Π.Α.Ο.Κ.

Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Π.Α.Ο.Κ. Θεσσαλονίκης

Χωρίς τίτλο από τη σεζόν 1984-85, χωρίς κύπελλο από τη σεζόν 2002-03, χωρίς παρουσία σε φάση ομίλων Champions League, χωρίς παρουσία σε προημιτελική φάση Ευρωπαϊκής διοργάνωσης από τη σεζόν 1973-74, οι προκλήσεις είναι πολλές. Ο ΠΑΟΚ δεν έχει τα οικονομικά προβλήματα του παρελθόντος, αλλά μη περίμενε να δείτε τον Ιβάν Σαββίδη να "ξηλώνεται". Θα κλείνει τις τρύπες, αλλά αν είσαι προσεκτικός, δε θα κάνεις τρύπες.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ
Θα σου δοθεί μισό εκ. Ευρώ για μεταγραφές. Μπορείς να το δώσει για να πάρεις για συμπλήρωμα, μπορείς και να αλλάξεις τα δεδομένα και να ασχοληθείς με ελεύθερους παίκτες, προσφέροντας ικανοποιητικά συμβόλαια.

ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ
Δε χρειάζεται να ρίξεις λεφτά. Οι ακαδημίες σου θα σου φέρουν παίκτες που θα είναι καλοί για το επίπεδο που είσαι. Αν ανέβεις επίπεδο, τότε δε θα σου γεμίζουν το μάτι. Μάθε όμως να πουλάς και να αγοράζεις.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΜΑΔΑΣ ΑΝΑ ΘΕΣΗ

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Image

Παναγιώτης Γλύκος: Αυτόν ξέρω, αυτόν εμπιστεύομαι. Δεν με απογοήτευσε ούτε μια στιγμή
Σαρλζ Ιτάνζ: Δεν μπορώ να έχω απαιτήσεις από έναν ΤΦ που παίζει μια στο τόσο. Αξιόπιστος
Αστέριος Γιακουμής: Τρίτος τερματοφύλακας. Μέχρι εκεί Παραπάνω, δύσκολα, δε μπορεί να σου δώσει κάτι.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ: Δεν χρειάζεσαι για τη πρώτη σεζόν, όμως μη κάθεσαι με σταυρωμένα χέρια. Ο Νίκος Γιαννακόπουλος, ΤΦ του Πανιωνίου είναι μια φθηνή και εξαιρετική περίπτωση. Το συμβόλαιό του τελειώνει το καλοκαίρι του 2015. Μην αργείς…



ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Image

ΜΙΓΚΕΛ ΒΙΤΟΡ: Πραγματοποιεί όσα υπόσχεται. Μπορείς να πας μαζί του για 3-4 χρόνια, αλλά αν θες να σταθείς στα Ευρώπας, πρέπει να γίνει back up.
ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ: Εξαιρετικά σωματικά προσόντα, αριστεροπόδαρος, αλλά. Αυτό το αλλά θα σε βασανίζει πάντα. Μπορεί να τον έχεις 10 χρόνια στο ρόστερ και να κάνει 20 παιχνίδια σύνολο. Μέχρι εκεί.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ: Δε ξέρω τι θα κάνεις, αλλά πάρε κεντρικό αμυντικό πριν καν σώσεις για πρώτη φορά το παιχνίδι.



ΑΚΡΑΙΟΙ ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ, ΑΡΙΣΤΕΡΑ

Image

ΡΑΖΒΑΝ ΡΑΤΣ: Αγόραρε, χέλι μου! Τσαφ τσουφ, τσαφ τσουφ, τσαφ τσουφ από τη πλευρά του και όπως τα προηγμένα τραίνα, έχει και όπισθεν!
ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ: Εδώ μάλιστα, μπορεί να κάνει δουλειά και να χωρέσει στα παπούτσια του Ρατς για να τον ξεκουράσει. Μπορεί να προσφέρει και πάνω από τη μεσαία γραμμή.
ΝΙΚΟΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ: Δεν υπάρχουν αντίο στο δρόμο μας, μόνο κάποιες στιγμές χωρισμού, και η στιγμή χωρισμού με τον συγκεκριμένο θα έρθει μοιραία.
ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ: Αν είσαι μάνατζερ της υπομονής, δωσ’ τον δανεικό να δεις αν θα εξελιχθεί.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ: Για δυο χρόνια είσαι καλυμμένος, αλλά από το καλοκαίρι του 2015 ψάξου, εκτός και αν γίνει κολλητός με τον Τζαβέλλα και δε θες να του στερήσεις τη θέση στην ενδεκάδα.



ΑΚΡΑΙΟΙ ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ, ΔΕΞΙΑ

Image

ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΚΟΝΔΡΑΣ: Αν βρεις το κουμπί του, θα έχεις δεξί μπακ για μια τριετία. Μετά, θα έχεις λεφτά για κάτι καλύτερο.
ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΙΤΣΙΟΥ: Αποφάσισε βρε αγόρι μου, τι είσαι; Μπακ; Μέσος; Απ’ όλα χωρίς κρεμμύδι; Δε με βοηθάς όμως, καθόλου…
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΩΝ/ΔΗΣ: Η ευχάριστη έκπληξη της ομάδας. Μπορεί και παραμπορεί, μη φοβάσαι να του δώσεις παιχνίδια.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ: Αν αξιοποιήσεις σωστά το δίδυμο Σκόνδρα – Κων/δη, θα πάρεις λεφτά από τον Σκόνδρα και θα τα δώσεις για άλλη θέση διότι θα έχεις Κων/δη.



ΑΝΑΣΤΑΛΤΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ

Image

ΧΕΝΤΒΙΓΚΕΣ ΜΑΝΤΟΥΡΟ: Αν στη Τούμπα φωνάξει κανείς «στ’ άρματα» εγώ θα ανέβω στον Μαντούρο._
ΕΡΓΚΙΣ ΚΑΤΣΕ: Το λαχείο. Για όσο θέλεις, έχε τον στην ενδεκάδα, και όποτε αποφασίσεις, βγαλ’ τον στη αγορά. Θα τα τσεπώσεις. Μπορείς να πιάσεις μέχρι και 6Μ.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΖΙΟΛΗΣ: Μια φορά να του ζήτησα κάτι και να απογοήτευσε. Προσπαθώ να θυμηθώ αν έγινε κάτι τέτοιο, αλλά δε μου ‘ρχεται.
ΦΑΝΗΣ ΤΖΑΝΔΑΡΗΣ: Έπιασε ταβάνι και σύντομα αυτό το ταβάνι θα το ξεπεράσεις. Και μοιραία θα του πεις το αντίο.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ: Γιατί; Δε σου φτάνουν το άρμα και το λαχείο;


ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ

Image

ΜΑΑΡΤΕΝ ΜΑΡΤΕΝΣ: Παικταρά μου εσύ! Μπορείς να παίξεις irl όπως και στο fm; Μπορείς ρε φίλε, μπορείς. Τα πάντα όλα, και πάσες, και οργάνωση, και προώθηση παιχνιδιού.
ΕΓΙΑΛ ΓΚΟΛΑΣΑ: Θέλεις μπουζούκια; Πάμε. Θέλεις μπαράκια; Πάμε. Όσα έχω θα τα φάμε. Ότι θέλεις πασάκα μου εσύ. Δωσ’ του τα κλειδιά και θα ανοίξει όλες τις πόρτες. Άσε που θα σου φέρει και τίτλους και λεφτά.
ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΣΑΒΒΙΔΗΣ: Αν δεν σκοπεύεις να του δώσεις παιχνίδια, δωσ’ τον δανεικό να παίζει να βελτιωθεί.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ: Υπάρχει μπόλικο πράγμα να ψάξεις να βρεις, ακόμα και από Ελλάδα για να πάρεις. Βέβαια εσύ θες να πάρεις του Τσάμπιονς Λιγκ, οπότε πρέπει να δώσεις τον Γκολάσα και να αξιοποιήσεις τα λεφτά.


ΕΞΤΡΕΜ, ΔΕΞΙΑ

Image

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ: Ότι μπορείς να πάρεις από εκείνον, πάρε. Θα σου τα δώσει και υπάρχουν αρκετοί ρόλοι στους οποίους μπορεί να βοηθήσει.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ: Φέτος πρέπει όπως και δήποτε να πάρει παιχνίδια. Στειλ' τον δανεικό ή έχετε τον στην δεύτερη ομάδα, είναι από τους πιο μικρούς σε ηλικία.
ΡΟΜΠΕΡΤ ΜΑΚ: Θα σταθεί δίπλα σου, θα σου πει “εγώ είμαι εδώ”, θα βάλει το σαμάρι και θα τραβήξει την ανηφόρα. Αντέχει, μη μασάς, ούτε εκείνος μασάει. Και θα σου φέρει και λεφτά.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ: Για τη πρώτη σεζόν είσαι καλυμμένος, μετά όμως πρέπει να κινηθείς αναλόγως.


ΕΞΤΡΕΜ, ΑΡΙΣΤΕΡΑ

Image

ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΟΖΟΓΛΟΥ: Δε σου γεμίζει το μάτι, αλλά μπορεί να σου γεμίσει την αριστερή πλευρά. Και του χρόνου να το κάνει καλύτερα, και τη μεθεπόμενη χρονιά ακόμα καλύτερα.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ: Με ένα αριστεροπόδαρο εξτρέμ θα τη βγάλεις; Αν θες ρεαλισμό, ναι, αν όχι, προλαβαίνεις να καπαρώσεις για μια σεζόν τον Simao που είναι ελεύθερος.

