4-3-3 (Offensive, Control, Defensive) El Torero-DaFFyNaSH

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

andreas35 wrote:1η χρονιά με Liverpool με το αρχικό ρόστερ η control τακτική δουλεύει μια χαρά, μόνο που άλλαξα τον F9 σε poacher.
Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δέχομαι γκολ σχεδό μόνο από στημένα.

Η attack τακτική κάνει μόνο για πιο μικρές ομάδες εκεί είδα άπειρες τελικές αλλά γκολ το πολύ μέχρι 2-3.

Βέβαια με Sterling, Henderson, Aspas και σχεδόν συνέχεια τραυματίες Suares & Sturridge παράπονο δεν έχω (:
. Και εγω το ίδιο με την attack είχα ψιλοθεματα ειδικα στα στημένα. Κοντρόλ δεν την δοκίμασα. Θα την τιμήσω και αυτην να δούμε. Poacher. Ποιον βάζεις σταριτζ η λουις;; Αποδίδει καλύτερα αριστερό if ο λουις η στην κορυφή ;;


Sent from my wardrobe
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κορυφή ο Suares αριστερά ο Starridge
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

andreas35 wrote:Κορυφή ο Suares αριστερά ο Starridge
για κοντρόλ μιλάμε πάντα;. Και Στέρλινγκ δεξί if ? λογικα έσπερνε ασίστ ο μικρός και λουις με σταριτζ παστελωναν


Sent from my wardrobe
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

georgekolokotronis wrote:
andreas35 wrote:Κορυφή ο Suares αριστερά ο Starridge
για κοντρόλ μιλάμε πάντα;. Και Στέρλινγκ δεξί if ? λογικα έσπερνε ασίστ ο μικρός και λουις με σταριτζ παστελωναν


Sent from my wardrobe
Οι 2 βγάλανε πολλόυς τραυματισμούς στην σεζόν αλλά παρόλα αυτά είχαν στο πρωτάθλημα:
Suares 21 apps 17 gls
Sturridge 26 apps 10 gls
Sterling 28 apps 3gls
& Quaresma 19 apps 2 gls 9 assist από τον Νοέμβρη στην ομάδα.

Το σύστημα το έβαλα από τα μέσα την σεζόν.
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να σου πω την αλήθεια και γω τον F9 σχεδόν πάντα τον κάνω Poacher όταν παίζω την control... Τώρα για την attacking που λες, εμένα μου αποδίδει πολύ καλύτερα με δυνατούς αντιπάλους. Έχω καλή ομάδα βέβαια, αν δεις στην ιστορία μου την Nottingham κάπου έχω το ρόστερ screenshot στο ξεκίνημα της χρονιάς..

Όταν φτιάξαμε την τακτική έτρεξα χαβαλέ το save 2-3 φορές για μερικά ματς και έτυχε να ημουν στο σημείο που έπαιζα με City, Barca, Arsenal, Chelsea κτλ.. και τις 3 φορές που το έτρεξα κερδισα 2 απο τα 4 ενα Χ και μια ηττα.. Την μπαρτσα την κέρδισα 2 απο τις 3 φορές που το έπαιξα.. Έπαιζα όμως με το attacking σε όλα τα ματς κ οπως σου είπα το έκανα χαβαλε για να δω καποια πράγματα, δεν έβαζα ξεκουραστους παίκτες κτλ.. Όταν έτρεξα κανονικά το save που εκεί ήμουν πιο προσεκτικος και έβαζα σωστα τους παικτες τα συστηματα και τις αλλαγές είχα πάνω κάτω τα ίδια αποτελέσματα μόνο που δεν κατάφερα να κερδίσω την μπαρτσελόνα (ξεκινούσα με το αμυντικο τακτικ και στην πορεία εβαζα η νορμαλ η επιθεση).. Γενικά σε μένα μου αποδίδει πάρα πολύ καλά.. Βέβαια ο καθένας κάνει τις αλλαγές του ανάλογα με τους παίκτες κ το ρόστερ που έχει!
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στο προηγουμενο save που ειχα μικρομεσαια ομαδα (εβερτον) με την attack ειχα γινει ο φοβος και ο τρομος των μεγαλων
νικη με αρσεναλ 3-1,ισοπαλια με μαν γιουν,ηττα απο μαν σιτυ στο 90' κλασικα με 2-1 και νικη 1-0 με την τσελσι
με τις μικρες ζοριζομουνα επειδη ταμπουρωνοντουσαν στο μισο γηπεδο αλλα οκ περναμε το αποτελεσμα
σημειωση ολα τα παραπανω με την εκδοση 14.1.4

την control τακτικη επειδη ειχα γραψει στο φιλο μου τον DaFFy οτι κατι δεν μου κολλαγε στην ομαδα ειχα κανει και εγω αυτη την αλλαγη στον επιθετικο και ειχα δει μια μικρη διαφορα

τωρα με τις αλλαγες που εκαναν τα παιδια στις τακτικες,μιας και βρισκομαι με νεο save στην προετοιμασια της ομαδας μεχρι στιγμης ολα πανε νορμαλ.

