Δεν γίνεται κλήρωση στην SL το 2019/20

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είπαμε, δεν ξέρουμε σίγουρα, περιμένουμε επιβεβαίωση από SI.
User avatar
NickTheFox
Amateur
Amateur
Posts: 244
Joined: Mon Dec 05, 2011 9:23 pm
Football Manager της ομάδας: Άνεργος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool F.C.
Status: Y.N.W.A.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

όποιος μάθει να μας πει γιατί και εγώ είμαι 5η σεζόν πλέον με Παναθηναικό.
Y.N.W.A.

★ Feel The Spirit ★
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13703
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Μόλις μου πρόσφεραν την θέση του ηγέτη, καθάρισα με νέο hotfix.... :D :D
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Με μια γρήγορη ματιά στα αρχεία του update εικαζω ότι το πρόβλημα ήταν στον κώδικα και όχι στον ορισμό της διοργάνωσης. Άρα, λογικά, δε χρειάζεται νέο παιχνίδι εφόσον δεν σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα. Διευκρυνίζω ότι το συμπέρασμα προκύπτει με αυτά που ξέρω περί competition rules και το γεγονός ότι δεν υπάρχει τέτοιου είδους αρχείο στο update.
fas7
Trialist
Trialist
Posts: 25
Joined: Thu Oct 17, 2013 8:05 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

svita wrote:Με μια γρήγορη ματιά στα αρχεία του update εικαζω ότι το πρόβλημα ήταν στον κώδικα και όχι στον ορισμό της διοργάνωσης. Άρα, λογικά, δε χρειάζεται νέο παιχνίδι εφόσον δεν σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα. Διευκρυνίζω ότι το συμπέρασμα προκύπτει με αυτά που ξέρω περί competition rules και το γεγονός ότι δεν υπάρχει τέτοιου είδους αρχείο στο update.

και εγω ετσι πιστευω γιατι ειναι πιο λογικο και γιατι δεν λεει πουθενα ξεκαθαρα οτι χρειαζεται new game οπως στην περιπτωση του odegaard. μακαρι δηλαδη -ksilo
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Απάντησαν:
As long as the current season you are in has 4 teams enter the European Places Playoff then your game should not be affected by the issue in future seasons.
fas7
Trialist
Trialist
Posts: 25
Joined: Thu Oct 17, 2013 8:05 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

peritri wrote:Απάντησαν:
As long as the current season you are in has 4 teams enter the European Places Playoff then your game should not be affected by the issue in future seasons.
4 ομαδες γενικα; σορρυ αλλα σκαλωσα
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

4 ομαδες αν μπαινουν στα πλεηοφ στη σεζον που διανυετε σημαινει οτι το προβλημα εχει λυθει.
fas7
Trialist
Trialist
Posts: 25
Joined: Thu Oct 17, 2013 8:05 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ball38 wrote:4 ομαδες αν μπαινουν στα πλεηοφ στη σεζον που διανυετε σημαινει οτι το προβλημα εχει λυθει.
δηλαδη σε οσους εγινε το bug εμπαιναν 3 η 5 ξερω γω;
User avatar
soter13
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Sat Apr 07, 2012 7:24 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προφανώς το πρόβλημα εμφανιζόταν αφού η χώρα είχε πάρει παραπάνω εισιτήρια για τις ευρωπαικές διοργανώσεις... Άρα λογικά όσοι έχουμε ακόμη τα στάνταρ είμαστε κομπλέ -gioupi
Βύντρα και ας μην....ποτέ!
DarthFiesta
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Wed Nov 12, 2014 11:24 pm
Football Manager της ομάδας: Αστερας Τριπολης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια εχω μπερδευτει...εγω ειμαι χρονια 2015...θα χρειαστει να κανω καινουργιο save τελικα ή οχι?γιατι βλεπω στην αρχικη σας οτι χρειαζεται νεο παιχνιδι...
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην χρονιά που είσαι πόσες ομάδες μπαίνουν στα πλέι οφ; Αν μπαίνουν 4 συνεχίζεις κανονικά.
DarthFiesta
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Wed Nov 12, 2014 11:24 pm
Football Manager της ομάδας: Αστερας Τριπολης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

απ'οτι βλεπω στην χρονια που διανυω μ λεει playoff ευρωπαικης προκρισης:προκρινονται οι ομαδες που τερματιζουν απο την 2η ως την 5η θεση..

