PSV Eindhoven

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Image
Καλωσήρθατε στην πρώτη φετινή ανάλυση μου σχετικά με την PSV Eindhoven.

Ιστορία
Image

Η Αθλητική Ένωση Φίλιπς του Αϊντχόβεν, όπως είναι σε μετάφραση ο πλήρης τίτλος του συλλόγου, ιδρύθηκε στις 31 Αυγούστου 1913 από την εταιρία Philips, η οποία είναι χορηγός της ομάδας, ώστε να αθλούνται οι εργαζόμενοι σε αυτήν. Η ίδρυσή της συνδυάστηκε με τον εορτασμό της εκατονταετίας από την ήττα των Γάλλων κατά τους ναπολεόντειους πολέμους, επέτειος που εορτάστηκε και με αθλητικές εκδηλώσεις. Για παραπάνω πληροφορίες εδώ

Φανέλες
Image

Facilities
Spoiler: show
Image
Image
Με ένα καταπληκτικό στάδιο 35.000 θέσεων και με 30 χιλιάδες οπαδούς με διαρκείας να είστε σίγουροι πως η ομάδα θα έχει το λεγόμενο δωδέκατο παίκτη στα εντός έδρας παιχνίδια και οι οπαδοί θα καταφέρουν να μετατρέψουν το στάδιο σε απόρθητο κάστρο.



Ας πάμε όμως τώρα στα του game. Αρχικά, κάτι που όλοι πρέπει να λάβετε υπόψη, είναι η database που θα επιλέξετε στην αρχή του παιχνιδιού.
Προτείνω τα παρακάτω για τους εξής απλούς λόγους *(με σειρά προτεραιότητας ανάλογα με τις δυνατότητες του PC σας)

Βουλγαρία (View Only): Βάζεις ημερομηνία έναρξης τον Ιούνη της Βουλγαρίας και έχεις υπεραρκετό χρόνο να φτιάξεις μεταγραφές, τακτικές και προπόνηση προτού αρχίσει επίσημα η σεζόν.
Ολλανδία, Ισπανία, Γερμανία, Αγγλία, Γαλλία, Ιταλία, Πορτογαλία: Δε γίνεται να κάνεις σέιβ χωρίς αυτές
Δανία, Βέλγιο, Σουηδία, Νορβηγία: Δε γίνεται να παίξεις Ολλανδία δίχως αυτές τις χώρες.
Βραζιλία, Μεξικό, Αργεντινή: Από πού θα έβγαιναν οι παικταράδες?
Κολομβία, Περού: Η ομάδα έχει affiliated clubs από τις χώρες αυτές και, επομένως, θα είναι αρκετά χρήσιμο να έχουν οι ομάδες αυτές φουλ ρόστερ.
Ελλάδα, Αυστρία, Κροατία, Τσεχία (Τουρκία, Ρωσία): Εάν και εφόσον ο Υπολογιστής σας αντέχει τα φορτώνετε έτσι ώστε να υπάρχουν πιο πολλά ταλέντα.
Spoiler: show
Image
Season Expectations

Image
Γενικά προτιμώ πάντα να διαλέγω το μίνιμουμ. Αντιθέτως, στο συγκεκριμένο σέιβ, διάλεξα το μάξιμουμ. Παρόλο που οι μπουκς έχουν την ομάδα 4η θεωρώ πως η δεύτερη θέση, τουλάχιστον, είναι εύκολο να κατακτηθεί.

League Prediction
Image
1. Ajax: Δυνατή ομάδα που λογικά θα πάρει το πρωτάθλημα. Δεν είναι ανίκητη και θα κάνει αρκετά στραβοπατήματα
2. Feyenoord: Στο δικό μου save πήγαινε χάλια στην αρχή και μετά τα Χριστούγεννα ανέβηκα. Παρά ταύτα είναι δυνατή ομάδα με καλούς παίκτες
3. Τβέντε: Επίθεση φωτιά. Πολύ γρήγορη ομάδα. Μην την υποτιμήσετε
4. PSV: Up to you
5. AZ: Δε θυμίζει σε τίποτα την παλιά καλή ομάδα.
6. Vitesse: Παίζει ένα περίεργο σύστημα. Στα ματς με αυτή θα νικήσει όποιος βάλει τα πιο πολλά γκολ.-
7. Groningen: Τίποτα το ιδιαίτερο. Καλή ομαδούλα αλλά δε χρίζει ιδιαίτερης προσοχής
8. Utrecht: Δυνατή ομάδα στην έδρα της. Δεν περνάς εύκολα.
9. Heerenveen: Η ομάδα με τις καρδούλες θα βάλει δύσκολα. Στην ομάδα. Γρήγοροι παίχτες.
10. Den Haag: Βόλτα στο εξοχικό
11. NEC: Όχι τόσο αδύναμη όσο φαίνεται. Είτε θα της βάλεις 1 γκολ είτε 5. Κάτι ενδιάμεσο δεν παίζει.
12: Roda: Ευκολα νικάτε
13. Breda: Ένας ακόμη σάκος του Μποξ
14. Heracles: Ούτε που θα θυμάστε πως παίξατε εναντίον της
15. Zwolle: Πολύ καλή ομάδα. Θα σας ζορίσει
16. Waalwijk: Τίποτα το ιδιαίτερο
17. GA Eagles: Τίποτα το ιδιαίτερο και εδώ
18. Cambuur: Έχει δεμένο σύνολο.

