5-4-1 Attacking

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Γεια σας! πρωτη φορα που αποφασιζω να ανεβαζω μια τακτικη, καθως μου κανει εντυπωση η αποτελεσματικοτητα που εχω μεχρι στιγμης.
Τις 3 πρωτες σεζον χρησιμοποιουσα το κλασικο 4-5-1 με δυο MC και AMR-AMC-AML, στην τεταρτη και πεμπτη ανεβασα το AMC σε δευτερο επιθετικο και τωρα στην εκτη ειπα να πειραματιστω λιγο παραπανω και επειδη ειχα και τρια CB θηρια (Doria, K.Papadopoulos, Balanta), ειπα να τους πεταξω και τους τρεις μεσα να δω τι θα γινει! ειχα παρει την προηγουμενη χρονια ενα δεξι μπακ βραζιλιανο τουμπανο, και αγορασα και τον Alex Sandro στα αριστερα και εδεσα. κατεληξα λοιπον σε αυτο το συστημα.
Spoiler: show
Image
με αυτες τις οδηγιες
Spoiler: show
Image
Ατομικες οδηγιες δεν εχω καθολου.

απο την αρχη της σεζον χρησιμοποιω αυτο το συστημα μεσα εξω, σε ολα τα ματς. εκτη χρονια, εχω φτιαξει αρκετα καλο κ αξιοπιστο ροστερ και τους εμπιστευομαι οπου κ να παιζω.


τα αποτελεσματα μεχρι στιγμης ειναι αυτα
(Το πρωτο ματς με την Ριβερ δεν ειχα τους παικτες στην διαθεση μου λογω του Παγκοσμιου Κυπελου!)
Spoiler: show
Image
Δεν εχω παιξει κ πολλα ντερμπυ ειναι η αληθεια, αλλα οπως κ να'χει δεν παιρνανε κ απαρατηρητα τα αποτελεσματα!
στο επομενο σποιλερ εβαλα μια φωτο με τα match statistics απο καποιους αγωνες. σε ολους δεχτηκα 1 γκολ, εκτος απο τους 3 τελευταιους που δεχτηκα 2.
Spoiler: show
Image

δεν ξερω αν αυτη η τακτικη θα πιασει σε μεσαιες η μικρες ομαδες (μαλλον οχι) γιατι ειναι αρκετα κουραστικη και πρεπει να εχεις παικτες να μπορουν να ανταπεξελθουν. ειδικα τα CWBs πρεπει να αντεχουν το τρεξιμο!
Ο ικαρντι περυσι πεταξε 21 γκολ σε 24 ματς πρωταθληματος, με δευτερο επιθετικο διπλα του. φετος δεν εχει ξεκινησει καλα, αλλα ερχονται γκολ απο αλλες θεσεις.

αν θελετε καποιο παραπανω screenshot απο παικτες η οτιδηποτε, πειτε το! περιμενω σχολια!

Link για να την κατεβασετε εδω: https://www.sendspace.com/file/r5g7qi
Last edited by scorpions on Fri Sep 26, 2014 3:41 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μου τράβηξες το ενδιαφέρον σίγουρα.Θα ξεκινήσω ένα save και θα παίξω μόνο την συγκεκριμένη τακτική..

Σε καμιά βδομάδα θα ανεβάσω τα αποτελέσματα.
byzas4
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Βύζας Μεγάρων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γενικα στην Ιταλια δουλευουν τετοιου ειδους συστηματακια... Εκτος αυτου οι περισσοτερες ιταλικες ειναι στημενες να παιζουν ετσι...

Φαινεται καλη!
If you repeat a lie often enough, it becomes politics...
faith_no_more
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Jan 30, 2014 3:30 pm
Football Manager της ομάδας: Deportivo La Coruna
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως έχεις link για να μπορούμε να την δοκιμάσουμε; Πολύ ενδιαφέρουσα, μια παραλλαγή χρησιμοποιώ κι εγώ,η διαφορά είναι ότι αντί για ΜC και ΑΜC έχω DM (regista) και ΜC (προωθημένος οργανωτής).
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Μπηκε το link για να την κατεβασετε στο πρωτο ποστ. ευχαριστω για τις απαντησεις! περιμενω feedback !
faith_no_more
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Jan 30, 2014 3:30 pm
Football Manager της ομάδας: Deportivo La Coruna
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eυχαριστώ πολύ φίλε! Προς το παρόν ίσα βάρκα ίσα πανιά στα αποτελέσματα, η ρίχνω πεντάρες (έχω λα κορούνια στην β' κατηγορία) ή χάνω δύσκολα (αλλά συχνά :roll: ). Προφανώς φταίνε τα παικτάκια μου γιατί το σύστημα χρειάζεται πολύ συγκεκριμένους ρόλους, ειδικά στις πτέρυγες... αναμένω τις μεταγραφές του Ιανουαρίου να το βελτιώσω... Η τακτική είναι φουλ επιθετική και τα σπάει -nutkick !!!

Υ.Γ. Το μόνο σπαστικό είναι ο MC που ενώ δεν έχει εντολή για συχνά σουτ βαράει από όπου βρεθεί, που θα πάει όμως θα τον κανονίσουμε κι αυτόν -ksilo ...
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3703
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

απο τοτε που τσακωθηκα με τον ενα GK και οι δυο τους εχουν βαλθει να με τρελανουν... (τους βαζω σχεδον εναλλαξ, μιας και κανω οσο πιο πολυ rotation μπορω)
Spoiler: show
Image
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

faith_no_more wrote:Eυχαριστώ πολύ φίλε! Προς το παρόν ίσα βάρκα ίσα πανιά στα αποτελέσματα, η ρίχνω πεντάρες (έχω λα κορούνια στην β' κατηγορία) ή χάνω δύσκολα (αλλά συχνά :roll: ). Προφανώς φταίνε τα παικτάκια μου γιατί το σύστημα χρειάζεται πολύ συγκεκριμένους ρόλους, ειδικά στις πτέρυγες... αναμένω τις μεταγραφές του Ιανουαρίου να το βελτιώσω... Η τακτική είναι φουλ επιθετική και τα σπάει -nutkick !!!

Υ.Γ. Το μόνο σπαστικό είναι ο MC που ενώ δεν έχει εντολή για συχνά σουτ βαράει από όπου βρεθεί, που θα πάει όμως θα τον κανονίσουμε κι αυτόν -ksilo ...
ίσως χρειάζεται καλύτερο decisions
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
harispat
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Thu Jun 21, 2007 12:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δυστυχως η τακτικη δεν υπαρχει πλεον....μπορεις να την ξανανεβασεις φιλε;;;ευχαριστω
richie13gr
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Sat Apr 21, 2012 9:00 pm
Football Manager της ομάδας: ethnikos asteras
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ ωραία παρουσίαση, έχω την αίσθηση ότι η τακτική σου είναι το επιθετικό αδερφάκι της δικής μου και θα κάνουν τέλειο ζευγάρι. θα την υιοθετήσω για εύκολα ματς και ματς που στραβώνουν και ψάχνουμε γκολ!
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”