Patch Γ' Εθνικής & Τοπικών Πρωταθλημάτων ΕΠΣ

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Image

DOWNLOAD NOW:

http://www.fmgreece.gr/downloads/fm2015 ... ata-files/


Περιγραφή

Εγκαθιστώντας το αρχείο GreekCEPSDivisionPatch, σας δίνεται η δυνατότητα να ενεργοποιήσετε στο FM2015 τη Γ' Εθνική Κατηγορία, το Κύπελλο Γ' Εθνικής καθώς και όλες τις Α' Κατηγορίες από τις κατά τόπους ΕΠΣ (53 συνολικά)

To αρχείο λειτουργεί εφόσον έχετε εγκαταστήσει τα τελευταία updates του FM (γίνονται αυτόματα μέσω steam)

Το συγκεκριμένο αρχείο ΔΕΝ περιλαμβάνει μεταγραφές ή προσθήκη νέων παικτών στις ομάδες. Οι περισσότερες ομάδες της Γ’ εθνικής έχουν πλήρες ρόστερ αφού γίνεται κανονικά έρευνα από την ελληνική ομάδα έρευνας. Σας δίνεται η δυνατότητα από το FΜ, πριν αρχίσει το παιχνίδι να συμπληρώσετε τα ρόστερ με random (τυχαίους) παίκτες ή να παίξετε με grey περιμένοντας να βγουν μικροί regens από τις ακαδημίες των ομάδων και να προχωρήσετε σε μεταγραφές. Η επιλογή είναι δική σας!

Γνωστά Προβλήματα

- Στη Γ’ εθνική στην πραγματικότητα επιτρέπονται μόνο 2 ποδοσφαιριστές άνω των 33 ετών στην αποστολή αγώνα κάθε ομάδας. Ingame αυτό δεν συμβαίνει καθώς δεν μπορεί να οριστεί ο σχετικός περιορισμός από τον editor
- Δεν ήταν δυνατόν να περαστεί ο σωστός τρόπος διεξαγωγής του κυπέλλου Γ' Εθνικής
- Δεν ήταν δυνατόν να περαστεί σωστά η άνοδος των ομάδων από τις ΕΠΣ στην Γ' Εθνική. Στα play-off ανόδου θα προκρίνονται 2 ομάδες από κάθε τοπική ΕΠΣ αντί για 1 που ισχύει στην πραγματικότητα (εκτός Αθήνας και Μακεδονίας)
- Δεν υφίσταται αναδιάρθρωση κατηγοριών από τη χρονιά 2015/16 όπως στην πραγματικότητα

Εγκατάσταση

Αποσυμπιέστε το αρχείο GreekCEPSDivisionPatch στον φάκελο που αντιστοιχεί στο λειτουργικό σας σύστημα:
Win Vista/7: C:\Users\<username>\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2015\editor data
Win 2000/XP: C:\Documents and Settings\<username>\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2015\editor data
Win 98/ME: C:\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2015\editor data
Mac OS X: /Users/<username>/Documents/Sports Interactive/Football Manager 2015/editor data

*εκτός αν έχετε αλλάξει τον user data φάκελο σας, οπότε το βάζετε εκεί που έχετε ορίσει εσείς.

Ενεργοποίηση

Καθώς ξεκινάτε νέο παιχνίδι, στο πλαίσιο "Επιλέξτε Βάση Δεδομένων", στα "Αρχεία Δεδομένων" πατήστε "Προσαρμοσμένες" -> "Επεξεργασία".
Έπειτα, επιλέξτε/τικάρετε το αρχείο GreekCEPSDivisionPatch αν δεν είναι ήδη επιλεγμένο και πατήστε "Επιβεβαίωση".
Σε περίπτωση που έχετε επιλέξει παραπάνω από ένα αρχείο για τα πρωταθλήματα της Ελλάδας, θα πρέπει να επιλέξετε μόνο αυτό.

