Δεν γίνεται κλήρωση στην SL το 2019/20

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
xpert
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 437
Joined: Mon Aug 02, 2004 4:56 pm
Football Manager της ομάδας: AJ Auxerre
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool FC
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Hirigoyen wrote:Εμένα ρε μάγκες με ενοχλεί η ειρωνία...του στυλ "δες τις τις τακτικές σου", "κάτι λάθος κάνεις", "μας τα έκανες ζέπελιν" κτλ...
Λες και το μόνο πρόβλημα του παιχνιδιού είναι που δεν γίνεται η κλήρωση!
Ένα σωρό προβλήματα έχει.... -kitrinh

Κάποιοι εθελοτυφλούν...και πάνε να μας βγάλουν εξωγήινους.

δηλαδή αν κάποιοι ΔΕΝ έχουμε προβλήματα στο gameplay (άσε στην άκρη την κλήρωση) προτιμάς να μη λέμε τίποτα και να αφήνουμε εσένα και άλλους σαν και εσένα να γράφουν τα παράπονά τους και να αδιαφορούμε ;;;

όπως είπε κάποιος ας προσπαθήσουμε να κουβεντιάσουμε εποικοδομητικά...

Εποικοδομητικά λοιπόν έχω αναφέρει σε πολλά post πιθανά προβλήματα στις τακτικές, στις προπονήσεις και αλλού...
Δεν είμαι ούτε της SI ούτε του fmgreece....χρήστης του παιχνιδιού από παλιά είμαι και ως εκ τούτου θεωρώ πως "ξέρω" τα κουμπιά του και προσπαθώ να βοηθήσω πολλούς που εμφανώς είναι άπειροι (δεν είναι κατηγορία αυτό...απλή παρατήρηση είναι...αρκεί να δείτε πόσοι ρωτούν ΚΑΘΕ χρόνο πράγματα για το φάκελο lnc και θα καταλάβετε πόσο "επιφανειακά" γνωρίζουν το παιχνίδι)

έχω ανεβάσει τακτική που μου δίνει "νορμάλ" αποτελέσματα σε 4 διαφορετικά πρωταθλήματα, έχω κάνει προτάσεις για την προπόνηση που δεν προκαλούν τραυματισμούς...κλπ...κλπ...κλπ

Δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς που επειδή έχουν πρόβλημα, το ΜΟΝΟ που γουστάρουν να ακούσουν είναι "ναι ρε φίλε...έχεις δίκιο...πάλι μας κορόιδεψε η κωλοεταιρεία και οι τσάτσοι, οι mod του fmgreece"

-toixosmesh έλεος


ΥΓ. το πόσο ικανοί είναι κάποιοι στην "ανίχνευση" της ειρωνείας στο γραπτό λόγο είναι κάτι που με αφήνει άγαλμα...
User avatar
nikos55
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Mar 02, 2005 1:14 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

13 μέρες και ο αγώνας συνεχίζεται...

Λοιπόν παιδιά να γράφουμε όσο περισσότεροι μπορούμε στο φόρουμ της SI, δε χρειάζεται να είμαστε ευγενικοί, άλλωστε δεν είναι και αυτοί μαζί μας. Κράξιμο και έχει ο θεός. Οπου μπορούμε τους δυσφημίζουμε για την ασυνέπειά τους.

Επίσης παρακαλέσαμε και πιο πριν να μη σχολιάζουμε ποστ άλλων. Κάποιοι θέλουν να κλείσει το τόπικ. Οπότε να φυλαγόμαστε για προβοκάτσια. Ας μην τους δώσουμε λόγο...
Περιμένουμε από τους υπεύθυνους του φόρουμ, τουλάχιστον, να μας δίνουν κουράγιο και να μας εμψυχώνουν μέσα από τις αναρτήσεις τους. Η στήριξή τους σημαίνει πολλά για εμάς.


