F.C. Internazionale

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image



ΙΣΤΟΡΙΑ


Ποδοσφαιρική ομάδα της Ιταλίας με έδρα το Μιλάνο. Η Ίντερ είναι μία από τις κορυφαίες δυνάμεις του ιταλικού ποδοσφαίρου, με διεθνείς περγαμηνές. Είναι γνωστή στους ποδοσφαιρόφιλους και με το προσωνύμιο Νερατζούρι (Μαυρογαλάζιοι), εξαιτίας των χρωμάτων της εμφάνισής της, που είναι το γαλάζιο και το μαύρο.

Η Ίντερ είναι γέννημα εκ της σαρκός της Μίλαν. Στις 9 Μαρτίου 1908 μία ομάδα παραγόντων, υπό τον ελληνοβενετσιάνο επιχειρηματία Ιωάννη Παραμυθιώτη, αποχώρησε από την ομάδα και ίδρυσε την Ιντερνατσιονάλε (Διεθνής), όπως είναι το πλήρες όνομα της Ίντερ. Ο Παραμυθιώτης και οι συν αυτώ πίστευαν ότι η Μίλαν είχε πολλούς Ιταλούς στις τάξεις της και θέλησαν να δημιουργήσουν μία ομάδα με διεθνή χαρακτήρα, εξ ου και το όνομά της. Έκτοτε, το ποδοσφαιρικό Μιλάνο ζει και αναπνέει για τις κόντρες των δύο αιωνίων αντιπάλων της πόλης.

Ιστορικά, η Ίντερ υποστηρίζεται από τους εύπορη και τη μεσαία τάξη του Μιλάνου, ενώ η Μίλαν από τα εργατικά στρώματα και τα συνδικάτα της μεγαλούπολης του βορρά, που θεωρείται το οικονομικό κέντρο της Ιταλίας. Η διαίρεση αυτή δεν αντανακλάται σε διοικητικό επίπεδο τα τελευταία χρόνια, καθώς η Ίντερ ελέγχεται από το κεντροαριστερό πετρελαιοβιομήχανο Μάσιμο Μοράτι και η Μίλαν από τον συντηρητικό βαρόνο των μίντια και πολιτικό Σίλβιο Μπερλουσκόνι.

Η χρυσή περίοδος της Ίντερ είναι η δεκαετία του '60, με προπονητή τον θρυλικό Ελένιο Ερέρα, λάτρη των αμυντικών συστημάτων και δημιουργό του «κατενάτσιο». Η μεγάλη Ίντερ εκείνης της εποχής κατέκτησε δύο Κύπελλα Πρωταθλητριών, δύο διηπειρωτικά και τρία πρωταθλήματα Ιταλίας.

Την διετία 2008-2010 επανανήλθε στο διεθνές προσκήνιο, όταν με προπονητή τον Ζοζέ Μουρίνιο κατέκτησε το τρίτο της Τσάμπιονς Λιγκ (πρώην Πρωταθλητριών)

Από τις τάξεις της έχουν περάσει σπουδαία ονόματα του παγκοσμίου ποδοσφαίρου, όπως οι Φοσάτι, Μεάτσα, Ματσόλα, Φακέτι, Κόρσο, Μπονινσένια, Μπούρνιτς, Πασαρέλα, Ταρντέλι, Αλτομπέλι, Μπάτζιο, Μπατιστούτα, Μπέργκομι, Ζένγκα, Μπλαν, Μπέργκαμπ, Πάουλο Σόουζα, Μπαρέζι, Σιμεόνε, Ρουμενίγκε, Μπρέμε, Ματέους, Ρονάλντο, Ρομπέρτο Κάρλος και οι σύγχρονοι Ζανέτι, Αντριάνο, Ιμπραήμοβιτς, Κρέσπο, Ματεράτσι και Φίγκο.

Τη φανέλα της Ίντερ έχουν φορέσει και τρεις έλληνες ποδοσφαιριστές: Ο Γρηγόρης Γεωργάτος τις περιόδους 1999-2000 και 2001-2002 (38 αγώνες - 3 γκολ), ο Γιώργος Καραγκούνης από το 2003 έως το 2005 (32 παιγνίδια - 3 γκολ) και ο Λάμπρος Χούτος από το 2004, αγωνιζόμενος είτε ως αναπληρωματικός είτε ως δανεικός σε άλλες ομάδες.