ΕΠΙΘΕΣΗ

Image

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ: Αργεί να πάρει μπρος, αλλά όταν πάρει θα βοηθήσει. Βέβαια, αν τον έχεις, που θα τον έχεις, συνέχεια στον πάγκο, μη περιμένεις να μπαίνει, να τα παστελώνει και μετά να το βουλώνει και να τρώει πάγκο.
ΕΥΘΥΜΗΣ ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ: Δωσ' τον φέτος δανεικό, διότι θα μουχλιάσει το παιδί στον πάγκο. Και όταν με το καλό γυρίσει, θα φοβάσαι μήπως και σου φύγει.
ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ: Ανάβεις φωτιές, ανάβεις κι' όλα τα καις, κι' απ' όπου περάσεις κάνεις καταστροφές._
ΦΑΚΟΥΝΤΟ ΠΕΡΕΪΡΑ: Φα-Κουντο-Πε-ρέι-ρα. Και μπροστά μπορεί και ως δεκάρι μπορεί και γενικά θα σε βοηθήσει. Παίζει σε αρκετά συστήματα. Δεν μιλάμε για τη μεγάλη ανακάλυψη αλλά δε θα κλάψεις ούτε ένα Ευρώ από αυτά που του δίνεις.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ: Βάθος έχεις, ποιότητα έχεις, μέλλον έχεις. Θα έρθει η ώρα και για ενίσχυση αλλά δε επείγει.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Τακτική

Image
Με το συγκεκριμένο ασύμμετρο 4-1-4-1 κατάφερα να εκμεταλλευτώ όλους τους παίκτες που υπάρχουν στο ρόστερ.
Με πέντε παίκτες που έχουν διαφορετικό ρόλο ανάμεσα σε άμυνα και επίθεση, έχεις τη δυνατότητα να εκμεταλλευτείς
με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τους παίκτες που παίζουν σε δυο θέσεις. Όπως κάθε σύστημα, έτσι και αυτό θέλει υπομονή
και ψάξιμο όσον αφορά τον κάθε παίκτη και το ρόλο του εντός γηπέδου. Βάλε τους παίκτες να δουλεύουν πάνω στο ρόλο
τους στη προπόνηση για καλύτερα αποτελέσματα.
Image

Οδηγίες
Το overlap δουλεύει εξαιρετικά με τους Ρατς και Κωνσταντινίδη ή Σκόνδρα, η πίεση ψηλά φέρνει αποτελέσματα
αλλά μην την διατηρήσεις σε εκτός έδρας παιχνίδι στην Ευρώπη. Ρίξε την άμυνα πιο πίσω, και ζητά χαμηλότερο ρυθμό.
Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία ιδέα αυτό το 4-1-4-1.
Ψαχτείτε γενικά με ελεύθερους ΑΜRL, έχει καλό και φθηνό πράγμα.
Κι ο Σαββίδης, αν του πείτε να δώσει για μισθούς θα δώσει, τουλάχιστον σε μένα έδωσε.
Κι κανα DC ε.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
owen
Banned
Banned
Posts: 8039
Joined: Thu Dec 01, 2005 11:19 am
Football Manager της ομάδας: ASPRA CHOMATA f.c.(FML)
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ,LIVERPOOL
Status: τα ξηνω κ πληρωνομαι αδρα...
Location: Πολιχνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μην τυχον πουλησετε το 9+5..μην τυχον..παστελωνει αβερτα..
Ειμαι πολυ μεγαλος καφρος,απογονος της βαριας βιομηχανιας οπαδων..

Νταμπλουχος Μαο-Μαο 2017-2018...

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012


P.A.O.K. AGAINST ALL


ΠΑΟΚ στα ευκολα,ΠΑΟΚΑΡΑ στα δυσκολα.

grtainiofagos.blogspot.com Η δικη μου οπτικη γωνια..
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

owen wrote:μην τυχον πουλησετε το 9+5..μην τυχον..παστελωνει αβερτα..
ακομα ένα μάνατζερ που διαπρέπει ο συγκεκριμένος ... Γάλατα υπάρχουν πολλα Νουνού ομως ένα !!


Sent from Anfield
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

και εγώ αυτή την τακτική επέλεξα και ένα 4-2-3-1 ..από τον Κάτσε έβγαλα 7 εκ και 35%
από την μεταπώληση που θα κάνει ο Αγιαξ ..(5 εκ + 2 εκ σε 24 δόσεις)..
soukougr
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Sat Jun 28, 2014 10:28 am
Football Manager της ομάδας: Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια τι coaches εχετε πρωτη χρονια στον παοκ;εγω δεν μπορω να παρω κανεναν και μου εκανε και αυξηση των wage για τους coaches!
Μονο κατι ελληνες μπορω να παρω που το μαξ βγαζουν 2μιση αστερακια...καμια ιδεα;
User avatar
paok_revolution
Backup
Backup
Posts: 751
Joined: Thu Dec 20, 2012 8:36 pm
Football Manager της ομάδας: Paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω πηρα Φρατζεσκο(attack),Δαυκο(GK),Βακαλοπουλο(Tactics) και Allesandro Zauli(Ball control)
ΠΩ ΠΩ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΟΜΑΔΑ ΠΩ ΠΩ ΠΩ, ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΜΙΑ ΠΑΟΚΑΡΑ
ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΖΕΥΕΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ, ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
soukougr
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Sat Jun 28, 2014 10:28 am
Football Manager της ομάδας: Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βγαζουν 3 αστερια τουλαχιστον;
Post Reply

Return to “Ελλάδα”