FAQ

Την τάδε ομάδα την έχει το patch;
Δείτε στο τέλος του άρθρου: http://www.fmgreece.gr/columns/fmgreece ... son-patch/, ανέβασα όλες τις ομάδες σε screenshots. Ελάχιστες ομάδες λείπουν πάντως από τις ανώτερες κατηγορίες της κάθε ΕΠΣ

Πήρα την ομάδα του χωριού μου αλλά δεν έχει τους πραγματικούς παίκτες. Γιατί;
Διάβασε την περιγραφή πιο πάνω

Ψάχνω την ομάδα του χωριού μου αλλά δεν την βρίσκω. Γιατί;
Αν δεν βρίσκεται στην ανώτερη κατηγορία της τοπικής ΕΠΣ τότε δεν θα υπάρχει. Αν στην πραγματικότητα παίζει στην ανώτερη κατηγορία της τοπικής ΕΠΣ τότε κάνε τον κόπο και πόσταρέ το στο αντίστοιχο topic της έρευνας για να προστεθεί στο μέλλον: viewforum.php?f=235 , διαβάζοντας πρώτα και τις σχετικές οδηγίες

Κατέβασα το patch αλλά δεν έχει τα σήματα και τις φανέλες των ομάδων. Γιατί;
Δεν περιλαμβάνει γραφικά αυτό το patch. Για γραφικά πηγαίνετε εδώ: viewforum.php?f=407

Παρατηρώ ότι σε μερικές ΕΠΣ υπάρχει το ιστορικό των πρωταθλητών και σε κάποιες όχι, γιατί;
Γιατί είτε αυτά πρόλαβα να περάσω είτε δεν έβρισκα πληροφορίες. Αν έχεις βρει γράψε στο αντίστοιχο topic εδώ: viewforum.php?f=235

Υπάρχει τρόπος να προσθέσω την ομάδα του χωριού μου στο patch γιατί δεν υπάρχει;
Βεβαίως, μέσω του editor. Κατέβασέ τον από εδώ: steam -> library -> tools , στη συνέχεια φόρτωσε το αρχείο και πρόσθεσε την ομάδα σου. Δυστυχώς δεν υπάρχει οδηγός για τον editor, πάρε ένα link μήπως βοηθηθείς: http://www.fmgreece.gr/columns/guides/h ... ayersonfm/

Θέλω να προσθέσω τους πραγματικούς παίκτες της ομάδας του χωριού μου. Μπορώ;
Ναι, μέσω του editor. Κατέβασέ τον από εδώ: steam -> library -> tools , στη συνέχεια φόρτωσε το αρχείο και άρχισε να περνάς παίκτες, πάρε ένα link μήπως βοηθηθείς: http://www.fmgreece.gr/columns/guides/h ... ayersonfm/

Δεν έρχεται κανένας παίκτης στην ομάδα μου, γιατί;
Πιθανόν αυτό να ωφείλεται στην πολύ χαμηλή φήμη της ομάδας που επέλεξες. Δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό

Το παιχνίδι αργεί πολύ, είναι λογικό;
Ναι. Είναι 4 όμιλοι της Γ' και 53 ΕΠΣ που κάποιες έχουν και ομίλους. Σε περίπτωση που έχεις αναλάβει ομάδα ΕΠΣ, όταν ανέβεις κατηγορία, απενεργοποίησε την ΕΠΣ για να πηγαίνει πιο γρήγορα

Δεν μπορώ να παίξω στο FM Classic το patch;
Όχι

Γιατί η ομάδα του χωριού μου είναι γραμμένη με λατινικούς χαρακτήρες;
Είναι θέμα της επίσημης μετάφρασης του παιχνιδιού. Σε μελλοντικά επίσημα updates θα μεταφραστούν και αυτές οι ομάδες.

Τα αρχείο δημιουργήθηκε από τον peritri για το fmgreece.gr, απαγορεύεται η διακίνηση του αρχείου χωρίς την αναφορά στον δημιουργό και χωρίς να ερωτηθεί επίσης.

ENJOY!
User avatar
Stathis M.
Rotation
Rotation
Posts: 1167
Joined: Sun Jul 06, 2014 8:24 pm
Status: Οι χρυσές αυγές ξημερώνουν μαύρες μέρες.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο ρε φίλε,με σώζεις.Μία ερώτηση.Γίνεται να κάνω playable την Γ' Εθνική χωρίς να κάνω την ΕΠΣ;
Για τα ναρκωτικά υπάρχει η ΙΘΑΚΗ
Για τον Άρη όμως τίποτα....
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ναι. Μην ρωτήσεις πως :D
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που ασχολήθηκαν με το Patch .
Η ώρας τις μικρής ομάδας για τα μεγάλα σαλόνια :)
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
doxitis
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Sun Aug 29, 2010 10:44 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστούμε ! -doublekiss -doublekiss -doublekiss
Μια απορία : σε επόμενο update που θα κάνει η SI θα "μπεί" στο δικό μας save στα τοπικά ή πρέπει να ξεκινήσεις άλλο ;
ΒΥΡΩΝΑΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΩ!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Με σκάλωσες τώρα.