Υ.Γ. Σαπίλα σε όλο της το μεγαλείο...
PegassosTheHellinian
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Sat Mar 15, 2008 6:45 pm
Football Manager της ομάδας: Hercules
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάποτε ο πατέρας μου μου είχε πει "Η ευγένεια υποχρεώνει". Το να είμαι αγενής με κάνει άδικο. Και, επιπλέον, το να δείχνω σε ξένους την αγένειά μου ντροπιάζει όλους τους Έλληνες.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Θα συμφωνήσω με τον αποπάνω. Θεωρώ πως είναι καλύτερο να μη γινονται ειρωνικά ποστ αλλά ευγενικά. Γράψτε ας πούμε αν περισσότερα save games, screenshots θα βοηθούσαν στην αντιμετώπιση του προβλήματος. Ίσως αν κάποιος έχει ένα σέιβ σε αυτή την ημερομηνία, ακόμα και αν δεν παίζει ελλάδα, να μπορεί να βοηθήσει. Γενικά πρήξτε τους αλλά με την καλή έννοια. Ρωτήστε αν μπορείτε να κάνετε κάτι για να βοηθήσετε και να τους παρέχετε περισσότερες πληροφορίες. Το να τους μιλάτε ειρωνικά, θεωρώ, πως δε θα τους κάνει να λύσουν το πρόβλημα πιο γρήγορα.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26383
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

nikos55 wrote:13 μέρες και ο αγώνας συνεχίζεται...

Λοιπόν παιδιά να γράφουμε όσο περισσότεροι μπορούμε στο φόρουμ της SI, δε χρειάζεται να είμαστε ευγενικοί, άλλωστε δεν είναι και αυτοί μαζί μας. Κράξιμο και έχει ο θεός. Οπου μπορούμε τους δυσφημίζουμε για την ασυνέπειά τους.

Επίσης παρακαλέσαμε και πιο πριν να μη σχολιάζουμε ποστ άλλων. Κάποιοι θέλουν να κλείσει το τόπικ. Οπότε να φυλαγόμαστε για προβοκάτσια. Ας μην τους δώσουμε λόγο...
Περιμένουμε από τους υπεύθυνους του φόρουμ, τουλάχιστον, να μας δίνουν κουράγιο και να μας εμψυχώνουν μέσα από τις αναρτήσεις τους. Η στήριξή τους σημαίνει πολλά για εμάς.


Υ.Γ. Σαπίλα σε όλο της το μεγαλείο...
Πάλι καλά που φυλάγεσαι φίλε Νίκο από τα προβοκάτσια με το να λές για "αγώνα που συνεχίζεται 13 μέρες" και "σαπίλα σε όλο της το μεγαλείο" σε ΚΑΘΕ πόστ.

Και όλα αυτά χωρίς να αναφέρουμε την ειρωνεία στα forum της SI, λες και βοηθά καθόλου.

Καλά τα λέει ο kobos γενικά. Είναι ένα θέμα που έχει αναφερθεί αρκετές φορές από διάφορους users στο σάιτ της SI, άρα απλά περιμένουμε. Από εκεί και πέρα κανένας μας δε μπορεί να κάνει τίποτα, τόσο απλά. Υπομονή.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nikos55 wrote:13 μέρες και ο αγώνας συνεχίζεται...

Λοιπόν παιδιά να γράφουμε όσο περισσότεροι μπορούμε στο φόρουμ της SI, δε χρειάζεται να είμαστε ευγενικοί, άλλωστε δεν είναι και αυτοί μαζί μας. Κράξιμο και έχει ο θεός. Οπου μπορούμε τους δυσφημίζουμε για την ασυνέπειά τους.

Επίσης παρακαλέσαμε και πιο πριν να μη σχολιάζουμε ποστ άλλων. Κάποιοι θέλουν να κλείσει το τόπικ. Οπότε να φυλαγόμαστε για προβοκάτσια. Ας μην τους δώσουμε λόγο...
Περιμένουμε από τους υπεύθυνους του φόρουμ, τουλάχιστον, να μας δίνουν κουράγιο και να μας εμψυχώνουν μέσα από τις αναρτήσεις τους. Η στήριξή τους σημαίνει πολλά για εμάς.


Υ.Γ. Σαπίλα σε όλο της το μεγαλείο...