οποτε συνεχιζω κανονικα λογικα.....ευχαριστω πολυ για την βοηθεια
owen
Banned
Banned
Posts: 8039
Joined: Thu Dec 01, 2005 11:19 am
Football Manager της ομάδας: ASPRA CHOMATA f.c.(FML)
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ,LIVERPOOL
Status: τα ξηνω κ πληρωνομαι αδρα...
Location: Πολιχνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

peritri wrote:Απάντησαν:
As long as the current season you are in has 4 teams enter the European Places Playoff then your game should not be affected by the issue in future seasons.


ειμαι ακριιβως 20 ιουνιου του 2019,και το τελος της σεζον 2018/2019 επαιξαν 5 ομαδες στα πλευοφφ..και ομως μου εβγαλε μολις κανονικα προγραμμα για το 2019/2020.. -gioupi
Ειμαι πολυ μεγαλος καφρος,απογονος της βαριας βιομηχανιας οπαδων..

Νταμπλουχος Μαο-Μαο 2017-2018...

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012


P.A.O.K. AGAINST ALL


ΠΑΟΚ στα ευκολα,ΠΑΟΚΑΡΑ στα δυσκολα.

grtainiofagos.blogspot.com Η δικη μου οπτικη γωνια..
User avatar
spyleo
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sun Jul 21, 2013 3:39 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπότε, παιδιά από ό,τι μπορώ να καταλάβω, για όλους όσους είναι ακόμα στις χρονιές 2014-2015( 1η χρονιά) & 2015-2016( 2η χρονιά), που δεν αλλάζει ο αριθμός των ομάδων που βγαίνουν Ευρώπη από την Ελλάδα, δεν πρέπει να έχουν πρόβλημα, που να απαιτεί να ξεκινήσουν νέο παιχνίδι από την αρχή. Και λέω και τη 2η χρονιά(2015-2016), γτ δύσκολα θα καταφέρει στο παιχνίδι μέσα σε 2 χρονιές η Ελλάδα να έχει πέσει κάτω από την 15η θέση της UEFA, που δίνει 5 ευρωπαϊκές θέσεις... Από το 2016-2017 βλέπουμε... Σωστά;
Αλλά θα ήταν πολύ καλύτερο αν μπορούσε με κάποιο τρόπο να επιβεβαιωθεί επίσημα και 100% αυτό που αναφέρω παραπάνω, γτ από τα Αγγλικά που ξέρουμε οι περισσότεροι καταλαβαίνουμε ότι η δήλωση που έγινε εν ολίγοις αναφέρει " Εφόσον στους κανόνες της Σουπερλιγκ της σεζόν που παίζετε, βλέπετε ότι μπαίνουν 4 ομάδες στα πλέυ οφ , τότε το παιχνίδι/σέιβ σας δεν θα πρέπει να επηρεάζεται από το θέμα της μη κλήρωσης του πρωταθλήματος στις μελλοντικές σεζόν ". Δηλαδή, λαμβάνοντας υπ' όψιν το κομμάτι που σημείωσα, η ερμηνεία του είναι ότι ΜΑΛΛΟΝ δεν θα υπάρξει θέμα, αλλά μπορεί και να υπάρξει...( γιατί και στο σχετικό άρθρο του peritri ανέφερε ότι απαιτείται νέο παιχνίδι, ενώ η παραπάνω δήλωση της SI έχει διττή ερμηνεία). Οπότε, μη ξεκάθαρη δήλωση μου φαίνεται εμένα... Και αν 1% κάτσει το θέμα σε κάποιον που για οποιονδήποτε λόγο έχει προχωρήσει λιγότερο, και είναι ακόμα στις πρώτες 2 σεζόν, αλλά του εμφανιστεί στις επόμενες 4-5 σεζόν τότε -toixosmesh ...