Finances
Image
Με προσεκτικά βήματα θα ανεβαίνει επίπεδα η ομάδα.

Staff
Image
Γενικά δεν υπάρχει κάτι το φοβερό..
Για αυτό προτείνω να επισκεφτείτε αυτό το λινκ και να διαλέξετε όποιους coach σας ταιριάζουν και επιθυμείτε.

Players

Image
Goalkeepers
Jeroen Zoet: Φύλάκας-άγγελος. Φοβερός τερματοφύλακας
Tyton: Προς πώληση εφόσον δε σκοπεύετε να του δώσετε χρονο συμμετοχής.
Van Leer: Κλεισμένος να φύγει το καλοκαίρι οπότε ας σαπίσει στην κερκίδα
N.Bertrams Μπακ απ και μονο
J.Bertrams: Μπακ απ και μονο
De la Paz: Δανεικος για να παρει χρονο συμμετοχης
Hooyberghs: Στην U-19

Image
Δεξιά Μπακ
Mateju: Δανεικός δίχως να έχει να επιδείξει κάτι το φοβερό. 2η ομάδα και βλέπουμε στο τέλος της χρονιάς αν πρέπει να ενεργοποιήσουμε την όψιον αγοράς
Brenet: Εκπληκτικός στα αμυντικά του καθήκοντα. Θα εναλλάσσεται με τον Arias.
Arias: Επιθετικό μπακ που συμπληρώνει υπέροχα το διδυμο στα δεξιά.
Van Vlerken: Στην Κ-19 προς το παρόν και έχει τις προοπτικές να γίνει αρκετά καλός.

Αριστερά Μπακ
Willems: Φανταστικός παίκτης. Δε θα σας απογοητεύσει ούτε επιθετικά ούτε αμυντικά
Tamata: Παίκτης που παίζει και τις δυο πλευρές και είναι σταθερότατος.
Groenendijk: Έχει ταλέντο αλλά προς το παρόν είτε στην Κ-19 είτε δανεικός

Κεντρικοί Αμυντικοί
Bruma: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ.- κόβει τους πάντες και σκοράρει ακατάπαυστα με το κεφάλι στα στημένα. Ηγέτης της άμυνας
Rekik: Είναι δανεικός από τη Σίτυ και πλαισιώνει υπέροχα τον Bruma. Είναι αρκετά δύσκολο να τον αγοράσετε οπότε μπορείτε να ανανεώσετε το δανεισμό του για έναν ακόμη χρόνο
Jorgensen: Αρκετά καλός αλλά δεν έχει τα φοβερά μένταλς που θα θέλαμε. Εγώ τον πούλησα 5Μ μετά από μια απρόσμενη προσφορά.
Hendrix: Αν και αρχικά δεν τον πίστευα πολύ, με την πώληση του Jorgensen και το σπασμένο πόδι του Rekik, τελικά πήρε ευκαιρίες και κατά πάσα πιθανότητα θα είναι το βασικό κεντρικό μπακ την επόμενη σεζόν.
Koch: Ταλέντο που μπορεί να πάρει ευκαιρίες. Στην αρχή θα κάνει αρκετά λάθη αλλά θα δείξει άμεσα στοιχεία βελτίωσης
Alberto: Μεγάλο ταλέντο. Μπορεί να εξελιχθεί αρκετά και πρέπει να του δοθούν ευκαιρίες αφού θα τις αρπάξει από τα μαλλία
Loof, Verstraten: Ταλεντάκια που μπορούν μελλοντικά να βοηθήσουν την ομάδα.
Hermannsson, de Wijs, Heesakkers, Dengering: Τίποτα το ιδιαίτερο. Δεν έχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης οπότε δανεικοί με την ελπίδα να παίξουν καλά και είτε να προσελκύσουν ενδιαφέρον από άλλες ομάδες είτε να κερδίσουν μια θέση rotation στην ομάδα
Derijck: Είναι δανεικός στην Ουτρέχτη. Είναι σχετικά καλός. Θα μπορούσε υπό προϋποθέσεις να βοηθήσει την επόμενη χρονια. Όπως και να χει ελπίζουμε να κάνει καλή χρονιά.