Η Ίντερ υπερηφανεύεται ότι είναι η μοναδική ομάδα στην Ιταλία που δεν έχει υποβιβασθεί ποτέ στη δεύτερη κατηγορία της Ιταλίας. Πλούσια είναι και η τροπαιοθήκη της. Στο Μεάτσα φιγουράρουν 3 Κύπελλα Πρωταθλητριών Ευρώπης (1964, 1965, 2010), 3 Κύπελλα ΟΥΕΦΑ (1991,1994, 1998), 2 Διηπειρωτικά (1964, 1965), 18 πρωταθλήματα Ιταλίας (1910, 1920, 1930, 1938, 1940, 1953, 1954, 1963, 1965, 1966, 1971, 1980, 1989, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010) και 7 Κύπελλα Ιταλίας (1939, 1978, 1982, 2005, 2006, 2010, 2011).




Image


ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ


Image


ROSTER 2013-14


Image
Image
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image





GOALKEEPERS


Image


Σηκωνει ολο το βαρος της ομαδας κατω απο την εστια για τουλαχιστον 2 χρονια ,και το κανει αρκετα καλα !



Image


Εμεινα στη σκια του Handanovic και αγωνιστηκε ελαχιστα παντως τα πηγε πολυ καλα !



Image


Εγω προσωπικα τον εδωσα 1η χρονια λογω του υψηλου του συμβολαιου ,και ετσι δε μπορω να εχω αποψη !





DEFENDERS



Image

D(C)

Καταπληκτικος σε ολα του!! Αμυντικα δε περναει τιποτα αλλα σκοραρει και απο στημενα !!
Τα κανει ολα και συμφερει !




Image

D(C)

Ο Βραζιλιανος ειναι δανεικος απο την Πορτο ,και με τις εμφανισεις του με εκανε να σκεφτω σοβαρα την αγορα του !Συνθετουν τρομερο διδυμο με τον Ranocchia !



Image

D(C)

Ξεκιναει τραυματιας και μεχρι να επανελθει χανει παραπανω απο την μιση σεζον,οσο αγωνιστηκε ηταν μετριος προς κακος !!



Image

D(C)

Οσο περνανε τα χρονια γινεται ολο και καλυτερος ,αξιζει να εχετε υπομονη μαζι του γιατι εξελισσεται σε πολυ καλο στοπερ !



Image

D(R),(L),DM

ΑΡΧΗΓΟΣ !!! Αν και προερχοταν απο σοβαροτατο τραυματισμο εδειξε τα δοντια του και βοηθησε παρα πολυ την ομαδα σε ρολο δεξιου μπακ !!



Image

D(L)

Μετριος παιχτης ο Ιαπωνας ,αλλα για 1η χρονια θεωρω πως αξιζει να τον κρατησετε μετα μπορει να περιοριστει μονο σε ρολο μπακ απ !!



Image

D(L)

Καλος παιχτης αλλα μεχρι εκει,2 επαιζε καλα 2 ηταν μετριος δεν εχει σταθεροτητα !



Image

D(C),(R)

Αποδιδει καλυτερα ως δεξι μπακ,και οποτε επαιξε εδειξε πως ειναι ενας πολυ ποιοτικος παιχτης !


Image

D(R)

Εμεινε στην ομαδα για μιση σεζον ,και οποτε χρειαστηκε τα πηγε αρκετα καλα μπορω να πω! Μπορειτε να τον κρατησετε στην ομαδα σε ρολο μπακ απ ομως !!



Image


D(C)

Αποχαιρετησε απο το 1ο καλοκαιρι ,γιατι δε μου γεμιζε το ματι !!


Image

D(L)

Εδω και πολλα χρονια ο Ρουμανος ειναι στην αφανεια και δε χωραει σε μια ομαδα οπως η Ιντερ.




MIDFIELDERS



Image

MC

Το Πουλεν μου !! Καταπληκτικες εμφανισεις απο τον Κροατη που δειχνει οτι μπορει να γινει Ηγετης στην ομαδα !



Image

MC

Παιχτης πολυεργαλειο ,μπορει να αγωνιστει και ως δεξι εξτρεμ μια θεση που σ εμενα εκανε παπαδες !



Image

DM,M(C)

Ο Αργεντινος παραμενει σκυλι ακομα και αν περασαν τα χρονια !!



Image

MC

Καλουτσικος παιχτης ,περιοριζεται σε μπακ απ του Cambiasso !!



Image

DM,MC

Τα ιδια με τον Mariga μενει στην ομαδα μονο ως back up του Cambiasso αλλιως αποχερεταει !




