FM2015: Συχνές Ερωτήσεις - Απαντήσεις (FAQ)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Skouf_7 wrote:Υπάρχουν διάφορα Summer Update σε site του εξωτερικού. Τσέκαρε και δες ποιο σου κάνει
Βρήκα ένα αλλά έχει ciani στον Πανάθα και ξενέρωσα.
Don't hate the player hate the game.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://www.fmscout.com/a-football-manag ... -2015.html
Εδώ κάνει σύγκριση μερικών summer packs. Αλλά έχει ένα μήνα να κάνει ανανέωση (το συγκριτικό, όχι τα summer packs).
Alexich
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Sun Aug 02, 2015 12:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sorry αμα ειμαι off-topic αλλα χρειαζομαι λιγο help επειδη ειμαι καινουριος.Εχω παναθηναικο και εχει διαθεσιμα χρηματα για μεταγραφες 100χιλ πραγμα αδυνατον να προσθεσεις κατι στο ροστερ με αποτελεσμα να μην τα παω τοσο καλα στο πρωαταθλημα αλλα να καω αξιολογη πορεια στην ευρωπη.Αλλα επειδη ο αλαφουζος θελει καλη θεση στο πρωταθλημα με εχει απολυσει και εχω φτιαξει αλλα 3 save ξανα και παλι βγηκα απολυμενος.Τι μπορω να κανω ωστε να τα παω καλα τουλαχιστον για την 1η σεζον ωστε να παρω εσοδα για μεταγραφες..Χρησιμοποιω ολους του παικτες αλλα τιποτα..Μπορει καποιος να βοηθησει; Με 100χιλ. υπαρχουν καλες επιλογες; Αμα καποιος εχει παναθηναικο ας προτινει κατι.Οι αλλοι απλα συμβουλεψτε. Ευχαριστω και sorry αν ειναι off-topic.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ψάξε για καλούς δανεικούς που να τους καλύπτει το συμβόλαιο η ομάδα τους κ αν μπορείς κράτησε τους για παραπάνω από μια σεζόν.Το ίδιο έκανα με ΑΕΚ στην football league.Για το ρόστερ του ΠΑΟ δεν έχω εικόνα.θα σε βοηθήσει κάποιο παιδί από εδώ σίγουρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Alexich
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Sun Aug 02, 2015 12:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω φιλε..Αλλος εχει να προτινει κατι;
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alexich
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Sun Aug 02, 2015 12:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το Football Manager Classic ειναι πολυ διαφορετικο απο το κανονικο; Πχ.δεν εχει καποιες λειτουργιες που εχει το κανονικο; Να ξερω γιατι σκεφτομαι να παιξω σε Classic αλλα αν δεν ειναι τοσο καλο οσο το κανονικο δεν αλλαζω. Απλα θελω να ξερω τις διαφορες που εχει. Ευχαριστω.Και κατι ακομα. Οταν αρχιζω μου λεει να διαλεξω ή το update ή το default.Ποιο ειναι καλυτερο να παταω και ποιες οι διαφορες; Αν βαριεστε μην απαντατε απλα ειμαι καινουριος και θελω να μαθω :Ρ
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mπορώ το save του FM που έχω αποθηκεύσει σε cloud στο laptop να το συνεχίσω στο desktop χωρίς εννοείται να το μεταφέρω με usb?
Συγχρονίζουν κάπως τα pc?
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote:Mπορώ το save του FM που έχω αποθηκεύσει σε cloud στο laptop να το συνεχίσω στο desktop χωρίς εννοείται να το μεταφέρω με usb?
Συγχρονίζουν κάπως τα pc?
Ναι μπορείς μια χαρά!!απο laptop σε pc κ αντίστροφα είμαι συνεχώς.





Sent from my iPhone using Tapatalk
prionia
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Sun Jun 20, 2010 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά! Επιδει είμαι νέος στο παιχνίδι,μπορείτε να με καθοδηγησετε σχετικά με τις μεταγραφές και τους δανισμους παικτων? Τι να προσέχω περισσότερο? Αναφερωμε για το συμβόλαιο του παίκτη , π.χ (δόσεις κτλ) Ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω μεταγραφή ...ευχαριστω για το χρόνο σας.
User avatar
pro66
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 603
Joined: Sun Nov 11, 2007 12:07 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το 'κόλπο' που κάνω εγώ σχετικά με τη προσφορά συμβολαίου στο παίκτη είναι να δίνω λίγο παραπάνω μπόνους υπογραφής στον παίκτη και τον ατζέντη και κατεβάζω τις απολαβές. Επίσης πολλά μπόνους με γκολ/συμμετοχές βοηθούν στο να κατέβει ακόμα παραπάνω.

Για τους δανεισμούς απλά να προσέχεις να μην υπάρχει όρος ανάκλησης έτσι ώστε να μην χάσεις τον παίκτη μέσα στη χρονιά (δεν μου έχει τύχει ποτέ αλλά ποτέ δεν ξέρεις).
Pirgiotis
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Thu May 03, 2007 8:49 am
Location: Galatsi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά καλησπέρα,
Έχω ένα θεματάκι. το Laptop μου κάηκε (είχα εγκαταστήσει το FM15). Τώρα για να το βάλω στο καινούργιο, μπαίνω στο steam? Στο προηγούμενο υπολογιστή το steam το είχα Online. πως θα μπορέσω να το εγκαταστήσω τώρα?

Thanks in advance!
Θέλω να πάω στο χωριό μου!!!!
Θέλω να πάω στην Ηλεία!!!!!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Κατέβασε το steam, κάντο εγκατάσταση και στη συνέχεια δώσε username και password και βουαλά μπαίνεις στον λογαριασμό σου. Από εκεί κατεβάζεις το FM :wink:
prionia
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Sun Jun 20, 2010 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδια!!Παιζω με μια ομαδα και χανω τον αγωνα και γενικά η εμφάνιση τις ομαδας μου δεν ειναι καλη.Δεν το αποθηκεύω.Ξανα παιζω με την ιδια ομαδα,αλλάζω τακτικη και η ομαδα μου ειναι αγνώριστη προς το καλύτερο καθώς κερδίζω και παιζω καλυτερα.Κάπου στο σκαουτιγκ που γίνετε στην ομαδα του αντιπάλου πριν γίνει ο αγωνας ειχα προσέξει στις σημειώσεις οτι ο αντίπαλος ειναι πιο ευάλωτος π.χ αν πάω με κάποιο συγκεκριμένο συστημα στις τακτικές μου.Μπορειτε να μου πειτε αν ισχυει κατι τετειο?Αν ναι που ακριβώς το βλέπω αυτό γιατι ψάχνω αλλα δεν το βρίσκω...ευχαριστω για το χρονο σας!!
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια χαρα παλικαρια, καλησπερα καταρχην και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα.
Εχω μια ερωτηση, εχει βγει κανα summer update με τις μεταγραφες καλοκαιριου μεχρι στιγμης?Δεν μπορω να κρατηθω μεχρι το fm16 για να ξεκινησω με την liverpool μονο και μονο που σκεφτομαι clyne,rhodes κλπ ανυπομονω, οποτε υπαρχει κανα update?
Image
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”