών με board of directors και η προεδρεία ανατίθεται μέσω εκλογών ( η Wolfsbourg ανήκει από γεννησιμιού της στην WV, η Στουτγκάρδη στη Mercedes νομίζω κ.ο.κ)
User avatar
k0stas14
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Thu Oct 25, 2007 4:55 pm
Football Manager της ομάδας: Danubio
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Juve,Arsenal
Status: Counting the days..
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο δικο μου save με Φωστηρα 2016-2017 ο Θεσπρωτος Football League 2 εξαγοραστηκε απο Ιρλανδο!!! Μεγιστανα κ εχει αξια 38 εκ ενω ο Ολυμπιακος 45 και η Παναχαικη Football League απο Κοσταρικανο Μεγιστανα με αξια 25
sitarkos21
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Thu Oct 28, 2010 12:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, VALENCIA, MAN UTD
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτο δεν ειναι τπτ εγω εχω τον πας τον βαζω πλαιοφ και φτανω στους 4 του κυπελου αποκλιοντας τον γαυρο και με απολυει ο μαυρο (νεος ιδιοκτητης του πας... ναι ο θωμας μαυρος) γιατι εχασα απο γαυρο και βαζελο 2-1 στα πρωτα ματς τον πλαιοφ εκανα quit load δεν ξερω και εγω μετα απο ποσο καιρο θα το παιξω ετσι μπας και με κρατηση σιγα σιγα και save καθε λιγο και λιγακι
User avatar
Kostas Austrian
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Tue Apr 27, 2010 4:44 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos Volou
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos Volou
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μηπως ξερετε καποιον τροπο ωστε να σιγουρευεις την εξαγορα μιας ομαδας απο tycoon?Παλια υπηρχε κατι τετοιο μεσω του αρχειου valid_takeovers_only αλλα τα τελευταια χρονια δεν το βλεπω να δουλευει και πολυ...
sitarkos21
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Thu Oct 28, 2010 12:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, VALENCIA, MAN UTD
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα με τρελανε ξανα επαιξα το ματς εχασα 4-1 και μου εδωσε στιριξει γιατι εχω πολλους φαν στην ομαδα οκ -toixosmesh -toixosmesh -kavala -kavala
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”