Image
Midfielders
Schaars: Τεράστιος παίκτης και αρχηγός. Προσδίδει μια ηρεμία στο παιχνίδι.
Hijemark: Ο νεαρός Schaars. To FM-ικό πούλεν στη διάθεση σας.
Park: Δανεικό δίχως να έχει να προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο. Εγώ τον έδιωξα λόγω του μεγάλου συμβολαίου του και επειδή δεν έβλεπα το λόγο να παίρνει χρόνο συμμετοχής έναντι άλλων, νεαρότερων, παικτών.
Paal: Παρότι είναι νεαρός δείχνει καλά στοιχεία και σίγουρα θα αποτελέσει αναπόσπαστο κομμάτι στη μελλοντική PSV.
Leemans: Έχει το ταλέντο. Μπορεί να βοηθήσει αρκετά μελλοντικά.
Noor, Wouters, Baysal, Rommens, Lamers: Ταλέντα που υπό προυποθέσεις μπορούν να έχουν μια θέση στην ομάδα.
Ozbozkurt, Mahmoed,Horsten: Λε πουλέ. Δανεικόι με όψιον αγοράς γύρω στα δεκα χιλιαρικια.
Ritzmaier: Δανεικός και ελπίζουμε σε καλές εμφανίσεις ώστε να αποφασίσουμε εάν αξίζει να μείνει ή να πωληθεί.

Image
Δεξιά Χαφ
Narsingh: Κοιτάζοντας τα attributes του πιστεύετε πως είναι ο ιδανικός winger. Παρόλα αυτά, χάρη στον Jordi, Βάζοντας τον ως IF-attack κάνει τα πάντα. Και σκοράρει και μοιράζει ασύστολα ασσίστ.
Jozefzoon: Αρχικά δεν τον ήθελα αλλά λόγω κάποιων τραυματισμών πήρε ευκαιρίες και έπαιξε πάρα πολύ καλά. Γενικά μπορεί να βοηθήσει.
Van Ooijen: Μπορεί να βοηθήσει αν και τελικά εγώ τον έδωσα δανεικό.
Van Overbeek: Σχετικά αργός για δεξι χαφ. Δε νομίζω πως μπορεί να βοηθήσει.
Hiwat, Renfurm: Μικροί με μπόλικο ταλέντο. Ίσως βρεθεί ο αντικαταστάτης του Jozefzoon όταν πουληθεί εκ των έσω

Αριστερά χαφ
Depay: Υπερπαίκτης. Κάνει τα πάντα μέσα στο γήπεδο θα σας ξελασπώσει πολλές φορές.
Bakkali: Μεγάλο ταλέντο αν και σε μένα δεν εντυπωσίασε. Παρόλα αυτά είναι μικρός ακόμα. Στα συν ότι είναι πολυθεσίτης οπότε θα βοηθήσει αρκετά.
Boljevic: Τρομερές προοπτικές. Αν δουλευτεί σωστά μπορεί να βοηθήσει.
Jakobsen: Δανεικός για να δούμε τι αξίζει.
Rayhi: Έχει το PA να εξελιχθεί αλλά είναι ήδη 19. Δανεικός με όψιον κατά προτίμηση

Κεντρικοί Μεσοεπιθετικοί
Maher: Απίστευτος παίκτης. Βοηθάει πολύ την ομάδα σε μια θέση κλειδί. Σκοράρει, δινει ασσιστ, κανει τα πάντα μέσα στο γήπεδο
Wijnaldum: Πραγματικός ηγέτης. Όταν τραυματίστηκε ο Maher στο σέιβ μου πήρε την ομάδα από το χεράκι και βγήκε πρώτος σκόρερ. Τρομερή κίνηση μέσα στο γήπεδο.
Vloet: Του δώθηκαν ευκαιρίες και εντυπωσίασε. Θα πρότεινα να πράξετε παρόμοια. Έχει τις προοπτικές να γίνει παιχταράς
Ruiz: Δανεικός. Εγώ τον έδιωξα λόγω του τεράστιου συμβολαίου και της πληρότητας μεσοεπιθετικά.

