4-2-3-1 ''Houdini's Bag of Tricks''

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε
Post Reply
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Οι περισσότερες σέντρες που έχω δει από μπακ δικό μου (δεν έχω παρακολουθήσει αντίπαλα) είναι 13.Έχω παίξει 2 ματς με την 15.1.4,οπότε δεν ξέρω για τα τωρινά δεδομένα.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

θα το δοκημασω και εγω στον Πας Γιαννενα ελπιζω να εχω τους καταληλους παιχτες.....
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Επισης να εξεταστει απο οσους τη χρησιμοποιουν αν χρειαζεται το 'push higher up' καθοτι χωρις αυτο μαλλον αμυνομαι καλυτερα

αφου εχω κατοχη και μονο αντεπιθεσεις δεχομαι με μπαλιες στην πλατη της αμυνας


κατα τα αλλα ανεβηκα β' βελγιου στην 1η ολοκληρωμενη χρονια που χρησιμοποιησα την τακτικη και με σχεδον την ιδια ομαδα εριξα μια 3αρα στην πρεμιερα σε μια στα χαρτια ισοδυναμη ομαδα

οσον αφορα τους καταλληλους παικτες, θα ελεγα οτι ειναι ευκολο να βρεις καθοτι υπαρχουν πολλα κλαδευτηρια (ball winning) και αρκετα δεκαρια που μονο τεχνικη και καθετη εχουν (adcanced playmaker AMC). Κατα τα αλλα 2 υποτυπωδη εξτρεμ θελει, και αμυντικους οσο καλυτερους μπορεις να βρεις.

Μοναδικη δυσκολια ο Target man διοτι αυτοι ειναι δυσευρετοι

καλημερες
User avatar
petko
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Fri Feb 08, 2008 9:57 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ έχω ένα θεματάκι...δεν μπορουν να προσαρμοστούν στην τακτική...οι μπάρες ειναι πολυ χαμηλα και ειμαι αρχές σεπτέμβρη...στην προετοιμασία έκανα δυο βδομάδες φυσική κατάσταση και μετά μόνο τακτιτή και έπαιξα και αρκετα φιλικά...αν μπορει καποιος να μου δωσει μια λυση σε αυτο

σας ευχαριστω εκ των προτερων
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συνοχή έβαλες;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
petko
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Fri Feb 08, 2008 9:57 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οπ..οχι καθολου, μπορω αν κανω κατι τωρα?
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συνοχή σε μέγιστη ένταση και 50% προετοιμασία αγώνα: τακτική
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
petko
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Fri Feb 08, 2008 9:57 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε για την αμεση απαντηση σου!
User avatar
petko
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Fri Feb 08, 2008 9:57 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω ολυμπιακο και δεν μπορω ουτε την κασσιωπη να κερδισω στην εδρα μου...εχω απογοητευτει τελειως σε σημειο να μην εχω ορεξη να παιζω και μου συμβαινει πρωτη φορα αυτο...η μπαρα της τακτιτης ακομα να γεμισει..και ενω οταν την εβαλα στα πρωτα 3 παιχνιδια αυτη τη τακτικη πηγε καλα μετα τιποτα, σιγουρα κατι κανω λαθος εγω αλλα δεν ξερω τι..και μαζι με αυτα και 11 τραυματιες -wall -wall -wall
καποια βοηθεια οποιιος μπορει δεν γινετε αλλο...
User avatar
cacciavite
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:31 pm
Football Manager της ομάδας: Lazio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μου,μόλις τέλιωσα την πρώτη χρονιά με την Τορίνο! Εχασα τελευταία αγωνιστική τα προκριματικά για C.L!!:D
Το μονο "αρνητικό" που παρατήρησα ηταν οι πολλές κίτρινες κάρτες τοσο στο κέντρο οσο και στην άμυνα! Κατα τ άλλα προχωράμε δυναμικά για την δευτερη χρονιά!!
Ευχαριστώ πολύ για την τακτική !!:D -falaina
Image
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cacciavite wrote:Φίλε μου,μόλις τέλιωσα την πρώτη χρονιά με την Τορίνο! Εχασα τελευταία αγωνιστική τα προκριματικά για C.L!!:D
Το μονο "αρνητικό" που παρατήρησα ηταν οι πολλές κίτρινες κάρτες τοσο στο κέντρο οσο και στην άμυνα! Κατα τ άλλα προχωράμε δυναμικά για την δευτερη χρονιά!!
Ευχαριστώ πολύ για την τακτική !!:D -falaina
Για πες μου λίγο για την Torino,γιατί κάθε χρόνο ξεκινάω ένα save μαζί της,αλλά φέτος μόνο 3-5-2 μου ταιριάζει για το roster της.Πώς ακριβώς έπαιξες;Μπορείς να ανεβάσεις screenshots;

Συγχαρητήρια για την πορεία!
petko wrote:εχω ολυμπιακο και δεν μπορω ουτε την κασσιωπη να κερδισω στην εδρα μου...εχω απογοητευτει τελειως σε σημειο να μην εχω ορεξη να παιζω και μου συμβαινει πρωτη φορα αυτο...η μπαρα της τακτιτης ακομα να γεμισει..και ενω οταν την εβαλα στα πρωτα 3 παιχνιδια αυτη τη τακτικη πηγε καλα μετα τιποτα, σιγουρα κατι κανω λαθος εγω αλλα δεν ξερω τι..και μαζι με αυτα και 11 τραυματιες -wall -wall -wall
καποια βοηθεια οποιιος μπορει δεν γινετε αλλο...
Λοιπόν,να ρωτήσω 2-3 πράγματα.