Σπάρτακε ζεις εσύ μας οδηγείς......
και δεν εννοώ τον συμφορουμίτη αλλά αυτόν
Spoiler: show
Image
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το θέμα υπάρχει μόνο σε saves που ξεκίνησαν χωρίς patch και μπήκε το patch στην συνέχεια ή και σε παιχνίδια που ξεκίνησαν από την αρχή με το τελευταίο patch;Έχετε κοιτάξει αυτήν την πιθανότητα;
User avatar
nikos55
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Mar 02, 2005 1:14 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

15 μέρες και ο αγώνας συνεχίζεται...

Καλησπέρα και πάλι. Και ο κόσμος το βιολί του. Είπαμε να μην αναφερόμαστε σε ποστ άλλων, να συζητήσουμε μπας και βρούμε καμιά λύση. Γιατί οι αχαϊρευτοι στην SI δεν... Οσο και αν τους υπερασπίζονται τα εν ελλάδι «γιουσουφάκια» τους...

Οπως καταλάβατε λίγοι ενδιαφέρονται για το ζήτημα που μας απασχολεί. Οι πιο πολλοί (πιστεύουν πως) προσφέρουν μαθήματα ήθους... Οπότε θα απαντάω εγώ σε ποστ σχετικά με το ζήτημά μας. Πάμε:

Φίλε fon7,
Εχει συμβεί και στις δύο περιπτώσεις. Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό.

Πάμε τώρα σε ποστ «άλλου» ενδιαφέροντος:

Φίλε PegassosTheHellinian,
Δεν το σχολιάζω αυτό γιατί είναι σαν να λές ότι επειδή ένας Ιταλός σκότωσε, όλοι οι Ιταλοί είναι φονιάδες... Στο είχε πει όταν ήσουν πολύ μικρός φαντάζομαι.

Φίλε kobos550,
Τα παιδιά ανέβασαν saved games. Είμαστε στη διάθεσή τους για οτιδήποτε ζητήσουν. Δεν θέλουμε να τους πρήξουμε πολύ για να μην τους τα κάνουμε ΖΕΠΕΛΙΝ, γιατί παρεξηγούνται εδώ μέσα...

Φίλε diego1960,
Δεν πιστεύω ότι κάποιο ποστ σου σε αυτό το τόπικ βοήθησε την εξέλιξη της συζήτησης. Εννοείται πως φοβάμαι προβοκάτσια, γιατί κάποιοι δεν θέλουν να μιλάμε άσχημα για την SI, ή «ντρέπονται» που κάποιοι στην Ελλάδα την κακολογούν και θα κάνουν τα πάντα για να κλείσει το τόπικ. Τουλάχιστον οι υπεύθυνοι του φόρουμ φαίνεται να μας στηρίζουν, αφήνοντάς το ανοιχτό, καθότι είναι η μοναδική αχτίδα φωτός σε ένα σκοτεινό τούνελ. Η υπομονή μου τελείωσε, έχω μόνο ειρωνεία πια...

Φίλε periklis11,
Εγώ το χα πει από την αρχή. Κυνηγάμε το δίκιο μας και στο τέλος θα μας πουν γραφικούς... Χρειάζομαστε κάθε στρατιώτη σε αυτή τη μάχη. Ακόμα και τον Σπάρτακο...

Πείτε ότι θέλετε. Κράξτε όσο θέλετε. Εμείς θέλουμε μόνο να λυθεί το πρόβλημα. Θα υποστούμε τα πάνδεινα για να μπορείτε και εσείς να έχετε ένα ολοκληρωμένο παιχνίδι. Ενα παιχνίδι αξίας 40 ευρώ...


Υ.Γ. Σαπίλα σε όλο της το μεγαλείο...
User avatar
LaBeL
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Wed Oct 03, 2007 6:22 pm
Football Manager της ομάδας: Βαλένθια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε εμενα δεν κληρωνονται οι ομιλοι του europa ενω εχω περασει στους ομιλους δεν γινεται καμια κληρωση και δεν προχωραει η διοργανωση εχει συμβει σε καποιον αλλο?
User avatar
nikos55
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Mar 02, 2005 1:14 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπομονή φίλε μου....
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9128
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

1000 δίκια έχεις φίλε Νίκο(στο θέμα του bug και τις αντιμετώπισης από την εταιρεία) αλλά απ ότι βλέπω εγώ κάνεις ότι περνάει από το χέρι σου για να σε πουν γραφικό οι υπόλοιποι users εδώ με το να λες για γιουσουφάκια κλπ. οι "εχθροί" σου σε αυτή την "μάχη" που λες δεν είναι εδώ. εδώ μέσα θα βρεις άτομα που ασχολούνται εθελοντικά με την database, τομέα του παιχνιδιού άσχετο πιστεύω με το bug. κακώς τους επιτίθεσαι γιατί μαζί σου είναι κι αυτοί όπως κι όλοι μας πιστεύω. απλά προσπάθησε να είσαι λίγο πιο ευγενικός.