Image
Επιθετικοί
Matavz: Πολύ καλός παίκτης. Σκοράρει αρκετά παρόλο που στην αρχή της χρονιάς δεν εντυπωσίαζε
Locadia: Φανταστικός παίκτης που θα «πολεμήσει» με τον Matavz για μια θέση στην εντεκάδα.
Schalk: Δανεικός δίχως πολλά πολλά. Εμένα δε μου γεμίζει το μάτι οπότε είναι πάνω σας εάν θα τον αποκτήσετε ή όχι
Naciri, Sanoh, Lundqvist, dos Santos: Παίχτες με ταλέντο που μπορούν κάποια στιγμή να παίξουν στην πρώτη ομάδα

Τακτικές
Θεωρώντας δεδομένο πως θα αποκτηθεί ένας τουλάχιστον Αμυντικός Μέσος (Θα μιλήσουμε για μεταγραφές στη συνέχεια) θεωρώ πως το 4-2-3-1 και 4-1-2-2-1 ταιριάζουν καλύτερα.

Η τακτική που χρησιμοποίησα στο 95% των ματς είναι αυτή:
Image
Image
Mentality: Control
Fluidity: Fluid
Μεγάλη δουλειά κάνουν οι κεντρικοί μέσοι όπου ο ρόλος τους είναι κυρίως αμυντικός. Τα μπακ πρέπει να έχουν γρήγορες επιστροφές έτσι ώστε να θωρακίζουν την άμυνα. Η επιθετική τετράδα βασίζεται στην ταχύτητα των παικτών και της σκέψης τους. Γενικά, οι ρόλοι και οι οδηγίες τους είναι διαμορφωμένα έτσι ώστε οι παίκτες να ψάχνουν την πάσα και όχι το σουτ. Σαφώς δε θα λείψουν και οι προσωπικές προσπάθειες αλλά αυτό που προκαλεί εντύπωση είναι ο μεγάλος αριθμός σκόρερ (όπως θα δείτε και παρακάτω) μιας και η ομάδα δε βασίζεται σε ένα μόνο πρόσωπο για να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά.

Η δεύτερη τακτική, την οποία χρησιμοποίησα ελάχιστα, είναι μια αμυντική παραλλαγή της πρώτης.
Image
Image
Mentality: Counter
Fluidity: Rigid

Η 3η και τελευταία τακτική
Image
Image
Mentality: Attacking
Fluidity: Very Fluid
Βασίζεται κυρίως στο ταμπούρι και στο γνήσιο ελληνικό σύστημα «Διώξε-Διώξε» (copyrights στην ποδοσφαιρική ομάδα του σχολείου μου) ή όπως είναι πιο γνωστό counter attack.

Η Τρίτη τακτική χρησιμοποιήθηκε λίγες φόρες όταν βρισκόμασταν πίσω στο σκορ και θέλαμε θαύμα για την ανατροπή. Δεν τη συνιστώ για την αρχή του παιχνιδιού απλώς όποτε δεχόμασταν γκολ στην αρχή της χρονιάς τη γυριζα σε αυτήν και στο τέλος νικάγαμε.
Με τον Schaars να έχει ηγετικό ρόλο στο κέντρο, η είσοδος του Matavz ως TM-support έδινε τη δυνατότητα στην ομάδα να παίξει με αριθμητικό πλεονέκτημα μπροστά.

Set Pieces
Θεωρώ πως ένα πολύ σημαντικό κομμάτι σε οποιαδήποτε τακτική είναι τα στημένα. Οπότε σας παραθέτω το συστημα μου στα στημενα
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Λίγα ακόμα στοιχεία σχετικά με τις τακτικές μέσα από το σέιβ μου.