θα περιμενω και τα επισημα ματς που ειναι δυνατα, να τεσταρω καλυτερα τις τακτικες,αν και δεν εχω αμφιβολια οτι λειτουργουν
User avatar
Eddie-7-
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Mon May 12, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

(με την 14.2 έκδοση)
Ξεκίνησα να δοκιμάζω την επιθετική τακτική και μέχρι στιγμής -χωρίς να την έχει αφομοιώσει η ομάδα στο μέγιστο- έχω αρκετά καλά αποτελέσματα και καλή μπάλα σε γενικές γραμμές (εκτός κάποιον μικρών νεκρών διστημάτων).
Στο παιχνίδι με Ολυμπιακό, τον Οκτώβρη έχω μόνο μια ήττα εντός (από Ρεάλ) έχοντας δεχθεί ένα.. τραγικό 2ο γκολ (λάθος άμυνας). Απο κει και πέρα αρκετά γκολ με κόρνερ. Έχω αλλάξει μόνο την οδηγία για τα φάουλ (σέντρα στον άξονα) και βλέπω πως δημιουργεί περισσότερες ευκαιρίας. Και από την άμυνα -εκτός του αγώνα με τη Ρεαλ- είμαι ευχαριστημένος, ένω έχει μειωθεί κάπως το τραγικό που συμβαίνει με τα τάκλιν σου να καταλήγουν... ασσίστ στον αντίπαλο!!
Στο παιχνίδι με τη Benfica είμαι ακόμα στην αρχή της χρονιάς (φιλικά) και θα δω πως .. τσουλάει!

Θα επανέλθω με περισσότερα, όταν προχωρήσουν τα 2 saves Μου.

Πάντως δείχνει αρκετά ελπιδοφόρα!
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω ξεκινήσει με Στουτγκάρδη και ψάχνω τακτική. Μου αρέσουν πολύ οι δικές σας αλλά έχω 2 αρκετά καλά AMC και δεν θέλω να τα χαραμίσω σαν MC. Ποιά είναι η αλλαγή που προτείνεις και μπορώ να κάνω; Να ανεβάσω το ένα MC σε ΑΜC ή θα αλλάξουν οι ισορροπίες;
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μια περίπτωση είναι αν κ εφόσον μπορεί ενας απο τους δυο να παίξει αρκετά καλά Mc να το δοκιμάσεις ετσι αλλιως αυτό που εχω κανει εγω σε ενα σειβ μου στον ΠΑΟΚ επαιζα με ενα dmc ena MC k ena AMC. Ισως σου φανεί λίγο περίεργο αλλα οτι και να κανω εκτος αν εχω τεράστια ομαδα και παιζω με καμια Κέρκυρα κτλ ΔΕΝ βγαζω για κανεναν λογο τον αμυντικό χαφ απο τη θέση του.. οσες φορές το εκανα φετος το μετανοιωσα.. αν κανεις αυτο που σου ειπα παντως, δλδ ενα ΑΜΚ ένα ΜΚ και ενα ΕΜΚ και βαλεις τον ΕΜΚ προωθημενο οργανωτη φεν νομίζω να χαλάσουν οι ισορροπίες... αν τον βάλεις αλλο ρολο δεν ξερω δεν το εχω δοκιμάσει να σου πω

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην Offensive αν είναι θα κάνω το MC σε AMC αλλά δεν θα μείνει άκυρο το άλλο MC στο κέντρο; Εκτός αν ανεβάσω το DM και γίνει 4·2·3·1.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οχι γιατί να μείνει ακυρο; αν ο εμκ ειναι προωθηνεβος οργανωτης κ ο μκ β2β είσαι κομπλε

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή οι 3 του κέντρου θα είναι στην ίδια κάθετη ευθεία λέω...
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν έχουν θεμα οσες φορες το εκανα εγω

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ckap13
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Thu Nov 07, 2013 10:31 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στο 14.3 εχετε δει κατι διαφορετικο στα συστηματα αυτα η δεν υπαρχουν αλλαγες?
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπάρχει μια αντίθεση ανάμεσα στην εντολή κοντινότερες πάσες (που κάνει το σχηματισμό της ομάδας πιο στενό) με την εντολή εκμεταλλευτείτε τα άκρα...
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”