Υ. Γ με το σαπίλα ελπίζω να αναφέρεσαι στους της SI και όχι στους mods/researchers εδώ μέσα. αν ισχύει το πρώτο έχεις κάθε δικαίωμα να το κάνεις. αν ισχύει το δεύτερο τότε υπάρχει πρόβλημα.
Spoiler: show
Image
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13715
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

nikos55 wrote: Εγώ το χα πει από την αρχή. Κυνηγάμε το δίκιο μας και στο τέλος θα μας πουν γραφικούς... Χρειάζομαστε κάθε στρατιώτη σε αυτή τη μάχη. Ακόμα και τον Σπάρτακο...

Off Topic:
Εμένα να με αφήσεις ήσυχο... :D :D
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Τετοια ταλενταρα troll που κρύβονταν τοσα χρόνια; KUTGW
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια δοκιμή να κάνει κάποιος.Σε κάποιο save που του παρουσίασε το θέμα αν έχει κάποιο save νωρίτερα πριν του παρουσιάσει το πρόβλημα.Να προχωρήσει αυτό το save να δούμε αν είναι κάτι στάνταρ.Παίζοντας ή σε holiday.
User avatar
nikos55
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Mar 02, 2005 1:14 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

16 μέρες και ο αγώνας συνεχίζεται...

Ρε παιδιά τι δεν καταλαβαίνετε; Είπαμε να μην σχολιάζουμε ποστ άλλων. Αλλά δυστυχώς πρέπει να επιστρέψω για να δώσω έναν ακόμα... εμφύλιο. Πάμε λοιπόν:

Φίλε Agent Of Chaos,
Σε ευχαριστώ που μου δίνεις δίκιο. Σχετικά με τα «γιουσουφάκια» μπες στο σχετικό τόπικ στην SI να δεις τι πόλεμο δέχομαι από συμφορουμίτες. Μάλιστα κάποιοι από αυτούς δεν με δέχονται καν ως συμφορουμίτη. .. :( :( :( :( :( . Αν ανατρέξεις σε προηγούμενα ποστ μου θα δεις ότι έχω πει πως ο εχθρός δεν είναι εντός. Το ξεκαθαρίζουμε αυτό. Επίσης η ευγένεια όπως και ο σεβασμός κερδίζονται... Το σχόλιο με τη σαπίλα είναι οικονομικοκοινωνικοπολιτικό.

Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...

Φίλε greek_manager,
Δεν φτάνουν οι γνώσεις μου στα αγγλικά για να καταλάβω τι σημαίνει KUTGW. Και όσον αφορά τη λέξη troll επειδή έψαξα τι σημαίνει στο Google μου «μυρίζει» προβοκάτσια. Θέλεις να αποσπάσεις την προσοχή σε... περίεργα μονοπάτια.

και last but not least (επειδή είσαι ο μόνος που ασχολείσαι πραγματικά με το θέμα)
Φίλε fon7,
Το έκανα εγώ. Το ξαναέπαιξα από τον Γενάρη και δεν έγινε κλήρωση. Μάλιστα, έπαιξα μια χρονιά μόνο τσουλου και κύπελλο, ελπίζοντας ότι την επόμενη θα ξεκινήσουν όλα κανονικά. Αλλά τζίφος...

Επίσης, θα το ξαναπώ για να προλάβω μερικούς καλοπροαίρετους. Στους χαρακτηρισμούς μας δεν αναφερόμαστε στην ελληνική ομάδα του FM. ΤΕΛΟΣ!!!!!(φωνάζω)

Υ.Γ. Σαπίλα σε όλο της το μεγαλείο...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”