Image
Image
Image
Image
Image

Μεταγραφικές Κινήσεις
Aρχικά η ομάδα θέλει οπωσδήποτε παίκτες στο κέντρο. Και κυρίως DMC ή MC- BWM.
Γενικά στόχος είναι η απόκτηση νεαρών παικτών που θα έχουν μεταπωλητική αξία με μικρό σχετικά συμβόλαιο έτσι ώστε να υπάρχει μια συνέχεια στο πλάνο της ομάδας.
Εγώ έκανα τις εξής μεταγραφές.
Image

Bechkam: 14χρονος με προοπτικές να εξελιχτεί. Και όπως και να το κάνεις είναι ένας Μπέκαμ.
Zelletta: Regen
Tomas Rincon: Έψαχνα έναν καλό BWM και το βρήκα στο πρόσωπο του. Πολύ καλός και σταθερός στη δουλειά του,
Izunna: Πολύ καλός για τα λεφτά του. Μπορεί να παίξει και ως BWM και ως DLP.
Giorgos Giovanis: Γιατί στηρίζουμε τα παιδιά του fmgreece
Sander Svendsen: μου τον πρότεινε ο Σκάουτερ και έχω να πω πως για τόσο νεαρός έχει πολύ καλά αττς. Θα γινει πολύ καλός αν προσεχτεί
Humam Tariq: Η ΠΟΥΛΕΝΑΡΑ ΜΟΥ! Ένας από τους αγαπημένους μου παίκτες στο φετινό ΦΜ. Σκοράρει πολύ ως AM-attack
Michalis Neumann: Αποκτήθηκε για τον ίδιο λόγο με το Γιοβάνη. Τον ξέρω προσωπικά μιας και ήταν στο σχολείο μου και για αυτό τον πήρα.
Last edited by kobos550 on Tue Apr 15, 2014 7:28 pm, edited 3 times in total.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Νομίζω πως τελείωσα με τα της ανάλυσης. Επομένως ας παραθέσω μερικά πράγματα από το save μου

League Table
Image
Όπως βλέπετε καταφέραμε και σηκώσαμε την κούπα του πρωταθλητή από την πρώτη κιόλας χρονιά. Με 26-5-3 και 96 γκολ υπερ- 30 κατά είμαστε πολύ ευτυχισμένοι. Ο Άγιαξ στα τελευταία του 5 παιχνίδια έκανε ένα σερι 1-1-3 με αποτέλεσμα να τον περάσουμε και να πάμε στην έδρα του τελευταία αγωνιστική για το +10

League Stats

Image
1ος σκόρερ ο Castaignos με 24, 2ος ο Havenaar με 22 και 3ος ο Wijnaldum με 20. Οι παίκτες με το καλύτερο avg.rating ήταν, για πρώτη φορά στο ΦΜ, όλοι δικοί μου. Όσον αφορά τις ασσίστ Depay με 13 και Narsingh με 12 συτέλεσαν ένα καταπληκτικό δίδυμο στο πρωτάθλημα

KNVB BEKER

Image
Image
Καταφέραμε και κάναμε νταμπλ με την απόκτηση και του κυπέλλου. Μέχρι το παιχνίδι με τον Άγιαξ βάζαμε αναπληρωματικούς. Στη συνέχεια πήρα στα πιο σοβαρά το θεσμό και, ως εκ τούτου, κάναμε εμφατικές νίκες.

Champions League

Image
Αρχικά η κληρωτίδα μας έφερε αντιμέτωπους με τη Βελγική Ζούλτε . Αποδείχθηκε σκληρό καρύδι αλλά καταφέραμε να περάσουμε. Στη συνέχεια, στο δρόμο μας βρέθηκε ο ΠΑΟΚ. Πρώτο παιχνίδι στην Τούμπα ο Humam Tariq κανει πάρτυ και τελειώνει την υπόθεση πρόκριση.
Στους ομίλους κληρωνόμαστε με Πόρτο, Ατλέτικο και Βικτόρια Πλζεν. 1ο ματς απέναντι στην Πόρτο. 2-0 στο ημίχρονο, μας ισοφαρίζουν σε 2-2, αλλαγή στο σύστημα και τελικο σκορ 3-2. Συνέχεια το ματς με την Ατλέτικο. Ημίχρονο χάνουμε 3-0. Αλλαγή συστήματος και τελικο σκορ 3-2. Συνέχεια με την Πλζεν εντός εδρας. Ευκολό παιχνίδι λέω.. Ημιχρονο χάνουμε 0-2. Αλλαγή συστήματος και 3-2. Στην έδρα της δείξαμε σοβαρότητα και νικήσαμε 3-0. Προτελευταία αγωνιστική στο Ντραγκάο. Χάνω 4-0 αλλαγή συστήματος και μειώνω σε 4-2. Τελευταία γωνιστική, όλα για όλα και τρομερή νίκη με 2-0 απέναντι στην Ατλέτικο.
Στη φάση των 16 κληρωθήκαμε με Μίλαν. 0-0 εκτός έδρας και ήττα με 0-1 εντός. Τουλάχιστον αποκλειστήκαμε με ψηλά το κεφάλι.

