Δεν γίνεται κλήρωση στην SL το 2019/20

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
nikosdimi
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Nov 07, 2014 8:28 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια μια ερωτηση, ειμαι στην σεζον 2019-2020 και εχω τον ολυμπιακο, και εντελως ξαφνικα δεν γινεται κληρωση του πρωταθληματος (ενω με ενημερωνει οτι 20 ιουνιου γινεται η κληρωση) προχωρησα λιγο το παιχνιδι και δεν ξεκιναει καθολου το πρωταθλημα. Ξερει κανεις τι παιζει? τι προβλημα υπαρχει?
drosi94
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Mon Jul 29, 2013 4:35 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λογικα ειναι Bug, δεν νομιζω να εχει προκυψει τιποτα με την διοργανωτρια αρχη(δεν πιστευω οτι εχει κατι τετοιο το παιχνιδι). Καλο θα ηταν να το μεταφερεις στην SI στα forum της ή καποιο παιδι απο τους Moderator.
nikosdimi
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Nov 07, 2014 8:28 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν το ξεκινησω απο την αρχη παιζει να μου το ξανα κανει ?
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είχες βάλει κάποιο πρόσθετο αρχείο;
nikosdimi
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Nov 07, 2014 8:28 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Είχες βάλει κάποιο πρόσθετο αρχείο;
οχι φιλε. μονο κατι logos και kits
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Bug είναι:

http://community.sigames.com/showthread ... uperleague

Δεν ξέρω αν είσαι εσύ που το έγραψες και εκεί :-)
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

αν είσαι εσύ, προσκυνώ το children a question!
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nik_33 wrote:αν είσαι εσύ, προσκυνώ το Does anyone know what plays?
Image
User avatar
Fumal
Trialist
Trialist
Posts: 53
Joined: Thu Nov 05, 2009 2:57 am
Football Manager της ομάδας: Cobh Ramblers F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Off-topic..