Image

MC

Ο Νεαρος Αλγερινος εχει πολυ καλα στοιχεια και αν δουλευτει μπορει να μεινει στην ομαδα για πολλα χρονια !




Image

MC

Πολυ κακες εμφανισεις απο τον Σερβο ,κατι που δε περιμενα με τιποτα !!
Εγω τον πουλησα στο τελος της 1ης χρονιας !





Image

W(L)

Οτι και να πω γι'αυτον τον παιχτη ειναι λιγο ,βγαζει ασιστ με το τσουβαλι αλλα σκοραρει κιολας ! Μπορει να ηγηθει στην αριστερη πλευρα της ομαδας για πολλα χρονια !!




STRIKERS



Image

ST

Κανονι ο Αλγερινος !! Βασικος απο την αρχη και δε θα σας απογοητευσει !




Image

ST

Απο τους αγαπημενους μου παιχτες της Ιντερ θελει υπομονη ομως ,αν του δωσετε χρονο μπορει να γινει ενας απο τους καλυτερους φορ στον κοσμο !!




Image

ST

Εμενα προσωπικα δε με βοηθησε καθολου ο Αργεντινος,με απογοητευσε με λιγα λογια !




Image

ST

Σκετη απογοητευση και ο Αργεντινος ,καλο θα ηταν τελος 1ης χρονιας να τον πουλησετε μιας και εχει τεραστιο συμβολαιο και ματωνει την ομαδα οικονομικα !
Image
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΤΙΤΛΟΙ



Image

Image

Image

Image











ΤΑΚΤΙΚΗ



Image


Το ιδανικο συστημα που μου εδωσε και το πρωταθλημα,στους επιθετικους βαλτε τον δεξιο ως Επιθετικο Στοχο (Belfodil)
και τον αριστερο ως Προωθημενο Επιθετικο (Icardi).
Τους κεντρικους τον δεξιο ως Προωθημενο Οργανωτη (Kovacic) και τον αριστερο ως Κεντρικο Κοφτη(Cambiasso)




ΛΟΓΟΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ

1) Ειναι μεγαλη ομαδα που εχει πεσει αρκετα τα τελευταια χρονια .
2) Θελει ανανεωση το ροστερ και αποτελει προκληση να διωξεις ολα τα μεγαλα συμβολαια και στη θεση τους να φερεις νεαρους ταλαντουχους ποδοσφαιριστες.
3) Δεν αγωνιζεται στην Ευρωπη,και ο μεγαλος στοχος της επιστροφης της στην Ευρωπη αποτελει απο μονο του προκληση !
4) Να την κανεις κορυφαια ομαδα της Ιταλιας αλλα και στην Ευρωπη σε βαθος χρονου !
Image
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Ισως απο τις πιο ωραιες αναλυσεις σε παρουσιαση φετος. Καλο κουραγιο σε οσους αναλαβουν τις 2 ομαδες του Μιλανου γενικα. Θελουν πολυ υπομονη και οι 2.. :P
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο φίλε.Σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα τώρα που άλλαξε και διοίκηση.Να δούμε αν θα πέσει χρήμα.
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπεροχη αναλυση...Μη σου πω οτι και γω ο μιλανεζος ψηθηκα να ξεκινησω...
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον Icardi και τον Belfodil σε τι ρόλο τους έχεις?Ξεκίνησα σήμερα αλλά έχει πάει μη πω πως το κωλοsave.
Πούλησα Palacio,Millito,ήθελα Jese αλλά δεν είχα αρκετά λεφτά,ο Ιcardi 3 μήνες έξω,
ο Salvio που ήρθε δανεικός με το καλημέρα 3 μήνες έξω,αριστερό εξτρέμ βάζω τον Guarin,
δεν έχω άλλον γιατί τον Alvarez δεν τον χωνεύω και τον έδωσα.Δεξί εξτρέμ έχω μόνο 1.
Τον Rodrigo Gomez.Σε όλα τα παιχνίδια είμαι πολύ καλύτερος αλλά η μπάλα δεν μπαίνει
μέσα ούτε με αίτηση.Tι άλλο να κάνω δεν ξέρω.Α και οδεύω προς απόλυση.Υπέροχα.
Φέτος όπου και αν πήγα έχω απολυθεί.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγω 1η χρονια προς απολυση βαδιζα αλλα αν ειδες και στην ιστορια εχω 2 τιτλους σε 2 χρονια,μη πεσεις στη παγιδα και παιξεις 3-5-2 !!
Εγω ειχα 11αδα
Handanovic
Campagnaro
Pereira
Ranocchia,Rolando
Zuculini (Κεντρικο Κοφτη),Kovacic (Προωθημενο Οργανωτη)(MC)
Guarin winger(R)
Alvarez winger (L)
Icardi,Belfodil