Τα update που βγάζει η SI ισχύουν για όλα τα save games.

Εκτός αν πρόκειται για data updates (π.χ. του Φεβρουαρίου κάθε χρόνο) που χρειάζονται νέο παιχνίδι.
doxitis
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Sun Aug 29, 2010 10:44 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Α εντάξει οπότε ξεκινάμε! Και κάτι τελευταίο αν μπορείς να μου απαντήσεις...
Δεν υφίσταται αναδιάρθρωση κατηγοριών από τη χρονιά 2015/16 όπως στην πραγματικότητα. Ακυρώνεται λόγω του patch. Δηλαδή τί κακό υπάρχει από αυτό γιατί δεν θυμάμαι τι λέει η αναδιάρθρωση τη χρονιά 2015/2016...
ΒΥΡΩΝΑΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΩ!
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17747
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Νομιζω εννοει οτι δε φτιαχνονται σωστα οι ομιλοι καθε χρονια οπως μπορει να γινεται στη πραγματικοτητα.

Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
thanos_mak92
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Oct 24, 2014 1:36 pm
Football Manager της ομάδας: Aris Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

'Εβαλα το patch κανονικά και μετά από 2 continue το παιχνίδι κρασάρει και με πετάει.

Και εκτός από αυτό, πλέον με το που μπω σε άλλο save χωρίς το patch πάλι μετά από 10 λεπτά με πετάει. Ενώ πριν το βάλω έπαιζα κανονικά.

Καμιά ιδέα τι να κάνω?
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

@doxitis, όχι δεν είναι αυτό που εννοεί ο vaggelis2005. Χωρίς το patch αν προσέξεις, από τη χρονιά 15/16 η Β' μένει με 20 ομάδες και η SL με 16 κ.ο.κ. Στο patch αυτό δεν συμβαίνει.

@thanos_mak92, αυθεντικό το έχεις το παιχνίδι, έτσι; πολύ περίεργο, έχω τρέξει άπειρα τεστ. Σβήστο, ήσουν άτυχος. Να πείραξε άλλα saves δεν υπάρχει περίπτωση...
doxitis
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Sun Aug 29, 2010 10:44 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπότε,για να καταλάβω,όπως τρέχει το 2014/2015 στην Superleague και στην Footballeague έτσι θα τρέχει και το 2015/2016,2016/2017 κ.ο.κ ;
ΒΥΡΩΝΑΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΩ!
thanos_mak92
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Oct 24, 2014 1:36 pm
Football Manager της ομάδας: Aris Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι αυθεντικο ειναι το παιχνιδι. Το εσβισα και εκανα και clear cache αλλα παλι με πεταει. Οποτε ισος να φταει κατι αλλο στο λαπτοπ μου και οχι το patch.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

doxitis wrote:Οπότε,για να καταλάβω,όπως τρέχει το 2014/2015 στην Superleague και στην Footballeague έτσι θα τρέχει και το 2015/2016,2016/2017 κ.ο.κ ;
Ναι
doxitis
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Sun Aug 29, 2010 10:44 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία,μικρό το πρόβλημα για μένα! Ευχαριστώ ..
ΒΥΡΩΝΑΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΩ!
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω είχατε πει πέρσι ότι θα κάνατε όλες τις τοπικές ομάδες semi-professional για να μην παίρνουν τους παίχτες οι άλλες ομάδες σαν ελεύθερους.. δυστυχώς παρατήρησα ότι όλα τα contracts είναι amateur..

Επίσης παρατήρησα ότι στην ΕΠΣ Χίου, ενώ πέρσι υπήρχε το ιστορικό του πρωταθλήματος, φέτος έχει αφαιρεθεί..
(Είχα ποστάρει στην αντίστοιχη σελίδα του research όλοκληρο το ιστορικό της ΕΠΣ)
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”