Χαχαχα ότι πιο αστείο έχω διαβάσει τα τελευταία χρόνια!! χαχαχαχα
```What plays here?```

χαχαχα
Football Manager = Ναρκωτικό/Χωρισμός/Άνεργος/Κολλημένος/Καμμένος/Μη Κοινωνικός/Άπλυτος και πολλά άλλα...

Τελικά τι χρώμα έχει ο ήλιος? έχω καιρό να τον δω....
PegassosTheHellinian
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Sat Mar 15, 2008 6:45 pm
Football Manager της ομάδας: Hercules
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικά είναι bug; Έχουμε κανένα νέο; Είναι τρέλα να έχεις παίξει τόσες σεζόν και να σου συμβεί τέτοια νίλα! Ειδικά για κάποιον που μπορεί να φτάσει σε αυτήν την ημερομηνία σε 3-4 μήνες!
User avatar
Georgesapou
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Nov 02, 2014 8:54 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλημερα παιδια
Απ οτι εχω καταλαβει αρκετοι εχουν προβλημα με την κληρωση του πρωταθληματος οπως και εγω.προσωπικα εχω κανει pms στο
forum του fm και upload το save αλλα εδω και μερες ανταποκριση καμια .μπορει καποιος απο το fmgreece να μιλησει σε καποιον?

ευχαριστω εκ των προτερων

-toixos2 -jail
owen
Banned
Banned
Posts: 8039
Joined: Thu Dec 01, 2005 11:19 am
Football Manager της ομάδας: ASPRA CHOMATA f.c.(FML)
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ,LIVERPOOL
Status: τα ξηνω κ πληρωνομαι αδρα...
Location: Πολιχνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λογικα μαζευουν πολλα bug μαζι για να βγαλουν το επομενο update..ελπιζω να μην αργησει πολυ γτ πλησιαζω κ εγω στο 2020... :cry:
Ειμαι πολυ μεγαλος καφρος,απογονος της βαριας βιομηχανιας οπαδων..

Νταμπλουχος Μαο-Μαο 2017-2018...

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012


P.A.O.K. AGAINST ALL


ΠΑΟΚ στα ευκολα,ΠΑΟΚΑΡΑ στα δυσκολα.

grtainiofagos.blogspot.com Η δικη μου οπτικη γωνια..
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ίσως να μην το έχουν λύσει ακόμη το πρόβλημα γι αυτό δεν ανακοινώνουν κάτι. Επίσης καταλαβαίνω την "επίθεση" που κάνανε μερικοί στο forum της SI για το συγκεκριμένο bug. Δικαιολογημένη όταν τους χαλάει το save. Αλλά με το επιχείρημα για την αφαίρεση των ελληνικών χάνετε το δίκιο σας. Έχει ανακοινώσει κάτι η εταιρεία; Που το στηρίζετε αυτό; Σε ένα site που λέει ότι πήρε συνέντευξη από τον Miles που θα δημοσίευσουν κάποια στιγμή;
User avatar
nikos55
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Mar 02, 2005 1:14 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="rimini"]Ίσως να μην το έχουν λύσει ακόμη το πρόβλημα γι αυτό δεν ανακοινώνουν κάτι. Επίσης καταλαβαίνω την "επίθεση" που κάνανε μερικοί στο forum της SI για το συγκεκριμένο bug. Δικαιολογημένη όταν τους χαλάει το save. Αλλά με το επιχείρημα για την αφαίρεση των ελληνικών χάνετε το δίκιο σας. Έχει ανακοινώσει κάτι η εταιρεία; Που το στηρίζετε αυτό; Σε ένα site που λέει ότι πήρε συνέντευξη από τον Miles που θα δημοσίευσουν κάποια στιγμή;[/quote]


Φίλε Rimini.
Επειδή είμαι από αυτούς που έκαναν «επίθεση» στην SI για το θέμα και επειδή βλέπω στην ταυτότητά σου ότι έχεις «τίτλο» να σου εξηγήσω λίγο παραπάνω. Το παιχνίδι το αγοράσαμε αρκετοί - εγώ τουλάχιστον ξέρω μερικούς - για να το παίξουμε περίπου για κανά δίμηνο. Αντε και κανά save τον Μαίο. Μέχρι εκεί. Οπότε θέλω αυτό το δίμηνο, όσο τελοσπάντων διαρκεί η... κάψα μου για το FM να το λιώσω. Φαντάσου λοιπόν να είχα πάρει το BioShock Infinite και να έφτανα μέχρι την πέμπτη π.χ. πίστα και μετά να κολλούσε. Καταλαβαίνεις το ξενέρωμα. Πολλαπλασίασέ το λοιπόν επί 100 όταν αυτό το πρόβλημα υπάρχει μόνο στη χώρα σου. Εμένα λοιπόν το save μου πάει περίπατο (Πήγαινα φουλ για τσου λου με Πανάθα)...
Πάμε τώρα στην αντιμετώπιση από την SI. Το πρόβλημα κοινοποιήθηκε στην εταιρεία στις 10-11. Και όπως είπε η ίδια την ίδια ημέρα, μόλις υπάρξει κάτι νεότερο θα ενημερώσει. Από τότε έχουν περάσει σχεδόν 10 μέρες και ούτε φωνή ούτε ακρόαση... Αν αυτό το πρόβλημα υπήρχε για πρωταθλήματα μεγαλύτερων σε πληθυσμό χωρών (μεγαλύτερες αγορές) θεωρείς ότι δεν θα είχε ήδη λυθεί; Αλλά αν θεωρήσουμε ότι προσπαθούν σκληρά για να βρουν λύση, καθότι το θέμα είναι περίπλοκο, δεν θα έπρεπε να υπάρξει μια ανακοίνωση της εταιρείας (δεν μιλάω για αποζημίωση) για τους εν ελλάδι φανς; Δεν θα έπρεπε εσείς οι υπεύθυνοι της ιστοσελίδας και άμεσοι συνομιλητές με την εταιρεία, να τους πιέσετε για να βρεθεί άμεσα λύση; Το προσπαθούν εμένα δε μου κάνει. Και εγώ προσπάθησα να μαζέψω τα λεφτά και όταν τα συγκέντρωσα όλα, πήγα και αγόρασα το παιχνίδι. Κατάλαβες; Ολο το ποσό για ολόκληρο το παιχνίδι. Αλλιώς, 10 ευρώ η σεζόν πάει πολύ...Καθότι λοιπόν το ζήτημα αυτό απασχολεί ήδη πολλούς και στο άμεσο μέλλον σίγουρα όλους, ας πιέσουμε να βρεθεί λύση προς αυτή την κατεύθυνση.
Σχετικά με το θέμα των ελληνικών, δεν μπορείτε να ζητήσετε από τον υπεύθυνο της εταιρείας να επαληθεύσει ή να διαψεύσει αυτήν την είδηση; 'Η να μιλήσετε με άνθρωπο που πήρε την υποτιθέμενη συνέντευξη. Τόσο δύσκολο; Για να τελειώνει το θέμα μια και καλή.
User avatar
Georgesapou
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Nov 02, 2014 8:54 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

owen wrote:λογικα μαζευουν πολλα bug μαζι για να βγαλουν το επομενο update..ελπιζω να μην αργησει πολυ γτ πλησιαζω κ εγω στο 2020... :cry:
Δεν ειναι αναγκαιο να στο κανει το 19/20 μπορει πιο πριν μπορει και πιο μετα !εμενα το εκανε στο 22/23
gl! -glwssa
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”