Δεξια τον Αλγερινο ως Επιθετικο Στοχο και αριστερα τον Ιcardi ως Προωθημενο Επιθετικο
δες και για Νταμιαο !!
Image
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

4-3-3 παίζω.Δεν μπορώ τώρα να πάρω παίχτη μιας και είμαι τέλη Σεπτέμβρη.Αν απολυθώ θα ξαναξεκινήσω με την Inter.
Την ιστορία σου την παρακολουθώ έχω σχολιάσει κιόλας.Thx για τα tips.Για ότι νέο θα ξαναποστάρω.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οτι θες ρωτησε με !!
Image
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να σαι καλά.Απλά με βλέπω να ξαναξεκινάω γιατί φέρω ευθύνη στο χτίσιμο της ομάδας.O Belfodil δεν δείχνει ικανός να ηγηθεί της επίθεσης.Όπως σου είπα πολλά σουτ πολλές ευκαιρίες αλλά 0 εις το πηλικο.Το μεγάλο λάθος μου ήταν που έδωσα 12 εκ για να φέρω τον αγαπημένο μου και γηγενή Santon.Περίμενα να έρθει καλή πρόταση για Nagatomo αλλά
@@.3,5 εκ απο Napoli ΜΟΝΟ.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε χρειαζεσαι αριστερο μπακ κατ'εμε 1η χρονια .
Κρατα οπωσδηποτε alvarez !!
Και παρε damiao διπλα στον belfodil !
Image
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ούτως ή άλλως παίζω με 1 μπροστά.Θα ενημερώσω όταν προχωρήσω το save.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυστυχώς το research της Inter είναι επιεικώς μέτριο. Άλλοι παίχτες στην πραγματικότητα, άλλοι στο παιχνίδι. Λογικά με τα τελευταία πακς του Νικ πρέπει να διορθώνεται λίγο το θέμα αν και παίχτες όπως ο Palacio είναι τέρμα λάθος περασμένοι.
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@Rimini εννοείς απο θέμα ικανοτήτων είναι χειρότεροι απ ότι irl?
Εγώ τελικά ξεκίνησα καινούργιο save γιατί είδα ότι η χρονιά έτσι δεν βγαίνει.
Έδωσα
Καμπιάσo με 1,5 στην Κατάνια,(8 εκ συμβόλαιο είναι αυτό),με 11 τον Palacio στην Fiorentina,2,5 τον Mariga στην
Sassuolo,με 250 χιλ τον Chivu στην Saint-ettiene,με 500 χιλ τον Samuel στην Sunderland,με 115 χιλ τον Castelazzi στον
ΠΑΟΚ,Με 1,3 εκ τον Μιλίτο στην Flamengo,με 8,25 τον Kuzmanovic στον Ajax,με 10εκ τον Nagatomo στην Tottenham και δανεικό τον Jonathan στον ΟΣΦΠ,πληρώνει το 50%.

Πήρα
Salvio δανεικό απο Benfica,Μ.Sissoko ελεύθερο,Anderson απο Man.utd δανεικό,Rodrigo Gomez με 5,5 εκ,Fernando απο Porto με 6 εκ,τον Mounier δανεικό,τον Buttner δανεικό,τον Martin Montoya με 6,5 εκ και τον Jese με
8,5 εκ.Με τον οποίο τα σπάσαμε έχει ηθικό τραγικό,δεν θέλει να μου μιλήσει κλπ.Άντε να αλλάξω το κλίμα τώρα.Στο κύπελλο
νίκησα την Juve stabia εντός έδρας 3-2,και στο πρωτάθλημα έχω παίξει 2 αγώνες.Με Sassuolo εντός,νίκη 2-1 και με
Napoli εκτός,νίκη 1-4 με 3 γκολ απο κόρνερ.Μου φαίνεται ότι έχω πλήρες ρόστερ.Λεφτά δεν έχω.Αν και πήρα 10 εκ περισσότερα απ όσα ξόδεψα στις μεταγραφές το 25% που παίρνω είναι μαχαιριά στην καρδιά.Να πω πως παίζω με τα
πακς του Νικ βέβαια και πρόεδρος είναι ο Τοχίρ.
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”