General Results
Spoiler: show
Image
Image
Image
Γενικά πολύ καλά ανταπεξέλθηκε η ομάδα. Τρομερά αποτελέσματα και δείχνει η ομάδα πως έχει τεράστιες προοπτικές.

Player stats
Image
Καλύτερο Avg.Rat: Depay με 7.63
Περισσότερες συμμετοχές: Zoet με 48
Περισσότερα γκολ: Wijnaldum με 25
Περισσότερες ασσίστ: Narsingh με 18
Περισσότερα PoM: Wijnaldum με 8



Γιατί να αναλάβεις την PSV?

-Διαφορετικό πρωτάθλημα από αυτά που έχουμε συνηθίσει.
-Να κάνεις την ομάδα πιο διάσημη από τον Άγιαξ
-Να την επαναφέρεις στην κορυφή
-Να πάρεις μια ομάδα με πολύ χαμηλό μέσο όρο ηλικίας και με πολλά ταλέντα και να κατακτήσεις τα πάντα
-Να αποδείξεις πως η ανάλυση αυτή σε έψησε να ξεκινήσεις σέιβ.

DOWNLOADS
1η τακτική
2η τακτική
3η τακτική

Ευχαριστώ πολύ για το διάβασμα. Ελπίζω να βοήθησα και ελπίζω να ασχοληθείτε και άλλοι με το Ολλανδικό πρωτάθλημα και γιατί όχι και με την PSV. Οτιδήποτε άλλο θελήσετε πείτε το για να συμπληρώσω την ανάλυση.

*Κάποια στιγμή θα βάλω λινκ σε κάθε παίχτη έτσι ώστε να βλέπετε τα αττς του. Αλλά βαριέμαι και κουράστηκα με την ανάλυση οπότε κάποια άλλη στιγμη.
Last edited by kobos550 on Tue Apr 15, 2014 7:58 pm, edited 3 times in total.
Karaouzinho
Manager
Manager
Posts: 4753
Joined: Sat Apr 28, 2012 12:30 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Και χιλιάδες φίλοι...
Location: Χαλάνδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και υποστηριζω Ajax απο Ολλανδία και σπανια κανω save με αντίπαλες ομάδες απο αυτες που υποστηρίζω, ψηθηκα ασχημα να ξεκινησω με την PSV


Ξεχασα να τονισω: Φοβερη αναλυση!!
Just Tapatalked
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Γενικά αξίζει με χίλια. Αρχικά είχα τις αμφιβολίες μου για το σέιβ και το πρωτάθλημα αλλά τελικά ήταν ένα από τα πιο διασκεδαστικά σέιβ που έχω κανει.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη αναλυση kobo ,η ομαδα ειναι εξαιρετικη και εχει πολλες προπτικες.

Υ.Γ. Αντι για βαθμολογια εβαλες 2 φορες τα στατιστικα του πρωταθληματος.
Image
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Ευχαριστώ Γιώργο διορθώθηκε.
User avatar
Skouf_7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1296
Joined: Mon Feb 04, 2013 5:33 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος, με έψησες -ypoklinomai
nicklloris wrote:To καλο σεξ ειναι το 5% σε μια σχεση...το κακο σεξ ειναι το 95% σε μια σχεση!
Spoiler: show
Image
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φοβερή ανάλυση! (στις τακτικές δεν βλέπω τη νοοτροπία)
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Αυτός είναι ο σκοπός μου Skouf. Να σας πείσω να δοκιμάσετε με την PSV

eliaska διορθώθηκε θενκς
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Αγαπάμε Αιντχοφεν.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Μπήκε στο 2ο ποστ λινκ για να κατεβάσετε όποια τακτική θέλετε.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Υποκληση για την αναλυσαρα. :wink:
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

=D> =D> =D>
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H PSV ήταν η πρώτη ομάδα που ανέλαβα φέτος αλλά απολύθηκα στα μισά του πρωταθλήματος.Πολύ ταλέντο έχει η ομάδα και είναι ένα πολύ ευχάριστο save.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πώς τα κατάφερες να απολυθείς; Και μένα ξεκίνησε στραβά η χρονιά αλλά διόρθωσα λίγο τα πράγματα με τακτικές, οδηγίες κλπ και ορθοπόδησα ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”