Και το αναφέρω γτ εγώ ανήκω σε αυτήν τη κατηγορία,καθώς λόγω προόδων/τεστ στην σχολή μου κτλ, είμαι μόνο στον Μάρτη του 2015 με την CS Balotesti στην Β' Ρουμανίας, αλλά στόχος μου είναι μέσα από τις επιτυχίες μου στα αλώνια της Ευρώπης, να έρθει κάποτε η πρόταση από μεγάλη ομάδα της Ελλάδας( ο Ολυμπιακός στην περιπτωσή μου) και εντός 4ετούς πλάνου να σηκώσουμε έναν ευρωπαϊκό τίτλο... Οπότε, αν μετά από όλα αυτά έχω φτάσει πχ τον Μάρτη του 2015 ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ στη σεζόν 2019-2020 και μου κάτσει αυτή η ΜΠΙΠ στο σέιβ μου , τότε δεν ξέρω τι να πω, αλλά ξέρω 100% ότι δεν πρόκειται να ξαναγοράσω αυθεντικό ΦΜ( μετά από μια δεκαετία και κάτι συνεχών αγορών), αλλά θα ασχολούμαι μόνο σε σπασμένα ΦΜ, ως μέτρο αντίδρασης για την SI... Γιατί δέχομαι ότι μπορεί να προκύψει θέμα σε οποιοδήποτε παιχνίδι, αλλά εφόσον το αναγνωρίζεις και το διορθώνεις, δώσε και ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ-ΕΠΙΣΗΜΕΣ κατευθυντηριες γραμμες για το τι να κάνουμε εμείς που επηρεαζόμαστε...( γτ είμαστε μόνο Ελλάδα, και ουσιαστικά μόνο οι Έλληνες ασχολούμαστε με το δικό μας πρωτάθλημα σε τόσο προχωρημένο βαθμό και σε τόσο προχωρημένες σεζόν, ενώ αν ήταν Αγγλία/Γερμανία/Ισπανία κτλ, θα γινόταν κόλαση από ΟΛΟ τον κόσμο).
Φαντάζομαι θα πουν οι περισσότεροι " τι μας λέει τώρα το παιδάκι, μόνο μέχρι το Μάρτη του 2015 έχει φτάσει" , αλλά κάθε αλλο παρά λίγο χρόνο έχω επενδύσει στο σέιβ μου(λαμβάνοντας υπ' όψιν και το πόσο ελεύθερο χρόνο έχω), γιατί ειδικά όταν ξεκινάς από τον πάτο πρέπει να δουλέψεις ακόμα περισσότερο και με ακόμα μεγαλύτερο χρονικό ορίζοντα από την χρονιά που τρέχεις, με αμέτρητες παρακολουθήσεις ξένων ματς σχεδον κάθε μερα άμεσων αλλά και λίγο πιο μακρινών στόχων-παικτών, ειδικές πολύμηνες αποστολές των σκάουτερς κτλ για παίκτες που θα βοηθήσουν την τωρινή σου ομάδα, την επόμενη με μεγαλύτερη φήμη ομάδα μου κτλ είτε άμεσα είτε μακροπρόθεσμα και πολλά ακόμη...
Και τελειώνοντας αυτήν την ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ δημοσίευση μου, συνοψίζω λέγοντας ότι περιμένω μία τελική ΕΠΙΣΗΜΗ δήλωση που θα αναφέρεται ξεκάθαρα για το 100% των περιπτώσεων και όχι απλά κατά προσέγγιση. Και το αναφέρω εδώ ώστε να το δουν και οι Έλληνες υπεύθυνοι που μπορούν να προωθήσουν το θέμα στην SI και να "απαιτήσουν" μια απάντηση(χωρίς να έχω κανένα παράπονο από αυτούς ή να αναφέρω πως δεν κάνουν ό,τι μπορούν ή πως ότι κάνουν δεν αρκεί, απλά τους τονίζω κάτι που πιθανώς να μην σκέφτηκαν). Εν ολίγοις, κάτι σαν "As long as the current season you are in has 4 teams enter the European Places Playoff then your game WILL DEFINITELY NOT be affected by the issue in future seasons." ,ή "We are sorry to state this, especially for Greek users, but in order to make sure that you WILL DEFINITELY NOT face the possibility of not having the Greek Superleague scheduled, you MUST start a new game/save game.". Κάπως έτσι το βλέπω, να ξέρουμε στάνταρ, ώστε αν εν τέλη συνεχίσουμε το ήδη υπάρχων σέιβ μας και πλησιάζουμε σε σεζόν με αλλαγές στον αριθμό των ευρωπαϊκών εισιτηρίων να μην έιμαστε έτσι -papas ελπίζωντας για το καλύτερο... Πάλι συγγνώμη για το μέγεθος της δημοσίευσης μου, και όσους τυχόν κούρασα( αν βρήκαν το θάρρος να την διαβάσουν όλη...).
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”