1)Τι reputation έχεις και τι δίπλωμα προπονητικής;
2)Πότε έβαλες την τακτική;
3)Τι προπόνηση έκανες;
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

petko wrote:εχω ολυμπιακο και δεν μπορω ουτε την κασσιωπη να κερδισω στην εδρα μου...εχω απογοητευτει τελειως σε σημειο να μην εχω ορεξη να παιζω και μου συμβαινει πρωτη φορα αυτο...η μπαρα της τακτιτης ακομα να γεμισει..και ενω οταν την εβαλα στα πρωτα 3 παιχνιδια αυτη τη τακτικη πηγε καλα μετα τιποτα, σιγουρα κατι κανω λαθος εγω αλλα δεν ξερω τι..και μαζι με αυτα και 11 τραυματιες -wall -wall -wall
καποια βοηθεια οποιιος μπορει δεν γινετε αλλο...
μήπως έχεις βάλει πολύ σκληρή ατομική προπόνηση και βγαίνει πολύ βαρύς ο φόρτος;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
NickPaok99
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Sun Dec 29, 2013 11:30 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ F.C
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ ΠΑΟΚ/ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ/MCU
facebook προφίλ: nikos.matselos7
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην προετοιμασια στην δευτερη χρονια τι βαζεις;και την ατομικη την βγαζει την περιοδο της προετοιμασιας;γιατι ετσι αυξανονται οι τραυματισμοι εχω ακουσει
Enzio
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Jul 17, 2011 4:38 am
Football Manager της ομάδας: Lecce
Αγαπημένη Ομάδα: Παοκ
Status: FM και τα μυαλα στο μπλεντερ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σχετικά καινούργιος είμαι στο σαιτ είδα το σύστημα σου το δοκίμασα ως δεύτερη επιλογή γιατί βασικό σχήμα παίζω με 4-3-3 και την Μπαγερν το δοκίμασα σε παιχνίδια που δεν τραβούσε το πρώτο σχήμα και έκανα κοιλιά κινδυνευοντας να χάσω οποία διάφορα είχα.Πάντα μου άρεσε το 4-2-3-1 σαν σύστημα άλλα πότε δεν το είχα πετύχει στην εφαρμογή του μιλάμε κεντάει η διάφορα είναι ότι εγώ παίζω με ολοκληρωμένο φορ υποστήριξη τι να σου πω έχω μείνει έκπληκτος μπράβο περνάω μέσα έξω ειδικά σε παιχνίδια που το 4-3-3 μου δεν πιάνει και είναι πολύπλοκο στη μπαγερν κάνει τελεία εφαρμογή για μένα ειδικά με τον πλουραλισμό που έχω στο κέντρο να σε καλά. μετά το 4-3-3 που θα βελτιώσω βρήκα και εναλλακτικό όταν κολλάω. Εισαι μάγος ευχαριστώ είχα φάει χρονιά το κεφάλι μου για το σύστημα αυτό να σε καλα :)
The_Departed
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Tue Oct 30, 2007 4:20 pm
Football Manager της ομάδας: Καλαμαρια
Αγαπημένη Ομάδα: Καλαμαρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατόπιν της αρχικής επιτυχίας αποφάσισα να συνεχίσω το χτίσιμο της ομάδας πάνω στην ίδια τακτική. Το αποτέλεσμα ήταν, σε βάθος 4 χρόνων να βγαίνουμε σχετικά άνετα πλέι οφ, και πλέον να χτυπάμε δειλά-δειλά το πρωτάθλημα απο τον Ολυμπιακό.

Η μεγαλύτερη όμως επιτυχία αυτής της τακτικής νομίζω πως είναι αυτή:
Spoiler: show
Image
Και αυτό με μια ομάδα πολύ περιορισμένη οικονομικά (120.000p/w για μισθούς μετά απο πολλές πωλήσεις και παρακάλια και καθόλου χρήματα για μεταγραφές) και με πολλούς ταλαντούχους δανεικούς παίκτες.

Νομίζω πλέον οτι πάω υπερβολικά καλά.. Σκέτο cheat η τακτική σου φίλε Houdini...
(:
Post Reply

Return to “Έτοιμες Τακτικές”